U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:32
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  1              Preliminär resultatlist 

  1       4     OK Tisaren                         Martin Sand                34:21     34:21   
  2       69    OK Alehof                          John Persson               35:33     35:33   
  3       13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       Oskar Ljungkvist           36:14     36:14   
  4       1     Hagaby GoIF                        Olof Dahlgren              36:49     36:49   
  5       32    Linköpings OK                      Robert Vängell             36:51     36:51   
  6       24    DELTA                              Otto Loukkalahti           36:55     36:55   
  6       28    Koovee                             Markus Sinijärvi           36:55     36:55   
  8       40    Gamleby / Västervik                Johan Norberg              36:58     36:58   
  9       42    Attunda / Järfälla                 Mattias Hallmén            36:59     36:59   
  10      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Max-Peter Bejmer           37:01     37:01   
  11      54    Ulricehamns OK                     Jesper Nilsson             37:04     37:04   
  11      78    OK Raseborg                        Erik Haajanen              37:04     37:04   
  13      3     Espoon Suunta                      Oskari Mikkola             37:06     37:06   
  14      22    Kangasala SK                       Tauno Tiirats              37:07     37:07   
  15      35    Täby OK                            Axel Hansson               37:09     37:09   
  16      26    Eksjö SOK                          Viktor Antonsson           37:10     37:10   
  17      46    Helsingin Suunnistajat             Mikko Laakso               37:11     37:11   
  18      41    Mariestads FK                      Albin Pettersson           37:26     37:26   
  19      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Simon Markendahl           37:30     37:30   
  20      21    IF Sibbo-Vargarna                  Victor Mansner             37:35     37:35   
  21      15    Falköpings AIK                     Rasmus Persson             37:43     37:43   
  22      58    Paimion Rasti                      Janne Nieminen             37:44     37:44   
  23      2     Stora Tuna OK                      Erik Blomgren              37:48     37:48   
  24      8     Tullinge SK                        Johan Kärrström            37:52     37:52   
  25      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Erik Malmberg              38:01     38:01   
  26      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Anders Hedberg             38:03     38:03   
  26      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Gösta Berger-Åhrén         38:03     38:03   
  28      6     Ärla IF                            Tobias Olofsson-Bierfeld   38:04     38:04   
  29      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Carl-Johan Högberg         38:34     38:34   
  29      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Eetu Summanen              38:34     38:34   
  31      17    OK Tyr                             Jesper Öström              38:40     38:40   
  32      29    Haninge SOK / Söders SOL           Oliver Lindblad-Petersen   38:44     38:44   
  33      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Joakim Magnusson           38:53     38:53   
  34      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Gustav Stenberg            38:55     38:55   
  35      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Linus Ericsson             38:56     38:56   
  36      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Robert Sandberg            38:57     38:57   
  37      76    Skåneslättens OL                   Martin Lindeberg           39:15     39:15   
  38      80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Mathias Benjaminsen        39:17     39:17   
  39      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Tero Linnainmaa            39:19     39:19   
  39      31    SK Pohjantähti                     Lauri Heikka               39:19     39:19   
  41      16    MS Parma                           Eero-Matti Vainio          39:27     39:27   
  42      57    Markbygdens OK                     Albin Andersson            39:29     39:29   
  43      5     Järla IF OK                        Micke Refors               39:30     39:30   
  44      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Anton Österblad            39:34     39:34   
  45      7     OK Denseln                         Christer Lilja             39:35     39:35   
  46      12    Gävle OK                           Erik Boman                 39:42     39:42   
  47      18    OK Ravinen                         Joel Lenell                40:35     40:35   
  48      14    OK Klemmingen Gnesta               Christian Tingström        40:48     40:48   
  48      44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Anton Sundin               40:48     40:48   
  50      72    Helsingborgs SOK                   Niklas Olofsson            40:52     40:52   
  51      38    OK Hällen                          Tommy Söderberg            40:56     40:56   
  52      43    IFK Moras OK                       Linus Rapp                 41:00     41:00   
  53      52    IK Gandvik                         Erik Andersson             41:03     41:03   
  54      64    Säterbygdens OK                    Henrik Klaar               41:04     41:04   
  55      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Antti Hakala               41:05     41:05   
  56      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Olle Algotsson             41:06     41:06   
  57      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Patrik Axelsson            41:17     41:17   
  58      25    Lynx / Angelniemi                  Jermu Kujanpää             41:34     41:34   
  59      39    Köping-Kolsva OK                   Janne Selkälä              41:52     41:52   
  60      23    OK Kullingshof                     Simon Andersson            41:59     41:59   
  61      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Måns Bränneby              42:11     42:11   
  62      50    OK Kåre                            Radek Nozka                42:55     42:55   
  63      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Adam Georgsson             42:57     42:57   
  64      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        Gustav Eklöf               43:32     43:32   
  65      56    OK Orion                           Emil Olsson                43:47     43:47   
  66      74    OK Orinto                          Erik Classon               43:51     43:51   
  67      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Torbjörn Almegins          43:58     43:58   
  68      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Andreas Bergmann           44:22     44:22   
  69      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Henrik Andersson           44:27     44:27   
  70      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Markus Stolze              44:41     44:41   
  71      65    Växjö OK                           Pontus Johansson           46:25     46:25   
  72      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Lauri Kahila               46:30     46:30   
  73      30    OK Tranan / Hestra IF              Karl-Johan Westberg        46:31     46:31   
  74      81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Anton Tegendal             47:01     47:01   
  75      10    Västerås SOK                       Rikard Wadman              53:14     53:14   
  76      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Oskar Andersson            58:01     58:01   
  77      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Anna Segersson             62:09     62:09   
  78      33    OK Skogsfalken                     Tobias Nilsson             62:21     62:21   
  79      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Martin Bengtsson           62:24     62:24   

          47    Keravan Urheilijat                 Santtu Sainio             Felst.    Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan