U-10mila HD12 2008fr 2008-08-01 22:12
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD12  (84)         Sträcka  1     

  1     836    Simon Hector       Snättringe SK                   19:13    
  2     851    August Mollen      Sjövalla FK / OK Denseln        19:21    
  3     842    Oskar Johansson    OK Klyftamo                     19:22    
  4     837    Jonas Eriksson     Stora Tuna OK lag 1             19:24    
  5     839    Jesper Svensk      Stora Tuna OK lag 2             19:31    
  6     849    Jussi Harju        Tampereen Pyrintö               19:32    
  6     881    Per Lindman        Finspångs SOK                   19:32    
  8     838    Edvin Sjökvist     Täby OK                         19:35    
  9     817    Andreas Hulrqvist  Tullinge SK lag 1               19:38    
 10     829    Markus Larsson     Hestra IF                       19:40    
 11     806    Tyra Kleijn        Södertälje-Nykvarn Orienterin   19:44    
 11     828    Melina Carlsson    Köping-Kolsva OK                19:44    
 11     835    Albin Andersson    Tullinge SK lag 2               19:44    
 14     812    Kalle Karlsson     OK Ravinen lag 1                19:46    
 15     813    Viktor Skoog       Kils OK lag 1                   19:47    
 16     833    Amadeus Hansson    Gotlands Bro OK / Visborgs OK   19:49    
 17     801    Tilda Johansson    OK Orion                        19:50    
 17     832    Moa Pettersson     OK Dacke                        19:50    
 19     850    Vilma Blennow      Falköpings AIK                  19:51    
 20     840    Adam Thellsén      OK Roxen                        19:53    
 21     810    Anton Hansson      Nässjö OK                       19:59    
 22     834    Gustaf Sundbue     OK Hällen lag 1                 20:03    
 23     807    Tuomas Puputti     DELTA                           20:04    
 23     823    Nils Augustsson    IFK Moras OK                    20:04    
 25     824    Gabriella Gustafss IK Hakarpspojkarna lag 1        20:07    
 26     856    Simon Karlsson     OK 64 Torpa                     20:09    
 27     854    Sara Magnusson     OK Landehof lag 1               20:10    
 28     885    Ivar Sörqvist      Markbygdens OK lag 2            20:13    
 29     811    Erik Barr          Skåneslättens OL                20:16    
 30     844    Sven Engström      Linköpings OK lag 1             20:19    
 31     819    Carl Valjus        Hagaby GoIF                     20:21    
 32     841    Moona Lehtola      Kangasala SK                    20:25    
 32     868    Hanna Karlsson     Markbygdens OK lag 1            20:25    
 34     879    Samuel Plumppu     Bredareds IF                    20:28    
 35     884    Tom Campbell       Lustens OK / Västvärmlands OK   20:32    
 36     877    Martin Särnbrink   OK Tisaren                      20:33    
 37     825    Johan Gustavsson   OK Tyr lag 1                    20:35    
 38     815    Philip Edwardsson  Eksjö SOK lag 1                 20:43    
 39     864    Edvin Andersson    Värend GN                       20:49    
 40     860    Felix Classon      Rånäs OK                        20:52    
 41     820    Anna Dahlgren-Rose Järla IF OK                     20:59    
 42     843    Linus Wicktorsson  Tibro OK                        21:09    
 43     861    Fredrik Levin      Svaide Roma SOK                 21:14    
 44     875    Johanna Niklasson  SOK Träff                       21:17    
 45     826    Jonatan Höst       Hjärnarps GH OL                 21:20    
 46     831    Emma Bränneby      OK Kolmården                    21:37    
 47     848    Amnada Berggren    Tullinge SK lag 3               21:40    
 48     886    Oskar Andersson    OK Löftan                       21:48    
 49     803    Filip Jacobsson    Degerfors OK / OK Djerf         21:50    
 50     809    Lisa Johansson     OK Tranan                       21:53    
 51     846    Elin Petterson     Sjövalla FK                     21:55    
 52     882    Mirabella Tolonen  Rajamäen Rykmentti              22:12    
 53     878    Andreas Alenius    Boxholm-Mjölby OL               23:45    
 54     845    Emelie Andersson   Vänersborgs SK                  23:51    
 55     805    Ilari Korsimo      Paimion Rasti                   23:56    
 56     869    Tove Wiberg        Mullsjö SOK                     23:58    
 57     827    Jacob Fransson     OK Milan/Lindebyggden/Tylösko   24:04    
 58     818    Ronja Björklunmd   Korsnäs IF OK / Bjursås OK      24:12    
 58     853    Malte Gaarsdal     OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK   24:12    
 60     871    Sofia Björnlinger  IK Vista                        24:14    
 61     804    Kasperi Niemi      Helsingin Suunnistajat          25:02    
 62     847    Clara Mannfolk     Ulricehamns OK                  25:13    
 63     814    Kristin Höög       OK Kullingshof                  25:24    
 64     866    Amanda Delvén      Nyköpings OK                    25:27    
 65     865    Johan Eklund       Växjö OK                        25:38    
 66     876    Emma Andersson     OK Gynge / Härlövs IF           25:39    
 67     870    Amanda Rangert     IK Hakarpspojkarna lag 2        25:57    
 68     863    Johan Gustavsson   OK Nackhe                       26:06    
 69     821    Jesper Lindh       OK Älgen                        26:09    
 70     822    Atte Sneck         SK Pohjantähti                  26:55    
 71     855    Ylva Sahl-Paavo    OK Klemmingen                   26:57    
 71     880    Elin Holmdahl      OK Hällen lag 2                 26:57    
 73     862    Ebba Pegestam      OK Ravinen lag 2                26:59    
 74     883    Emma Lindell       Linköpings OK lag 2             27:19    
 75     852    Elin Zander Ransjö OK Tyr lag 2                    27:51    
 76     867    Marcus Fyhr        Eksjö SOK lag 2                 28:08    
 77     859    Hanna Åberg        OK Landehof lag 2               28:20    
 78     874    Elis Nordström     Kils OK lag 2                   28:47    
 79     830    Isabella Paganus   Lynx                            29:24    
 80     873    Martin Scott       Mariestads FK                   38:32    
 81     858    Rasmus Bergsten    Köping-Kolsva OK / Arboga OK    58:18    
 82     887    Olle Hedemo        SOL Tranås                      58:21    
        808    Isak Mikkel Fogh   OK Sorø/Ballerup /Søllerød OK   Felst.   
        872    Gustav Eklund      Örkelljunga FK / FK Boken       Felst.   



Återgå till huvudsidan