Pl tartnr Namn Lag Tid Tid
HD18 (76/76) efter sträcka Preliminär resultatlist
1 1 Andreas Bergquist Stora Tuna OK 21:12 3:54:08
2 66 Tomás Kos OK Kåre 18:10 3:56:41
3 21 Joonas Salo KyRa/Kansu/SiikSi 17:26 3:58:29
4 3 Graham Hemingway GB Start 17:22 3:58:48
5 4 Herman Eriksson Hagaby GoIF 21:37 4:01:00
6 76 Rasmus Tunis Kauhavan W/Laupan V/IF Femman 20:10 4:01:32
7 14 Angelica Jörnling Eksjö SOK 22:33 4:05:59
8 6 Gustav Lindeborg Täby OK 20:36 4:06:49
9 12 Samuli Humre Espoon Suunta 20:50 4:06:58
10 11 Josephine Greiner Kangasala SK 21:58 4:09:15
11 16 Tobias Beckius OK Tyr 18:24 4:10:07
12 20 Mikko Polvi KOO-VEE 18:34 4:10:11
13 29 Juho Dahl MS Parma/Lynx/HS 23:37 4:10:20
14 45 Mårten Winkler OK Hällen/Strängnäs-Malmby OL 20:06 4:13:18
15 37 Niklas Frisk Markbygdens OK 21:54 4:13:32
16 41 Johanna Erlandsson Skogsfalken lag 1 21:09 4:13:40
17 35 Jakob Lindbom OK Orion 19:56 4:13:43
18 17 Olli Siren Tampereen Pyrintö 20:03 4:13:48
19 19 Niklas Sundqvist Tullinge SK 20:46 4:14:32
20 59 Anders Winander Schönnin BVJOK 20:47 4:15:22
21 2 Emil Wipp Järla Orientering 23:52 4:16:05
22 10 Edvin Danielsson OK Tisaren 23:46 4:16:34
23 44 Håkan Palm Ärla IF/OK Klemmingen 24:50 4:16:59
24 15 Fredrik Berndtsson Skåneslättens OL 19:01 4:17:40
25 26 Lauri Roininen Rajamäen Rykmentti 19:24 4:17:41
26 23 Joonas Ahola Navi 19:40 4:17:53
27 27 Anna Kindlund Södertälje/Trosabygd/Vimmerby 24:06 4:18:23
28 9 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 19:08 4:19:57
29 43 Daniel Rönnqvist Skogshjortarna/Orino/Gipen 26:54 4:21:14
30 75 Linus Cedervärn Ulricehamns OK 20:49 4:22:37
31 36 Eemeli Suominen DELTA 24:05 4:23:32
32 8 Jonatan Höjlund IFK Moras OK 20:45 4:26:30
33 72 Erik Svärd Tylöskog/Garphyttans /OK Milan 27:38 4:26:46
34 42 Johan Olsson Kolmården/Finspångs SOK/Tjalve 18:41 4:28:39
35 34 Aku Viitanen TVV/Pihkaniskat/KouRA 21:07 4:34:48
36 7 Emil Obro FarumTisvilde OK/OK Øst 21:18 4:34:50
37 33 Teemu Salo Paimion Rasti 28:09 4:35:20
38 65 Karl Modig OK Alehof 22:03 4:37:20
39 13 Hugo Segerström Nyköpings OK 23:44 4:38:59
40 32 Evelina Kosola SK Pohjantähti 20:55 4:39:48
41 30 Siiri Lepola Rastivarsat 21:27 4:42:26
42 71 John Bergman TULO- Norrbotten 20:02 4:47:16
43 39 Marianne Wadman Göteborg-Majorna OK 26:22 4:49:23
44 63 Carl Rämmal Lunds /Malmö OK/Tormestorps IF 26:55 4:55:26
45 51 Niklas Brag Jonsson IK Gandvik/Istrum/Ryda 22:29 4:56:35
46 68 Martin Nilsson Snättringe/Tumba Mälarhöjen OK 20:38 4:57:13
47 61 Erik Molitor Katrineholms OK lag 1 22:57 4:59:12
48 54 Karl Karlsson OK Kullingshof 26:59 4:59:51
49 31 Sofia Johansson OK Nackhe 25:45 5:00:27
50 55 Jonatan Höst Hjärnarps GH OL/IS Kullen 29:27 5:04:34
51 5 Aaro Lampinen Keravan Urheilijat 28:26 5:05:05
52 38 Camilla Bevensee TKC-Syd 20:50 5:05:20
53 57 Gustav Engman OK Denseln 28:38 5:06:45
54 48 Matthias Andersson Rånäs OK 25:25 5:07:24
55 49 Filip Lindström Bredaryd/OK Djerf/Lillomarka 27:30 5:12:25
56 60 Johanna Hägglund KartKompisarna - Västerbotten 26:52 5:13:13
57 64 Martin Larsson-Snygg Medelpad 30:11 5:14:54
58 25 Axel Hällfors OK Raseborg/Pargas/Delta 26:03 5:19:57
59 56 Jacob Ahlström Västerås sok/Tamperen Pyrintä 21:26 5:32:29
60 62 Filip Bergström Kvarnsvedens OK 25:35 5:32:41
61 22 Tuomo Niskanen Mäntsälän Urheilijat 28:29 5:41:42
62 46 Anna Larsson Falköping/ Tidaholm/ Mullsjö 29:38 5:45:57
63 69 Erland Simonsson Sundbybergs IK/OLG Siegerlans 50:43 5:52:17
64 52 Anna Ehn Eskilstuna/Tor/Surahammar 43:18 5:52:55
65 18 Joakim Skärlen Haninge SOK 24:06 5:57:07
66 47 Elin Thuresson Burseryd/ Reftele/ Vivill 25:35 6:02:41
67 67 Emilia Karlsson OK Tyringe OK Gynge OK Torfinn 38:03 6:17:00
24 Emma Eldsberg Lidköpings VSK 28:23 Felst.
28 Tobias Pentonen Hestra IF/Rydboholms SK Felst. Felst.
40 Fredrik Peterson Linköpings OK 22:10 Felst.
50 Erik Henckell Växjö OK/Kexholms SK Kickers 23:29 Felst.
53 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK/ Norbergs OK 26:42 Felst.
58 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna / Nässjö OK Felst. Felst.
70 David Samuelsson Tibro OK 25:00 Felst.
74 Manne Frändén Nollåtta United 36:46 Felst.
73 N.N Ärla IF ej start ej start
Återgå till huvudsidan