U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:35
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  8              Preliminär resultatlist 

  1       2     Stora Tuna OK                      Emil Svensk                16:08    228:19   
  2       5     Järla IF OK                        Martin Dahlgren-Rosen      16:53    232:03   
  3       1     Hagaby GoIF                        Daniel Persson             18:06    233:16   
  4       42    Attunda / Järfälla                 Rasmus Palmqvist           17:25    233:47   
  5       80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Christian Gronvold         15:24    240:18   
  6       43    IFK Moras OK                       Mattias Göthberg           18:43    240:28   
  7       7     OK Denseln                         Pontus Andersson           17:53    240:38   
  8       35    Täby OK                            Johan Clemedson            18:22    240:39   
  9       44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Niklas Gustafsson          17:12    240:51   
  10      22    Kangasala SK                       Timo Moisander             17:52    241:43   
  11      18    OK Ravinen                         André Sahlsten             17:04    243:22   
  12      4     OK Tisaren                         Martin Cissel              19:18    244:12   
  13      3     Espoon Suunta                      Akseli Escartin            17:47    244:35   
  14      8     Tullinge SK                        Emil Andersson             19:59    246:11   
  15      76    Skåneslättens OL                   Philip Pålsson             17:35    246:32   
  16      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Jakob Wahl                 18:51    246:54   
  17      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Henri Kontoniemi           17:58    247:43   
  18      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Martin Allard Jr           18:11    249:01   
  19      29    Haninge SOK / Söders SOL           Love Ottosson              24:06    250:49   
  20      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Matti Laitila              17:51    252:37   
  21      26    Eksjö SOK                          Gustav Sandstedt           23:52    254:08   
  22      58    Paimion Rasti                      Tuomo Yuluoma              19:58    258:55   
  23      46    Helsingin Suunnistajat             Taneki Salo                18:43    259:00   
  24      24    DELTA                              Pekka Mattila              19:45    259:02   
  25      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Johna Ek-Larsson           19:01    260:52   
  26      17    OK Tyr                             Andreas Leandersson        25:13    261:29   
  27      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Erik Larsson               17:47    261:34   
  28      30    OK Tranan / Hestra IF              Dan Börjesson              17:03    261:46   
  29      21    IF Sibbo-Vargarna                  Fredrik Blomster           19:13    261:56   
  30      16    MS Parma                           Juho Dahl                  20:07    262:01   
  31      25    Lynx / Angelniemi                  Tomi Koskela               18:52    262:07   
  32      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Antto-Iiro Suhonen         18:32    264:19   
  33      57    Markbygdens OK                     Niklas Frisk               23:58    264:26   
  34      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Joonas Salminen            21:47    265:09   
  35      31    SK Pohjantähti                     Matti Huotari              20:28    265:15   
  36      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Oskar Börjesson            18:34    266:13   
  37      12    Gävle OK                           Albin Sjöhed               18:11    267:52   
  38      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Gustaf Sparrevik           19:48    271:55   
  39      32    Linköpings OK                      Albin Detterfelt           26:41    273:56   
  40      40    Gamleby / Västervik                Henrik Pettersson          27:40    278:25   
  41      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Martin Karlsson            21:02    279:55   
  42      64    Säterbygdens OK                    Stina Ernstsson            23:54    280:39   
  43      41    Mariestads FK                      Petter Nilsson             24:19    283:27   
  44      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Jörgen Magnusson           21:47    286:37   
  45      65    Växjö OK                           Jakob Säll                 19:15    286:54   
  46      56    OK Orion                           Alexander Johansson        21:46    288:09   
  47      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Simon Bohman               20:30    290:27   
  48      15    Falköpings AIK                     Anna Larsson               25:33    292:20   
  49      33    OK Skogsfalken                     Jacob Wåhlin               27:04    297:58   
  50      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Martin Norrman             22:55    299:14   
  51      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Oskar Johansson            22:17    302:16   
  52      52    IK Gandvik                         Andreas Brag-Jonsson       20:32    303:06   
  53      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Anton Gustavsson           23:35    310:39   
  54      14    OK Klemmingen Gnesta               Håkan Palm                 27:27    310:44   
  55      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Fredrik A Eriksson         23:48    311:06   
  56      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Narmer Fogh                25:50    311:27   
  57      54    Ulricehamns OK                     Lisa Danehammar            21:57    311:28   
  58      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Anders Nyberg              25:27    312:22   
  59      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Oscar Stenberg             21:18    315:18   
  60      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Linus Welander             25:26    316:11   
  61      38    OK Hällen                          Linnea Hultman             25:24    318:37   
  62      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Linus Landergren           27:55    318:38   
  63      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Niclas Karlsson            21:31    321:41   
  64      23    OK Kullingshof                     Philip Barkestedt          28:52    325:50   
  65      39    Köping-Kolsva OK                   Gustaf Lagergren           30:33    328:35   
  66      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Hugo Nord                  22:08    328:56   
  67      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Maja Arborelius            25:44    333:00   
  68      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Daniel Karlsson            22:42    333:28   
  69      69    OK Alehof                          Emil Andersson             35:23    335:21   
  70      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Dennis Nyqvist             17:38    341:39   
  71      10    Västerås SOK                       Andreas Sundström          23:13    350:33   
  72      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Lotta Tuominen             47:45    394:29   
  73      74    OK Orinto                          Rasmus Almqvist            50:03    414:40   

          6     Ärla IF                            Oskar Karlsson             34:29    Felst.   
          28    Koovee                             Joona Suontausta           24:01    Felst.   
          47    Keravan Urheilijat                 Juusa Tupitsa              20:04    Felst.   
          50    OK Kåre                            Johan Forsgren             17:32    Felst.   
          72    Helsingborgs SOK                   Dennis Rudkvist            29:32    Felst.   
          78    OK Raseborg                        Josefine Bäck              28:59    Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Sofia Bergman            ej start   Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan