U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:32
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


D18  (86/86)    efter sträcka  1              Preliminär resultatlist 

  1      510    Täby OK lag 1                      Lisa Larsen                27:46     27:46   
  2      556    Täby OK lag 2                      Hilda Forsgren             29:07     29:07   
  3      517    Bredaryds SOK                      Åsa Lindström              29:14     29:14   
  4      563    Finspångs SOK / OK Roxen           Amanda Thellsén            29:17     29:17   
  5      501    Tullinge SK lag 1                  Emeli Pettersson           29:23     29:23   
  6      579    Länna IF/Vallentuna-Össeby OL      Klara Alm                  29:25     29:25   
  7      545    Nyköpings OK                       Ida Hylander               29:27     29:27   
  8      507    OK Kåre lag 1                      Rebecka Adolfsson          29:29     29:29   
  9      521    Angelniemen Ankkuri                Milla Saarimäki            29:39     29:39   
  10     502    Tampereen Pyrintö lag 1            Ellu Munukka               29:48     29:48   
  10     519    Linköpings OK                      Amy Ronkka                 29:48     29:48   
  12     544    OK Ravinen                         Annie Forsberg             29:50     29:50   
  13     506    Kangasala SK lag 1                 Iida Savolainen            29:54     29:54   
  14     560    Vimmerby OK                        Sofie Svensson             29:57     29:57   
  15     520    OK Klemmingen Gnesta               Sabine Tilta               30:00     30:00   
  16     523    Koovee lag 1                       Kaisa Lylynperä            30:02     30:02   
  17     542    Ärla IF                            Sofia Grawé                30:04     30:04   
  18     504    OK Tisaren                         Julia Lauri                30:11     30:11   
  18     532    Järla IF OK lag 1                  Ellen Jansson              30:11     30:11   
  20     518    Gävle OK                           Moa Enmark                 30:14     30:14   
  21     586    Sundsvall/Vallentuna/Triangeln     Julia Ahlström             30:18     30:18   
  22     584    Leksands OK / VB OL                Frida Erkers               30:19     30:19   
  23     578    Rajamäen Rykmentti / TVV           Sanna Mikkinen             30:20     30:20   
  24     558    Markbygdens OK                     Josefin Andersson          30:22     30:22   
  25     546    OK Skogsstjärnan                   Moa Johanson               30:30     30:30   
  26     566    Hagaby GoIF                        Linnea Holmqvist           30:52     30:52   
  27     513    Vehkalahden Veikot                 Sanna Kauppila             31:00     31:00   
  28     531    OK Löftan / Tenhults SK            Ylva Gunnarsdotter         31:06     31:06   
  29     568    Långhundra IF                      Lise Mortensen             31:07     31:07   
  29     582    Pargas IF                          Emma Liljeroth             31:07     31:07   
  31     540    Köping-Kolsva OK                   Anna Birkestål             31:09     31:09   
  32     522    Helsingborgs SOK                   Matilda Stensson           31:10     31:10   
  33     524    OK Skogsfalken                     Lina Blomkvist             31:19     31:19   
  33     538    OK Kåre lag 2                      Hana Grundmannova          31:19     31:19   
  35     505    OK Tyr lag 1                       My Westlund                31:21     31:21   
  36     541    IFK Moras OK                       Lisa Hallberg              31:49     31:49   
  37     525    Göteborg Majorna                   Kristin Edvardsen          31:56     31:56   
  38     528    Eksjö SOK                          Sara Bergander             32:13     32:13   
  39     503    Stora Tuna OK                      Lisa Nilsson Lindgren      32:15     32:15   
  40     515    Rånäs OK                           Malin Williamsson          32:16     32:16   
  40     549    OK Landehof / Lerums SOK           Hanna Wadsten              32:16     32:16   
  42     533    Katrineholms OK                    Ida Wadman                 32:18     32:18   
  43     567    Paimion Rasti                      Emma Silvennoinen          32:19     32:19   
  44     561    Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve      Anna Wehlin                32:22     32:22   
  45     585    Skåneslättens OL                   Sofie Hansen               32:23     32:23   
  46     553    Västerås SOK                       Amanda Utter               32:25     32:25   
  47     539    OK Kullingshof                     Paulina Arvidsson          32:33     32:33   
  48     511    OK Sorø/OK73/OK Øst                Sidsel Dan Hull            32:34     32:34   
  49     577    Haninge SOK / Skarpnäcks SOL       Amanda Jacobsson           32:38     32:38   
  50     571    Tullinge SK/Attunda OK lag 3       Laura DÁngelo              32:39     32:39   
  51     555    Helsingin Suunnistajat             Nelli Hietaouja            32:42     32:42   
  52     543    OK Nackhe                          Kristin Shyberg            32:43     32:43   
  53     509    OK Djerf / Degerfors OK            Anna Brodin                32:46     32:46   
  53     551    Rasti-Kurikka                      Piia Latva-Kiskola         32:46     32:46   
  55     583    Järla IF OK lag 2                  Klara Hall                 32:48     32:48   
  56     565    Tumba-Mälarhöjden OK               Ronja Hill                 32:56     32:56   
  57     547    SK Pohjantähti                     Laura Jortama              33:15     33:15   
  58     580    OK Enen /Tierps SOK                Lovise Borg                33:48     33:48   
  59     516    Tullinge SK lag 2                  Karolin Olsson             33:53     33:53   
  59     554    Ronneby OK                         Margrete Aspvall           33:53     33:53   
  61     534    Hjärnarps GH OL/IS Kullen          Julia Dahl                 33:55     33:55   
  62     552    DELTA                              Sonja Liukkonen            34:03     34:03   
  63     526    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Ida Östberg                34:07     34:07   
  64     530    Espon Suunta/Keravan Urheiljat     Saanamari Manneri          34:08     34:08   
  65     512    OK Dacke                           Frida Andersson            34:57     34:57   
  65     559    Trollhättans SOK                   Linda Westerberg           34:57     34:57   
  67     564    Kangasala SK lag 2                 Liisa Lahti                34:58     34:58   
  68     508    MS Parma lag 1                     Laura Juntunen             37:33     37:33   
  69     536    Tampereen Pyrintö lag 2            Liisa Parniainen           37:34     37:34   
  70     572    MS Parma lag 2                     Alli Aarnio                37:37     37:37   
  71     569    Nässjö OK                          Erika Hugosson             37:55     37:55   
  72     576    IF Sibbo-Vargarna                  Tarja Krum                 38:06     38:06   
  73     562    OK Måsen/OK Hällen                 Frida Johansson            38:55     38:55   
  74     581    Kortesjärven Järvi-veikot          Essi Ylipelkola            41:38     41:38   
  75     535    Koovee lag 2                       Anna Weterlund             43:00     43:00   
  76     573    Garphyttan/Milan/Lindebygden       Charlotte Kung             44:06     44:06   
  77     570    OK Tyr lag 2                       Josefin Bengtsson          44:13     44:13   
  78     550    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Camilla Carlsson           44:15     44:15   
  79     548    Bredareds IF                       Karin Hoof                 44:25     44:25   
  80     575    Falköpings AIK/Tolered Utby OK     Johanna Nilsson            44:43     44:43   
  81     574    Sjövalla FK                        Frida Björklund            48:05     48:05   
  82     537    OK Gipen                           Kajsa Winberg              48:51     48:51   
  83     527    Laitasaaren Veto                   Kukka-Maaria Karppinen     56:04     56:04   

         514    Boxholm-Mjölby OL                  N.N                      ej start  ej start  
         529    Espoon Suunta                      N.N                      ej start  ej start  
         557    Ulricehamns OK                     N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan