U10-mila 2009
Resultat individuell per sträcka
--------------------------------------------------------------------------
Pl Snr Namn Lag Tid
HD12 Sträcka 3
1 804 Simon Ilmark Tullinge SK 16.23
2 826 Oscar Johansson OK Dacke 16.58
3 810 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 17.18
4 828 Lukas Olm Kils OK 17.22
5 818 Ola Löseth Falköpings AIK 17.38
6 879 Oscar Prytz Skogspojk OK/GOIF Tjalve 18.10
7 811 Philip Edvardsson Eksjö SOK 18.44
8 819 Viktor Svensk Stora Tuna OK 18.44
9 840 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 18.45
10 829 Olle Berggren Tullinge SK 18.48
11 877 Filip Johansson Trollhättans SOK 18.55
12 821 Hugo Thorell OK Ravinen 18.56
13 806 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 18.57
14 827 Stina Bayard Stora Tuna OK 18.58
15 832 Gustav Aflodal Täby OK 18.59
16 827 Tilda Österberg Stora Tuna OK 19.00
17 882 Konsta Puranen KOO-VEE 19.06
18 832 Edvin Nordström Täby OK 19.07
19 884 Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä 19.08
20 842 Filip Trofast Bredaryds SOK 19.09
21 813 Pyry Pihlavisto DELTA 19.22
22 867 Johan Andersson Lunds OK 19.28
23 807 Hugo Lillieström OK Roxen 19.34
24 844 Saga Sander OK Tylöskog/ OK Milan 19.44
25 857 Lukas Hellgren OK Ravinen 19.47
26 848 Jacob Wadman Nyköpings OK 19.56
27 832 Vidar Persson Täby OK 19.59
28 803 Julia Eriksson IFK Moras OK 20.02
29 843 Emelie Udd Markbygdens OK 20.12
30 874 Alice Aroneng Bredareds IF/Hestra IF 20.20
31 843 Axel Åkesson Markbygdens OK 20.23
32 824 Essi Roininen Rajamäen Rykm/Mäntsälän Urheil 20.26
33 844 Felicia Gustavsson OK Tylöskog/ OK Milan 20.35
34 879 Eric Jerhlander Skogspojk OK/GOIF Tjalve 20.48
35 872 Alexander Alness Långhundra IF/OK Linné 21.04
36 813 Sohvi Suominen DELTA 21.13
37 813 Aatu Korja DELTA 21.17
38 839 Vilma von Krusenstie OK Kåre 21.27
39 857 Moa Westblad OK Ravinen 21.27
40 873 Amanda Melkerdahl Kils OK 21.28
41 873 Ella Nordström Kils OK 21.29
42 831 Eemeli Saukkonen Pihkaniskat 21.31
43 819 Emma Jansson Stora Tuna OK 21.34
44 841 Karl Pettersson Palm Lerums SOK 21.35
45 801 Joel Leander OK Landehof 21.35
46 835 Antti Paasi Tampereen Pyrintö 21.35
47 806 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 21.35
48 852 Tilda Andersson OK Tyr 21.43
49 802 Hanne-Line Ekström MS Parma 21.45
50 802 Verneri Venojärvi MS Parma 21.47
51 807 Victoria Asketun OK Roxen 21.47
52 835 Atte Reunanen Tampereen Pyrintö 21.48
53 806 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 21.49
54 851 Linn Himmelmann Sjövalla FK 21.55
55 822 Emy Zetterberg Markbygdens OK 22.01
56 805 Kajsa Andersson OK Orion 22.04
57 870 Matti Ågren Lunds OK 22.06
58 831 Aleksi Pietikäinen Pihkaniskat 22.09
59 805 Ellen Wahlbom OK Orion 22.09
60 887 Hilda Axelsson FK Göingarna 22.16
61 864 Elin Posch SOL Tranås 22.17
62 864 Olivia Samuelsson SOL Tranås 22.20
63 882 Leevi Pohja KOO-VEE 22.23
64 815 Märta Zander Ransjö OK Tyr 22.29
65 846 Jakob Peterson Linköpings OK 22.35
66 857 Olivia Björklund OK Ravinen 22.36
67 811 Axel Rydgård Eksjö SOK 22.40
68 846 Johan Stenström Linköpings OK 22.42
69 884 Arttu Kaario Suunta Jyväskylä 22.51
70 823 Vilma Annala Kangasala SK 22.51
71 808 Jessica Gran Södertälje-Nykvarn Orientering 23.00
72 807 Gabriel Ulltjärn OK Roxen 23.01
73 854 Johanna Rundqvist OK Nackhe 23.09
74 854 Felicia Johansson OK Nackhe 23.10
75 823 Antti Leonsaari Kangasala SK 23.23
76 846 Johanna Gustås Linköpings OK 23.27
77 878 Torsten Svensson Finspångs SOK 23.35
78 878 Axel Johansson Finspångs SOK 23.36
79 833 Max Wunder Degerfors OK 23.36
80 881 Mikko Kemppi Kangasala SK 23.43
81 853 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 24.23
82 803 Samuel Höjlind IFK Moras OK 24.31
83 853 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 24.33
84 867 Axel Svenningsson Lunds OK 24.38
85 803 Sara Eriksson IFK Moras OK 24.40
86 842 Carl Johansson Bredaryds SOK 24.41
87 886 Gustav Fraenell Sundsvalls OK 24.55
88 811 Gabriella Bergander Eksjö SOK 24.59
89 822 Julia Carlsson Markbygdens OK 25.24
90 810 Valle Johansson Skåneslättens OL 25.35
91 830 Lasse Falck Weber FarumTisvilde OK/OK Øst 25.36
92 822 Erik Gunnarsson Markbygdens OK 25.39
93 820 Victor Hansson Nässjö OK 26.10
94 827 Linn Lindqvist Stora Tuna OK 26.25
95 836 Emil Björnlinger IK Vista 26.32
96 824 Lauri Laajaniemi Rajamäen Rykm/Mäntsälän Urheil 26.56
97 875 Henrik Reisen IF Hagen 27.16
98 802 Jessi Mäkinen MS Parma 27.24
99 875 Ida Olsson IF Hagen 27.33
100 817 Linnea Karlsson OK Hällen 27.35
101 844 Tilda Fransson OK Tylöskog/ OK Milan 27.36
102 851 Filip Johansson Sjövalla FK 27.43
103 868 Stina Johansson OK Bävern 27.51
104 834 Martin Johansson Hjärnarps GH OL 27.59
105 873 Elsa Holmgård Kils OK 28.11
106 874 Sofia Klasson Bredareds IF/Hestra IF 28.19
107 834 Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 28.26
108 849 Emil Andersson Haninge SOK 28.27
109 862 Johan Hagströmmer OK Klemmingen/OK Grip 28.33
110 862 Heidi Fors OK Klemmingen/OK Grip 29.08
111 829 Frida Forsberg Tullinge SK 29.09
112 818 Tor Lindström Falköpings AIK 29.11
113 818 Albin Alsiö Falköpings AIK 29.13
114 812 Kristina Tedhamre Snättringe SK 29.14
115 812 Mattias Kallhauge Snättringe SK 29.16
116 829 Amanda Blomdahl Tullinge SK 29.17
117 871 Albin Berggren Eskilstuna/Kjula/Surahammar 29.33
118 848 Linnea Nilsson Nyköpings OK 29.33
119 801 Emelie Karlsson OK Landehof 29.42
120 801 Emelie Lorén OK Landehof 29.48
121 868 Josefine Sandberg OK Bävern 29.52
122 821 Maja Bergman OK Ravinen 30.44
123 866 Madeleine Söderlund Lerums SOK 31.44
124 816 Astrid Henriksson Järla Orientering 31.49
125 875 Hedvig Reisen IF Hagen 32.03
126 812 Märta Fröjd Snättringe SK 34.10
127 858 Samuel ekman OK Kullingshof 34.12
128 858 isak källmyr OK Kullingshof 34.16
129 856 Linda Sipponen Paimion Rasti 34.32
130 870 Klara Gewert Lunds OK 34.54
131 870 Ceclia Rämmal Lunds OK 34.55
132 855 Matilda Gerhardsson Mullsjö SOK/ Tidaholms SOK 36.10
133 883 Emilia Järsenholt Ulricehamns OK 37.09
134 883 Elvira Nygren Ulricehamns OK 37.14
135 878 Arvid Strömberg Finspångs SOK 38.45
136 864 Gustaf Härold SOL Tranås 39.19
137 863 Lukas Katvala OK Älgen 39.38
138 838 Emil Evertsson Stenungsunds OK 39.47
139 809 Eric Valjus Hagaby GoIF 42.01
140 845 Elin Voksepp OK SKogshjortarna 42.17
141 849 Martin Skävlén Haninge SOK 44.42
142 826 Ebba Berglin OK Dacke 45.08
143 826 Lovisa Johansson OK Dacke 45.09
144 863 Madeleine Salomonsso OK Älgen 48.29
145 863 Rebecka Salomonsson OK Älgen 48.32
146 830 Gro Sloth Pedersen FarumTisvilde OK/OK Øst 50.56
147 885 Simon Camitz Lustens OK 50.57
148 830 Astrid Kirkegaard FarumTisvilde OK/OK Øst 50.58
149 860 Filip Wetterlöf OK Gynge/Tyringe OK 51.50
150 866 Selma Moqvist Lerums SOK 53.23
151 825 Nora Lindroos OK Raseborg 55.33
Återgå till huvudsidan