U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:33
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


D18  (86/86)    efter sträcka  3              Preliminär resultatlist 

  1      510    Täby OK lag 1                      Lisa Rörnols               16:36     72:29   
  2      504    OK Tisaren                         Marion Aebi                17:17     75:03   
  3      502    Tampereen Pyrintö lag 1            Sonja Kyrölä               18:53     75:29   
  4      503    Stora Tuna OK                      Ida Pontén                 19:14     77:47   
  5      517    Bredaryds SOK                      Agnes Leo                  17:00     78:54   
  6      524    OK Skogsfalken                     Emma Bergman               18:37     79:19   
  7      532    Järla IF OK lag 1                  Malin Carlsson             20:23     79:23   
  8      523    Koovee lag 1                       Natalia Kanko              18:32     80:15   
  9      507    OK Kåre lag 1                      Linnéa Wiking              18:31     80:30   
  10     501    Tullinge SK lag 1                  Rebecka Heinrup            18:16     80:31   
  11     541    IFK Moras OK                       Anna Gunnars               19:10     80:54   
  12     506    Kangasala SK lag 1                 Alma Toivonon              19:21     80:57   
  12     566    Hagaby GoIF                        Karin Gustavsson           19:23     80:57   
  14     520    OK Klemmingen Gnesta               Johanna Johnsson           19:37     81:06   
  15     528    Eksjö SOK                          Angelica Jörnling          19:31     81:12   
  16     505    OK Tyr lag 1                       My Martinsson              18:08     81:20   
  17     544    OK Ravinen                         Ida Kallur                 18:25     81:21   
  18     542    Ärla IF                            Bettina Hoelgaard          18:44     81:22   
  19     538    OK Kåre lag 2                      Hanna Gustafsson           19:14     82:26   
  20     531    OK Löftan / Tenhults SK            Isabel Sá                  19:35     82:27   
  21     560    Vimmerby OK                        Eva Adolfsson              20:39     82:42   
  22     558    Markbygdens OK                     Pernilla Karlsson          21:06     82:51   
  23     556    Täby OK lag 2                      Emma Carlsson              21:09     83:07   
  24     516    Tullinge SK lag 2                  Ellinor Fryxell            19:30     83:38   
  25     578    Rajamäen Rykmentti / TVV           Jenna Laukkarinen          20:43     83:43   
  26     518    Gävle OK                           Erica Jissbacke            22:48     84:24   
  27     585    Skåneslättens OL                   Amanda Nilsson             21:44     84:27   
  28     519    Linköpings OK                      Julia Almén                17:39     84:29   
  29     525    Göteborg Majorna                   Emma Westerberg            21:34     84:31   
  30     546    OK Skogsstjärnan                   Linda Nilsson              22:52     84:35   
  31     521    Angelniemen Ankkuri                Emma Laakkio               21:14     85:35   
  32     563    Finspångs SOK / OK Roxen           Frida Strömberg            23:39     85:40   
  33     568    Långhundra IF                      Emma Bromark               21:07     85:43   
  34     513    Vehkalahden Veikot                 Heini Nurmela              23:14     85:50   
  35     545    Nyköpings OK                       Julia Scherlin             22:33     85:54   
  36     534    Hjärnarps GH OL/IS Kullen          Louise Nordahl             21:51     85:57   
  37     565    Tumba-Mälarhöjden OK               Emma Käll                  20:00     86:21   
  38     579    Länna IF/Vallentuna-Össeby OL      Helena Lund                25:05     86:38   
  39     553    Västerås SOK                       Sandra Johansson           21:30     89:01   
  40     508    MS Parma lag 1                     Jemina Martelius           21:05     90:42   
  41     515    Rånäs OK                           Anna Åhman                 25:06     92:08   
  42     551    Rasti-Kurikka                      Elli-Noora Koskela         25:16     92:14   
  43     522    Helsingborgs SOK                   Elin NIlsson               26:51     92:28   
  44     552    DELTA                              Pinja Jylänki              23:54     93:18   
  45     559    Trollhättans SOK                   Aina Edgren                21:49     95:18   
  46     539    OK Kullingshof                     Emelie Bäck                22:32     95:26   
  47     509    OK Djerf / Degerfors OK            N.N                        23:10     95:33   
  48     584    Leksands OK / VB OL                Malin Danielsson           24:07     95:37   
  49     582    Pargas IF                          Jessica Fagerlund          26:58     96:22   
  50     555    Helsingin Suunnistajat             Aliisa Priha               22:12     97:46   
  51     512    OK Dacke                           Maja Andersson             26:27     97:50   
  52     526    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Linnéa Malmberg            22:36     97:57   
  53     580    OK Enen /Tierps SOK                Lisa Andersson             23:00     98:29   
  54     511    OK Sorø/OK73/OK Øst                Botilde B. Nielsen         25:27     98:33   
  55     564    Kangasala SK lag 2                 Essi Jalanto               22:40     98:34   
  56     533    Katrineholms OK                    Karin Karlsson             25:46     98:50   
  57     586    Sundsvall/Vallentuna/Triangeln     Elin Brunnberg             30:23    100:07   
  58     577    Haninge SOK / Skarpnäcks SOL       Moa Leijon-Lind            21:14    101:11   
  59     561    Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve      Mayli Sorri                21:58    101:15   
  60     572    MS Parma lag 2                     Emilia Salonen             23:02    101:52   
  61     562    OK Måsen/OK Hällen                 Julia Sundbüe              26:36    102:01   
  62     549    OK Landehof / Lerums SOK           Olivia Näslund             30:30    102:23   
  63     571    Tullinge SK/Attunda OK lag 3       Sofia Pettersson           24:11    103:21   
  64     530    Espon Suunta/Keravan Urheiljat     Jaana-Maria Heistanen      24:47    103:28   
  65     554    Ronneby OK                         Gabriella Iversen          25:26    103:56   
  66     583    Järla IF OK lag 2                  Marika Gille               28:48    104:14   
  67     540    Köping-Kolsva OK                   Teresa Stafström           31:33    104:33   
  68     550    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Maria Bergstrand           26:28    106:26   
  69     575    Falköpings AIK/Tolered Utby OK     Sara Hagström              17:28    106:38   
  70     574    Sjövalla FK                        Clara Kempe                26:12    106:49   
  71     569    Nässjö OK                          Moa Larsson                28:33    107:02   
  72     567    Paimion Rasti                      Sanna Helin                27:15    107:10   
  73     547    SK Pohjantähti                     Eveliina Kosola            23:10    107:21   
  74     573    Garphyttan/Milan/Lindebygden       Malin Jansson              21:14    107:23   
  75     576    IF Sibbo-Vargarna                  Caroline Holmgren          25:54    107:45   
  76     536    Tampereen Pyrintö lag 2            Sanni Kymäläinen           19:34    108:52   
  77     570    OK Tyr lag 2                       Lisa Sandahl               23:04    110:51   
  78     548    Bredareds IF                       Ellinor Åhman              25:19    111:23   
  79     535    Koovee lag 2                       Petra Huttunen             24:43    112:03   
  80     527    Laitasaaren Veto                   Salla Suvanne              26:53    126:46   
  81     581    Kortesjärven Järvi-veikot          Taru Ylikoski              33:27    130:23   
  82     537    OK Gipen                           Pernilla Blomberg          33:12    133:19   

         543    OK Nackhe                          Ellen Johnsson             23:25    Felst.   
         514    Boxholm-Mjölby OL                  N.N                      ej start  ej start  
         529    Espoon Suunta                      N.N                      ej start  ej start  
         557    Ulricehamns OK                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan