U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:37
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD18  (81/81)   efter sträcka  10             Preliminär resultatlist 

  1       2     Stora Tuna OK                      Rasmus Andersson           46:56    312:52   
  2       5     Järla IF OK                        Olle Boström               42:21    317:57   
  3       42    Attunda / Järfälla                 Erik Pettersson            46:22    322:12   
  4       1     Hagaby GoIF                        Sebastian Månsson          47:20    322:34   
  5       7     OK Denseln                         Johan Lindberg             45:41    324:57   
  6       35    Täby OK                            Oskar Sjöberg              45:45    327:31   
  7       80    Lillomarka/Raumar/Fossum IF        Gemte Hallan Steiwer       46:14    327:56   
  8       43    IFK Moras OK                       Daniel Svensson            46:12    327:58   
  9       18    OK Ravinen                         Gustav Bergman             41:02    329:20   
  10      4     OK Tisaren                         Johan Runesson             41:57    330:13   
  11      22    Kangasala SK                       Kenny Kivikas              48:13    336:05   
  12      3     Espoon Suunta                      Niklas Ahti                51:17    339:22   
  13      44    Nyköping / Strängnäs-Malmby        Henning Hall               56:51    339:46   
  14      26    Eksjö SOK                          Oscar Carlsson             49:18    343:09   
  15      76    Skåneslättens OL                   Rasmus Elmelid             50:16    344:03   
  16      17    OK Tyr                             Jonas Leandersson          41:40    344:35   
  17      11    Tampereen Pyrintö lag 1            Severi Kymäläinen          49:27    344:59   
  18      29    Haninge SOK / Söders SOL           Adam Ivarsson              47:37    346:18   
  19      8     Tullinge SK                        Nicolai Stuoki             47:31    346:49   
  20      36    Tjällmo-Godegård / Motala AIF      Peter Bergstrand Jr        51:29    348:22   
  21      79    KauWisa/LapVi/KortJV               Ari-Pekka Joensuu          51:43    348:31   
  22      46    Helsingin Suunnistajat             Einari Heinaro             48:25    351:02   
  23      13    Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö       David Sieberg              56:34    353:35   
  24      66    Lidköping/Klyftamo/Ryda            Simon Sanderi              47:58    356:58   
  25      21    IF Sibbo-Vargarna                  Daniel Blomster            55:58    360:00   
  26      77    Rajamäen Rykmentti / KuoSu         Lauri Lehtinen             51:41    360:17   
  27      37    Södertälje-Nykvarn Orientering     Tobias Thoresson           52:31    361:02   
  28      30    OK Tranan / Hestra IF              Erik Johansson             61:36    368:51   
  29      16    MS Parma                           Jesse Martelius            54:38    373:48   
  30      12    Gävle OK                           Simon Sjöhed               58:32    374:50   
  31      75    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne       Lukas Brodin               63:52    376:20   
  32      31    SK Pohjantähti                     Arttu Väänänen             62:12    381:01   
  33      58    Paimion Rasti                      Kimi Kilkkilä              73:16    385:39   
  34      25    Lynx / Angelniemi                  Antti-Pekka Leskinen       59:30    389:31   
  35      56    OK Orion                           Måns Sandgren              50:52    390:36   
  36      24    DELTA                              Pyry Ilmarinen             75:06    391:28   
  37      57    Markbygdens OK                     Simon Skogman              54:31    391:50   
  38      53    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog       Erik Jansson               56:02    392:08   
  39      20    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti      Jukka Sappinen             57:15    392:47   
  40      32    Linköpings OK                      John Sjökvist              58:27    394:39   
  41      34    Lerums SOK/OK Landehof/GMOK        Måns Östman                67:48    395:06   
  42      33    OK Skogsfalken                     Filip Olsson               57:33    401:45   
  43      64    Säterbygdens OK                    Gunnar Wigge               72:05    403:10   
  44      63    OK Kolmården/Hasharon/Modin        Eran segal                 56:57    410:36   
  45      45    Skogshjortarna/Ryda/Länna          Mikael Anttila             56:55    415:38   
  46      14    OK Klemmingen Gnesta               Conrad Tingström           59:51    421:05   
  47      41    Mariestads FK                      Ludvig Uppström            68:56    423:09   
  48      54    Ulricehamns OK                     Nils Spetz                 59:50    425:28   
  49      40    Gamleby / Västervik                Robert Larsson             78:54    425:37   
  50      38    OK Hällen                          Adam Hellstadius           59:12    425:38   
  51      15    Falköpings AIK                     Gustav Hagström            73:17    428:37   
  52      61    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF      Adam Eklund                66:58    428:39   
  52      73    Burseryd / Reftele / Vivill        Rasmus Pettersson          74:34    428:39   
  54      71    Bredaryds SOK / Finspångs SOK      Alexander Bengtsson        63:14    428:40   
  55      65    Växjö OK                           Love Gidlund               66:50    428:47   
  56      52    IK Gandvik                         Christoffer Andersén       67:27    434:34   
  57      48    Eskilstuna OL / OK Tor             Gustaf Onsbring Gustafso   82:37    447:25   

  58      19    Ymer / Rydboholm / Bredared        David Johansson            55:12    435:09   
  59      67    Örkelljunga FK/ FK Boken           Johannes Stenhaug          59:00    436:22   
  60      60    OK Ravinen/Bromma Vällingby        Tomas Pettersson           68:51    439:17   
  61      55    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF       Martin Bergström           66:53    441:36   
  62      39    Köping-Kolsva OK                   Simon Hedlund              52:01    442:21   
  63      23    OK Kullingshof                     Pontus Johansson           64:43    444:09   
  64      27    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF     Robert Wetterlöv           58:56    444:25   
  65      70    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll      Marcus Hansson             63:27    445:58   
  66      59    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup      Nikolaj V. Sörensen        74:46    446:17   
  67      49    Hjärnarps GH OL / IS Kullen        Jesper Ståhl               59:11    452:13   
  68      62    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL     Petter Andersson           69:37    452:24   
  69      9     Tumba-Mälarhöjden / Snättringe     Patrik Nilsson             72:48    453:35   
  70      10    Västerås SOK                       Patrik Linder              59:14    461:30   
  71      69    OK Alehof                          John Blick                 80:10    494:59   
  72      68    Tampereen Pyrintö lag 2            Sami Välimaa               75:27    537:55   
  73      74    OK Orinto                          Andreas Westberg           59:23    542:01   

          6     Ärla IF                            Pär Johansson              58:48    Felst.   
          28    Koovee                             Janteri Valkamo          ej start   Felst.   
          47    Keravan Urheilijat                 Parttu Sainio              64:24    Felst.   
          50    OK Kåre                            Fredrik Edén              Felst.    Felst.   
          72    Helsingborgs SOK                   Johannes Henriksson        58:59    Felst.   
          78    OK Raseborg                        Robert von Frenckell     ej start   Felst.   
          81    Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné      Johan Philipsson           74:47    Felst.   
          51    SOK Viljan                         N.N                      ej start  ej start  



Återgå till huvudsidan