U-10mila HD12 2008fr 2008-08-01 22:04
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD12  (87/87)   efter sträcka  1              Preliminär resultatlist 

  1      836    Snättringe SK                      Simon Hector               19:13     19:13   
  2      851    Sjövalla FK / OK Denseln           August Mollen              19:21     19:21   
  3      842    OK Klyftamo                        Oskar Johansson            19:22     19:22   
  4      837    Stora Tuna OK lag 1                Jonas Eriksson             19:24     19:24   
  5      839    Stora Tuna OK lag 2                Jesper Svensk              19:31     19:31   
  6      849    Tampereen Pyrintö                  Jussi Harju                19:32     19:32   
  6      881    Finspångs SOK                      Per Lindman                19:32     19:32   
  8      838    Täby OK                            Edvin Sjökvist             19:35     19:35   
  9      817    Tullinge SK lag 1                  Andreas Hulrqvist          19:38     19:38   
  10     829    Hestra IF                          Markus Larsson             19:40     19:40   
  11     806    Södertälje-Nykvarn Orientering     Tyra Kleijn                19:44     19:44   
  11     828    Köping-Kolsva OK                   Melina Carlsson            19:44     19:44   
  11     835    Tullinge SK lag 2                  Albin Andersson            19:44     19:44   
  14     812    OK Ravinen lag 1                   Kalle Karlsson             19:46     19:46   
  15     813    Kils OK lag 1                      Viktor Skoog               19:47     19:47   
  16     833    Gotlands Bro OK / Visborgs OK      Amadeus Hansson            19:49     19:49   
  17     801    OK Orion                           Tilda Johansson            19:50     19:50   
  17     832    OK Dacke                           Moa Pettersson             19:50     19:50   
  19     850    Falköpings AIK                     Vilma Blennow              19:51     19:51   
  20     840    OK Roxen                           Adam Thellsén              19:53     19:53   
  21     810    Nässjö OK                          Anton Hansson              19:59     19:59   
  22     834    OK Hällen lag 1                    Gustaf Sundbue             20:03     20:03   
  23     807    DELTA                              Tuomas Puputti             20:04     20:04   
  23     823    IFK Moras OK                       Nils Augustsson            20:04     20:04   
  25     824    IK Hakarpspojkarna lag 1           Gabriella Gustafsson       20:07     20:07   
  26     856    OK 64 Torpa                        Simon Karlsson             20:09     20:09   
  27     854    OK Landehof lag 1                  Sara Magnusson             20:10     20:10   
  28     885    Markbygdens OK lag 2               Ivar Sörqvist              20:13     20:13   
  29     811    Skåneslättens OL                   Erik Barr                  20:16     20:16   
  30     844    Linköpings OK lag 1                Sven Engström              20:19     20:19   
  31     819    Hagaby GoIF                        Carl Valjus                20:21     20:21   
  32     841    Kangasala SK                       Moona Lehtola              20:25     20:25   
  32     868    Markbygdens OK lag 1               Hanna Karlsson             20:25     20:25   
  34     879    Bredareds IF                       Samuel Plumppu             20:28     20:28   
  35     884    Lustens OK / Västvärmlands OK      Tom Campbell               20:32     20:32   
  36     877    OK Tisaren                         Martin Särnbrink           20:33     20:33   
  37     825    OK Tyr lag 1                       Johan Gustavsson           20:35     20:35   
  38     815    Eksjö SOK lag 1                    Philip Edwardsson          20:43     20:43   
  39     864    Värend GN                          Edvin Andersson            20:49     20:49   
  40     860    Rånäs OK                           Felix Classon              20:52     20:52   
  41     820    Järla IF OK                        Anna Dahlgren-Rosen        20:59     20:59   
  42     843    Tibro OK                           Linus Wicktorsson          21:09     21:09   
  43     861    Svaide Roma SOK                    Fredrik Levin              21:14     21:14   
  44     875    SOK Träff                          Johanna Niklasson          21:17     21:17   
  45     826    Hjärnarps GH OL                    Jonatan Höst               21:20     21:20   
  46     831    OK Kolmården                       Emma Bränneby              21:37     21:37   
  47     848    Tullinge SK lag 3                  Amnada Berggren            21:40     21:40   
  48     886    OK Löftan                          Oskar Andersson            21:48     21:48   
  49     803    Degerfors OK / OK Djerf            Filip Jacobsson            21:50     21:50   
  50     809    OK Tranan                          Lisa Johansson             21:53     21:53   
  51     846    Sjövalla FK                        Elin Petterson             21:55     21:55   
  52     882    Rajamäen Rykmentti                 Mirabella Tolonen          22:12     22:12   
  53     878    Boxholm-Mjölby OL                  Andreas Alenius            23:45     23:45   
  54     845    Vänersborgs SK                     Emelie Andersson           23:51     23:51   
  55     805    Paimion Rasti                      Ilari Korsimo              23:56     23:56   
  56     869    Mullsjö SOK                        Tove Wiberg                23:58     23:58   
  57     827    OK Milan/Lindebyggden/Tylöskog     Jacob Fransson             24:04     24:04   
  58     818    Korsnäs IF OK / Bjursås OK         Ronja Björklunmd           24:12     24:12   
  58     853    OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK lag  Malte Gaarsdal             24:12     24:12   
  60     871    IK Vista                           Sofia Björnlinger          24:14     24:14   
  61     804    Helsingin Suunnistajat             Kasperi Niemi              25:02     25:02   
  62     847    Ulricehamns OK                     Clara Mannfolk             25:13     25:13   
  63     814    OK Kullingshof                     Kristin Höög               25:24     25:24   
  64     866    Nyköpings OK                       Amanda Delvén              25:27     25:27   
  65     865    Växjö OK                           Johan Eklund               25:38     25:38   
  66     876    OK Gynge / Härlövs IF              Emma Andersson             25:39     25:39   
  67     870    IK Hakarpspojkarna lag 2           Amanda Rangert             25:57     25:57   
  68     863    OK Nackhe                          Johan Gustavsson           26:06     26:06   
  69     821    OK Älgen                           Jesper Lindh               26:09     26:09   
  70     822    SK Pohjantähti                     Atte Sneck                 26:55     26:55   
  71     855    OK Klemmingen                      Ylva Sahl-Paavo            26:57     26:57   
  71     880    OK Hällen lag 2                    Elin Holmdahl              26:57     26:57   
  73     862    OK Ravinen lag 2                   Ebba Pegestam              26:59     26:59   
  74     883    Linköpings OK lag 2                Emma Lindell               27:19     27:19   
  75     852    OK Tyr lag 2                       Elin Zander Ransjö         27:51     27:51   
  76     867    Eksjö SOK lag 2                    Marcus Fyhr                28:08     28:08   
  77     859    OK Landehof lag 2                  Hanna Åberg                28:20     28:20   
  78     874    Kils OK lag 2                      Elis Nordström             28:47     28:47   
  79     830    Lynx                               Isabella Paganus           29:24     29:24   
  80     873    Mariestads FK                      Martin Scott               38:32     38:32   
  81     858    Köping-Kolsva OK / Arboga OK       Rasmus Bergsten            58:18     58:18   
  82     887    SOL Tranås                         Olle Hedemo                58:21     58:21   

         808    OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK lag  Isak Mikkel Fogh          Felst.    Felst.   
         872    Örkelljunga FK / FK Boken          Gustav Eklund             Felst.    Felst.   
         802    MS Parma lag 1                     N.N                      ej start  ej start  
         816    Trollhättans SOK                   N.N                      ej start  ej start  
         857    MS Parma lag 2                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan