U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:35
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  7              Preliminär resultatlist 

  1       2     Stora Tuna OK                      Gustav Eriksson            15:14    212:11   
  2       1     Hagaby GoIF                        John Oskarsson             18:05    215:10   
  2       5     Järla IF OK                        Johan Sundvall             16:53    215:10   
  4       42    Attunda / Järfälla                 David Larson               17:49    216:22   
  5       43    IFK Moras OK                       Niklas Olsson              16:58    221:45   
  6       35    Täby OK                            Martin Olsson              16:51    222:17   
  7       7     OK Denseln                         Erik Nyberg                18:00    222:45   
  8       44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Jens Sundbüe               19:41    223:39   
  9       22    Kangasala SK                       Lassi Tanskanen            18:11    223:51   
  10      4     OK Tisaren                         Oscar Andrén               24:20    224:54   
  10      80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Eivind Tandsevold          16:54    224:54   
  12      8     Tullinge SK                        Tintin Karlberg            18:09    226:12   
  13      18    OK Ravinen                         Markus Hjort               18:19    226:18   
  14      29    Haninge SOK / Söders SOL           Olle Carlsson              17:17    226:43   
  15      3     Espoon Suunta                      Aleksi Simola              19:23    226:48   
  16      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Adam Granstedt             20:18    228:03   
  17      76    Skåneslättens OL                   Jakob Segerslätt           21:04    228:57   
  18      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Jussi-Elmeri Halme         17:12    229:45   
  19      26    Eksjö SOK                          Hampus Bergander           21:01    230:16   
  20      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Deje Melén                 23:07    230:50   
  21      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Valteri Patana             18:17    234:46   
  22      17    OK Tyr                             Tom Ryen                   16:34    236:16   
  23      58    Paimion Rasti                      Tuomas Soisalo             22:12    238:57   
  24      24    DELTA                              Tuomas Viirto              20:58    239:17   
  25      46    Helsingin Suunnistajat             Jaakko Timo                19:01    240:17   
  26      57    Markbygdens OK                     Joel Udd                   28:05    240:28   
  27      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Frida J. Hellstadius       19:18    241:51   
  28      16    MS Parma                           Aleksi Salonen             18:34    241:54   
  29      21    IF Sibbo-Vargarna                  Jean Sillman               20:13    242:43   
  30      25    Lynx / Angelniemi                  Annika Kottonen            20:18    243:15   
  31      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Lauri Plihtari             20:17    243:22   
  32      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Joel Johnsson              18:00    243:47   
  33      30    OK Tranan / Hestra IF              Anton Nilsson              21:44    244:43   
  34      31    SK Pohjantähti                     Konsta Vanhanen            20:45    244:47   
  35      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Miika Koskinen             19:54    245:47   
  36      32    Linköpings OK                      Einar Johansson            19:44    247:15   
  37      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Herman Andersson           18:52    247:39   
  38      12    Gävle OK                           Nils Lemoine               23:56    249:41   
  39      40    Gamleby / Västervik                Gustav Kristiansson        26:42    250:45   
  40      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Arvid Våg                  23:37    252:07   
  41      64    Säterbygdens OK                    Emma Backlund              21:45    256:45   
  42      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Jonatan Karlsson           20:04    258:53   
  43      41    Mariestads FK                      Marcus Bengtsson           20:12    259:08   
  44      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Elin Turesson              23:42    264:50   
  45      56    OK Orion                           Philip Persson             25:30    266:23   
  46      15    Falköpings AIK                     Oscar Niklasson            25:31    266:47   
  47      65    Växjö OK                           Josephine Regnell          22:56    267:39   
  48      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Matthias Andersson         24:05    269:57   
  49      33    OK Skogsfalken                     Olof Christensson          24:29    270:54   
  50      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Martin Andersson           19:21    276:19   
  51      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Ebba Westerberg            24:09    279:59   
  52      52    IK Gandvik                         Henrik Sjöberg             26:32    282:34   
  53      14    OK Klemmingen Gnesta               Tove Sahl Paavo            27:42    283:17   
  54      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Tanja K.Endersen           27:51    285:37   
  55      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Morgan Hjort               31:19    286:55   
  56      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Adam Östberg               22:00    287:04   
  57      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Sara Kvarnsund             31:33    287:18   
  58      54    Ulricehamns OK                     Erik Andersson             29:52    289:31   
  59      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Mikael Abrahamsson         22:36    290:43   
  60      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Anton Månsson              21:48    290:45   
  61      38    OK Hällen                          Tea Lindmark               27:38    293:13   
  62      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Mattias Kihl               23:52    294:00   
  63      23    OK Kullingshof                     Albin Arvidsson            29:23    296:58   
  64      39    Köping-Kolsva OK                   Erik Holmberg              28:59    298:02   
  65      69    OK Alehof                          Martin Ankel               35:56    299:58   
  66      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Joel Walfridsson           18:33    300:10   
  67      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Matilda Jonasson           34:01    306:48   
  68      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Axel Mattsson              30:53    307:16   
  69      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Evelina Bengtsson          26:55    310:46   
  70      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Erik Stenberg              23:47    324:01   
  71      10    Västerås SOK                       August Mikaelsson          26:26    327:20   
  72      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Jaakko Jutila              33:13    346:44   
  73      74    OK Orinto                          Johan Magnusson            54:13    364:37   

          6     Ärla IF                            Anton Andersson            34:00    Felst.   
          28    Koovee                             Mikko Polvi                17:38    Felst.   
          47    Keravan Urheilijat                 Antti Sainio               25:35    Felst.   
          50    OK Kåre                            Nils Morell                18:38    Felst.   
          72    Helsingborgs SOK                   Wictor Svensson            28:36    Felst.   
          78    OK Raseborg                        Laura Sopen-Luoma          29:16    Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Arvid Lindqvist-Käll       39:14    Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan