U10mila HD18, Totalresultat

2018-08-04

HD18  
Pl Nr-lapp Lag/Tävlande Str tid Str pl Str tid+ V pl V +/- Totaltid Tid+
1 1 Tampereen Pyrintö 1           288:54 0:00
  (1) Lasse Viilo 45:49 25 3:02 25 0 45:49  
  (2) Henrik Asklöf 45:46 16 5:17 14 -11 91:35  
  (3) Ossi Mustonen 22:03 25 3:25 12 -2 113:38  
  (4) Sakari Koivuniemi 50:31 41 11:46 13 +1 164:09  
  (5) Vili Mähönen 14:38 4 0:55 10 -3 178:47  
  (5) Olli Mustajoki 14:51 8 1:08   0 29:29  
  (5) Aapo Liponkoski 15:53 22 2:10   0 30:31  
  (6) Juho Nieminen 17:18 3 1:03 6 -4 196:05  
  (7) Tiitus Mustajoki 16:41 2 1:22 4 -2 212:46  
  (8) Leevi Keronen 17:44 1 0:00 3 -1 230:30  
  (9) Akseli Konttila 18:53 5 0:25 3 0 249:23  
  (10) Mikko Eerola 39:31 1 0:00 1 -2 288:54  
 
2 3 IK Hakarpspojkarna 1           289:34 0:40
  (1) Emil Öhlund 45:59 28 3:12 28 0 45:59  
  (2) Viktor Gunnarsson 45:49 17 5:20 16 -12 91:48  
  (3) Olle Karlsson 21:25 11 2:47 10 -6 113:13  
  (4) Lukas Granstedt 45:14 10 6:29 6 -4 158:27  
  (5) Joel Björnlinger 14:48 7 1:05 3 -3 173:15  
  (5) Albin Hjellström 14:59 11 1:16   0 29:47  
  (5) Oscar Olin 17:43 53 4:00   0 32:31  
  (6) Mattias Öhlund 17:51 5 1:36 3 0 191:06  
  (7) Adrian Sjödin 17:33 4 2:14 3 0 208:39  
  (8) Isak Eskilsson 18:26 3 0:42 1 -2 227:05  
  (9) Jakob Ingström 19:20 7 0:52 1 0 246:25  
  (10) Joar Hertin 43:09 3 3:38 2 +1 289:34  
 
3 2 Helsingin Suunnistajat 1           298:54 10:00
  (1) Lauri Syrjäläinen 45:13 12 2:26 12 0 45:13  
  (2) Miika Tala 42:43 4 2:14 3 -9 87:56  
  (3) Atte Ikola 20:06 3 1:28 1 -2 108:02  
  (4) David Bunn 46:05 15 7:20 1 0 154:07  
  (5) Aapo Ikola 15:10 14 1:27 2 +1 169:17  
  (5) Juho Länsiuoto 15:24 16 1:41   0 30:34  
  (5) Juho Leiniö 18:40 66 4:57   0 33:50  
  (6) Luca Kallela 18:41 11 2:26 1 -1 187:58  
  (7) Lenni Väisänen 19:04 10 3:45 1 0 207:02  
  (8) Anton Hamppu 30:02 53 12:18 6 +5 237:04  
  (9) Kaarel Vesilind 18:29 2 0:01 5 -1 255:33  
  (10) Ville Mannonen 43:21 4 3:50 3 -2 298:54  
 
4 16 Sävedalens AIK 1           300:20 11:26
  (1) Elias Ljungqvist 46:13 35 3:26 35 0 46:13  
  (2) Carl Josefsson 44:17 9 3:48 11 -24 90:30  
  (3) Johannes Holmgren 21:09 9 2:31 4 -7 111:39  
  (4) Per Nordholm 49:29 38 10:44 7 +3 161:08  
  (5) Emil Lindblad 14:30 3 0:47 7 0 175:38  
  (5) Gabriel Öhgren 14:39 5 0:56   0 29:09  
  (5) Simon Bååth 15:44 20 2:01   0 30:14  
  (6) Nils Grimbeck 20:22 17 4:07 5 -2 196:00  
  (7) Rasmus Johansson Fjordside 17:49 5 2:30 5 0 213:49  
  (8) Simon Björklund 19:53 7 2:09 4 -1 233:42  
  (9) Arvid Skepp 18:28 1 0:00 4 0 252:10  
  (10) Casper Skepp 48:10 8 8:39 4 0 300:20  
 
5 5 Järfälla OK 1           304:15 15:21
  (1) William Grunder 45:51 26 3:04 26 0 45:51  
  (2) Manne Hammarberg 55:42 39 15:13 29 +3 101:33  
  (3) Erik Bovallius 21:57 24 3:19 26 -3 123:30  
  (4) Anton Silier 47:20 21 8:35 27 +1 170:50  
  (5) Isak Westring 15:01 12 1:18 20 -7 185:51  
  (5) Melker Palm 17:05 36 3:22   0 32:06  
  (5) Miia Roller 20:06 109 6:23   0 35:07  
  (6) Jonatan Anderson 20:09 15 3:54 18 -2 206:00  
  (7) Konrad Stamer 18:33 9 3:14 15 -3 224:33  
  (8) Niklas Svensson 19:03 4 1:19 11 -4 243:36  
  (9) Johan Lundbäck 18:46 4 0:18 8 -3 262:22  
  (10) Johan Langerak 41:53 2 2:22 5 -3 304:15  
 
6 4 IF Hagen 1           307:05 18:11
  (1) Johan Mårtensson 45:25 16 2:38 16 0 45:25  
  (2) Axel Olsson 44:29 11 4:00 6 -10 89:54  
  (3) Johan Holmberg 22:17 28 3:39 8 +2 112:11  
  (4) Marcus Carlsson 42:16 4 3:31 3 -5 154:27  
  (5) Johan Hedman 14:40 6 0:57 1 -2 169:07  
  (5) Hampus Sahlén 23:36 148 9:53   0 38:16  
  (6) Marcus Hermansson 20:26 19 4:11 2 +1 189:33  
  (7) Liam Johansson 18:10 6 2:51 2 0 207:43  
  (8) Per Hedman 22:06 15 4:22 2 0 229:49  
  (9) Anton Carlsson 18:42 3 0:14 2 0 248:31  
  (10) Reto Giezendanner 58:34 46 19:03 6 +4 307:05  
 
7 62 Espoon Suunta 1           310:45 21:51
  (1) Mikko Tervakangas 45:52 27 3:05 27 0 45:52  
  (2) Kristian Boström 60:39 52 20:10 43 +16 106:31  
  (3) Emil Laaksonen 20:07 4 1:29 40 -3 126:38  
  (4) Benjamin Lamberg 45:18 11 6:33 31 -9 171:56  
  (5) Olli Tiainen 14:10 2 0:27 21 -10 186:06  
  (5) Daniel Rautio 15:29 17 1:46   0 29:39  
  (6) Mikko Määttälä 16:36 2 0:21 13 -8 202:42  
  (7) Topias Uusitalo 17:23 3 2:04 11 -2 220:05  
  (8) Antti Sorsa 20:45 9 3:01 8 -3 240:50  
  (9) Vilppu Viinikainen 20:27 10 1:59 7 -1 261:17  
  (10) Mikael Rautio 49:28 12 9:57 7 0 310:45  
 
8 18 FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 1           310:49 21:55
  (1) Albin Kronkvist 45:37 23 2:50 23 0 45:37  
  (2) Simon Harden 42:54 5 2:25 4 -19 88:31  
  (3) Agust Kronkvist 21:39 19 3:01 3 -1 110:10  
  (4) Jacob Moberg 51:06 44 12:21 9 +6 161:16  
  (5) David Morén 16:20 25 2:37 8 -1 177:36  
  (5) Alfred Kjellén 16:33 27 2:50   0 32:53  
  (5) Noah Krikström 16:42 30 2:59   0 33:02  
  (6) Hugo Cedervall 20:49 20 4:34 10 +2 198:25  
  (7) Erik Johansson 18:14 7 2:55 7 -3 216:39  
  (8) Simon Olsson 19:17 5 1:33 5 -2 235:56  
  (9) Pontus Eriksson 23:35 26 5:07 6 +1 259:31  
  (10) Axel Orrhede 51:18 16 11:47 8 +2 310:49  
 
9 65 Växjö OK 1           313:21 24:27
  (1) Erik Åkesson 56:24 55 13:37 55 0 56:24  
  (2) Isac Ericsson 44:19 10 3:50 28 -27 100:43  
  (3) Olle Kallerbäck 22:28 29 3:50 23 -5 123:11  
  (4) Gustav Runefors 39:12 2 0:27 10 -13 162:23  
  (5) Wilma Kroksmyr 18:35 65 4:52 13 +3 180:58  
  (5) Lovisa Kroksmyr 18:44 69 5:01   0 37:19  
  (5) Martina Braun 18:46 70 5:03   0 37:21  
  (6) Filippa Braun 22:20 33 6:05 14 +1 203:18  
  (7) William Björkman 15:19 1 0:00 10 -4 218:37  
  (8) Ludvig Zaar 24:13 25 6:29 10 0 242:50  
  (9) Alicia Lundgren 21:38 14 3:10 10 0 264:28  
  (10) Hugo Ericsson 48:53 11 9:22 9 -1 313:21  
 
10 28 Kangasala SK / Turun Suunnistajat / Valkeakosken Haka 1           316:20 27:26
  (1) Ilmari Aho 42:58 3 0:11 3 0 42:58  
  (2) Seeti Salonen 52:53 34 12:24 22 +19 95:51  
  (3) Vili Olkkonen 23:47 35 5:09 17 -5 119:38  
  (4) Touko Seppä 43:44 8 4:59 12 -5 163:22  
  (5) Juho Leonsaari 15:43 19 2:00 11 -1 179:05  
  (5) Erik Lillqvist 19:56 106 6:13   0 35:39  
  (5) Leevi Niemelä 27:27 164 13:44   0 43:10  
  (6) Rauli Aho 18:43 12 2:28 8 -3 197:48  
  (7) Eerik Aaltio 19:32 11 4:13 8 0 217:20  
  (8) Onni Sinervä 25:22 34 7:38 9 +1 242:42  
  (9) Vilhelm Toivonen 20:50 11 2:22 9 0 263:32  
  (10) Kimmo Kontio 52:48 21 13:17 10 +1 316:20  
 
11 68 Brobyggarna           318:45 29:51
  (1) Benjamin Näslund 42:47 1 0:00 1 0 42:47  
  (2) Axel Lundgren 53:13 35 12:44 23 +22 96:00  
  (3) Hannes Lindahl 26:21 48 7:43 19 -4 122:21  
  (4) Albin Kårén 46:46 19 8:01 19 0 169:07  
  (5) Lukas Johansson 14:57 10 1:14 17 -2 184:04  
  (6) Seth Borglund 19:25 13 3:10 15 -2 203:29  
  (7) Petter Erlandsson 20:00 16 4:41 13 -2 223:29  
  (8) Björn Johansson 21:17 13 3:33 12 -1 244:46  
  (9) Jonne Liukkonen 22:04 16 3:36 11 -1 266:50  
  (10) Tore Palmgren 51:55 19 12:24 11 0 318:45  
 
12 47 OK Södertörn / Snättringe SK 1           324:57 36:03
  (1) Mattias Kallhauge 46:09 33 3:22 33 0 46:09  
  (2) Ludvig Sigrand 60:32 51 20:03 45 +12 106:41  
  (3) Isak Gelius 18:38 1 0:00 36 -9 125:19  
  (4) Jesper Lidmar 40:02 3 1:17 14 -22 165:21  
  (5) John Wolgast 16:54 34 3:11 14 0 182:15  
  (5) Mattis Sandén 19:04 80 5:21   0 35:58  
  (5) Max Österling 22:18 139 8:35   0 39:12  
  (6) Björn Renner 20:25 18 4:10 12 -2 202:40  
  (7) Albin Hainke 21:19 27 6:00 14 +2 223:59  
  (8) Niklas Erlandsson 25:13 31 7:29 13 -1 249:12  
  (9) Erik Lidström Lauri 28:53 51 10:25 19 +6 278:05  
  (10) Johan Calleberg 46:52 7 7:21 12 -7 324:57  
 
13 17 IF Thor 1           325:46 36:52
  (1) Emil Jonsell 56:43 58 13:56 58 0 56:43  
  (2) Aron Hellgren 52:48 32 12:19 49 -9 109:31  
  (3) Victor Bylund 21:34 17 2:56 45 -4 131:05  
  (4) Erik Hannrup 38:45 1 0:00 22 -23 169:50  
  (5) Axel Andersson 18:16 61 4:33 28 +6 188:06  
  (5) Albin Jemth 18:33 64 4:50   0 36:49  
  (5) Miro Mårtensson 23:55 150 10:12   0 42:11  
  (6) Arvid Bylund 19:49 14 3:34 22 -6 207:55  
  (7) Love Bylund 20:03 17 4:44 18 -4 227:58  
  (8) Hugo Bäsén 21:14 12 3:30 13 -5 249:12  
  (9) Viktor Jemth 19:47 8 1:19 12 -1 268:59  
  (10) Matviy Khotyaintsev 56:47 40 17:16 13 +1 325:46  
 
14 38 Linköpings OK 1           325:48 36:54
  (1) Emanuel Herberthson 46:51 41 4:04 41 0 46:51  
  (2) Olof Ljunggren 43:29 7 3:00 9 -32 90:20  
  (3) Gunnar Engström 21:47 21 3:09 7 -2 112:07  
  (4) Jonathan Jylltorp 42:42 6 3:57 4 -3 154:49  
  (5) Erik Sahlman 19:34 95 5:51 5 +1 174:23  
  (5) Alexander Lindström 19:41 100 5:58   0 39:15  
  (6) Wilhelm Larsson 21:25 26 5:10 4 -1 195:48  
  (7) Otto Nilsson 19:55 15 4:36 6 +2 215:43  
  (8) Hanna Lundgren 24:34 27 6:50 7 +1 240:17  
  (9) Emmy Lindgren 29:55 60 11:27 13 +6 270:12  
  (10) Johan Årbrink 55:36 36 16:05 14 +1 325:48  
 
15 10 Koovee 1           326:48 37:54
  (1) Vertti Laitinen 49:35 47 6:48 47 0 49:35  
  (2) Joel Schüle 53:24 36 12:55 37 -10 102:59  
  (3) Henrik Hihnala 21:04 8 2:26 32 -5 124:03  
  (4) Oliver Alajoutsi 46:46 19 8:01 26 -6 170:49  
  (5) Lauri Lakanen 16:38 29 2:55 24 -2 187:27  
  (5) Elias Schüle 24:23 154 10:40   0 41:01  
  (6) Iiro Pitkänen 23:24 41 7:09 28 +4 210:51  
  (7) Oliver Schüle 21:03 26 5:44 23 -5 231:54  
  (8) Valtteri Rantala 20:19 8 2:35 19 -4 252:13  
  (9) Joona Yliaho 24:05 29 5:37 17 -2 276:18  
  (10) Jasper Alajoutsi 50:30 13 10:59 15 -2 326:48  
 
16 51 Nyköpings OK 1           326:54 38:00
  (1) Albin Falk 46:08 32 3:21 32 0 46:08  
  (2) Philip Carlsson 41:14 2 0:45 1 -31 87:22  
  (3) Odin Ek 20:51 7 2:13 2 +1 108:13  
  (4) Edvin Hellsten 46:12 16 7:27 2 0 154:25  
  (5) Anders Petersson 20:18 115 6:35 6 +4 174:43  
  (5) Axel Björnberg Färdig 20:45 122 7:02   0 41:03  
  (6) Emil Clashammar 23:22 40 7:07 9 +3 198:05  
  (7) Emanuel Eriksson 26:39 52 11:20 16 +7 224:44  
  (8) Oscar Ekenborg 25:42 36 7:58 16 0 250:26  
  (9) Axel Lindgren 23:01 21 4:33 14 -2 273:27  
  (10) Kasper Lagerström 53:27 31 13:56 16 +2 326:54  
 
17 35 OK Kolmården 1           326:59 38:05
  (1) Leo Johansson 45:30 19 2:43 19 0 45:30  
  (2) Arvid Westerberg 45:40 15 5:11 12 -7 91:10  
  (3) Simon Johansson 22:11 27 3:33 11 -1 113:21  
  (4) Michal Krzysztynski 47:49 23 9:04 8 -3 161:10  
  (5) David Malm 18:47 71 5:04 12 +4 179:57  
  (6) Carl-Henrik Wass 21:14 23 4:59 11 -1 201:11  
  (7) Carl Hedegård 21:24 29 6:05 12 +1 222:35  
  (8) Elin Netz 27:08 41 9:24 15 +3 249:43  
  (9) Erik Johnsson 23:56 27 5:28 15 0 273:39  
  (10) Kuba Kijak 53:20 30 13:49 17 +2 326:59  
 
18 9 Karlskrona SOK 1           328:44 39:50
  (1) Frantisek Svetnicky 46:01 29 3:14 29 0 46:01  
  (2) Hugo Larsson 55:34 38 15:05 30 +1 101:35  
  (3) Jakob Wilhelmsson 22:03 25 3:25 29 -1 123:38  
  (4) Lukas Katvala 46:33 17 7:48 24 -5 170:11  
  (5) Adam Andersson 15:19 15 1:36 19 -5 185:30  
  (5) Oleksii Zhelobkov 24:34 155 10:51   0 39:53  
  (5) Radek Svoboda 24:41 156 10:58   0 40:00  
  (6) Matyas Dolezal 20:53 21 4:38 20 +1 206:23  
  (7) Jan Antonowicz 31:00 64 15:41 32 +12 237:23  
  (8) Arvid Kronmar 17:44 1 0:00 21 -11 255:07  
  (9) Anton Törnqvist 20:53 12 2:25 16 -5 276:00  
  (10) Mikulas Jirka 52:44 20 13:13 18 +2 328:44  
 
19 58 Paimion Rasti / Rasti 88 1           329:29 40:35
  (1) Vesa Nokka 46:21 37 3:34 37 0 46:21  
  (2) Klaus Haanpää 56:20 42 15:51 36 -1 102:41  
  (3) Milja Väätäjä 22:40 30 4:02 37 +1 125:21  
  (4) Jarkko Rantoja 44:02 9 5:17 21 -16 169:23  
  (5) Jaana Haapala 18:23 63 4:40 25 +4 187:46  
  (5) Vilma Wahlsten 19:35 97 5:52   0 37:58  
  (5) Selina Arola 19:53 104 6:10   0 38:16  
  (6) Tuomo Haapala 21:44 29 5:29 24 -1 209:30  
  (7) Leo Haanpää 21:37 30 6:18 22 -2 231:07  
  (8) Essi Hölsö 22:34 18 4:50 20 -2 253:41  
  (9) Aleksi Välimaa 22:43 19 4:15 18 -2 276:24  
  (10) Voima Tuomasjukka 53:05 23 13:34 19 +1 329:29  
 
20 50 Södertälje-Nykvarn OF / OK Tor 1           333:57 45:03
  (1) David Borg 49:52 49 7:05 49 0 49:52  
  (2) Erik Wigle 43:34 8 3:05 20 -29 93:26  
  (3) Casper Hedar 21:26 13 2:48 14 -6 114:52  
  (4) Ludvig Holmqvist 51:18 45 12:33 16 +2 166:10  
  (5) Viktor Fröberg 17:06 37 3:23 16 0 183:16  
  (5) Alexander Ahlsén 17:09 38 3:26   0 34:15  
  (5) Axel Rystedt 25:31 159 11:48   0 42:37  
  (6) Wilma Larsson 27:42 62 11:27 29 +13 210:58  
  (7) Viktor Löfgren 20:59 24 5:40 24 -5 231:57  
  (8) Casper Karlsson 26:09 39 8:25 27 +3 258:06  
  (9) Henrik Willamo 21:59 15 3:31 22 -5 280:05  
  (10) Christoffer Ahlsén 53:52 32 14:21 20 -2 333:57  
 
21 37 Lunds OK 1           334:30 45:36
  (1) Povel Hedberg 45:22 15 2:35 15 0 45:22  
  (2) Allan Hedberg 56:14 40 15:45 31 +16 101:36  
  (3) Moa Wallenborg 21:55 23 3:17 28 -3 123:31  
  (4) Carl Ås 47:22 22 8:37 28 0 170:53  
  (5) Lucas Treldal 17:26 47 3:43 29 +1 188:19  
  (5) Lina Ås 17:30 50 3:47   0 34:56  
  (5) David Olander 21:21 127 7:38   0 38:47  
  (6) Kajsa Heyden 25:51 55 9:36 32 +3 214:10  
  (7) Isak Andersson 19:44 13 4:25 28 -4 233:54  
  (8) Elin Hugosson 25:56 37 8:12 30 +2 259:50  
  (9) Loke Hedberg 19:09 6 0:41 20 -10 278:59  
  (10) Daniel Hellberg 55:31 34 16:00 21 +1 334:30  
 
22 6 Eksjö SOK 1           342:19 53:25
  (1) Hugo Jakobsson 56:02 54 13:15 54 0 56:02  
  (2) Mattis Persson 45:49 17 5:20 33 -21 101:51  
  (3) Simon Svahn 21:39 19 3:01 26 -7 123:30  
  (4) Jari Suter 48:30 29 9:45 32 +6 172:00  
  (5) Tilda Hagelberg 18:48 72 5:05 33 +1 190:48  
  (5) Alva Hagelberg 18:55 76 5:12   0 37:43  
  (5) Julia Abaji 23:11 143 9:28   0 41:59  
  (6) Klara Höglund 21:22 25 5:07 31 -2 212:10  
  (7) Ella Persson 24:15 44 8:56 30 -1 236:25  
  (8) Martina Rizzi 27:31 44 9:47 32 +2 263:56  
  (9) Nora Eglia 22:40 18 4:12 27 -5 286:36  
  (10) Oskar Svahn 55:43 38 16:12 22 -5 342:19  
 
23 7 OK Tyr 1           342:24 53:30
  (1) Mattias Hane 59:38 59 16:51 59 0 59:38  
  (2) Oskar Nyman 45:05 13 4:36 39 -20 104:43  
  (3) Fredrik Hane 20:38 6 2:00 37 -2 125:21  
  (4) Samuel Axelson 59:31 63 20:46 45 +8 184:52  
  (5) Hugo Ekström 16:48 33 3:05 41 -4 201:40  
  (5) Felix Lind 18:14 60 4:31   0 35:02  
  (5) Oscar Andersson 18:19 62 4:36   0 35:07  
  (6) Richard Take 17:43 4 1:28 37 -4 219:23  
  (7) Isak Wikström 20:23 19 5:04 34 -3 239:46  
  (8) Linus Nilsson 28:12 48 10:28 33 -1 267:58  
  (9) Arvid Eriksson 23:06 23 4:38 32 -1 291:04  
  (10) Gustav Perman 51:20 17 11:49 23 -9 342:24  
 
24 15 Mullsjö SOK / Hestra IF 1           342:38 53:44
  (1) Alfred Pettersson 45:45 24 2:58 24 0 45:45  
  (2) William Lundstedt 52:34 31 12:05 25 +1 98:19  
  (3) Axel Nalbin 21:37 18 2:59 18 -7 119:56  
  (4) Hugo Ström 42:59 7 4:14 11 -7 162:55  
  (5) Tom Weihart 15:33 18 1:50 9 -2 178:28  
  (5) Simon Westh 15:49 21 2:06   0 31:22  
  (5) Filip Ingemarsson 15:53 22 2:10   0 31:26  
  (6) Julia Westh 26:12 57 9:57 16 +7 204:40  
  (7) Stina Nalbin 27:50 55 12:31 26 +10 232:30  
  (8) Kasper Vemdal 30:28 54 12:44 31 +5 262:58  
  (9) Elin Axelsson 28:29 48 10:01 33 +2 291:27  
  (10) Erik Ingemarsson 51:11 15 11:40 24 -9 342:38  
 
25 71 Kalmar OK 1           342:54 54:00
  (1) Isak Hagberg 45:33 20 2:46 20 0 45:33  
  (2) Adrian Skobe 46:29 19 6:00 18 -2 92:02  
  (3) Julia Glowacz 30:43 63 12:05 20 +2 122:45  
  (4) Hugo Unosson 49:00 34 10:15 30 +10 171:45  
  (5) Jonathan Konradsson 16:14 24 2:31 27 -3 187:59  
  (5) Julia Mianowska 20:09 110 6:26   0 36:23  
  (5) Linn Björneld 23:56 151 10:13   0 40:10  
  (6) Lukas Hagberg 22:36 34 6:21 27 0 210:35  
  (7) Lena Chabiera 23:50 42 8:31 29 +2 234:25  
  (8) Bartlomiej Olszewski 20:55 10 3:11 23 -6 255:20  
  (9) Filippa Söderberg 29:26 58 10:58 24 +1 284:46  
  (10) Edvin Strandberg 58:08 41 18:37 25 +1 342:54  
 
26 66 OK Löftan 1           343:34 54:40
  (1) Adrian Vartia 46:06 31 3:19 31 0 46:06  
  (2) Jesper Johansson 42:40 3 2:11 5 -26 88:46  
  (3) Victor Hansson 23:45 34 5:07 9 +4 112:31  
  (4) Simon Corneliusson 55:04 53 16:19 18 +9 167:35  
  (5) Filip Hansson 19:02 78 5:19 22 +4 186:37  
  (5) Hugo Corneliusson 19:11 85 5:28   0 38:13  
  (5) Agnes Paulsson 22:49 142 9:06   0 41:51  
  (6) Albin Paulsson 23:00 37 6:45 25 +3 209:37  
  (7) Daniel Glimtén 28:18 59 12:59 33 +8 237:55  
  (8) Jakob Moberg 21:30 14 3:46 28 -5 259:25  
  (9) Axel Eriksson 24:34 32 6:06 23 -5 283:59  
  (10) Tobias Johansson 59:35 49 20:04 26 +3 343:34  
 
27 29 FK Friskus-Varberg / Halmstad OK 1           345:17 56:23
  (1) Albin Persson 46:14 36 3:27 36 0 46:14  
  (2) Tim Johansson 45:23 14 4:54 15 -21 91:37  
  (3) Noah Bechtel 23:39 33 5:01 15 0 115:16  
  (4) Lovisa Lager 54:01 49 15:16 20 +5 169:17  
  (5) Malte Kristiansson 17:28 49 3:45 23 +3 186:45  
  (5) Emma Eliasson 20:16 113 6:33   0 37:44  
  (5) Hanna Carlqvist 20:28 118 6:45   0 37:56  
  (6) Axel Bechtel 22:04 30 5:49 23 0 208:49  
  (7) Lovisa Ring 23:29 41 8:10 25 +2 232:18  
  (8) Alex Johansson 25:15 32 7:31 25 0 257:33  
  (9) Klara Persson 29:16 54 10:48 28 +3 286:49  
  (10) Emil Jägstedt 58:28 45 18:57 27 -1 345:17  
 
28 33 OK Orion 1           346:02 57:08
  (1) Filip Bengtsson 45:12 11 2:25 11 0 45:12  
  (2) Gustav Olsson 44:51 12 4:22 7 -4 90:03  
  (3) Axel Bratt 24:02 37 5:24 13 +6 114:05  
  (4) Ellen Kallerbäck 56:42 59 17:57 25 +12 170:47  
  (5) Hedda Svensson 19:09 83 5:26 31 +6 189:56  
  (5) Malva Larsson 19:13 87 5:30   0 38:22  
  (6) Oliver Håkansson 21:37 27 5:22 30 -1 211:33  
  (7) Nils Swartz 21:21 28 6:02 27 -3 232:54  
  (8) Lisa Swartz 24:18 26 6:34 24 -3 257:12  
  (9) Melker Larsson 29:41 59 11:13 29 +5 286:53  
  (10) Filip Håkansson 59:09 47 19:38 28 -1 346:02  
 
29 43 Lynx 1           346:03 57:09
  (1) Karim Mbembela 49:38 48 6:51 48 0 49:38  
  (2) Juuso Viskari 40:29 1 0:00 8 -40 90:07  
  (3) Florian Fritzén 21:33 16 2:55 5 -3 111:40  
  (4) Anton Packalen 54:07 50 15:22 15 +10 165:47  
  (5) Eemil Peltola 17:26 47 3:43 15 0 183:13  
  (5) Antti Isoherranen 18:50 74 5:07   0 36:16  
  (5) Saana Viskari 19:03 79 5:20   0 36:29  
  (6) Oliver Hellstedt 21:37 27 5:22 17 +2 204:50  
  (7) Rasmus Koponen 22:45 37 7:26 17 0 227:35  
  (8) Arttu Peltola 27:39 46 9:55 22 +5 255:14  
  (9) Joonatan Vuorensola 35:13 68 16:45 30 +8 290:27  
  (10) Matias Maronen 55:36 36 16:05 29 -1 346:03  
 
30 12 Almby IK / Garphyttans IF / Hagaby GoIF Örebro / OK Tisaren / Örebro Läns OF 1           350:18 61:24
  (1) Valter Pettersson 43:04 4 0:17 4 0 43:04  
  (2) Arvid Eriksson 65:33 61 25:04 47 +43 108:37  
  (3) David Mårtensson 26:33 49 7:55 49 +2 135:10  
  (4) Johannes Green 47:50 24 9:05 41 -8 183:00  
  (5) Noel Helmersson 17:13 39 3:30 39 -2 200:13  
  (5) Alfred Sjödin 17:24 46 3:41   0 34:37  
  (5) Rasmus Doering 19:21 91 5:38   0 36:34  
  (6) Måns Bergqvist 18:34 9 2:19 35 -4 218:47  
  (7) Jonatan Kraft 22:25 32 7:06 35 0 241:12  
  (8) Emil Larsson 27:38 45 9:54 35 0 268:50  
  (9) Karl Kylborn 23:04 22 4:36 34 -1 291:54  
  (10) Johan Alpberg 58:24 43 18:53 30 -4 350:18  
 
31 31 Kouvolan Suunnistajat 1           353:03 64:09
  (1) Aaro Ojala 44:57 10 2:10 10 0 44:57  
  (2) Arttu Lindqvist 42:58 6 2:29 2 -8 87:55  
  (3) Riikka Peltonen 29:42 59 11:04 16 +14 117:37  
  (4) Liisa Peltonen 49:26 37 10:41 17 +1 167:03  
  (5) Urho Ojala 17:14 42 3:31 18 +1 184:17  
  (5) Juho Laukkanen 21:02 123 7:19   0 38:16  
  (5) Amalia Lindén 21:40 128 7:57   0 38:54  
  (6) Salla Vanhatalo 25:34 52 9:19 26 +8 209:51  
  (7) Elina Espo 19:50 14 4:31 19 -7 229:41  
  (8) Lauri Mattila 22:09 16 4:25 18 -1 251:50  
  (9) Lasse Peltonen 27:25 44 8:57 21 +3 279:15  
  (10) Tanja Harjula 73:48 68 34:17 31 +10 353:03  
 
32 25 OK Njudung 1           354:56 66:02
  (1) Karl Petersén 46:49 39 4:02 39 0 46:49  
  (2) Albin Toll 51:29 28 11:00 24 -15 98:18  
  (3) Oscar Hultgren 24:36 40 5:58 21 -3 122:54  
  (4) Amanda Karmetun 54:52 52 16:07 35 +14 177:46  
  (5) Alvin Johansson 19:05 81 5:22 36 +1 196:51  
  (5) Linus Norén 19:08 82 5:25   0 38:13  
  (5) Gustaf Johansson 34:56 178 21:13   0 54:01  
  (6) Olle Petersén 23:37 43 7:22 38 +2 220:28  
  (7) Matti Johansson 22:38 36 7:19 36 -2 243:06  
  (8) Alexander Gustafsson 25:16 33 7:32 34 -2 268:22  
  (9) Ellen Toll 26:20 40 7:52 36 +2 294:42  
  (10) Melker Elofsson 60:14 50 20:43 32 -4 354:56  
 
33 24 Göteborg-Majorna OK 1           355:08 66:14
  (1) Arvid Aronsson 53:58 52 11:11 52 0 53:58  
  (2) Viktor Jellvert Börjeson 52:29 30 12:00 42 -10 106:27  
  (3) Elias Nordberg 20:17 5 1:39 41 -1 126:44  
  (4) Simon Nordberg 49:05 36 10:20 34 -7 175:49  
  (5) Erik Hogedal 13:43 1 0:00 30 -4 189:32  
  (5) Ola Leire 16:32 26 2:49   0 30:15  
  (5) Filip Valentin 17:14 42 3:31   0 30:57  
  (6) Ludwig Rosén 18:21 7 2:06 21 -9 207:53  
  (7) Lovisa Davidson 22:27 34 7:08 21 0 230:20  
  (8) Jennifer Davidson 21:11 11 3:27 17 -4 251:31  
  (9) Ivan Magnusson 33:19 66 14:51 25 +8 284:50  
  (10) Felix Falk 70:18 65 30:47 33 +8 355:08  
 
34 44 KFUM Örebro OK 1           355:29 66:35
  (1) Hugo Örn 45:26 17 2:39 17 0 45:26  
  (2) Linus Malm 64:01 60 23:32 48 +31 109:27  
  (3) Anton Kruse 21:23 10 2:45 44 -4 130:50  
  (4) Marcus Klasenius 52:48 47 14:03 43 -1 183:38  
  (5) Olle Malm 19:19 90 5:36 42 -1 202:57  
  (5) Johanna Halldin 20:23 116 6:40   0 39:42  
  (5) Johanna Berg 20:26 117 6:43   0 39:45  
  (6) Gustav Askroth 22:49 36 6:34 40 -2 225:46  
  (7) Julia Berg 24:24 46 9:05 41 +1 250:10  
  (8) Karin Lindgren 24:39 28 6:55 37 -4 274:49  
  (9) Lovisa Gustafsson 25:06 35 6:38 37 0 299:55  
  (10) William Segura 55:34 35 16:03 34 -3 355:29  
 
35 60 Haninge SOK / OK Ravinen 1           355:38 66:44
  (1) Felix Persson 42:49 2 0:02 2 0 42:49  
  (2) Martin Rinnbäck 61:26 56 20:57 38 +36 104:15  
  (3) Nina Persson 25:58 43 7:20 43 +5 130:13  
  (4) Jakob Gadefors Nau 48:26 28 9:41 36 -7 178:39  
  (5) Malte Thelander 18:00 58 4:17 35 -1 196:39  
  (5) Hampus Glanshed 30:50 170 17:07   0 48:50  
  (6) Moa Glanshed 31:15 69 15:00 42 +7 227:54  
  (7) Filip Storell 20:32 21 5:13 39 -3 248:26  
  (8) Alvar Melin 24:43 29 6:59 36 -3 273:09  
  (9) Albin Lindskog 19:54 9 1:26 35 -1 293:03  
  (10) Gustav Nirvin 62:35 51 23:04 35 0 355:38  
 
36 34 OK Landehof 1 / Göteborgs SK           357:17 68:23
  (1) Samuel Pihlström 48:34 43 5:47 43 0 48:34  
  (2) Nils Körle 50:55 27 10:26 26 -17 99:29  
  (3) Melker Åkesson 26:54 52 8:16 39 +13 126:23  
  (4) Felix Drejmo 48:56 33 10:11 33 -6 175:19  
  (5) Ida Körle 19:40 98 5:57 34 +1 194:59  
  (5) Emma Karlsson 20:17 114 6:34   0 39:57  
  (6) Elias Nyqvist 31:10 67 14:55 41 +7 226:09  
  (7) Matilda Åkesson 28:16 57 12:57 44 +3 254:25  
  (8) Rebecka Pihlström 25:58 38 8:14 41 -3 280:23  
  (9) Elsa Karlsson 28:16 47 9:48 41 0 308:39  
  (10) Oscar Wall Ljungbjer 48:38 10 9:07 36 -5 357:17  
 
37 39 OK Kåre 1           357:55 69:01
  (1) Johannes Öhgren 49:01 44 6:14 44 0 49:01  
  (2) Melker Nordgren 52:52 33 12:23 34 -10 101:53  
  (3) Christoffer Lindgren 21:27 14 2:49 24 -10 123:20  
  (4) Jakob Widelund 55:37 56 16:52 37 +13 178:57  
  (5) Albin Sjöblom 17:54 55 4:11 36 -1 196:51  
  (5) Rasmus Widelund 19:11 85 5:28   0 37:05  
  (5) Olle Gahnshag 21:55 134 8:12   0 39:49  
  (6) Wille Söderqvist 20:10 16 3:55 33 -3 217:01  
  (7) Jan Hanssen 20:06 18 4:47 31 -2 237:07  
  (8) Karl Granath 22:28 17 4:44 29 -2 259:35  
  (9) Esbjörn Montelius Risberg 27:00 43 8:32 26 -3 286:35  
  (10) Marcus Melén 71:20 66 31:49 37 +11 357:55  
 
38 40 Kils OK / Filipstads OK / Kristinehamns OK / OK Tyr / Västvärmlands OK 5           360:21 71:27
  (1) Lukas Olm 43:53 8 1:06 8 0 43:53  
  (2) Jonathan Uller 49:03 25 8:34 19 +11 92:56  
  (3) Fredrik Westlund 30:09 61 11:31 22 +3 123:05  
  (4) Anton Uller 48:09 26 9:24 29 +7 171:14  
  (5) Emelie Forslund 16:35 28 2:52 26 -3 187:49  
  (5) Danilo Moberg 22:32 141 8:49   0 39:07  
  (5) Elin Boman 23:33 146 9:50   0 40:08  
  (6) Anton Jonsson 18:32 8 2:17 19 -7 206:21  
  (7) Isak Holmgård 23:24 40 8:05 20 +1 229:45  
  (8) Hjalmar WIlhelmsson 27:52 47 10:08 26 +6 257:37  
  (9) William Rebane 33:17 65 14:49 31 +5 290:54  
  (10) Klara Johansson 69:27 62 29:56 38 +7 360:21  
 
39 23 OK Trian 1           368:17 79:23
  (1) Kristian Salo 45:17 13 2:30 13 0 45:17  
  (2) Eelis Johansson 66:17 63 25:48 51 +38 111:34  
  (3) Marcus Kopra 24:27 39 5:49 50 -1 136:01  
  (4) Oskari Reijonen 49:01 35 10:16 46 -4 185:02  
  (5) Max Määttä 19:50 102 6:07 44 -2 204:52  
  (5) Valter Sillman 19:51 103 6:08   0 39:41  
  (5) Joar Bäckblom 30:26 169 16:43   0 50:16  
  (6) Anton Liukkonen 23:25 42 7:10 43 -1 228:17  
  (7) Nicholas Stjernberg 24:21 45 9:02 43 0 252:38  
  (8) Simon Nordgren 27:13 42 9:29 40 -3 279:51  
  (9) Leevi Liukkonen 22:38 17 4:10 39 -1 302:29  
  (10) Eetu Liukkonen 65:48 58 26:17 39 0 368:17  
 
40 26 Domnarvets GOIF / Stora Tuna OK 1           368:32 79:38
  (1) Emil Byberg 68:23 65 25:36 65 0 68:23  
  (2) Jonas Carlsson 46:34 21 6:05 55 -10 114:57  
  (3) Moa Hjorth 25:03 41 6:25 51 -4 140:00  
  (4) Johan B Nordahl 50:57 43 12:12 50 -1 190:57  
  (5) Alice Eriksson Björling 17:56 56 4:13 47 -3 208:53  
  (5) Anja Nilsson 17:59 57 4:16   0 35:55  
  (6) Elsa Brandt 21:17 24 5:02 46 -1 230:10  
  (7) Emma Eliasson 18:29 8 3:10 40 -6 248:39  
  (8) Elsa Nilsson 27:30 43 9:46 39 -1 276:09  
  (9) Klara Andersson 24:33 31 6:05 38 -1 300:42  
  (10) Samuel Stålnäbb 67:50 60 28:19 40 +2 368:32  
 
41 27 Västmanlands OF 1           373:41 84:47
  (1) Martin Sandqvist 56:36 56 13:49 56 0 56:36  
  (2) Markus Österlund 59:32 49 19:03 57 +1 116:08  
  (3) Kristoffer Klarin 26:02 44 7:24 53 -4 142:10  
  (4) Filip Bäck 56:39 58 17:54 58 +5 198:49  
  (5) Linus Hallin 20:13 112 6:30 56 -2 219:02  
  (5) Eric Bäck 22:06 138 8:23   0 42:19  
  (5) Carl Sandqvist 22:28 140 8:45   0 42:41  
  (6) Elis Wiklund 23:54 45 7:39 55 -1 242:56  
  (7) Sixten Slagbrand 23:16 39 7:57 51 -4 266:12  
  (8) Ludvig Hasler 35:17 64 17:33 52 +1 301:29  
  (9) Simon Svensson 23:58 28 5:30 51 -1 325:27  
  (10) Noa Sjöstrand 48:14 9 8:43 41 -10 373:41  
 
42 61 Trollhättans SOK / OK Skogsvargarna 1           374:40 85:46
  (1) Linus Kristiansson 43:12 6 0:25 6 0 43:12  
  (2) Eric Berlin 56:19 41 15:50 27 +21 99:31  
  (3) Johan Eriksson 25:14 42 6:36 35 +8 124:45  
  (4) Hugo Mandinger 56:14 57 17:29 39 +4 180:59  
  (5) Viggo Andersson 19:43 101 6:00 40 +1 200:42  
  (5) Jennifer Stigsson 35:11 179 21:28   0 54:54  
  (6) Alva Björk 18:40 10 2:25 36 -4 219:22  
  (7) Edvin Ockborn 24:44 47 9:25 38 +2 244:06  
  (8) Ronja Andersson 31:00 56 13:16 38 0 275:06  
  (9) Alfred Leon 29:24 57 10:56 40 +2 304:30  
  (10) Moa Eriksson 70:10 63 30:39 42 +2 374:40  
 
43 30 Tullinge SK / Järfälla OK 2           374:43 85:49
  (1) Alfred Längheim 51:26 51 8:39 51 0 51:26  
  (2) Johannes Bladh 61:02 53 20:33 53 +2 112:28  
  (3) Marcus Grunder 29:48 60 11:10 54 +1 142:16  
  (4) Hampus Hatlen 48:23 27 9:38 48 -6 190:39  
  (5) Felix Flodman 18:12 59 4:29 46 -2 208:51  
  (5) Anton Wällstedt 18:50 74 5:07   0 37:02  
  (5) Erik Wällstedt 19:58 107 6:15   0 38:10  
  (6) Gustav Myrberger 22:37 35 6:22 47 +1 231:28  
  (7) Axel Trofast 28:17 58 12:58 45 -2 259:45  
  (8) Arvid Myrberger 28:23 50 10:39 44 -1 288:08  
  (9) David Törnqvist 30:45 62 12:17 45 +1 318:53  
  (10) Wilhelm Bergman 55:50 39 16:19 43 -2 374:43  
 
44 57 OK Tranan 1           374:49 85:55
  (1) Gustav Ohlin 49:05 45 6:18 45 0 49:05  
  (2) Klas Johansson 57:34 46 17:05 44 -1 106:39  
  (3) Lisa Östensson 27:22 54 8:44 47 +3 134:01  
  (4) Gustav Östensson 54:17 51 15:32 47 0 188:18  
  (5) Emilia Elverlind 19:28 92 5:45 45 -2 207:46  
  (6) Hugo Setthagen 16:15 1 0:00 39 -6 224:01  
  (7) Julia Elverlind 27:46 54 12:27 42 +3 251:47  
  (8) Sofia Elverlind 29:21 52 11:37 42 0 281:08  
  (9) Sara Ohlin 29:01 53 10:33 43 +1 310:09  
  (10) Maja Kindlund 64:40 55 25:09 44 +1 374:49  
 
45 46 OK Linné / Länna IF / Rasbo IK / Rånäs OK 1           375:11 86:17
  (1) Emil Boström 63:46 63 20:59 63 0 63:46  
  (2) Pelle Nilsson 61:16 55 20:47 62 -1 125:02  
  (3) Elias Westerbergh 23:47 35 5:09 59 -3 148:49  
  (4) Axel Gidlund 50:53 42 12:08 59 0 199:42  
  (5) Moa Lundin 19:28 92 5:45 57 -2 219:10  
  (5) Joni Müller af Uhr 20:11 111 6:28   0 39:39  
  (5) Nadine Huss Landström 25:46 161 12:03   0 45:14  
  (6) Elsa Hedin 21:11 22 4:56 50 -7 240:21  
  (7) Elliot Angelsiöö 19:33 12 4:14 46 -4 259:54  
  (8) Johanna Roos 23:43 22 5:59 43 -3 283:37  
  (9) Cornelia Krafft 26:19 39 7:51 42 -1 309:56  
  (10) Oskar Sundblom 65:15 57 25:44 45 +3 375:11  
 
46 19 Gävle OK 1           380:48 91:54
  (1) Isak Berggren 69:21 66 26:34 66 0 69:21  
  (2) Alfred Liljeström 72:46 69 32:17 68 +2 142:07  
  (3) Ebba Ottosson 26:16 47 7:38 68 0 168:23  
  (4) Jakob Sjöberg 50:11 39 11:26 63 -5 218:34  
  (5) Max Alfredsson 17:13 39 3:30 61 -2 235:47  
  (5) Morgan Alfredsson 17:37 51 3:54   0 34:50  
  (5) Hugo Lavigne 19:00 77 5:17   0 36:13  
  (6) Lucas Söderberg 25:43 54 9:28 60 -1 261:30  
  (7) Axel Hejdenberg 20:41 23 5:22 59 -1 282:11  
  (8) Sara Åbom 22:35 19 4:51 54 -5 304:46  
  (9) Elvira Silver 25:20 36 6:52 53 -1 330:06  
  (10) Felix Silver 50:42 14 11:11 46 -7 380:48  
 
47 14 FK Herkules / IFK Enskede / IFK Göteborg Orientering / Stenungsunds OK / Sävedalens AIK 2           380:55 92:01
  (1) Olle Kallur 50:25 50 7:38 50 0 50:25  
  (2) Anton Kastrup 61:51 58 21:22 52 +2 112:16  
  (3) Emrik Lind 30:14 62 11:36 56 +4 142:30  
  (4) Erik Lund 58:13 62 19:28 60 +4 200:43  
  (5) Fabian Alinder 15:06 13 1:23 53 -7 215:49  
  (5) Lukas Erdalen 21:11 125 7:28   0 36:17  
  (5) Linus Alinder 21:11 125 7:28   0 36:17  
  (6) Alexander Höglind 25:37 53 9:22 53 0 241:26  
  (7) Johan Lund 20:40 22 5:21 48 -5 262:06  
  (8) Jakob Asp 34:37 61 16:53 50 +2 296:43  
  (9) Elis Forsberg Rundström 25:00 33 6:32 47 -3 321:43  
  (10) Eskil Widehag 59:12 48 19:41 47 0 380:55  
 
48 72 Täby OK / Gustavsbergs OK / Söders-Tyresö 1           381:38 92:44
  (1) Elias Röstin 46:12 34 3:25 34 0 46:12  
  (2) Marcus Ekman 76:35 70 36:06 60 +26 122:47  
  (3) Filip Lindqvist 26:12 46 7:34 60 0 148:59  
  (4) Anton Hänström 48:54 32 10:09 55 -5 197:53  
  (5) Max Österberg 14:52 9 1:09 50 -5 212:45  
  (5) Elliot Ljungdell 32:51 173 19:08   0 47:43  
  (5) Max Lindqvist 32:58 174 19:15   0 47:50  
  (6) Elias Ljungdell 23:04 38 6:49 48 -2 235:49  
  (7) Villehart Frölid 34:57 69 19:38 55 +7 270:46  
  (8) Gustaf Hofstedt 25:27 35 7:43 48 -7 296:13  
  (9) Erik Nederheim 21:23 13 2:55 44 -4 317:36  
  (10) Fredrik Hansson 64:02 53 24:31 48 +4 381:38  
 
49 41 OK Hällen 1           384:34 95:40
  (1) Karl Lundin 62:35 61 19:48 61 0 62:35  
  (2) Hugo Kindborn 51:48 29 11:19 54 -7 114:23  
  (3) Linnéa Gustafsson 26:11 45 7:33 52 -2 140:34  
  (4) Melker Lundin 42:30 5 3:45 42 -10 183:04  
  (5) Rasmus Öberg 21:03 124 7:20 43 +1 204:07  
  (5) Annika Källman 26:30 163 12:47   0 47:33  
  (5) Vilma Johansson 34:31 177 20:48   0 55:34  
  (6) Elsa Linder 24:19 46 8:04 44 +1 228:26  
  (7) Gustav Norberg 37:54 70 22:35 52 +8 266:20  
  (8) Oskar Källman 24:46 30 7:02 45 -7 291:06  
  (9) Ella Stenils 30:38 61 12:10 48 +3 321:44  
  (10) Beatrice Eriksson 62:50 52 23:19 49 +1 384:34  
 
50 11 Tampereen Pyrintö 2           390:58 102:04
  (1) Matias Mäenpää 49:32 46 6:45 46 0 49:32  
  (2) Aaro Koskinen 69:19 67 28:50 58 +12 118:51  
  (3) Eemil Koskinen 27:13 53 8:35 57 -1 146:04  
  (4) Tommi Valkolehto 51:29 46 12:44 53 -4 197:33  
  (5) Aarni Laine 16:45 31 3:02 51 -2 214:18  
  (5) Miro Sivonen 17:49 54 4:06   0 34:34  
  (5) Totte Välkki 18:49 73 5:06   0 35:34  
  (6) Akseli Pesu 23:11 39 6:56 49 -2 237:29  
  (7) Tommi Viilo 22:29 35 7:10 47 -2 259:58  
  (8) Milo Konttila 31:32 57 13:48 46 -1 291:30  
  (9) Jyry Tukiainen 29:18 55 10:50 46 0 320:48  
  (10) Otso Tukiainen 70:10 63 30:39 50 +4 390:58  
 
51 42 Ronneby OK 1           391:29 102:35
  (1) Simon Giselsson 67:34 64 24:47 64 0 67:34  
  (2) Linus Wernström 57:30 44 17:01 63 -1 125:04  
  (3) Arvid Blomster 23:23 32 4:45 58 -5 148:27  
  (4) Hanna Johannesson 50:17 40 11:32 57 -1 198:44  
  (5) Olof Edvardsson 20:00 108 6:17 55 -2 218:44  
  (5) Fabian Andersson 23:13 145 9:30   0 43:13  
  (5) Gabriel Håkansson 24:20 153 10:37   0 44:20  
  (6) Samuel Håkansson 24:51 47 8:36 56 +1 243:35  
  (7) Martin Johansson 20:27 20 5:08 50 -6 264:02  
  (8) Hanna Ring 32:13 58 14:29 49 -1 296:15  
  (9) Oskar Eriksson 28:34 49 10:06 50 +1 324:49  
  (10) Aron Thorén 66:40 59 27:09 51 +1 391:29  
 
52 69 Leksands OK / IFK Mora OK 1           391:37 102:43
  (1) Viktor Berg 46:38 38 3:51 38 0 46:38  
  (2) Markus Halvarsson 63:40 59 23:11 50 +12 110:18  
  (3) Klockar-Eskil Nääs 38:46 71 20:08 61 +11 149:04  
  (4) Simon Karlsson Holmer 48:46 30 10:01 54 -7 197:50  
  (5) Erik Ling 17:39 52 3:56 52 -2 215:29  
  (5) Ivar Lissmyr 21:59 135 8:16   0 39:38  
  (5) Alfred Danielsson 22:02 136 8:19   0 39:41  
  (6) August Göras 25:20 49 9:05 52 0 240:49  
  (7) Egil Lissmyr 31:35 66 16:16 56 +4 272:24  
  (8) Sebastian Åkärbjär 23:47 23 6:03 47 -9 296:11  
  (9) Thobias Brodin 31:23 64 12:55 52 +5 327:34  
  (10) Fredrik Junevik 64:03 54 24:32 52 0 391:37  
 
53 13 Långhundra IF 1           396:12 107:18
  (1) Arvid Umegård 46:04 30 3:17 30 0 46:04  
  (2) Axel Leijon Thorell 59:12 48 18:43 40 +10 105:16  
  (3) Albin Warvelin 28:42 57 10:04 46 +6 133:58  
  (4) Edvin Nilsson 45:39 13 6:54 38 -8 179:37  
  (5) Olivia Unnerud 19:09 83 5:26 38 0 198:46  
  (5) Fanny Cedstedt 23:35 147 9:52   0 42:44  
  (6) Ella Servin 31:10 67 14:55 45 +7 229:56  
  (7) Isabel Unnerud 33:09 67 17:50 49 +4 263:05  
  (8) Sara Sundqvist 35:50 65 18:06 51 +2 298:55  
  (9) Agnes Weiss 23:32 25 5:04 49 -2 322:27  
  (10) Lovisa Hambäck 73:45 67 34:14 53 +4 396:12  
 
54 67 Markbygdens OK 1           398:38 109:44
  (1) Olle Bergstedt 45:35 21 2:48 21 0 45:35  
  (2) Erika Åkesson 61:10 54 20:41 46 +25 106:45  
  (3) Anton Blomqvist 28:23 56 9:45 48 +2 135:08  
  (4) Lisa Åkesson 55:34 55 16:49 49 +1 190:42  
  (5) Einar Sörqvist 21:50 131 8:07 49 0 212:32  
  (5) Gustav Fagerlind 21:52 133 8:09   0 43:42  
  (6) Elin Blomqvist 29:58 64 13:43 54 +5 242:30  
  (7) Elsie Häggmark 34:20 68 19:01 58 +4 276:50  
  (8) David Hansson 35:09 63 17:25 55 -3 311:59  
  (9) Matilda Fagerlind 33:20 67 14:52 56 +1 345:19  
  (10) Petter Bergstedt 53:19 29 13:48 54 -2 398:19  
 
55 22 OK Rodhen 1           400:27 111:33
  (1) Axel Bergström 55:35 53 12:48 53 0 55:35  
  (2) John McLelland 65:43 62 25:14 59 +6 121:18  
  (3) Fannie Sjölander 34:30 69 15:52 62 +3 155:48  
  (4) David Melin 45:43 14 6:58 61 -1 201:31  
  (5) Agnes Söllvander Eklund 22:04 137 8:21 58 -3 223:35  
  (6) Elsa Söllvander Eklund 25:31 51 9:16 58 0 249:06  
  (7) Vidar Nettelmark 21:00 25 5:41 53 -5 270:06  
  (8) Frida Melin 32:45 59 15:01 53 0 302:51  
  (9) Kevin Sjölander 28:57 52 10:29 54 +1 331:48  
  (10) Emilia Bergström 68:39 61 29:08 55 +1 400:27  
 
56 64 Espoon Suunta / Helsingin Suunnistajat / OK77 / SK Vuoksi 3           402:26 113:32
  (1) Eetu Korhonen 45:20 14 2:33 14 0 45:20  
  (2) Elias Talja 46:32 20 6:03 17 +3 91:52  
  (3) Juho Noponen 31:52 67 13:14 30 +13 123:44  
  (4) Joona Vuorela 60:00 65 21:15 44 +14 183:44  
  (5) Toivo Castrén 33:27 175 19:44 54 +10 217:11  
  (5) Kaapo Tuominen 43:17 180 29:34   0 76:44  
  (5) Petrus Pirilä 57:11 181 43:28   0 90:38  
  (6) Miikka Pekkala 28:58 63 12:43 57 +3 246:09  
  (7) Eino Haara 28:47 60 13:28 57 0 274:56  
  (8) Aarne Kemppainen 46:23 70 28:39 58 +1 321:19  
  (9) Noel Gustafsson 28:07 46 9:39 58 0 349:26  
  (10) Iiro Virrankoski 53:00 22 13:29 56 -2 398:00  
 
57 73 Skånes OF 1           402:37 113:43
  (1) Edvin Selin 62:31 60 19:44 60 0 62:31  
  (2) Svante Selin 61:45 57 21:16 61 +1 124:16  
  (3) Alice Olvegård 31:39 66 13:01 63 +2 155:55  
  (4) Elin Nilsson 67:33 68 28:48 65 +2 223:28  
  (5) Gustav Friberg 19:29 94 5:46 62 -3 242:57  
  (5) Victor Ericsson 19:34 95 5:51   0 39:03  
  (5) Hannes Dahlberg 24:14 152 10:31   0 43:43  
  (6) Emmy Palm 23:40 44 7:25 61 -1 266:37  
  (7) Tuva Selin 23:59 43 8:40 60 -1 290:36  
  (8) Linnea Rydlund 33:05 60 15:21 59 -1 323:41  
  (9) Embla Cinthio 25:40 37 7:12 57 -2 349:21  
  (10) Wilmer Selin 53:16 28 13:45 57 0 398:16  
 
58 32 Tumba-Mälarhöjden OK 1           407:08 118:14
  (1) Ludvig Lange 80:00 70 37:13 70 0 80:00  
  (2) Alexander Käll 56:58 43 16:29 66 -4 136:58  
  (3) Max Igor Kajanus 39:46 72 21:08 69 +3 176:44  
  (4) Elias Adebrant 48:46 30 10:01 66 -3 225:30  
  (5) Melker Gardby 18:42 67 4:59 64 -2 244:12  
  (5) Leo Kajanus 19:15 88 5:32   0 37:57  
  (6) Teodor Hedberg 25:18 48 9:03 63 -1 269:30  
  (7) Kajsa Ljungberg 29:31 61 14:12 62 -1 299:01  
  (8) Ludvig Svahn Lind 30:51 55 13:07 60 -2 329:52  
  (9) Viggo Hjerne 24:08 30 5:40 59 -1 354:00  
  (10) Lukas Brodin 53:08 25 13:37 58 -1 398:08  
 
59 20 Kungälvs OK 1           410:05 121:11
  (1) Johanna Nilsson 63:18 62 20:31 62 0 63:18  
  (2) Elina Hanson 79:09 72 38:40 69 +7 142:27  
  (3) Karl Aderstedt Althoff 24:07 38 5:29 65 -4 166:34  
  (4) Fritjof Aderstedt Althoff 55:13 54 16:28 64 -1 221:47  
  (5) Arvid Hermansson 21:48 130 8:05 63 -1 243:35  
  (5) Rasmus Granäng 21:50 131 8:07   0 43:38  
  (6) Axel Ekdala 25:52 56 9:37 62 -1 269:27  
  (7) Molly Granäng 25:32 50 10:13 61 -1 294:59  
  (8) Lukas Groth 23:41 21 5:57 57 -4 318:40  
  (9) Sofia Rask 26:20 40 7:52 55 -2 345:00  
  (10) Oscar Lundborg 65:05 56 25:34 59 +4 410:05  
 
60 21 Lounais-Hämeen Rasti 1           429:24 140:30
  (1) Niilo Syrjälä 47:22 42 4:35 42 0 47:22  
  (2) Matias Rokka 68:25 66 27:56 56 +14 115:47  
  (3) Siiri Julkunen 26:38 50 8:00 55 -1 142:25  
  (4) Elmeri Syrjälä 53:32 48 14:47 52 -3 195:57  
  (5) Tiuku Suomi 30:10 168 16:27 60 +8 226:07  
  (5) Viljami Koskinen 31:06 171 17:23   0 61:16  
  (5) Anni Rokka 31:07 172 17:24   0 61:17  
  (6) Tyko Suomi 30:05 66 13:50 59 -1 256:12  
  (7) Matias Koskinen 52:12 72 36:53 63 +4 308:24  
  (8) Venni Silmälä 41:38 68 23:54 62 -1 350:02  
  (9) Tuomas Rokka 26:13 38 7:45 60 -2 371:13  
  (10) Vili Silmälä 53:09 26 13:38 60 0 398:09  
 
61 63 Espoon Suunta 2           440:35 151:41
  (1) Lauri Puupponen 75:18 68 32:31 68 0 75:18  
  (2) Otso Pajuoja 57:45 47 17:16 65 -3 133:03  
  (3) Luukas Karelo 35:07 70 16:29 66 +1 168:10  
  (4) Jussi Raasakka 60:32 66 21:47 67 +1 228:42  
  (5) Andreas Kärkkäinen 24:53 157 11:10 65 -2 253:35  
  (5) Mikki Kankaanpää 25:33 160 11:50   0 50:26  
  (5) Ilari Suntioinen 26:08 162 12:25   0 51:01  
  (6) Lukas Teuri 25:30 50 9:15 64 -1 279:05  
  (7) Antti Tiainen 31:00 64 15:41 64 0 310:05  
  (8) Leevi Väisänen 36:51 67 19:07 61 -3 346:56  
  (9) Markus Määttänen 40:34 71 22:06 62 +1 385:34  
  (10) Elias Tikkanen 53:05 23 13:34 61 -1 398:05  
 
62 49 Tolered-Utby Ol-klubb 1           456:58 168:04
  (1) Hugo Söderberg 80:04 71 37:17 71 0 80:04  
  (2) Samuel Ljungqvist 76:46 71 36:17 71 0 156:50  
  (3) Ivar Henriksson 29:38 58 11:00 71 0 186:28  
  (4) Linn Mauritzson 80:40 71 41:55 70 -1 267:08  
  (5) Amanda Cliffordson 19:55 105 6:12 68 -2 287:03  
  (5) Isabella Baier 21:46 129 8:03   0 41:41  
  (6) Arvid Petersson 26:41 60 10:26 68 0 313:44  
  (7) Pontus Hedin 27:19 53 12:00 68 0 341:03  
  (8) Melvin Andersson 28:12 48 10:28 66 -2 373:12  
  (9) Jakob Baier 29:18 55 10:50 65 -1 374:18  
  (10) Jakob Lundberg 58:25 44 18:54 62 -3 403:25  
 
63 59 Frölunda OL 1           462:40 173:46
  (1) Marttin Lamm 73:48 67 31:01 67 0 73:48  
  (2) Axel Blom 67:40 65 27:11 67 0 141:28  
  (3) Tim Martner 26:48 51 8:10 67 0 168:16  
  (4) Marcus Lamm 74:35 70 35:50 69 +2 242:51  
  (5) Björn Djupström 19:18 89 5:35 66 -3 262:09  
  (5) Johan Saméus 20:42 121 6:59   0 40:00  
  (6) Emil Wallenius 30:04 65 13:49 65 -1 292:13  
  (7) Harald Martner 24:56 48 9:37 65 0 317:09  
  (8) Matilda Johannesson 34:52 62 17:08 63 -2 352:01  
  (9) Zebastian Arfwedson 28:36 50 10:08 61 -2 373:36  
  (10) Edvin Borne 82:03 70 42:32 63 +2 427:03  
 
64 45 NAIS Orienteringsklubb 1           470:36 181:42
  (1) Viktor Waernqvist 45:36 22 2:49 22 0 45:36  
  (2) Mattis Nilsson 59:43 50 19:14 41 +19 105:19  
  (3) Gustav Träff 21:54 22 3:16 42 +1 127:13  
  (4) Ida Waernqvist 70:43 69 31:58 56 +14 197:56  
  (5) Emma Lindgren 27:41 165 13:58 59 +3 225:37  
  (6) Ylva Wengelin 74:04 72 57:49 67 +8 299:41  
  (7) Gustav Granström 30:23 63 15:04 66 -1 330:04  
  (8) Mattis Granström 35:58 66 18:14 65 -1 366:02  
  (9) Sofie Ettling 28:04 45 9:36 64 -1 373:04  
  (10) Linnea Samuelsson 76:30 69 36:59 64 0 421:30  
 
  52 Jämsän Retki-Veikot / Kuhmon Peurat / Sotkamon Jymy 1           Disk.  
  (1) Topias Helminen 43:13 7 0:26 7 0 43:13  
  (2) Aarni Ronkainen 47:10 22 6:41 10 +3 90:23  
  (3) Hannu Malinen 21:25 11 2:47 6 -4 111:48  
  (4) Valtteri Kankainen 45:19 12 6:34 5 -1 157:07  
  (5) Aapo Virkajärvi 16:45 31 3:02 4 -1 173:52  
  (6) Juho Virkajärvi 22:18 32 6:03 7 +3 196:10  
  (7) Elias Ronkainen 22:26 33 7:07 9 +2 218:36  
  (8) Hilla Pitkänen Disk.            
  (9) Heta Virkajärvi 23:25 24 4:57        
  (10) Lassi Valsmaa 45:36 6 6:05        
 
  8 Rastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat 1           Ej godk.  
  (1) Matias Lautamäki Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Iivari Willman 48:44 24 8:15        
  (3) Antti-Jussi Oksa 19:12 2 0:34        
  (4) Pietu Jutila 47:53 25 9:08        
  (5) Aaro Kujansuu 17:19 45 3:36        
  (5) Hami Skkyttä 18:42 67 4:59        
  (6) Joona Nolvi 18:13 6 1:58        
  (7) Paavo Lahti 23:03 38 7:44        
  (8) Valtteri Lahti 19:46 6 2:02        
  (9) Erik Kesti 22:47 20 4:19        
  (10) Pyry Willman 44:50 5 5:19        
 
  36 Jönköpings OK 1           Ej godk.  
  (1) Filip Rosjö 43:04 4 0:17 4 0 43:04  
  (2) Victor Hansson 48:30 23 8:01 13 +9 91:34  
  (3) Ida Rosjö 32:59 68 14:21 34 +21 124:33  
  (4) Olivia Grönkvist 67:11 67 28:26 51 +17 191:44  
  (5) Joel Svensson Finndal 17:13 39 3:30 48 -3 208:57  
  (5) Alfred Claesson 17:15 44 3:32   0 34:28  
  (5) Walter Blomqvist 23:53 149 10:10   0 41:06  
  (6) Hilma Trofast 31:49 71 15:34 51 +3 240:46  
  (7) Felix Svensson 29:39 62 14:20 54 +3 270:25  
  (8) Mira Enell 44:35 69 26:51 56 +2 315:00  
  (9) Vega Enell Ej godk.            
  (10) Gabriel Claesson 53:12 27 13:41        
 
  53 OK Skogshjortarna / OK Kullingshof 1           Ej godk.  
  (1) Lukas Larsson 44:06 9 1:19 9 0 44:06  
  (2) Samuel Böke 57:31 45 17:02 32 +23 101:37  
  (3) Ludvig Hedström 22:43 31 4:05 33 +1 124:20  
  (4) Melker Warfvinge Ej godk.            
  (5) Olof Tholén 16:56 35 3:13        
  (5) Albin Schröder 19:40 98 5:57        
  (5) Samuel Jakobsson 23:11 143 9:28        
  (6) Calle Wärn 26:39 59 10:24        
  (7) Viktor Hedström 21:49 31 6:30        
  (8) Noel Bengtsson 23:53 24 6:09        
  (9) Gustav Harryson 36:14 69 17:46        
  (10) Tobias Erixon 55:12 33 15:41        
 
  54 OK Djerf / IK Vikings OK 1           Ej godk.  
  (1) Rasmus Pettersson 56:40 57 13:53 57 0 56:40  
  (2) Tim Dalheimer 71:25 68 30:56 64 +7 128:05  
  (3) Ellen Pelander 31:03 65 12:25 64 0 159:08  
  (4) Alexander Jansson 57:26 60 18:41 62 -2 216:34  
  (5) Hugo Bergenfur Ej godk.            
  (5) Linus Bodin-Liliegren 20:28 118 6:45        
  (5) Elsa Höglund Ej godk.            
  (6) Arvid Johansson 26:30 58 10:15        
  (7) Edvard Pelander 25:35 51 10:16        
  (8) Thea Svensson 29:04 51 11:20        
  (9) Kristina Klingnéus 40:22 70 21:54        
  (10) Elias Bergenfur 58:14 42 18:43        
 
  55 Bredaryds SOK / Anderstorps OK 1           Ej godk.  
  (1) Axel Elmblad 45:28 18 2:41 18 0 45:28  
  (2) Emil Auselius 50:19 26 9:50 21 +3 95:47  
  (3) Tuva Nylund 28:00 55 9:22 31 +10 123:47  
  (4) Victor Hörnquist 57:50 61 19:05 40 +9 181:37  
  (5) Hugo Auselius Ej godk.            
  (5) Clara Adolfsson Ej godk.            
  (6) Hjalmar Folkestad 22:07 31 5:52        
  (7) Asta Törnkvist 28:01 56 12:42        
  (8) Filip Broling 23:35 20 5:51        
  (9) Stina Andersson 25:04 34 6:36        
  (10) Anton Gunnarsson 51:28 18 11:57        
 
  56 Ulricehamns OK 1           Ej godk.  
  (1) Adam Skoglund 79:53 69 37:06 69 0 79:53  
  (2) Ludvig Carlbom 67:26 64 26:57 70 +1 147:19  
  (3) Albin Genberg 30:48 64 12:10 70 0 178:07  
  (4) Alfred Hallqvist 59:55 64 21:10 68 -2 238:02  
  (5) Edvin Lennartson 25:15 158 11:32 67 -1 263:17  
  (5) Erik Arneborg 27:56 166 14:13   0 53:11  
  (5) Ellen Arneborg 28:00 167 14:17   0 53:15  
  (6) Anna Genberg 31:26 70 15:11 66 -1 294:43  
  (7) Astrid Eriksson 37:57 71 22:38 67 +1 332:40  
  (8) Isak Skoglund 26:09 39 8:25 64 -3 358:49  
  (9) Maja Nordin 30:50 63 12:22 63 -1 375:50  
  (10) Joel Holmberg Ej godk.            
 
  70 OK Alehof / Göteborgs SK / Lerums SOK 1           Ej godk.  
  (1) Gabriel Sturesson 46:50 40 4:03 40 0 46:50  
  (2) Emil Axelsson 55:03 37 14:34 34 -6 101:53  
  (3) Jakob Gunnarsson 21:28 15 2:50 25 -9 123:21  
  (4) William Sturesson 46:40 18 7:55 23 -2 170:01  
  (5) Simon Ljungkvist 20:29 120 6:46 32 +9 190:30  
  (5) Olle Kullman 34:14 176 20:31   0 54:43  
  (6) Felix Johansson 27:28 61 11:13 34 +2 217:58  
  (7) Adrian Bergqvist 25:25 49 10:06 37 +3 243:23  
  (8) Erik Johansson Ej godk.            
  (9) Alfred Johansson 26:55 42 8:27        
  (10) Oscar Wall Jungbjer Ej start            
 


Skapad 2018-08-25 13:15:03 med OLA version 5.5.0-13