U-10mila HD12 2008fr 2008-08-01 22:06
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD12  (87/87)   efter sträcka  4              Preliminär resultatlist 

  1      854    OK Landehof lag 1                  Filip Wadsten              20:07     77:09   
  2      829    Hestra IF                          Filip Grahn                20:09     77:12   
  3      823    IFK Moras OK                       Gabriel Höjlind            20:30     77:15   
  4      817    Tullinge SK lag 1                  Niklas Sundqvist           20:44     77:26   
  5      801    OK Orion                           Theodor Wahlbom            20:43     77:43   
  6      824    IK Hakarpspojkarna lag 1           Filip Ossiansson           21:24     79:29   
  7      840    OK Roxen                           Emil Thellsén              22:10     80:41   
  8      806    Södertälje-Nykvarn Orientering     Joakim Anden               23:14     80:59   
  9      819    Hagaby GoIF                        Harald Larsson             22:36     81:09   
  10     811    Skåneslättens OL                   Nils Barr                  21:20     81:18   
  11     815    Eksjö SOK lag 1                    Lukas Sundblad             23:01     81:52   
  12     836    Snättringe SK                      Martin Nilsson             21:01     81:55   
  13     807    DELTA                              Eemeli Suominen            22:08     82:19   
  14     843    Tibro OK                           Martin Olsson              23:07     82:26   
  15     825    OK Tyr lag 1                       Pontus Kullin Alfredsson   25:01     83:09   
  16     820    Järla IF OK                        Elmer Blåvarg              22:44     83:12   
  17     834    OK Hällen lag 1                    Ebba Lindmark              25:41     83:28   
  18     850    Falköpings AIK                     Elsa Wilhelmsson           23:22     83:30   
  19     839    Stora Tuna OK lag 2                Nils Alexandersson         23:30     83:45   
  20     810    Nässjö OK                          Albin Lager                24:49     85:45   
  21     812    OK Ravinen lag 1                   Axel Svensson              25:05     85:51   
  22     885    Markbygdens OK lag 2               Klas Udd                   26:46     86:03   
  23     841    Kangasala SK                       Levert Roivonen            25:11     86:07   
  24     831    OK Kolmården                       Oskar Leinonen             24:01     87:32   
  24     882    Rajamäen Rykmentti                 Tomi Minkkinen             27:05     87:32   
  26     832    OK Dacke                           Oscar Johansson            24:48     87:35   
  27     837    Stora Tuna OK lag 1                Anna Lång                  27:17     87:38   
  28     813    Kils OK lag 1                      Sanna Stenholm             30:08     88:01   
  29     835    Tullinge SK lag 2                  Simon Imark                25:13     89:38   
  30     884    Lustens OK / Västvärmlands OK      Cecilia Boman              32:24     93:24   
  31     886    OK Löftan                          Daniel Andersson           25:38     93:42   
  32     838    Täby OK                            Martin Herbert             26:11     93:45   
  33     803    Degerfors OK / OK Djerf            Elin Lindberg              25:48     93:47   
  34     826    Hjärnarps GH OL                    Kajsa Hedin                25:44     93:49   
  35     849    Tampereen Pyrintö                  Anton Kuukka               22:40     94:04   
  36     871    IK Vista                           Karin Björnlinger          26:25     95:22   
  37     864    Värend GN                          Louise Lundgren            25:24     95:24   
  38     861    Svaide Roma SOK                    William Gahm               32:30     95:27   
  39     845    Vänersborgs SK                     Line Cederberg             25:37     96:06   
  40     818    Korsnäs IF OK / Bjursås OK         Emil Åberg                 24:36     96:19   
  41     865    Växjö OK                           Henrik Eklund              24:35     96:25   
  42     809    OK Tranan                          Sara Kindlund              25:06     96:28   
  43     868    Markbygdens OK lag 1               Malin Svensson             35:34     96:37   
  44     833    Gotlands Bro OK / Visborgs OK      Ellinor Vejlens            36:20     96:47   
  45     879    Bredareds IF                       Emil Johansson             26:33     97:41   
  46     844    Linköpings OK lag 1                Stina Gustås               37:22     99:18   
  47     804    Helsingin Suunnistajat             Mona Juppo                 23:25     99:19   
  48     866    Nyköpings OK                       Linnéa Wyås                24:26     99:33   
  49     828    Köping-Kolsva OK                   Julia Eriksson             35:54     99:34   
  50     848    Tullinge SK lag 3                  Olle Skoog                 29:24     99:41   
  51     827    OK Milan/Lindebyggden/Tylöskog     Joel Vidfelt               34:29    102:22   
  52     846    Sjövalla FK                        Joakim Lagren              28:00    105:08   
  53     852    OK Tyr lag 2                       Lovisa Martinsson          28:16    105:21   
  54     878    Boxholm-Mjölby OL                  Emanuel Urdal              29:08    105:46   
  55     880    OK Hällen lag 2                    Nils Brodén                30:15    105:55   
  56     851    Sjövalla FK / OK Denseln           Erik Björklund             30:27    106:05   
  57     870    IK Hakarpspojkarna lag 2           Ebba Envall                30:56    106:23   
  58     863    OK Nackhe                          Sofia Johnasson            31:52    106:42   
  59     842    OK Klyftamo                        Philip Karlsson            42:26    111:34   
  60     869    Mullsjö SOK                        Tim Lundberg               32:57    113:50   
  61     805    Paimion Rasti                      Matias Arola               50:12    113:51   
  62     860    Rånäs OK                           Michael Andersson          35:23    113:57   
  63     862    OK Ravinen lag 2                   Milla Hjort                36:29    114:35   
  64     814    OK Kullingshof                     Johna Höög                 40:45    117:43   
  65     875    SOK Träff                          Linus Roos                 39:33    117:56   
  66     867    Eksjö SOK lag 2                    Simon Fyhr                 37:31    118:03   
  67     830    Lynx                               Ollipekka Heikkilä         27:58    121:49   
  68     876    OK Gynge / Härlövs IF              Robin Karlsson             30:04    124:28   
  69     877    OK Tisaren                         Carl Lindberg              56:32    124:37   
  70     847    Ulricehamns OK                     Amy Lundberg               42:10    124:52   
  71     883    Linköpings OK lag 2                Björn Detterfelt           54:37    130:56   
  72     853    OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK lag  Asker Skytte Kirkegaard    29:51    135:13   
  73     822    SK Pohjantähti                     Juho Kivelä                56:55    136:29   
  74     859    OK Landehof lag 2                  Erika Eliasson             47:41    136:30   
  75     856    OK 64 Torpa                        Kristin Segersson          57:10    137:52   
  76     855    OK Klemmingen                      Alfons Davidsson           36:02    141:21   
  77     821    OK Älgen                           Sara Gunnarsson            46:40    142:02   
  78     887    SOL Tranås                         Sinom Eriksson             38:37    144:51   
  79     873    Mariestads FK                      Elsa Nilsson               46:17    144:53   

         808    OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK lag  Mikkel Aaen                19:47    Felst.   
         858    Köping-Kolsva OK / Arboga OK       Rasmus Möller              38:21    Felst.   
         872    Örkelljunga FK / FK Boken          Frida Jönsson              43:45    Felst.   
         874    Kils OK lag 2                      Klara Holmgård             47:15    Felst.   
         881    Finspångs SOK                      Sebastian Svensson       ej fullf. ej fullf. 
         802    MS Parma lag 1                     N.N                      ej start  ej start  
         816    Trollhättans SOK                   N.N                      ej start  ej start  
         857    MS Parma lag 2                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan