1 | | Jostein Tandberg | Nydalens SK 1 | 24:02 | 0:00 |
2 | | Konsta Piironen | MS Parma 1 | 25:53 | 1:51 |
3 | | Lasse Viilo | Tampereen Pyrintö 1 | 26:02 | 2:00 |
4 | | Hampus Nyström | IF Hagen 1 | 26:06 | 2:04 |
5 | | Tilda Östberg | Stora Tuna OK 1 | 26:32 | 2:30 |
6 | | Viktor Gunnarsson | IK Hakarpspojkarna 1 | 26:41 | 2:39 |
7 | | Oscar Prytz | Finspång/Skogspojkarna/Tjalve | 26:42 | 2:40 |
8 | | Josef Koci | Tullinge SK 1 | 26:46 | 2:44 |
9 | | Arvid Björk | Trollhättans SOK 1 | 26:49 | 2:47 |
10 | | Kasper Fransson | OK Ravinen 1 | 27:19 | 3:17 |
11 | | Erik Åkesson | Växjö OK / Bredaryds SOK 1 | 27:46 | 3:44 |
12 | | Johan Mårtensson | Falköping/Mullsjö/Skogsstj./Ulricehamn | 27:55 | 3:53 |
13 | | Antti-Jussi Oksa | Hämeenlinnan Suunnistajat 1 | 27:56 | 3:54 |
14 | | Malte Eveborn | OK Roxen 1 | 28:03 | 4:01 |
15 | | Mattias Hane | OK Tyr / Kils OK 1 | 28:04 | 4:02 |
16 | | Benjamin Claesson | Jönköpings/Bottnaryd/Norrvirdarna | 28:14 | 4:12 |
17 | | Christoffer Lindgren | OK Kåre 1 | 28:24 | 4:22 |
18 | | Johan Lundbäck | Järfälla OK 1 | 28:32 | 4:30 |
19 | | Leevi Väisänen | Helsingin Suunnistajat 1 | 28:40 | 4:38 |
20 | | Arvid Blomster | Ronneby OK 1 | 28:51 | 4:49 |
21 | | Axel Kudinoff | OK Södertörn 1 | 29:04 | 5:02 |
22 | | Måns Eriksson | Brobyggarna | 29:14 | 5:12 |
23 | | Lukas Larsson | Lerum/Landehof/Skogshjort./Sjövalla | 29:26 | 5:24 |
24 | | Topias Ahola | Kangasala SK 1 | 29:35 | 5:33 |
| | Melker Lundin | OK Tor / Katrineholms OK / Ärla IF 1 | 29:35 | 5:33 |
26 | | Albin Henrysson | Karlskrona SOK 1 | 29:51 | 5:49 |
27 | | Jens Van Lommel | SK Uusi 1 | 30:23 | 6:21 |
28 | | Erik Ingemarsson | Hestra IF / IK Ymer / Vänersborgs SK 1 | 30:34 | 6:32 |
29 | | Olli Mustajoki | Tampereen Pyrintö 2 | 30:55 | 6:53 |
30 | | Victor Bylund | IF Thor / OK Rodhen 1 | 31:02 | 7:00 |
31 | | Gabriel Öhgren | Sävedalens AIK 1 | 31:04 | 7:02 |
32 | | Tobias Ekholm | OK Trian 1 | 31:13 | 7:11 |
33 | | Rasmus Toivanen | Hiidenkiertäjät 1 | 31:17 | 7:15 |
34 | | Emil Laaksonen | Espoon Suunta 1 | 31:42 | 7:40 |
35 | | Gustaf Hedegård | OK Kolmården 1 | 31:46 | 7:44 |
36 | | Arvid Eriksson | Örebro Läns OF 1 | 32:47 | 8:45 |
37 | | Carl Ås | Lunds OK 1 | 32:50 | 8:48 |
38 | | Mattis Persson | Eksjö SOK 1 | 33:03 | 9:01 |
39 | | Alexander Jansson | Värmlands OF 1 | 33:30 | 9:28 |
40 | | Tereza Poláková | Moravskoslezsky kraj (MSK) 1 | 33:35 | 9:33 |
41 | | Kajsa Bogren | Sundbybergs IK 1 | 33:42 | 9:40 |
42 | | Fredrik Junevik | IFK Mora OK / Leksands OK 1 | 33:50 | 9:48 |
43 | | Valtteri Lahti | Rastik/Hiisir/Ikaalisten NV/Rasti-Lukko | 35:02 | 11:00 |
44 | | Benjamin Saarela | Lounais-Hämeen Rasti 1 | 35:32 | 11:30 |
45 | | Arttu Korpela | Rasti 88 1 | 35:42 | 11:40 |
46 | | Ebba Söderlund | Göingarna/Vilse 87/Tormestorp | 36:11 | 12:09 |
47 | | Klara Larsson | Gävle OK 1 | 36:59 | 12:57 |
48 | | Albin Eronn | Linköpings OK 1 | 37:03 | 13:01 |
49 | | Jakob Moberg | OK Löftan 1 | 37:11 | 13:09 |
50 | | Oscar Hultgren | OK Njudung 1 | 37:56 | 13:54 |
51 | | Oskari Penttinen | Espoon Suunta 2 | 38:24 | 14:22 |
52 | | Ebba Adebrant | Tumba-Mälarhöjden OK 1 | 38:26 | 14:24 |
53 | | Matias Maronen | Lynx 1 | 40:06 | 16:04 |
54 | | Eira Hertin | Gamleby OK / Västerviks OK 1 | 40:43 | 16:41 |
55 | | Tobias Sjöstedt | Hällen/Måsen/Södertälje-N. 1 | 40:49 | 16:47 |
56 | | Ludvig Classon | NAIS Orienteringsklubb 1 | 40:56 | 16:54 |
57 | | Julia Elverlind | OK Tranan 1 | 41:57 | 17:55 |
58 | | Oliver Schüle | Koovee 1 | 42:22 | 18:20 |
59 | | Axel Åkesson | Markbygdens OK 1 | 42:41 | 18:39 |
60 | | Kalle Lundgren | Frölunda/Göteborg-Majorna/Uven | 43:56 | 19:54 |
61 | | Julius Puke | Skånes OF 1 | 44:30 | 20:28 |
62 | | Tobias Carlstedt | Hjärnarp/Boken/Helsingb./Örkelljunga | 44:39 | 20:37 |
63 | | Rebecka Haraldsson | Avesta OK/Täby OK/Söders-Tyresö | 44:51 | 20:49 |
64 | | Samuel Ljungqvist | Tolered-Utby Ol-klubb 1 | 45:39 | 21:37 |
65 | | Noa Sjöstrand | Västerås SOK 1 | 48:51 | 24:49 |
66 | | Elsa Ericsson | FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 1 | 50:08 | 26:06 |
67 | | Emrik Lind | FK Herkules / IFK Göteborg 1 | 50:21 | 26:19 |
68 | | Kasper Lagerström | Nyköpings OK 1 | 53:01 | 28:59 |
69 | | Antti Reiman | Angeln. A/Turun Suunnistajat/Paimon R. | 53:13 | 29:11 |
70 | | Johanna Laurin | Gustavsbergs OK 1 | 66:06 | 42:04 |
| | Filip Elihn | OK Linné 1 | Ej godk. | |