Ungdomens 10mila, Totalresultat

2016-08-05 - 2016-08-06

HD18 Sträcka 93700 - 3850m 
Pl Nr-lapp Lag/Tävlande Str tid Str pl Str tid+     Totaltid Tid+
1 2 Tampereen Pyrintö 1           250:16 0:00
    Konsta Puranen 23:28 1   1   250:16  
2 49 Nydalens SK 1           255:55 5:39
    Gjermund Tørnqvist Halden 23:39 4   2   255:55  
3 4 Helsingin Suunnistajat 1           258:10 7:54
    Ville Mannonen 24:02 6   3   258:10  
4 70 Växjö OK / Bredaryds SOK 1           259:38 9:22
    Filip Trofast 23:32 2   4   259:38  
5 3 MS Parma 1           259:49 9:33
    Aleks Hiidenhovi 23:53 5   5   259:49  
6 5 IF Hagen 1           266:04 15:48
    Oscar Stomberg 29:47 19   6   266:04  
7 61 Tullinge SK 1           266:17 16:01
    Ondrej Vystavel 24:56 8   7   266:17  
8 8 Stora Tuna OK 1           270:49 20:33
    Mattias Östberg 23:33 3   8   270:49  
9 9 IK Hakarpspojkarna 1           273:30 23:14
    Jakob Ingström 26:11 12   9   273:30  
10 6 Eksjö SOK 1           276:33 26:17
    Hugo Jakobsson 28:28 15   10   276:33  
11 12 OK Ravinen 1           279:55 29:39
    Viktor Wohlgemuth 28:33 16   11   279:55  
12 13 OK Tyr / Kils OK 1           285:08 34:52
    Jonathan Uller 32:25 27   12   285:08  
13 52 OK Trian 1           288:04 37:48
    Marcus Kopra 31:31 25   13   288:04  
14 10 OK Kolmården 1           288:46 38:30
    Simon Johansson 24:43 7   14   288:46  
15 1 Espoon Suunta 1           288:48 38:32
    Mikko Tervakangas 25:45 10   15   288:48  
16 67 Brobyggarna           289:06 38:50
    Nils Lundgren 25:42 9   16   289:06  
17 26 Falköping/Mullsjö/Skogsstj./Ulricehamn           289:24 39:08
    Daniel Brandström 29:21 18   17   289:24  
18 51 OK Södertörn 1           293:35 43:19
    Olof Lissmats 34:33 38   18   293:35  
19 71 Jönköpings/Bottnaryd/Norrvirdarna           293:44 43:28
    Adam Löfström 30:45 23   19   293:44  
20 21 SK Uusi 1           294:01 43:45
    Antton Koivisto 26:07 11   20   294:01  
21 55 Ronneby OK 1           294:39 44:23
    Hanna Johannesson 31:05 24   21   294:39  
22 36 Järfälla OK 1           299:27 49:11
    Erik Bovallius 33:21 34   22   299:27  
23 32 Hestra IF / IK Ymer / Vänersborgs SK 1           300:22 50:06
    Lukas Gustafsson 37:14 50   23   300:22  
24 28 Rastik/Hiisir/Ikaalisten NV/Rasti-Lukko           300:43 50:27
    Aaro Haikonen 30:03 20   24   300:43  
25 65 Moravskoslezsky kraj (MSK) 1           301:45 51:29
    Lucie Szarzecová 32:27 28   25   301:45  
26 29 Tampereen Pyrintö 2           302:04 51:48
    Tommi Viilo 36:36 47   26   302:04  
27 43 Hämeenlinnan Suunnistajat 1           302:06 51:50
    Ilka Kivikko 35:58 44   27   302:06  
28 45 Karlskrona SOK 1           304:08 53:52
    Arvid Kronmar 27:23 13   28   304:08  
29 7 OK Roxen 1           306:21 56:05
    Josef Helander 34:31 37   29   306:21  
30 20 Koovee 1           306:39 56:23
    Jasper Alajoutsi 28:37 17   30   306:39  
31 46 OK Tor / Katrineholms OK / Ärla IF 1           307:30 57:14
    Jesper Hedar 31:31 25   31   307:30  
32 18 Hiidenkiertäjät 1           307:48 57:32
    Veera Roine 35:10 41   32   307:48  
33 24 Sävedalens AIK 1           310:18 60:02
    Rasmus Johansson Fjordside 36:59 48   33   310:18  
34 44 IF Thor / OK Rodhen 1           312:30 62:14
    Jesper Nyström 34:58 39   34   312:30  
35 33 Linköpings OK 1           313:47 63:31
    Jakob Tomasson 32:30 29   35   313:47  
36 41 Gävle OK 1           318:10 67:54
    Elvira Silver 39:16 56   36   318:10  
37 56 Finspång/Skogspojkarna/Tjalve           318:32 68:16
    Assar Johansson 35:46 43   37   318:32  
38 22 Angelniemen A/Paimion R/Turun Suunnistajat           319:34 69:18
    Voima Toumasjukka 32:54 32   38   319:34  
39 25 Lynx 1           323:01 72:45
    Suvi Heikkilä 37:18 51   39   323:01  
40 64 Lerum/Landehof/Skogshjortarna/Sjövalla           323:44 73:28
    Felix Drejmo 37:46 54   40   323:44  
41 17 Frölunda/Göteborg-Majorna/Uven           325:44 75:28
    Simon Nordberg 37:27 52   41   325:44  
42 48 Markbygdens OK 1           325:47 75:31
    Hugo Lom 37:34 53   42   325:47  
43 63 Örebro Läns OF 1           329:38 79:22
    Nils Kylborn 33:00 33   43   329:38  
44 38 FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 1           333:23 83:07
    Noah Bechtel 33:43 35   44   333:23  
45 47 Lunds OK 1           335:17 85:01
    Loke Hedberg 30:40 22   45   335:17  
46 59 Sundbybergs IK 1           335:18 85:02
    Tobias Abrahamsson 30:39 21   46   335:18  
47 30 OK Löftan 1           341:30 91:14
    Tobias Johansson 41:00 60   47   341:30  
48 27 IFK Mora OK / Leksands OK 1           341:41 91:25
    Simon Karlsson Holmer 39:32 57   48   341:41  
49 31 Västerås SOK 1           344:22 94:06
    Emil Ahlström 42:46 62   49   344:22  
50 53 Göingarna/Vilse 87/Tormestorp           347:07 96:51
    Nellie Henriksson 39:37 58   50   347:07  
51 34 OK Tranan 1           347:37 97:21
    Maja Kindlund 32:35 30   51   347:37  
52 35 Lounais-Hämeen Rasti 1           349:04 98:48
    Jussi Mattila 39:40 59   52   349:04  
53 50 OK Njudung 1           350:22 100:06
    Amanda Karmetun 33:47 36   53   350:22  
54 14 Hällen/Måsen/Södertälje-N. 1           351:02 100:46
    Elsa Linder 43:29 63   54   351:02  
55 68 Tumba-Mälarhöjden OK 1           351:52 101:36
    Elias Adebrant 35:03 40   55   351:52  
56 69 Värmlands OF 1           359:15 108:59
    Marcus Nylén 48:05 65   56   359:15  
57 42 Hjärnarp/Boken/Helsingb./Örkelljunga           360:01 109:45
    Jacob Moberg 32:45 31   57   360:01  
58 66 NAIS Orienteringsklubb 1           409:09 158:53
    Linnea Samuelsson 36:00 45   58   409:09  
59 37 Espoon Suunta 2           422:10 171:54
    Jussi Raasakka 37:06 49   59   422:10  
60 40 Gamleby OK / Västerviks OK 1           426:49 176:33
    Oliver Vallerius 41:46 61   60   426:49  
61 58 Gustavsbergs OK 1           472:40 222:24
    Tiger Landén 65:04 67   61   472:40  
  11 Trollhättans SOK 1           Ej godk.  
    Filip Johansson 27:55 14       126:28  
  15 Kangasala SK 1           Ej godk.  
    Matti Hakola 37:46 54       158:06  
  16 Nyköpings OK 1           Ej godk.  
    Axel Lindgren 44:38 64       77:41  
  23 OK Linné 1           Ej godk.  
    Pelle Nilsson 36:10 46       313:44  
  54 Rasti 88 1           Ej godk.  
    Aleksi Välimaa 35:43 42          
  60 Tolered-Utby Ol-klubb 1           Ej godk.  
    Siri Larsen 53:55 66       115:00  
  19 OK Kåre 1           Ej godk.  
    Viktor Wallin Ej godk.            
  39 FK Herkules / IFK Göteborg 1           Ej godk.  
    Viktor Le Claire Ej godk.            
  57 Skånes OF 1           Ej godk.  
    Oscar Ehrnborn Ej godk.            
  62 Täby OK / Avesta OK / Söders-Tyresö 1           Ej godk.  
    Ida Hänström Ej godk.            


Skapad 2016-08-06 11:31:05 med OLA version 5.3.0-23