U-10mila HD12 2008fr 2008-08-01 22:06
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD12  (87/87)   efter sträcka  3              Preliminär resultatlist 

  1      817    Tullinge SK lag 1                  Joel Petterson             17:21     56:42   
  2      823    IFK Moras OK                       Isak Augustsson            18:49     56:45   
  3      801    OK Orion                           Melker Johansson           18:21     57:00   
  4      854    OK Landehof lag 1                  Philip Näslund             18:12     57:02   
  5      829    Hestra IF                          Erik Fors                  19:40     57:03   
  6      806    Södertälje-Nykvarn Orientering     Jesper Sjöblom             17:54     57:45   
  7      834    OK Hällen lag 1                    Simon Larsson              17:50     57:47   
  8      813    Kils OK lag 1                      Jonathan Uller             18:43     57:53   
  9      824    IK Hakarpspojkarna lag 1           Andreas Gustafsson         18:22     58:05   
  10     825    OK Tyr lag 1                       Gustav Eklund              19:33     58:08   
  11     840    OK Roxen                           Lukas Eveborn              19:20     58:31   
  12     819    Hagaby GoIF                        Maria Gustavsson           19:15     58:33   
  13     815    Eksjö SOK lag 1                    Linnea Golsäter            18:26     58:51   
  14     885    Markbygdens OK lag 2               Johan Svensson             19:29     59:17   
  15     843    Tibro OK                           Rckard Olsson              19:50     59:19   
  16     811    Skåneslättens OL                   Isak Prellner              19:40     59:58   
  17     850    Falköpings AIK                     Johanna Hagström           19:10     60:08   
  18     807    DELTA                              Pyry Pihlavisto            20:42     60:11   
  19     839    Stora Tuna OK lag 2                Sofia Eriksson             19:18     60:15   
  20     837    Stora Tuna OK lag 1                Stina Bayard               21:28     60:21   
  21     833    Gotlands Bro OK / Visborgs OK      Ebba Karlsson              21:07     60:27   
  21     882    Rajamäen Rykmentti                 Essi Roininen              20:01     60:27   
  23     820    Järla IF OK                        Oskar Wiberg               21:17     60:28   
  24     812    OK Ravinen lag 1                   Lukas Hellgren             19:33     60:46   
  25     836    Snättringe SK                      Sagar Joon                 21:55     60:54   
  26     810    Nässjö OK                          Marcus Nordmark            22:16     60:56   
  26     841    Kangasala SK                       Jonna Järvinen             21:43     60:56   
  28     884    Lustens OK / Västvärmlands OK      Astrid Lensink             20:22     61:00   
  29     881    Finspångs SOK                      Johan Lindman              21:17     61:02   
  30     868    Markbygdens OK lag 1               Klara Ask                  21:14     61:03   
  31     844    Linköpings OK lag 1                Frida Johansson            22:05     61:56   
  32     832    OK Dacke                           Amanda Johansson           23:03     62:47   
  33     861    Svaide Roma SOK                    Frej Hegg                  23:22     62:57   
  34     831    OK Kolmården                       Sofia Wiell                20:41     63:31   
  35     805    Paimion Rasti                      Elina Helin                19:49     63:39   
  36     828    Köping-Kolsva OK                   Alexander Backeus          23:20     63:40   
  37     835    Tullinge SK lag 2                  Märta Skog                 23:18     64:25   
  38     838    Täby OK                            Greta Forsgren             24:20     67:34   
  39     827    OK Milan/Lindebyggden/Tylöskog     Fanny Uhr                  24:32     67:53   
  40     803    Degerfors OK / OK Djerf            Robin Svennberg            29:28     67:59   
  41     886    OK Löftan                          Magnus Johansson           20:28     68:04   
  42     826    Hjärnarps GH OL                    Jacob Höst                 20:52     68:05   
  42     877    OK Tisaren                         Andreas Heinemann          26:54     68:05   
  44     871    IK Vista                           Anton Lund                 24:17     68:57   
  45     842    OK Klyftamo                        Erik Svensson              30:20     69:08   
  46     864    Värend GN                          Elias Andersson            30:51     70:00   
  47     848    Tullinge SK lag 3                  Weronica Köhler            24:05     70:17   
  48     845    Vänersborgs SK                     Anna Maberg                22:43     70:29   
  49     879    Bredareds IF                       Oscar Larsson              26:43     71:08   
  50     809    OK Tranan                          Lina Sundqvist             23:58     71:22   
  51     849    Tampereen Pyrintö                  Sanni Alatalo              20:51     71:24   
  52     818    Korsnäs IF OK / Bjursås OK         Anna Björklund             26:45     71:43   
  53     865    Växjö OK                           Simon Runefors             24:27     71:50   
  54     863    OK Nackhe                          Martin Skuggesson          27:06     74:50   
  55     866    Nyköpings OK                       Julia Wadman               27:41     75:07   
  56     870    IK Hakarpspojkarna lag 2           Viktor Ossiansson          27:40     75:27   
  57     851    Sjövalla FK / OK Denseln           Jonathan Wedberg           27:54     75:38   
  58     880    OK Hällen lag 2                    Rasmus Öberg               23:22     75:40   
  59     804    Helsingin Suunnistajat             Johannes Louhi             25:55     75:54   
  60     883    Linköpings OK lag 2                Johanna Gustås             23:02     76:19   
  61     878    Boxholm-Mjölby OL                  Joar Lönngren              23:58     76:38   
  62     814    OK Kullingshof                     Johan Knutsson             24:22     76:58   
  63     852    OK Tyr lag 2                       Emma Bergman               23:55     77:05   
  64     846    Sjövalla FK                        Joel Lycke                 28:48     77:08   
  65     862    OK Ravinen lag 2                   Nathalie Lybert            27:30     78:06   
  66     875    SOK Träff                          Viktor Ottersten           30:08     78:23   
  67     860    Rånäs OK                           Caroline Thörn             38:56     78:34   
  68     822    SK Pohjantähti                     Venla Sirvlö               27:32     79:34   
  69     867    Eksjö SOK lag 2                    Jesper Eliasson            29:50     80:32   
  70     856    OK 64 Torpa                        Truls Samuelsson           28:29     80:42   
  71     869    Mullsjö SOK                        Alice Axelsson             30:33     80:53   
  72     847    Ulricehamns OK                     Gustav Johansson           33:16     82:42   
  73     859    OK Landehof lag 2                  Julia Jonsson              34:42     88:49   
  74     830    Lynx                               Kiira Karvonen             39:07     93:51   
  75     876    OK Gynge / Härlövs IF              Embla Bragee               41:16     94:24   
  76     821    OK Älgen                           Madelene Salomonsson       36:54     95:22   
  77     873    Mariestads FK                      Hannes Nilsson             34:50     98:36   
  78     855    OK Klemmingen                      Ebba Frisk                 37:10    105:19   
  79     853    OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK lag  Astrid Skytte Kirkegaard   50:37    105:22   
  80     887    SOL Tranås                         Viktor Thörnqvist          22:22    106:14   

         808    OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK lag  Teis Bo Damm Andreasen     18:13    Felst.   
         858    Köping-Kolsva OK / Arboga OK       Rebecca Stafström         Felst.    Felst.   
         872    Örkelljunga FK / FK Boken          Jonatan Österblad          25:36    Felst.   
         874    Kils OK lag 2                      Elsa Holmgård              33:55    Felst.   
         802    MS Parma lag 1                     N.N                      ej start  ej start  
         816    Trollhättans SOK                   N.N                      ej start  ej start  
         857    MS Parma lag 2                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan