U-10mila HD12 2008fr 2008-08-01 22:12
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD12  (84)         Sträcka  2     

  1     803    Oscar Lambertsson  Degerfors OK / OK Djerf         16:41    
  2     829    Tobias Pentonen    Hestra IF                       17:43    
  3     823    Sara Wadman        IFK Moras OK                    17:52    
  4     825    Malin Helgman      OK Tyr lag 1                    18:00    
  5     820    David Björelind    Järla IF OK                     18:12    
  6     882    Annabella Tolonen  Rajamäen Rykmentti              18:14    
  7     808    Jakob Smedegaard   OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK   18:17    
  8     843    Elsa Henrysson     Tibro OK                        18:20    
  8     864    Lukas Lundgren     Värend GN                       18:20    
 10     861    Hanna Mellin       Svaide Roma SOK                 18:21    
 11     854    Malin Jonsson      OK Landehof lag 1               18:40    
 12     810    Adam Persson       Nässjö OK                       18:41    
 13     860    Pontus Thörn       Rånäs OK                        18:46    
 14     841    Siiri Hämäläinen   Kangasala SK                    18:48    
 15     801    Andreas Jonsson    OK Orion                        18:49    
 16     819    Oskar Stålhök      Hagaby GoIF                     18:57    
 17     827    Per Karlsson       OK Milan/Lindebyggden/Tylösko   19:17    
 18     840    Albin Lillieström  OK Roxen                        19:18    
 19     813    Andreas Uller      Kils OK lag 1                   19:23    
 20     868    Felix Axelsson     Markbygdens OK lag 1            19:24    
 21     807    Walterii Hyvönen   DELTA                           19:25    
 22     842    Martin Karlsson    OK Klyftamo                     19:26    
 23     837    Henning Sjökvist   Stora Tuna OK lag 1             19:29    
 24     833    Tove Rönnbäck      Gotlands Bro OK / Visborgs OK   19:31    
 25     844    Lovisa Lundqvist   Linköpings OK lag 1             19:32    
 26     885    Klara Axelsson     Markbygdens OK lag 2            19:35    
 27     824    Moa Granstedt      IK Hakarpspojkarna lag 1        19:36    
 28     815    Johathan Eliasson  Eksjö SOK lag 1                 19:42    
 29     817    Olle Andersson     Tullinge SK lag 1               19:43    
 30     836    Andreas Movin      Snättringe SK                   19:46    
 31     805    Niina Reponen      Paimion Rasti                   19:54    
 31     832    Emil Pettersson    OK Dacke                        19:54    
 31     834    Moa Lindmark       OK Hällen lag 1                 19:54    
 34     811    Jip Eliasson       Skåneslättens OL                20:02    
 35     884    Ebba Ekman         Lustens OK / Västvärmlands OK   20:06    
 36     806    Jeanette J Hellsta Södertälje-Nykvarn Orienterin   20:07    
 37     881    David Axelsson     Finspångs SOK                   20:13    
 38     871    Annie Önsten       IK Vista                        20:26    
 39     828    Samuel Hedlund     Köping-Kolsva OK                20:36    
 40     877    Pontus Karlsson    OK Tisaren                      20:38    
 41     818    Jonna Jungåker     Korsnäs IF OK / Bjursås OK      20:46    
 42     850    Sofia Löseth       Falköpings AIK                  21:07    
 43     831    Julia Eriksson     OK Kolmården                    21:13    
 44     835    Viktor Imark       Tullinge SK lag 2               21:23    
 45     839    Matilda Dammvik    Stora Tuna OK lag 2             21:26    
 46     812    Erik Forsberg      OK Ravinen lag 1                21:27    
 47     863    Amanda Johansson   OK Nackhe                       21:38    
 48     865    Albin Månsson      Växjö OK                        21:45    
 49     870    Lukas Granstedt    IK Hakarpspojkarna lag 2        21:50    
 50     866    Amanda Scherlin    Nyköpings OK                    21:59    
 51     867    Gabriella Bergande Eksjö SOK lag 2                 22:34    
 52     862    Julia Frejd        OK Ravinen lag 2                23:37    
 53     838    Kristina Nilsson   Täby OK                         23:39    
 54     845    Olivia Nyman       Vänersborgs SK                  23:55    
 55     879    Alice Aroneng      Bredareds IF                    23:57    
 56     847    Sebastian Åsedal   Ulricehamns OK                  24:13    
 57     848    Erik Engstedt      Tullinge SK lag 3               24:32    
 58     804    Artur Kulagin      Helsingin Suunnistajat          24:57    
 59     822    Essi Karjalainen   SK Pohjantähti                  25:07    
 60     873    Simon Wahlensten   Mariestads FK                   25:14    
 61     852    Malin Nyman        OK Tyr lag 2                    25:19    
 62     830    Tuuli Heikkilä     Lynx                            25:20    
 63     880    Johanna Berg       OK Hällen lag 2                 25:21    
 64     809    Simon Olausson     OK Tranan                       25:31    
 64     887    Arvid Nord         SOL Tranås                      25:31    
 66     872    Erik Jönsson       Örkelljunga FK / FK Boken       25:33    
 67     859    Lukas Wadsten      OK Landehof lag 2               25:47    
 68     886    Hillevi Eklöw      OK Löftan                       25:48    
 69     826    Ida Johansson      Hjärnarps GH OL                 25:53    
 70     883    Tuva Ek            Linköpings OK lag 2             25:58    
 71     869    Malin Fritsell     Mullsjö SOK                     26:22    
 72     846    Anders Logren      Sjövalla FK                     26:25    
 73     875    Carl Strandby      SOK Träff                       26:58    
 74     814    Andrée Wiist       OK Kullingshof                  27:12    
 75     876    Linnea Gustavsson  OK Gynge / Härlövs IF           27:29    
 76     851    Elin Wahlgren      Sjövalla FK / OK Denseln        28:23    
 77     878    David Staaf        Boxholm-Mjölby OL               28:55    
 78     853    Agnes Jonsson      OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK   30:33    
 79     849    Meikku Rinta-Joupp Tampereen Pyrintö               31:01    
 80     856    Frida Segersson    OK 64 Torpa                     32:04    
 81     821    Hannes Bergenfur   OK Älgen                        32:19    
 82     858    Benjamin Sahlin    Köping-Kolsva OK / Arboga OK    32:32    
 83     855    Victor Langseth    OK Klemmingen                   41:12    
        874    Måns Olm           Kils OK lag 2                   Felst.   



Återgå till huvudsidan