U-10mila HD12 2008fr 2008-08-01 22:14
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD12  (84)         Sträcka  4     

  1     808    Mikkel Aaen        OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK   19:47    
  2     854    Filip Wadsten      OK Landehof lag 1               20:07    
  3     829    Filip Grahn        Hestra IF                       20:09    
  4     823    Gabriel Höjlind    IFK Moras OK                    20:30    
  5     801    Theodor Wahlbom    OK Orion                        20:43    
  6     817    Niklas Sundqvist   Tullinge SK lag 1               20:44    
  7     836    Martin Nilsson     Snättringe SK                   21:01    
  8     811    Nils Barr          Skåneslättens OL                21:20    
  9     824    Filip Ossiansson   IK Hakarpspojkarna lag 1        21:24    
 10     807    Eemeli Suominen    DELTA                           22:08    
 11     840    Emil Thellsén      OK Roxen                        22:10    
 12     819    Harald Larsson     Hagaby GoIF                     22:36    
 13     849    Anton Kuukka       Tampereen Pyrintö               22:40    
 14     820    Elmer Blåvarg      Järla IF OK                     22:44    
 15     815    Lukas Sundblad     Eksjö SOK lag 1                 23:01    
 16     843    Martin Olsson      Tibro OK                        23:07    
 17     806    Joakim Anden       Södertälje-Nykvarn Orienterin   23:14    
 18     850    Elsa Wilhelmsson   Falköpings AIK                  23:22    
 19     804    Mona Juppo         Helsingin Suunnistajat          23:25    
 20     839    Nils Alexandersson Stora Tuna OK lag 2             23:30    
 21     831    Oskar Leinonen     OK Kolmården                    24:01    
 22     866    Linnéa Wyås        Nyköpings OK                    24:26    
 23     865    Henrik Eklund      Växjö OK                        24:35    
 24     818    Emil Åberg         Korsnäs IF OK / Bjursås OK      24:36    
 25     832    Oscar Johansson    OK Dacke                        24:48    
 26     810    Albin Lager        Nässjö OK                       24:49    
 27     825    Pontus Kullin Alfr OK Tyr lag 1                    25:01    
 28     812    Axel Svensson      OK Ravinen lag 1                25:05    
 29     809    Sara Kindlund      OK Tranan                       25:06    
 30     841    Levert Roivonen    Kangasala SK                    25:11    
 31     835    Simon Imark        Tullinge SK lag 2               25:13    
 32     864    Louise Lundgren    Värend GN                       25:24    
 33     845    Line Cederberg     Vänersborgs SK                  25:37    
 34     886    Daniel Andersson   OK Löftan                       25:38    
 35     834    Ebba Lindmark      OK Hällen lag 1                 25:41    
 36     826    Kajsa Hedin        Hjärnarps GH OL                 25:44    
 37     803    Elin Lindberg      Degerfors OK / OK Djerf         25:48    
 38     838    Martin Herbert     Täby OK                         26:11    
 39     871    Karin Björnlinger  IK Vista                        26:25    
 40     879    Emil Johansson     Bredareds IF                    26:33    
 41     885    Klas Udd           Markbygdens OK lag 2            26:46    
 42     882    Tomi Minkkinen     Rajamäen Rykmentti              27:05    
 43     837    Anna Lång          Stora Tuna OK lag 1             27:17    
 44     830    Ollipekka Heikkilä Lynx                            27:58    
 45     846    Joakim Lagren      Sjövalla FK                     28:00    
 46     852    Lovisa Martinsson  OK Tyr lag 2                    28:16    
 47     878    Emanuel Urdal      Boxholm-Mjölby OL               29:08    
 48     848    Olle Skoog         Tullinge SK lag 3               29:24    
 49     853    Asker Skytte Kirke OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK   29:51    
 50     876    Robin Karlsson     OK Gynge / Härlövs IF           30:04    
 51     813    Sanna Stenholm     Kils OK lag 1                   30:08    
 52     880    Nils Brodén        OK Hällen lag 2                 30:15    
 53     851    Erik Björklund     Sjövalla FK / OK Denseln        30:27    
 54     870    Ebba Envall        IK Hakarpspojkarna lag 2        30:56    
 55     863    Sofia Johnasson    OK Nackhe                       31:52    
 56     884    Cecilia Boman      Lustens OK / Västvärmlands OK   32:24    
 57     861    William Gahm       Svaide Roma SOK                 32:30    
 58     869    Tim Lundberg       Mullsjö SOK                     32:57    
 59     827    Joel Vidfelt       OK Milan/Lindebyggden/Tylösko   34:29    
 60     860    Michael Andersson  Rånäs OK                        35:23    
 61     868    Malin Svensson     Markbygdens OK lag 1            35:34    
 62     828    Julia Eriksson     Köping-Kolsva OK                35:54    
 63     855    Alfons Davidsson   OK Klemmingen                   36:02    
 64     833    Ellinor Vejlens    Gotlands Bro OK / Visborgs OK   36:20    
 65     862    Milla Hjort        OK Ravinen lag 2                36:29    
 66     844    Stina Gustås       Linköpings OK lag 1             37:22    
 67     867    Simon Fyhr         Eksjö SOK lag 2                 37:31    
 68     858    Rasmus Möller      Köping-Kolsva OK / Arboga OK    38:21    
 69     887    Sinom Eriksson     SOL Tranås                      38:37    
 70     875    Linus Roos         SOK Träff                       39:33    
 71     814    Johna Höög         OK Kullingshof                  40:45    
 72     847    Amy Lundberg       Ulricehamns OK                  42:10    
 73     842    Philip Karlsson    OK Klyftamo                     42:26    
 74     872    Frida Jönsson      Örkelljunga FK / FK Boken       43:45    
 75     873    Elsa Nilsson       Mariestads FK                   46:17    
 76     821    Sara Gunnarsson    OK Älgen                        46:40    
 77     874    Klara Holmgård     Kils OK lag 2                   47:15    
 78     859    Erika Eliasson     OK Landehof lag 2               47:41    
 79     805    Matias Arola       Paimion Rasti                   50:12    
 80     883    Björn Detterfelt   Linköpings OK lag 2             54:37    
 81     877    Carl Lindberg      OK Tisaren                      56:32    
 82     822    Juho Kivelä        SK Pohjantähti                  56:55    
 83     856    Kristin Segersson  OK 64 Torpa                     57:10    
        881    Sebastian Svensson Finspångs SOK                 ej fullf.  



Återgå till huvudsidan