Pl tartnr Namn Lag Tid Tid
HD18 (76/76) efter sträcka Preliminär resultatlist
1 66 Oldrich Kos OK Kåre 17:04 4:13:45
2 1 Anders Åkerblom Stora Tuna OK 19:56 4:14:04
3 21 Riku Siren KyRa/Kansu/SiikSi 17:37 4:16:06
4 3 Finlay Langan GB Start 18:47 4:17:35
5 76 Valtten Patana Kauhavan W/Laupan V/IF Femman 18:13 4:19:45
6 4 Harald Larsson Hagaby GoIF 21:39 4:22:39
7 6 Ola Grankvist Täby OK 18:10 4:24:59
8 12 Akseli Simole Espoon Suunta 18:08 4:25:06
9 16 Oskar Svensson OK Tyr 16:59 4:27:06
10 14 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 21:43 4:27:42
11 20 Santeri Valkamo KOO-VEE 18:23 4:28:34
12 17 Eero Kahlia Tampereen Pyrintö 18:18 4:32:06
13 11 Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK 23:04 4:32:19
14 41 Fredrik Wennermark Skogsfalken lag 1 18:58 4:32:38
15 29 Aleksi Salonen MS Parma/Lynx/HS 22:35 4:32:55
16 15 Karl Dannbring Skåneslättens OL 17:36 4:35:16
17 35 Gustav Fredriksson OK Orion 21:55 4:35:38
18 2 Harald Henriksson Järla Orientering 20:13 4:36:18
19 10 Henrik Toresson OK Tisaren 19:49 4:36:23
20 45 Andreas Zeijlon OK Hällen/Strängnäs-Malmby OL 23:17 4:36:35
21 37 Joel Udd Markbygdens OK 24:48 4:38:20
22 23 Jesse Ihavainen Navi 20:42 4:38:35
23 9 Johan Önerud OK Ravinen 19:34 4:39:31
24 27 Joakim Andén Södertälje/Trosabygd/Vimmerby 21:25 4:39:48
25 44 Oskar Karlsson Ärla IF/OK Klemmingen 22:50 4:39:49
26 26 Akseli Leino Rajamäen Rykmentti 22:10 4:39:51
27 43 Niclas Andersson Skogshjortarna/Orino/Gipen 18:53 4:40:07
28 19 Daniel Bengtsson Tullinge SK 26:23 4:40:55
29 59 David Hunhammar BVJOK 26:32 4:41:54
30 75 Florian Schiel Ulricehamns OK 19:54 4:42:31
31 8 Johan Gunnars IFK Moras OK 20:57 4:47:27
32 36 Tuomas Viirto DELTA 24:23 4:47:55
33 42 Oskar Leinonen Kolmården/Finspångs SOK/Tjalve 20:58 4:49:37
34 72 Martin Karlsson Tylöskog/Garphyttans /OK Milan 24:19 4:51:05
35 33 Erno Korsimo Paimion Rasti 24:10 4:59:30
36 34 Simo Hasu TVV/Pihkaniskat/KouRA 26:08 5:00:56
37 13 Simon Strömberg Nyköpings OK 26:24 5:05:23
38 65 Collin Fransson-Lee OK Alehof 28:12 5:05:32
39 32 Niko Nissinen SK Pohjantähti 26:05 5:05:53
40 71 Carl Holmgren TULO- Norrbotten 18:52 5:06:08
41 30 Henri Munukka Rastivarsat 24:29 5:06:55
42 7 Malthe Sloth Pedersen FarumTisvilde OK/OK Øst 32:51 5:07:41
43 39 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 27:54 5:17:17
44 51 Isak Krantz IK Gandvik/Istrum/Ryda 22:04 5:18:39
45 68 David Nilsson Snättringe/Tumba Mälarhöjen OK 22:52 5:20:05
46 63 Hjalmar Freij Lunds /Malmö OK/Tormestorps IF 28:18 5:23:44
47 54 Filip Barkestedt OK Kullingshof 25:31 5:25:22
48 31 Johan Gustavsson OK Nackhe 26:36 5:27:03
49 55 Tove Ståhl Hjärnarps GH OL/IS Kullen 25:27 5:30:01
50 38 Mathias Rasmussen TKC-Syd 25:47 5:31:07
51 64 Oskar Åström Medelpad 22:44 5:37:38
52 61 Albin Larsson Katrineholms OK lag 1 38:42 5:37:54
53 48 Michael Andersson Rånäs OK 30:41 5:38:05
54 49 Fredrik A Eriksson Bredaryd/OK Djerf/Lillomarka 29:23 5:41:48
55 60 Jonas Bengtsson KartKompisarna - Västerbotten 29:42 5:42:55
56 5 Melinda Ahlfors Keravan Urheilijat 37:55 5:43:00
57 57 Sarah Persson OK Denseln 36:33 5:43:18
58 56 Jaako Jutila Västerås sok/Tamperen Pyrintä 27:49 6:00:18
59 62 Rickard Lindkvist Kvarnsvedens OK 28:30 6:01:11
60 25 Lovra Piklajisto OK Raseborg/Pargas/Delta 43:18 6:03:15
61 46 Malin Dahlberg Falköping/ Tidaholm/ Mullsjö 30:14 6:16:11
62 69 Simon Lundin Sundbybergs IK/OLG Siegerlans 27:14 6:19:31
63 22 Lida Nummela Mäntsälän Urheilijat 42:41 6:24:23
64 47 Andreas Pettersson Burseryd/ Reftele/ Vivill 21:53 6:24:34
65 52 Lisa Ehn Eskilstuna/Tor/Surahammar 32:52 6:25:47
66 18 Jennifer Andersson Haninge SOK 35:43 6:32:50
67 67 Emma Andersson OK Tyringe OK Gynge OK Torfinn 27:57 6:44:57
24 Stina Liderud Lidköpings VSK 40:00 Felst.
28 Karin Hoof Hestra IF/Rydboholms SK 27:47 Felst.
40 Patrik Toskberg Linköpings OK 20:41 Felst.
50 Linnea Östergren Växjö OK/Kexholms SK Kickers 24:29 Felst.
53 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK/ Norbergs OK 21:05 Felst.
58 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna / Nässjö OK 23:51 Felst.
70 Linus Wicktorsson Tibro OK 26:39 Felst.
74 Karin Friström Nollåtta United 25:15 Felst.
73 N.N Ärla IF ej start ej start
Återgå till huvudsidan