Pl tartnr Namn Lag Tid Tid
HD18 (76/76) efter sträcka Preliminär resultatlist
1 1 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 28:04 2:26:41
2 66 Elias Öhgren OK Kåre 28:31 2:26:45
3 12 Toni Vourinen Espoon Suunta 30:28 2:28:33
4 11 Timo Moisander Kangasala SK 30:22 2:28:35
5 76 Henrikki Hakala Kauhavan W/Laupan V/IF Femman 28:42 2:29:44
6 4 John Oscarsson Hagaby GoIF 28:54 2:29:54
7 33 Janne Holmijoki Paimion Rasti 30:16 2:30:18
8 6 Martin Lovald Hellberg Täby OK 28:39 2:30:26
9 45 Jens Sundbüe OK Hällen/Strängnäs-Malmby OL 29:21 2:31:13
10 59 Martin hunhammar BVJOK 30:25 2:31:18
11 14 Simone Bennie Eksjö SOK 26:09 2:32:24
12 21 Lauri Linnainmaa KyRa/Kansu/SiikSi 26:00 2:32:27
13 3 Duncan Birtwistle GB Start 27:43 2:32:28
14 27 Jonas Ehn Södertälje/Trosabygd/Vimmerby 31:51 2:32:41
15 10 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 32:59 2:33:45
16 29 Tuomo Stenberg MS Parma/Lynx/HS 29:05 2:35:19
17 37 Martin Frisk Markbygdens OK 34:00 2:35:30
18 35 Emil Olsson OK Orion 31:06 2:37:01
19 20 Henri Annila KOO-VEE 32:35 2:37:03
20 41 Viktor Blomkvist Skogsfalken lag 1 31:44 2:37:25
21 43 Albin Östling Skogshjortarna/Orino/Gipen 31:44 2:38:16
22 17 Henri Kontoniemi Tampereen Pyrintö 34:00 2:38:40
23 19 Andreas Hultqvist Tullinge SK 34:11 2:38:48
24 72 Jonatan Karlsson Tylöskog/Garphyttans /OK Milan 32:42 2:39:30
25 40 Petter Johansson Linköpings OK 28:26 2:39:32
26 28 Dan Börjesson Hestra IF/Rydboholms SK 32:11 2:39:50
27 36 Edvard Sundman DELTA 30:28 2:39:56
28 65 Elin Blick OK Alehof 36:32 2:40:11
29 2 Oskar Hektor Järla Orientering 35:02 2:41:38
30 44 Magnus Fransson Ärla IF/OK Klemmingen 34:22 2:41:42
31 16 Tom Ryan OK Tyr 26:49 2:42:00
32 9 André Sahlsten OK Ravinen 38:12 2:43:12
33 23 Arttu Szrjäläinen Navi 33:04 2:43:23
34 8 Mattias Göthberg IFK Moras OK 29:55 2:44:56
35 34 Teemu Lindfors TVV/Pihkaniskat/KouRA 33:10 2:45:12
36 75 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 38:24 2:45:28
37 15 Erik Lenning Skåneslättens OL 35:41 2:46:37
38 26 Miika Koskinen Rajamäen Rykmentti 37:56 2:47:37
39 30 Emilia Hyvärinen Rastivarsat 32:48 2:50:29
40 32 Elli Kosola SK Pohjantähti 31:44 2:50:32
41 71 Erik Ögren TULO- Norrbotten 37:44 2:53:19
42 13 Oliver Nilsson Nyköpings OK 44:55 2:54:12
43 31 Ellen Johnsson OK Nackhe 39:42 2:57:30
44 42 Henrik Håkansson Kolmården/Finspångs SOK/Tjalve 39:26 2:57:37
45 55 Sebastian Ståhl Hjärnarps GH OL/IS Kullen 42:51 3:00:00
45 68 Hugo Nord Snättringe/Tumba Mälarhöjen OK 41:26 3:00:00
47 7 Amanda Falck Weber FarumTisvilde OK/OK Øst 36:30 3:02:29
48 63 Carl Svedenborg Lunds /Malmö OK/Tormestorps IF 33:03 3:03:52
49 39 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 39:48 3:03:54
50 54 Rasmus Bäck OK Kullingshof 34:44 3:05:47
51 48 Amanda Eklund Rånäs OK 37:25 3:06:09
52 5 Antti Sainio Keravan Urheilijat 38:13 3:07:24
53 61 Gustav Kvick Katrineholms OK lag 1 30:14 3:07:53
54 57 Elias Andersson OK Denseln 37:22 3:10:07
55 69 Anna Jonsson Sundbybergs IK/OLG Siegerlans 43:59 3:10:43
56 62 Kalle Pettersson Kvarnsvedens OK 37:30 3:11:15
57 51 Albert Skaar IK Gandvik/Istrum/Ryda 30:28 3:11:21
58 25 Jonas Ramstedt OK Raseborg/Pargas/Delta 1:10:49 3:11:41
59 60 Tina Selin KartKompisarna - Västerbotten 41:34 3:17:27
60 52 Alfred Steindahl Eskilstuna/Tor/Surahammar 53:22 3:19:13
61 38 Rasmus Sorensen TKC-Syd 34:32 3:20:44
62 24 Oskar Johansson Lidköpings VSK 40:32 3:20:57
63 49 Karin Emanuelsson Bredaryd/OK Djerf/Lillomarka 47:53 3:22:25
64 64 Björn Larsson-Snygg Medelpad 51:01 3:23:30
65 46 Mattias Berger Falköping/ Tidaholm/ Mullsjö 45:09 3:25:35
66 56 Jussi Harju Västerås sok/Tamperen Pyrintä 40:50 3:44:10
67 18 Embla Morast Haninge SOK 51:11 3:44:50
68 47 Tore Mårtensson Burseryd/ Reftele/ Vivill 42:57 3:49:22
69 22 Lotta Onninen Mäntsälän Urheilijat 52:24 3:53:52
70 67 Filippa Bengtsson OK Tyringe OK Gynge OK Torfinn 53:38 4:11:22
50 David Porle Växjö OK/Kexholms SK Kickers 39:14 Felst.
53 Sabina Hedlund Köping-Kolsva OK/ Norbergs OK Felst. Felst.
58 Erik Persson IK Hakarpspojkarna / Nässjö OK Felst. Felst.
70 Martin Olsson Tibro OK 43:23 Felst.
74 Nils Gumaelius Nollåtta United 43:21 Felst.
73 N.N Ärla IF ej start ej start
Återgå till huvudsidan