U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:35
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  6              Preliminär resultatlist 

  1       2     Stora Tuna OK                      Anders Åkerblom            15:52    196:57   
  2       1     Hagaby GoIF                        Herman Eriksson            22:42    197:05   
  3       5     Järla IF OK                        Hugo Nissar                17:07    198:17   
  4       42    Attunda / Järfälla                 Axel Wrådhe                17:17    198:33   
  5       4     OK Tisaren                         Sebastian Agerhäll         26:20    200:34   
  6       44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Anton Bergström            16:20    203:58   
  7       7     OK Denseln                         Max Berggren               17:15    204:45   
  8       43    IFK Moras OK                       Per Frost                  17:25    204:47   
  9       35    Täby OK                            Gustav Lindeborg           16:34    205:26   
  10      22    Kangasala SK                       Markus Sola                18:08    205:40   
  11      3     Espoon Suunta                      Toni Vuorinen              19:24    207:25   
  12      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Jonas Axe                  17:21    207:43   
  13      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Johan Blomdahl             17:17    207:45   
  14      76    Skåneslättens OL                   Fredrik Berndtsson         17:29    207:53   
  15      18    OK Ravinen                         Jonas Rinnbäck             17:27    207:59   
  16      80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Andrine Benjaminsen        17:33    208:00   
  17      8     Tullinge SK                        Tobias Hultqvist           17:46    208:03   
  18      26    Eksjö SOK                          August Kollberg            21:40    209:15   
  19      29    Haninge SOK / Söders SOL           Jesper Lund                21:51    209:26   
  20      57    Markbygdens OK                     Albin Pettersson           21:45    212:23   
  21      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Antti Kaunisto             16:35    212:33   
  22      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Ville Sorvisto             16:03    216:29   
  23      58    Paimion Rasti                      Erno Korsimo               23:36    216:45   
  24      24    DELTA                              Edvard Sundman             18:00    218:19   
  25      17    OK Tyr                             Oskar SVensson             17:22    219:42   
  26      46    Helsingin Suunnistajat             Tommi Oksanen              16:49    221:16   
  27      21    IF Sibbo-Vargarna                  Eerik Sillanpää            16:52    222:30   
  28      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Karl Rönnby                17:47    222:33   
  29      25    Lynx / Angelniemi                  Johanna Huhta              22:12    222:57   
  30      30    OK Tranan / Hestra IF              Lina Nilsson               22:19    222:59   
  31      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Juuso Ruotsalainen         22:33    223:05   
  32      16    MS Parma                           Jasper Martelius           22:33    223:20   
  33      31    SK Pohjantähti                     Mikko Kesälä               18:30    224:02   
  34      40    Gamleby / Västervik                Jakob Riis                 24:54    224:03   
  35      12    Gävle OK                           Albin Steinwall            24:58    225:45   
  36      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Peter Andersson            19:18    225:47   
  37      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Lauri Roininen             18:41    225:53   
  38      32    Linköpings OK                      Jonas Lundgren             19:20    227:31   
  39      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Tobias Karlsson            21:52    228:30   
  40      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Jesper Liderud             19:03    228:47   
  41      64    Säterbygdens OK                    Andreas Bergqvist          18:24    235:00   
  42      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Erik Svärd                 23:13    238:49   
  43      41    Mariestads FK                      Jonas Gustavsson           19:50    238:56   
  44      56    OK Orion                           Johanna Tovesson           24:16    240:53   
  45      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Andreas Petersson          22:29    241:08   
  46      15    Falköpings AIK                     Jonatan Fredriksson        22:32    241:16   
  47      65    Växjö OK                           Jens Skoog                 22:00    244:43   
  48      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Felix Johansson            22:29    245:52   
  49      33    OK Skogsfalken                     Klara Arnesson             30:06    246:25   
  50      14    OK Klemmingen Gnesta               Ebba Jansson Järpling      26:36    255:35   
  51      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Axel Frejd                 37:12    255:36   
  52      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Linnea Andersson           29:26    255:45   
  53      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Sofia Berggren             25:47    255:50   
  54      52    IK Gandvik                         Axel Johansson             28:46    256:02   
  55      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Julius Bjällhage           24:06    256:58   
  56      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Asger Aaen                 32:54    257:46   
  57      54    Ulricehamns OK                     Kajsa Spetz                28:09    259:39   
  58      69    OK Alehof                          Walter Brännvall           30:53    264:02   
  59      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Fredrik Wallin             24:57    265:04   
  60      38    OK Hällen                          Andreas Zeijlon            22:37    265:35   
  61      23    OK Kullingshof                     Karl Karlsson              30:45    267:35   
  62      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Alexander Sörqvist         25:54    268:07   
  63      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Emil Robertsson            25:06    268:57   
  64      39    Köping-Kolsva OK                   Sabina Hedlund             26:37    269:03   
  65      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Oliwer Löfwenius           36:01    270:08   
  66      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Helen From                 36:12    272:47   
  67      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Erika Bengtsdottir         26:57    276:23   
  68      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Nils Gustavsson            21:53    281:37   
  69      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Niklas Dehlin              29:23    283:51   
  70      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Carl Lindén                56:24    300:14   
  71      10    Västerås SOK                       Anna Rost                  29:17    300:54   
  72      74    OK Orinto                          Christian Saeland          31:30    310:24   
  73      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Mintu Paunu                33:50    313:31   

          6     Ärla IF                            Joakim Ekström             29:58    Felst.   
          28    Koovee                             Vilma Multisilta           21:07    Felst.   
          47    Keravan Urheilijat                 Ville Säteri              Felst.    Felst.   
          50    OK Kåre                            Sebastian Edén             18:12    Felst.   
          72    Helsingborgs SOK                   Oskar Linde                26:55    Felst.   
          78    OK Raseborg                        Axel Hällfors             Felst.    Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Joakim Svensson                     Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan