Pl tartnr Namn Lag Tid
HD18 (75) Sträcka 5
1 1 Jocke Svensk Stora Tuna OK 44:53
2 7 Thor Norshov FarumTisvilde OK/OK Øst 46:17
3 27 Oskar Ek-Larsson Södertälje/Trosabygd/Vimmerb 47:08
4 3 Rob Gardner GB Start 47:15
5 14 Oscar Carlsson Eksjö SOK 47:18
6 21 Antti Alppi KyRa/Kansu/SiikSi 47:19
7 39 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 49:10
8 16 Jesper Öström OK Tyr 49:29
9 59 Oskar Nordmark BVJOK 49:31
10 2 Joel A Skantze Järla Orientering 49:47
11 4 Mare Serallonga Hagaby GoIF 50:03
11 76 Sami Valkama Kauhavan W/Laupan V/IF Femma 50:03
13 15 Niklas Olsson Skåneslättens OL 50:11
14 26 Miika Suominen Rajamäen Rykmentti 50:47
15 11 Franz Cruse Kangasala SK 51:05
16 44 Ivars Klavins Ärla IF/OK Klemmingen 51:07
17 75 Linus Falk Ulricehamns OK 51:14
18 6 Martin Olsson Täby OK 51:27
19 29 Antti-Pekka Leskinen MS Parma/Lynx/HS 51:34
20 22 Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat 51:36
21 49 Simon Arbter Bredaryd/OK Djerf/Lillomarka 51:44
22 28 David Johansson Hestra IF/Rydboholms SK 51:48
23 19 Tobias Forsén Tullinge SK 52:44
24 43 Johan Sandström Skogshjortarna/Orino/Gipen 53:14
25 12 Toms Dandens Espoon Suunta 53:26
26 42 Marcus Berggren Kolmården/Finspångs SOK/Tjal 53:56
27 66 Erik Adriansson OK Kåre 54:07
28 41 Tobias Nilsson Skogsfalken lag 1 54:09
29 20 Miika Annila KOO-VEE 54:20
30 61 Andreas Calleberg Katrineholms OK lag 1 54:24
31 36 Jarkko Hänninen DELTA 54:36
32 23 Aleksi Tuovinen Navi 55:07
33 35 Anton Johansson OK Orion 55:32
34 10 Anton Hallor OK Tisaren 55:39
35 58 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna / Nässjö 55:46
36 37 Simon Skogman Markbygdens OK 55:48
37 17 Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 55:51
38 52 Eric Börjeskog Eskilstuna/Tor/Surahammar 56:21
39 45 Tim Sundbüe OK Hällen/Strängnäs-Malmby O 56:53
40 31 Jonas Nilsson OK Nackhe 57:43
41 67 Oskar Andersson OK Tyringe OK Gynge OK Torfi 57:52
42 72 Jonas Lindahl Tylöskog/Garphyttans /OK Mil 57:54
43 64 Mikael Lundstedt Medelpad 58:04
44 51 Adrian Pauli IK Gandvik/Istrum/Ryda 58:27
45 9 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 58:41
46 8 Niklas Olsson IFK Moras OK 58:50
47 5 Erik Sillman Keravan Urheilijat 1:00:23
48 54 Jesper Sjögren OK Kullingshof 1:00:24
49 13 Henning Hall Nyköpings OK 1:01:14
50 60 Isak Lundgren KartKompisarna - Västerbotte 1:02:21
51 50 Love Gidlund Växjö OK/Kexholms SK Kickers 1:03:05
52 32 Konsta Vah Hanen SK Pohjantähti 1:03:21
53 30 Ville Laitinen Rastivarsat 1:03:26
54 38 Mikkel Sörensen TKC-Syd 1:03:28
55 56 Carl Boman Västerås sok/Tamperen Pyrint 1:03:32
56 63 Lucas Wändel Lunds /Malmö OK/Tormestorps 1:03:43
57 53 Rasmus Elmertoft Köping-Kolsva OK/ Norbergs O 1:04:11
58 57 Oskar Engman OK Denseln 1:05:52
59 33 Kimi Kilukilä Paimion Rasti 1:07:21
60 55 Martin Bengtsson Hjärnarps GH OL/IS Kullen 1:07:44
61 34 Miika Kekkinen TVV/Pihkaniskat/KouRA 1:07:58
62 48 Mattias Pousette Rånäs OK 1:09:43
63 70 Olle Åsberg Tibro OK 1:10:03
64 25 Robert Von Freuehell OK Raseborg/Pargas/Delta 1:10:42
65 68 Hampus Nord Snättringe/Tumba Mälarhöjen 1:11:28
66 71 Fredrik Ögren TULO- Norrbotten 1:12:24
67 65 Emil Karlsson OK Alehof 1:13:32
68 18 Anton Dahlberg Haninge SOK 1:17:24
69 46 Simon Nilsson Falköping/ Tidaholm/ Mullsjö 1:17:39
70 69 Mårten Lundkvist Sundbybergs IK/OLG Siegerlan 1:22:20
71 47 Jörgen Magnusson Burseryd/ Reftele/ Vivill 1:22:38
72 62 Jonas Ekskog Kvarnsvedens OK 1:26:10
24 Emil Börjesson Lidköpings VSK Felst.
40 Karl Olanders Linköpings OK Felst.
74 Martin Gelinder Nollåtta United Felst.
Återgå till huvudsidan