U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:34
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  4              Preliminär resultatlist 

  1       1     Hagaby GoIF                        Adam Karlsson              25:14    126:47   
  2       4     OK Tisaren                         Johan Alfredsson           25:14    126:51   
  3       2     Stora Tuna OK                      Martin Blomgren            23:52    129:37   
  4       5     Järla IF OK                        Erik Brandhorst            26:15    129:41   
  5       3     Espoon Suunta                      Kalle Kokkila              26:44    129:45   
  6       58    Paimion Rasti                      Jere Sipponen              25:45    129:47   
  7       43    IFK Moras OK                       Marcus Allerhed            26:55    129:54   
  8       42    Attunda / Järfälla                 Martin Berggren            26:14    130:10   
  9       35    Täby OK                            Martin Lövald Hellberg     28:10    131:08   
  10      57    Markbygdens OK                     Martin Frisk               29:13    132:21   
  11      22    Kangasala SK                       Kristian Kannus            28:17    135:00   
  12      28    Koovee                             Ville Paldan               27:27    135:07   
  13      40    Gamleby / Västervik                Daniel Pettersson          29:24    135:32   
  14      26    Eksjö SOK                          Anders Riemertz            31:09    136:52   
  15      80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Brage Ekrull Jahren        36:04    136:53   
  16      29    Haninge SOK / Söders SOL           Christoffer Borg           36:15    136:58   
  17      44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Marcus Ramström            27:44    137:01   
  18      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Marc Serrallonga           23:43    139:20   
  19      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Oskar Muhammed-Höglund     24:47    140:09   
  20      8     Tullinge SK                        Tobias Forsén              29:09    140:32   
  20      18    OK Ravinen                         Krister Kölzow             30:15    140:32   
  22      76    Skåneslättens OL                   Daniel Nilsson             30:03    140:46   
  23      7     OK Denseln                         Oskar Engman               38:44    141:00   
  24      24    DELTA                              Vilho Loukkalahti          34:56    141:40   
  25      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Linus Wahl                 31:56    143:08   
  26      30    OK Tranan / Hestra IF              Martin Ahlberger           26:44    145:34   
  27      25    Lynx / Angelniemi                  Felix Gottberg             28:36    146:28   
  28      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Minna-Mari Olli            36:00    147:36   
  29      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       David Johansson            26:53    148:00   
  30      12    Gävle OK                           August Tynong              29:14    148:07   
  31      64    Säterbygdens OK                    Frida Sandberg             32:53    148:27   
  32      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Elias Kuukka               25:02    148:38   
  33      21    IF Sibbo-Vargarna                  Adriaan Pelckmans          35:20    149:34   
  34      17    OK Tyr                             Pontus Öström              40:08    150:31   
  35      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Henrikki Hakala            28:09    150:50   
  36      32    Linköpings OK                      Petter Johansson           28:19    151:23   
  37      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Amdré Elöimd               34:46    151:37   
  38      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Martin Svärd               40:27    151:42   
  39      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Aleksi Tuovinen            29:47    151:55   
  40      31    SK Pohjantähti                     Ville Parkkinen            31:01    152:03   
  41      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Viktor Runnby              26:34    152:04   
  41      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Jonas Ehn                  33:34    152:04   
  43      46    Helsingin Suunnistajat             Luukas Valtonen            43:01    152:12   
  43      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Hampus Håkansson           26:58    152:12   
  45      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Henrik Håkansson           31:01    152:13   
  46      15    Falköpings AIK                     Klara Fredriksson          41:24    152:36   
  46      65    Växjö OK                           Oskar Andersson            30:46    152:36   
  48      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Johan Önerud               30:52    153:42   
  49      16    MS Parma                           Tuomo Stenberg             31:19    154:07   
  50      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Sara Jonsson               29:07    154:30   
  51      41    Mariestads FK                      Malin Bengtsson            38:37    154:52   
  52      52    IK Gandvik                         Jenny Furusköld            33:18    155:14   
  53      14    OK Klemmingen Gnesta               Ebba Askeljung             37:01    159:57   
  54      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Dag Stridh                 28:57    160:52   
  55      56    OK Orion                           Gustav Fredriksson         33:11    160:54   
  56      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Stefan F. Petersen         32:54    162:47   
  57      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Jonas Ekskog               35:37    163:59   
  58      23    OK Kullingshof                     Anton Karlsson             43:31    166:31   
  59      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     David Hector               41:28    166:55   
  60      33    OK Skogsfalken                     Fredrik Wennermark         31:55    168:12   
  61      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Amanda Svensson            50:18    168:49   
  62      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Väinö Lintula              39:53    170:39   
  63      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Eddie Klemetz              39:15    172:20   
  64      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Tibor Tar                  42:10    172:36   
  65      69    OK Alehof                          Colin Fransson-Lee         49:49    172:56   
  66      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Moa Olsson                 46:17    173:07   
  67      54    Ulricehamns OK                     Lovisa Mannfolk            43:51    173:28   
  68      78    OK Raseborg                        Johanna von Frenckell      42:38    173:42   
  69      39    Köping-Kolsva OK                   Gabriella Wadman           41:51    174:04   
  70      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Simon Lundqvist            35:14    177:43   
  71      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Erik Bengtsson             36:13    181:52   
  72      38    OK Hällen                          Natalie Josefsson          59:25    187:49   
  73      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Hampus Alenius             39:25    189:51   
  74      10    Västerås SOK                       Anton Forsberg             38:59    191:24   
  75      74    OK Orinto                          Johan Andersson            34:04    196:08   

          6     Ärla IF                            Sophie Eriksson           Felst.    Felst.   
          47    Keravan Urheilijat                 Oskari Pekkala             43:00    Felst.   
          50    OK Kåre                            Petr Boril                Felst.    Felst.   
          72    Helsingborgs SOK                   Andreas Eckhoff           Felst.    Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Märta-Stina Lindqvist-Kä   61:32    Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan