U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:32
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


D18  (86/86)    efter sträcka  2              Preliminär resultatlist 

  1      510    Täby OK lag 1                      Christina Lövald Hellber   28:07     55:53   
  2      502    Tampereen Pyrintö lag 1            Lotta Karhola              26:48     56:36   
  3      504    OK Tisaren                         Lilian Forsgren            27:35     57:46   
  4      503    Stora Tuna OK                      Tove Alexandersson         26:18     58:33   
  5      532    Järla IF OK lag 1                  Malin Sandström            28:49     59:00   
  6      524    OK Skogsfalken                     Mia Kaisajuntti            29:23     60:42   
  7      520    OK Klemmingen Gnesta               Mara Peiläne               31:29     61:29   
  8      579    Länna IF/Vallentuna-Össeby OL      Annika Carlberg            32:08     61:33   
  9      566    Hagaby GoIF                        Lovisa Carlsson            30:42     61:34   
  10     506    Kangasala SK lag 1                 Katariina Kannus           31:42     61:36   
  10     518    Gävle OK                           Erika Herbert              31:22     61:36   
  12     528    Eksjö SOK                          Josefine Klintberg         29:28     61:41   
  13     523    Koovee lag 1                       Tanja Mäennnenä            31:41     61:43   
  13     546    OK Skogsstjärnan                   Ellinor Johansson          31:13     61:43   
  15     541    IFK Moras OK                       Magdalena Olsson           29:55     61:44   
  16     558    Markbygdens OK                     Elin Högstrand             31:23     61:45   
  17     517    Bredaryds SOK                      Sara Johansson             32:40     61:54   
  18     556    Täby OK lag 2                      Hedvig Markgren            32:51     61:58   
  19     507    OK Kåre lag 1                      Linn Grälls                32:30     61:59   
  20     563    Finspångs SOK / OK Roxen           Karin Svensson             32:44     62:01   
  21     560    Vimmerby OK                        Agnes Adolfsson            32:06     62:03   
  22     501    Tullinge SK lag 1                  Lovisa Adolfsson           32:52     62:15   
  23     513    Vehkalahden Veikot                 Elina Kilpeläinen          31:36     62:36   
  24     542    Ärla IF                            Lisa Andersson             32:34     62:38   
  25     585    Skåneslättens OL                   Frida Nilsson              30:20     62:43   
  26     531    OK Löftan / Tenhults SK            Joana Costa                31:46     62:52   
  27     544    OK Ravinen                         Anette Önerud              33:06     62:56   
  28     525    Göteborg Majorna                   Elin Strandhagen           31:01     62:57   
  29     578    Rajamäen Rykmentti / TVV           Marika Suominen            32:40     63:00   
  30     505    OK Tyr lag 1                       Sofia Levin                31:51     63:12   
  30     538    OK Kåre lag 2                      Lina Mattsson              31:53     63:12   
  32     545    Nyköpings OK                       Julia Bergström            33:54     63:21   
  33     534    Hjärnarps GH OL/IS Kullen          Frida Hedin                30:11     64:06   
  34     516    Tullinge SK lag 2                  Linnea Adolfsson           30:15     64:08   
  35     521    Angelniemen Ankkuri                Pinja Kurppa               34:42     64:21   
  36     568    Långhundra IF                      Sara Bengtsson             33:29     64:36   
  37     522    Helsingborgs SOK                   Anna Åhlin                 34:27     65:37   
  38     565    Tumba-Mälarhöjden OK               Eva Englid                 33:25     66:21   
  39     519    Linköpings OK                      Annika Ledskog             37:02     66:50   
  40     551    Rasti-Kurikka                      Katariina Tuohimäki        34:12     66:58   
  41     515    Rånäs OK                           Amanda Eklund              34:46     67:02   
  42     553    Västerås SOK                       Carolina Mikaelsdotter     35:06     67:31   
  43     552    DELTA                              Jenny Puputti              35:21     69:24   
  43     582    Pargas IF                          Sofia Penger               38:17     69:24   
  45     508    MS Parma lag 1                     Saana Taimisto             32:04     69:37   
  46     586    Sundsvall/Vallentuna/Triangeln     Katarina Johansson         39:26     69:44   
  47     512    OK Dacke                           Maria Olsson               36:26     71:23   
  48     584    Leksands OK / VB OL                Johanna Sarenmark          41:11     71:30   
  49     549    OK Landehof / Lerums SOK           Anna Larsson               39:37     71:53   
  50     509    OK Djerf / Degerfors OK            Therese Westher            39:37     72:23   
  51     539    OK Kullingshof                     Sofia Sjögren              40:21     72:54   
  52     540    Köping-Kolsva OK                   Josefin Eriksson           41:51     73:00   
  53     533    Katrineholms OK                    Jenny Skoog                40:46     73:04   
  54     511    OK Sorø/OK73/OK Øst                Maya Filskov               40:32     73:06   
  55     559    Trollhättans SOK                   Sofia Johansson            38:32     73:29   
  56     526    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Linnéa Ekskog              41:14     75:21   
  57     562    OK Måsen/OK Hällen                 Kajsa Hammarström          36:30     75:25   
  58     583    Järla IF OK lag 2                  Moa Nissar                 42:38     75:26   
  59     580    OK Enen /Tierps SOK                Sofia Forngren             41:41     75:29   
  60     555    Helsingin Suunnistajat             Elina Erkkilä              42:52     75:34   
  61     564    Kangasala SK lag 2                 Julia järvinen             40:56     75:54   
  62     569    Nässjö OK                          My Larsson                 40:34     78:29   
  63     554    Ronneby OK                         Kajsa De Bourg             44:37     78:30   
  64     530    Espon Suunta/Keravan Urheiljat     Laura Juga                 44:33     78:41   
  65     572    MS Parma lag 2                     Annika Sinkkonen           41:13     78:50   
  66     571    Tullinge SK/Attunda OK lag 3       Linnea Engstedt            46:31     79:10   
  67     561    Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve      Lisa Malmström             46:55     79:17   
  68     567    Paimion Rasti                      Jonna Helin                47:36     79:55   
  69     577    Haninge SOK / Skarpnäcks SOL       Therese Wilsson            47:19     79:57   
  70     550    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Åsa Axe                    35:43     79:58   
  71     574    Sjövalla FK                        Linnéa Wahlgren            32:32     80:37   
  72     576    IF Sibbo-Vargarna                  Minna-Maija Sillanpää      43:45     81:51   
  73     547    SK Pohjantähti                     Noora Karjalainen          50:56     84:11   
  74     548    Bredareds IF                       Lisa Larsson               41:39     86:04   
  75     573    Garphyttan/Milan/Lindebygden       Hanna Helsing              42:03     86:09   
  76     535    Koovee lag 2                       Ruut Kanko                 44:20     87:20   
  77     570    OK Tyr lag 2                       Sofie Gustavsson           43:34     87:47   
  78     575    Falköpings AIK/Tolered Utby OK     Madeleine Attfors          44:27     89:10   
  79     536    Tampereen Pyrintö lag 2            Eliisa Alatalo             51:44     89:18   
  80     581    Kortesjärven Järvi-veikot          Saara Hautamäki            55:18     96:56   
  81     527    Laitasaaren Veto                   Kaisa Karjalainen          43:49     99:53   
  82     537    OK Gipen                           Ylva Wängdahl              51:16    100:07   

         543    OK Nackhe                          Amanda Martinsson         Felst.    Felst.   
         514    Boxholm-Mjölby OL                  N.N                      ej start  ej start  
         529    Espoon Suunta                      N.N                      ej start  ej start  
         557    Ulricehamns OK                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan