U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:34
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


D18  (86/86)    efter sträcka  5              Preliminär resultatlist 

  1      510    Täby OK lag 1                      Johanna Olsson             47:03    139:18   
  2      502    Tampereen Pyrintö lag 1            Venla Niemi                45:09    141:34   
  3      507    OK Kåre lag 1                      Kajsa Risby                44:01    143:55   
  4      501    Tullinge SK lag 1                  Johanna Lönnkvist          45:16    145:06   
  5      541    IFK Moras OK                       Katarina Svahn             46:30    148:22   
  6      523    Koovee lag 1                       Miina Kanko                48:37    148:38   
  7      505    OK Tyr lag 1                       Linnea Martinsson          45:06    148:56   
  8      531    OK Löftan / Tenhults SK            Elin Månsson               45:25    149:04   
  9      528    Eksjö SOK                          Therese Klintberg          53:32    155:16   
  10     520    OK Klemmingen Gnesta               Julia Davidsson            52:37    157:53   
  11     506    Kangasala SK lag 1                 Niina Papinsaari           53:54    158:05   
  12     532    Järla IF OK lag 1                  Linnea Längberg            56:16    158:51   
  13     558    Markbygdens OK                     Anne Hansson               54:49    159:34   
  14     503    Stora Tuna OK                      Matilda Gustafsson         59:48    159:43   
  15     544    OK Ravinen                         Frida Forsberg             52:38    159:50   
  16     545    Nyköpings OK                       Kristin Hylander           48:13    159:54   
  17     519    Linköpings OK                      Sarah Tibell               52:13    159:58   
  18     518    Gävle OK                           Maria Nordström            46:42    160:19   
  19     542    Ärla IF                            Sandra Karlsson-Bierfeld   56:37    161:31   
  20     566    Hagaby GoIF                        Lovisa Falk                59:44    161:36   
  21     578    Rajamäen Rykmentti / TVV           Hanna Raitanen             54:13    162:07   
  22     534    Hjärnarps GH OL/IS Kullen          Nicole Ljungdahl           54:24    162:11   
  23     568    Långhundra IF                      Jenny Bengtsson            51:18    163:26   
  24     513    Vehkalahden Veikot                 Sari Nurmela               51:10    163:35   
  25     508    MS Parma lag 1                     Tiia Miettinen             50:30    164:21   
  26     521    Angelniemen Ankkuri                Inkeni Lindeman            57:41    165:27   
  27     556    Täby OK lag 2                      Elisabeth Ahlgren          58:33    165:32   
  28     563    Finspångs SOK / OK Roxen           Ida Dalhammer              54:01    165:50   
  29     525    Göteborg Majorna                   Hanna Westerberg           56:58    165:58   
  30     560    Vimmerby OK                        Emma Pettersson            62:51    166:50   
  31     546    OK Skogsstjärnan                   Caroline Lennartsson       61:16    173:44   
  32     515    Rånäs OK                           Alexandra Bjärrenholt      58:14    173:51   
  33     582    Pargas IF                          Frida Lönnberg             49:56    173:54   
  34     565    Tumba-Mälarhöjden OK               Jenny Asztalos             62:15    173:56   
  35     516    Tullinge SK lag 2                  Johanna Einarsson          65:19    174:07   
  36     585    Skåneslättens OL                   Ronja Arvidsson            67:52    176:05   
  37     555    Helsingin Suunnistajat             Milla Mattila              56:01    178:05   
  38     538    OK Kåre lag 2                      Martina Valachova          67:17    178:14   
  39     551    Rasti-Kurikka                      Fiia Harju-Säntti          63:37    179:03   
  40     584    Leksands OK / VB OL                Marie Spångmyr             58:34    181:31   
  41     522    Helsingborgs SOK                   Josefine Nilsson           66:11    181:49   
  42     553    Västerås SOK                       Ida Greijer                69:16    184:00   
  43     554    Ronneby OK                         Veronika Aspvall           56:00    185:31   
  44     579    Länna IF/Vallentuna-Össeby OL      Lisa Karlsson-Mood         71:24    186:18   
  45     564    Kangasala SK lag 2                 Iiris Saarenpää            64:48    187:06   
  46     511    OK Sorø/OK73/OK Øst                Laerke Vejsnaes            64:46    187:09   
  47     586    Sundsvall/Vallentuna/Triangeln     Alice Hugosson             60:11    187:11   
  48     549    OK Landehof / Lerums SOK           Lovisa Nilsson             60:54    187:30   
  49     569    Nässjö OK                          Elin Svensson              58:14    189:33   
  50     552    DELTA                              Emilia Puputti             61:29    190:33   
  51     530    Espon Suunta/Keravan Urheiljat     Venla Tahvanainen          63:34    190:37   
  52     583    Järla IF OK lag 2                  Erica Hellgren             59:53    190:40   
  53     533    Katrineholms OK                    Siri Jeppson               67:47    191:36   
  54     559    Trollhättans SOK                   Amanda Mallén              67:32    191:55   
  55     567    Paimion Rasti                      Henna Reponen              60:21    192:03   
  56     580    OK Enen /Tierps SOK                Elin Lind                  75:15    197:26   
  57     550    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Gunborg Fransson           67:32    197:58   
  58     577    Haninge SOK / Skarpnäcks SOL       Kajsa Eriksson             70:29    199:00   
  59     540    Köping-Kolsva OK                   Sandra Burén               71:27    200:18   
  60     572    MS Parma lag 2                     Anniina Sinkkonen          68:51    200:22   
  61     573    Garphyttan/Milan/Lindebygden       Marika Lindahl             63:56    201:57   
  62     547    SK Pohjantähti                     Tiia Keltamäki             63:43    202:19   
  63     526    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Hanna Nilsson Lindgren     76:02    203:05   
  64     548    Bredareds IF                       Lovisa Hansson             59:43    203:27   
  65     539    OK Kullingshof                     Sara Ivarsson              79:21    203:35   
  66     576    IF Sibbo-Vargarna                  Jasmin Sundbäck            65:18    204:28   
  67     574    Sjövalla FK                        Klara Åsberg-Ottosson      72:51    204:31   
  68     571    Tullinge SK/Attunda OK lag 3       Amanda Jonasson            68:14    209:13   
  69     512    OK Dacke                           Maja Pettersson            90:56    210:21   
  70     536    Tampereen Pyrintö lag 2            Laura Leppänen             75:49    211:31   
  71     561    Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve      Lisa Kalered               60:37    213:34   
  72     562    OK Måsen/OK Hällen                 Therese Huhta              81:31    215:00   
  73     570    OK Tyr lag 2                       Elin Sandahl               80:30    216:47   
  74     581    Kortesjärven Järvi-veikot          Eeva-Liisa Hakala          66:41    229:14   
  75     527    Laitasaaren Veto                   Jenni Rahko                74:07    230:10   
  76     575    Falköpings AIK/Tolered Utby OK     Lina Dahlberg              93:51    232:03   
  77     535    Koovee lag 2                       Marja Saarinen             99:27    248:16   
  78     537    OK Gipen                           Maria Alfredsson           92:02    278:05   

         504    OK Tisaren                         Bettina Aebi              Felst.    Felst.   
         543    OK Nackhe                          Sara Skyggesson            75:06    Felst.   
         517    Bredaryds SOK                      Amanda Leo               Ej godk.  Ej godk.  
         524    OK Skogsfalken                     Rebecka Olsson           Ej godk.  Ej godk.  
         509    OK Djerf / Degerfors OK            N.N                      ej start  ej fullf. 
         514    Boxholm-Mjölby OL                  N.N                      ej start  ej start  
         529    Espoon Suunta                      N.N                      ej start  ej start  
         557    Ulricehamns OK                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan