U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:34
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


D18  (86/86)    efter sträcka  4              Preliminär resultatlist 

  1      510    Täby OK lag 1                      Anna Bachman               19:46     92:15   
  2      504    OK Tisaren                         Josefin Aronsson           20:48     95:51   
  3      502    Tampereen Pyrintö lag 1            Emmi Mähönen               20:56     96:25   
  4      501    Tullinge SK lag 1                  Elin Ström                 19:19     99:50   
  5      507    OK Kåre lag 1                      Lisa Risby                 19:24     99:54   
  6      503    Stora Tuna OK                      Cajsa Grape                22:08     99:55   
  7      523    Koovee lag 1                       Miia Niittynen             19:46    100:01   
  8      528    Eksjö SOK                          Oliva Kollberg             20:32    101:44   
  9      541    IFK Moras OK                       Hanna Eriksson             20:58    101:52   
  9      566    Hagaby GoIF                        Josefine Wallenhammar      20:55    101:52   
  11     517    Bredaryds SOK                      Lisa Lindström             23:03    101:57   
  12     524    OK Skogsfalken                     Erika Johansson            23:02    102:21   
  13     532    Järla IF OK lag 1                  Hilda Mattsson             23:12    102:35   
  14     531    OK Löftan / Tenhults SK            Mariana Moreira            21:12    103:39   
  15     505    OK Tyr lag 1                       Lydia Martinsson           22:30    103:50   
  16     560    Vimmerby OK                        Stefanie Andersson         21:17    103:59   
  17     506    Kangasala SK lag 1                 Noora Palm                 23:14    104:11   
  18     558    Markbygdens OK                     Lisa Wallin                21:54    104:45   
  19     542    Ärla IF                            Sofie Karlsson             23:32    104:54   
  20     520    OK Klemmingen Gnesta               Hanna Pramlid              24:10    105:16   
  21     556    Täby OK lag 2                      Annika Nilsson             23:52    106:59   
  22     544    OK Ravinen                         Matilda Holmström          25:51    107:12   
  23     519    Linköpings OK                      Josefina Almén             23:16    107:45   
  24     521    Angelniemen Ankkuri                Sanni Kivelä               22:11    107:46   
  25     534    Hjärnarps GH OL/IS Kullen          Stina Berg                 21:50    107:47   
  26     578    Rajamäen Rykmentti / TVV           Ilona Lehtinen             24:11    107:54   
  27     585    Skåneslättens OL                   Therese Hansen             23:46    108:13   
  28     516    Tullinge SK lag 2                  Cecilia Imark              25:10    108:48   
  29     525    Göteborg Majorna                   Emelie Malmberg            24:29    109:00   
  30     538    OK Kåre lag 2                      Julia Adolfsson            28:31    110:57   
  31     545    Nyköpings OK                       Klara Tollmar              25:47    111:41   
  31     565    Tumba-Mälarhöjden OK               Hanna Käll                 25:20    111:41   
  33     563    Finspångs SOK / OK Roxen           Ida Rydberg                26:09    111:49   
  34     568    Långhundra IF                      Maria Bengtsson            26:25    112:08   
  35     513    Vehkalahden Veikot                 Eveliina Koivu             26:35    112:25   
  36     546    OK Skogsstjärnan                   Sara Karlsson              27:53    112:28   
  37     518    Gävle OK                           Kristin Boman              29:13    113:37   
  38     508    MS Parma lag 1                     Reeta Rantanen             23:09    113:51   
  39     553    Västerås SOK                       Madeleine Ahlström         25:43    114:44   
  40     579    Länna IF/Vallentuna-Össeby OL      Amanda Anttila-Eriksson    28:16    114:54   
  41     551    Rasti-Kurikka                      Suvi Heittola              23:12    115:26   
  42     515    Rånäs OK                           Sofie Karlsson             23:29    115:37   
  43     522    Helsingborgs SOK                   Ebba Roos                  23:10    115:38   
  44     512    OK Dacke                           Lisa Pettersson            21:35    119:25   
  45     555    Helsingin Suunnistajat             Kristina Lampinen          24:18    122:04   
  46     580    OK Enen /Tierps SOK                Julia Andersson            23:42    122:11   
  47     564    Kangasala SK lag 2                 Iina Santamäki             23:44    122:18   
  48     511    OK Sorø/OK73/OK Øst                Cecilie S.Madsen           23:50    122:23   
  49     509    OK Djerf / Degerfors OK            N.N                        26:51    122:24   
  50     584    Leksands OK / VB OL                Frida Vinterås             27:20    122:57   
  51     533    Katrineholms OK                    Anna Magnell               24:59    123:49   
  52     582    Pargas IF                          Emma Lindroos              27:36    123:58   
  53     539    OK Kullingshof                     Emma Granér                28:48    124:14   
  54     559    Trollhättans SOK                   Julia Mattsson             29:05    124:23   
  55     549    OK Landehof / Lerums SOK           Malin Hedberg              24:13    126:36   
  56     586    Sundsvall/Vallentuna/Triangeln     Stina Nordström            26:53    127:00   
  57     526    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Ingrid Stigsmark           29:06    127:03   
  57     530    Espon Suunta/Keravan Urheiljat     Annukka Galkin             23:35    127:03   
  59     577    Haninge SOK / Skarpnäcks SOL       Karin Friström             27:20    128:31   
  60     540    Köping-Kolsva OK                   Johanna Larsson            24:18    128:51   
  61     552    DELTA                              Ainohelena Väli-Klemelä    35:46    129:04   
  62     554    Ronneby OK                         Anna Johnsson              25:35    129:31   
  63     550    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Karin Sjögräs              24:00    130:26   
  64     583    Järla IF OK lag 2                  Matilda Hektor             26:33    130:47   
  65     569    Nässjö OK                          Frida Persson              24:17    131:19   
  66     572    MS Parma lag 2                     Roosa rantanen             29:39    131:31   
  67     574    Sjövalla FK                        Erica Pettersson           24:51    131:40   
  68     567    Paimion Rasti                      Noora Salo                 24:32    131:42   
  69     562    OK Måsen/OK Hällen                 Beatrice Huhta             31:28    133:29   
  70     536    Tampereen Pyrintö lag 2            Maria Kontoniemi           26:50    135:42   
  71     570    OK Tyr lag 2                       Sara Bergman               25:26    136:17   
  72     573    Garphyttan/Milan/Lindebygden       Cecila Carlsson            30:38    138:01   
  73     575    Falköpings AIK/Tolered Utby OK     Malin Dahlberg             31:34    138:12   
  74     547    SK Pohjantähti                     Carita Fredriksson         31:15    138:36   
  75     576    IF Sibbo-Vargarna                  Mikaela Borgman            31:25    139:10   
  76     571    Tullinge SK/Attunda OK lag 3       Elina Sundqvist            37:38    140:59   
  77     548    Bredareds IF                       Martina Johansson          32:21    143:44   
  78     535    Koovee lag 2                       Salla Huttunen             36:46    148:49   
  79     561    Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve      Josefine Dahlstedt         51:42    152:57   
  80     527    Laitasaaren Veto                   Essi Lotvonen              29:17    156:03   
  81     581    Kortesjärven Järvi-veikot          Helena Hakala              32:10    162:33   
  82     537    OK Gipen                           Linda Pihlavisto           52:44    186:03   

         543    OK Nackhe                          Fanny Majlöv               33:23    Felst.   
         514    Boxholm-Mjölby OL                  N.N                      ej start  ej start  
         529    Espoon Suunta                      N.N                      ej start  ej start  
         557    Ulricehamns OK                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan