U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:34
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  5              Preliminär resultatlist 

  1       4     OK Tisaren                         Mattias Kyburz             47:23    174:14   
  2       1     Hagaby GoIF                        Martin Regborn             47:36    174:23   
  3       2     Stora Tuna OK                      Henrik Sundqvist           51:28    181:05   
  4       5     Järla IF OK                        Kuba Dragovski             51:29    181:10   
  5       42    Attunda / Järfälla                 Oskar Nordmark             51:06    181:16   
  6       43    IFK Moras OK                       Johan Soneson              57:28    187:22   
  7       7     OK Denseln                         Lucas Basset               46:30    187:30   
  8       22    Kangasala SK                       Martti Siikaluoma          52:32    187:32   
  9       26    Eksjö SOK                          John Sjösäter              50:43    187:35   
  9       29    Haninge SOK / Söders SOL           Daniel Wolf                50:37    187:35   
  11      44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Daniel Wejås               50:37    187:38   
  12      3     Espoon Suunta                      Eero Vesterinen            58:16    188:01   
  13      35    Täby OK                            Fredrik Carlsson           57:44    188:52   
  14      8     Tullinge SK                        Markus Fredlund            49:45    190:17   
  15      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Tobbe August               50:13    190:22   
  16      76    Skåneslättens OL                   Niklas Olsson              49:38    190:24   
  17      80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Jan Andreas Edstrom        53:34    190:27   
  18      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Erik Sieberg               47:20    190:28   
  19      18    OK Ravinen                         Manfred Axelsson           50:00    190:32   
  20      57    Markbygdens OK                     David Hansson              58:17    190:38   
  21      58    Paimion Rasti                      Tommi Reponen              63:22    193:09   
  22      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Florian Howalo             47:20    195:58   
  23      40    Gamleby / Västervik                Tobias Pettersson          63:37    199:09   
  24      24    DELTA                              Aku Nikander               58:39    200:19   
  25      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Sami Valkama               49:36    200:26   
  26      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Lauri Linnainmaa           52:56    200:32   
  27      30    OK Tranan / Hestra IF              Rikard Börjesson           55:06    200:40   
  28      25    Lynx / Angelniemi                  Antti-Pekka Niinistö       54:17    200:45   
  29      12    Gävle OK                           Jakaob Enmark              52:40    200:47   
  29      16    MS Parma                           Antti Vainio               46:40    200:47   
  31      17    OK Tyr                             Alexander Moberg           51:49    202:20   
  32      46    Helsingin Suunnistajat             Panu Kangas                52:15    204:27   
  33      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Oscar Ek Larsson           52:42    204:46   
  34      31    SK Pohjantähti                     Ville Kosola               53:29    205:32   
  35      21    IF Sibbo-Vargarna                  Jeremy Genar               56:04    205:38   
  36      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Erik Gustafsson            58:29    206:29   
  37      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Max Coxner                 54:34    206:38   
  38      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Miika Suominen             55:17    207:12   
  39      32    Linköpings OK                      Karl Olanders              56:48    208:11   
  40      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            David Jonsson              55:14    209:44   
  41      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Jonas Lindahl              63:54    215:36   
  42      33    OK Skogsfalken                     Felix Larsson              48:07    216:19   
  43      64    Säterbygdens OK                    Erik Vilén                 68:09    216:36   
  44      56    OK Orion                           Anton Johansson            55:43    216:37   
  45      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Tommy Batz                 64:42    218:24   
  46      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Anton Halldin              66:27    218:39   
  47      15    Falköpings AIK                     Adam Fredén                66:08    218:44   
  48      41    Mariestads FK                      Joakim Karlsson            64:14    219:06   
  49      65    Växjö OK                           John Eriksson              70:07    222:43   
  50      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Viktor Lindberg            71:46    223:23   
  51      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Christian V. Grönberg      62:05    224:52   
  52      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Jakob Andersson            57:30    226:19   
  53      52    IK Gandvik                         Eric Sand                  72:02    227:16   
  54      14    OK Klemmingen Gnesta               Edvard Davidsson           69:02    228:59   
  55      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Filip Aguirre              77:50    230:03   
  56      54    Ulricehamns OK                     Linus Falk                 58:02    231:30   
  57      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Eric Börjeskog             60:32    232:52   
  58      69    OK Alehof                          Albin Thunberg             60:13    233:09   
  59      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Simon Börjesson            94:47    234:07   
  60      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Hampus Nord                69:40    236:35   
  61      23    OK Kullingshof                     Jesper Sjögren             70:19    236:50   
  62      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Kalle Pettersson           76:08    240:07   
  63      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Erik Bernerus              69:37    242:13   
  64      39    Köping-Kolsva OK                   Johan Englöf               68:22    242:26   
  65      38    OK Hällen                          Tim Bjärengren             55:09    242:58   
  66      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Johan Sandström            82:58    243:50   
  67      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Fredrik Nilsson            70:44    243:51   
  68      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Mattias Engström           67:34    249:26   
  69      78    OK Raseborg                        Janne Nyberg               75:49    249:31   
  70      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Martin Dehlin              76:45    254:28   
  71      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Oskar Larsson              69:53    259:44   
  72      10    Västerås SOK                       Fredrik Urby               80:13    271:37   
  73      74    OK Orinto                          Niclas Andersson           82:46    278:54   
  74      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Mikko Kaunisto            109:02    279:41   

          6     Ärla IF                            Ivars Klavins              61:22    Felst.   
          28    Koovee                             Antti Ojansivu            Felst.    Felst.   
          47    Keravan Urheilijat                 Nika Ihalainen             61:53    Felst.   
          50    OK Kåre                            Erik Adriansson            62:39    Felst.   
          72    Helsingborgs SOK                   Niklas Eckhoff             57:58    Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Simon Eklöv               Felst.    Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan