U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:32
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  2              Preliminär resultatlist 

  1       1     Hagaby GoIF                        Love Sintring              37:25     74:14   
  2       4     OK Tisaren                         Jonatan Aronsson           40:53     75:14   
  3       80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Vetle Ruud Bråtten         36:00     75:17   
  4       40    Gamleby / Västervik                Oscar Riis                 38:24     75:22   
  5       5     Järla IF OK                        Christian Kollberg         36:27     75:57   
  6       24    DELTA                              Olli Hiidensalo            39:11     76:06   
  7       58    Paimion Rasti                      Niko-Petteri Salo          38:23     76:07   
  8       28    Koovee                             Miika Arvola               39:18     76:13   
  9       29    Haninge SOK / Söders SOL           Rickard Olsson             37:30     76:14   
  10      3     Espoon Suunta                      Antti Honkimar             39:45     76:51   
  11      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Johan Sjögräs              39:21     77:24   
  12      16    MS Parma                           Sami Hämäläinen            38:00     77:27   
  13      57    Markbygdens OK                     Johan Högstrand            37:59     77:28   
  14      15    Falköpings AIK                     Erik Nero                  39:48     77:31   
  14      41    Mariestads FK                      Andreas Karlsson           40:05     77:31   
  16      42    Attunda / Järfälla                 Calle Sundelius            40:35     77:34   
  17      2     Stora Tuna OK                      Jocke Svensk               39:47     77:35   
  18      43    IFK Moras OK                       Andreas Allerhed           36:37     77:37   
  19      35    Täby OK                            Ola Granqvist              40:34     77:43   
  20      7     OK Denseln                         Henrik Berggren            38:10     77:45   
  21      22    Kangasala SK                       Mikko Hölli                40:40     77:47   
  21      46    Helsingin Suunnistajat             Attila Molnar              40:36     77:47   
  23      69    OK Alehof                          Joakim Aliasson            42:30     78:03   
  24      26    Eksjö SOK                          Adam Sandstedt             41:30     78:40   
  25      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Eric Randau                42:30     78:44   
  26      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Jonas Borg                 42:01     80:57   
  27      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Joakim Berg                44:00     81:01   
  28      18    OK Ravinen                         Kalle Bergman              40:28     81:03   
  29      44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Lennart Johansson          40:17     81:05   
  30      72    Helsingborgs SOK                   Viktor Stensson            40:21     81:13   
  31      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Rasmus Alén                42:31     81:50   
  32      25    Lynx / Angelniemi                  Mikko Siren                40:18     81:52   
  33      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Joakim Wigertz             43:04     82:01   
  34      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Marcus Jansson             41:00     82:06   
  35      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Aapo Aaltio                43:41     82:15   
  36      21    IF Sibbo-Vargarna                  Marcus von Schoultz        44:43     82:18   
  37      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Oskar SVensson             38:05     82:32   
  38      17    OK Tyr                             Anton Helgman              44:06     82:46   
  39      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Daniel Svensson            44:02     82:55   
  40      8     Tullinge SK                        Jonas Kärrström            45:05     82:57   
  41      32    Linköpings OK                      Henrik Tosteberg           46:20     83:11   
  42      76    Skåneslättens OL                   Johan Kristensson          43:58     83:13   
  43      6     Ärla IF                            Reinie Grende              45:18     83:22   
  44      50    OK Kåre                            Jan Klapal                 40:59     83:54   
  45      64    Säterbygdens OK                    Erik Fernlund              43:33     84:37   
  46      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Joel Nilsson               46:37     84:40   
  47      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Albin Evertsson            47:39     85:09   
  48      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Marcus Krona               46:15     85:10   
  49      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Anders Karlsson            44:12     85:29   
  50      12    Gävle OK                           Daniel Knutsen             45:52     85:34   
  51      14    OK Klemmingen Gnesta               Karl Larsson               47:25     88:13   
  52      54    Ulricehamns OK                     Gabriel Andersson          51:25     88:29   
  53      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Per Skyggeson              45:37     88:34   
  54      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Emil Blomkvist             46:30     88:41   
  55      31    SK Pohjantähti                     Jussi Parkkinen            49:33     88:52   
  56      38    OK Hällen                          Fredrik Carlsson           48:04     89:00   
  56      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Simon Månsson              49:26     89:00   
  58      23    OK Kullingshof                     Emil Andersson             47:06     89:05   
  59      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Marcus Wallin              51:12     89:13   
  60      56    OK Orion                           Johan Engström             46:26     90:13   
  61      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Lovis Onsbring Gustafson   51:50     90:24   
  62      78    OK Raseborg                        Roy Wickholm               53:24     90:28   
  63      52    IK Gandvik                         Joel Andersson             50:30     91:33   
  64      30    OK Tranan / Hestra IF              Martin Larsson             45:42     92:13   
  65      65    Växjö OK                           Jonathan Andersson         46:58     93:23   
  66      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Jens Wängdahl              49:46     93:44   
  67      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Niklas Österlund           50:16     93:48   
  68      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Eero Korpi                 53:17     94:22   
  69      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Andreas Konring            51:11     95:33   
  70      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Mikko Haikonen             49:05     95:35   
  71      39    Köping-Kolsva OK                   Sofie Landqvist            57:53     99:45   
  72      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Heikki Virekunnas          55:25    100:06   
  73      33    OK Skogsfalken                     Viktor Blomqvist           43:37    105:58   
  74      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Hampus Andersson           51:25    109:26   
  75      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        David Arborelius           51:13    113:37   
  76      74    OK Orinto                          Alexander Magnusson        71:06    114:57   
  77      10    Västerås SOK                       Kristoffer Arnesson        65:45    118:59   
  78      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     David Karlsson             60:43    122:52   

          47    Keravan Urheilijat                 Antton Viljakainen         38:10    Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Carl-Johan Bergman        Felst.    Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan