U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:36
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  9              Preliminär resultatlist 

  1       2     Stora Tuna OK                      Anton Sjökvist             37:37    265:56   
  2       1     Hagaby GoIF                        Pol Rafols                 41:58    275:14   
  3       5     Järla IF OK                        Victor Karlsson            43:33    275:36   
  4       42    Attunda / Järfälla                 Oscar Daniels              42:03    275:50   
  5       7     OK Denseln                         Theno Fleurent             38:38    279:16   
  6       80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        David Gottfridsson         41:24    281:42   
  7       35    Täby OK                            Joakim Carlsson            41:07    281:46   
  7       43    IFK Moras OK                       Linus Karlsson             41:18    281:46   
  9       44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Tim Sundbüe                42:04    282:55   
  10      22    Kangasala SK                       Karo Saarinen              46:09    287:52   
  11      3     Espoon Suunta                      Toms Dandens               43:30    288:05   
  12      4     OK Tisaren                         Jacob Attås                44:04    288:16   
  13      18    OK Ravinen                         Torbjörn Kölzow            44:56    288:18   
  14      76    Skåneslättens OL                   Hugo Mattsson              47:15    293:47   
  15      26    Eksjö SOK                          Andreas Bergander          39:43    293:51   
  16      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Jussi Kivelä               47:49    295:32   
  17      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Toni Saari                 44:11    296:48   
  18      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Johan Allard Sr            47:52    296:53   
  19      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Eric Hansson               50:07    297:01   
  20      29    Haninge SOK / Söders SOL           Axel Wikström              47:52    298:41   
  21      8     Tullinge SK                        Ida Forsén                 53:07    299:18   
  22      46    Helsingin Suunnistajat             Antti Pirilä               43:37    302:37   
  23      17    OK Tyr                             Erik Nyström               41:26    302:55   
  24      21    IF Sibbo-Vargarna                  Sebastian Meriheinä        42:06    304:02   
  25      30    OK Tranan / Hestra IF              John Börjesson             45:29    307:15   
  26      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Nicklas Vedin              47:39    308:31   
  27      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Otso Seppälä               44:17    308:36   
  28      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Peter Markendahl           42:47    309:00   
  29      58    Paimion Rasti                      Janne Holmijoki            53:28    312:23   
  30      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Rasmus Schurmann           50:54    312:28   
  31      12    Gävle OK                           Jakob Eriksson             48:26    316:18   
  32      24    DELTA                              Eero Ahlqvist              57:20    316:22   
  33      31    SK Pohjantähti                     Elli Kosola                53:34    318:49   
  34      16    MS Parma                           Lauri Pirilä               57:09    319:10   
  35      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Gustav Glansén             55:23    327:18   
  36      25    Lynx / Angelniemi                  Toni Mäntyla               67:54    330:01   
  37      64    Säterbygdens OK                    Oskar Sandberg             50:26    331:05   
  38      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Eetu Nisula                70:23    335:32   
  39      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Johan Wästberg             56:11    336:06   
  40      32    Linköpings OK                      Patrik Tosteberg           62:16    336:12   
  41      57    Markbygdens OK                     Filip Andersson            72:53    337:19   
  42      56    OK Orion                           Erik Andersson             51:35    339:44   
  43      33    OK Skogsfalken                     Jon Henriksson             46:14    344:12   
  44      40    Gamleby / Västervik                Elin Holgersson            68:18    346:43   
  45      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Guy Sabo                   51:23    353:39   
  46      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Tore Mårtensson            67:28    354:05   
  47      41    Mariestads FK                      Anton Uppström             70:46    354:13   
  48      15    Falköpings AIK                     Simon Nilsson              63:00    355:20   
  49      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Nabil Abderrahaman         43:25    358:43   
  50      14    OK Klemmingen Gnesta               Oskar Wagman               50:30    361:14   
  51      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Marcus Andersson           71:14    361:41   
  52      65    Växjö OK                           Ludwig Berglin             75:03    361:57   
  53      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Alexander Sparr            65:34    364:48   
  54      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Linus Sandberg             54:20    365:26   
  55      54    Ulricehamns OK                     Maja Falk                  54:10    365:38   
  56      38    OK Hällen                          Emil Hammarström           47:49    366:26   
  57      52    IK Gandvik                         Niklas Brag-Jonsson        64:01    367:07   
  58      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Jocke Westblad             58:04    370:26   
  59      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Martin Midtgaard           60:04    371:31   
  60      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Olle Löfstedt              64:04    374:43   
  61      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Emelie Olsson              61:11    377:22   
  62      23    OK Kullingshof                     Rasmus Bäck                53:36    379:26   
  63      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Pontus Doverstav           61:19    379:57   
  64      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Tiemmo Schramm             51:51    380:47   
  65      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Daniel Martinsson          40:52    382:31   
  66      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Rasmus Samuelsson          61:06    382:47   
  67      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Rasmus Karlsson            52:01    385:29   
  68      39    Köping-Kolsva OK                   Rasmus Elmertoft           61:45    390:20   
  69      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Fredrik Sambergs           60:02    393:02   
  70      10    Västerås SOK                       Filippa Lundberg           51:43    402:16   
  71      69    OK Alehof                          Therese Modig              79:28    414:49   

  72      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Antti Kallio               67:59    462:28   
  73      74    OK Orinto                          Simon Palm                 67:58    482:38   

          6     Ärla IF                            Elin Johansson            Felst.    Felst.   
          28    Koovee                             Henri Annila               51:17    Felst.   
          47    Keravan Urheilijat                 Lauri Launonen             53:43    Felst.   
          50    OK Kåre                            David Procházka            41:03    Felst.   
          72    Helsingborgs SOK                   Axel Schulz                22:52    Felst.   
          78    OK Raseborg                        Hanna Söderström           58:36    Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Anton Persson             Felst.    Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan