U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


D18  (82)          Sträcka  5     

  1     507    Kajsa Risby        OK Kåre lag 1                   44:01    
  2     505    Linnea Martinsson  OK Tyr lag 1                    45:06    
  3     502    Venla Niemi        Tampereen Pyrintö lag 1         45:09    
  4     501    Johanna Lönnkvist  Tullinge SK lag 1               45:16    
  5     531    Elin Månsson       OK Löftan / Tenhults SK         45:25    
  6     541    Katarina Svahn     IFK Moras OK                    46:30    
  7     518    Maria Nordström    Gävle OK                        46:42    
  8     510    Johanna Olsson     Täby OK lag 1                   47:03    
  9     545    Kristin Hylander   Nyköpings OK                    48:13    
 10     523    Miina Kanko        Koovee lag 1                    48:37    
 11     582    Frida Lönnberg     Pargas IF                       49:56    
 12     508    Tiia Miettinen     MS Parma lag 1                  50:30    
 13     513    Sari Nurmela       Vehkalahden Veikot              51:10    
 14     568    Jenny Bengtsson    Långhundra IF                   51:18    
 15     519    Sarah Tibell       Linköpings OK                   52:13    
 16     520    Julia Davidsson    OK Klemmingen Gnesta            52:37    
 17     544    Frida Forsberg     OK Ravinen                      52:38    
 18     528    Therese Klintberg  Eksjö SOK                       53:32    
 19     506    Niina Papinsaari   Kangasala SK lag 1              53:54    
 20     563    Ida Dalhammer      Finspångs SOK / OK Roxen        54:01    
 21     578    Hanna Raitanen     Rajamäen Rykmentti / TVV        54:13    
 22     534    Nicole Ljungdahl   Hjärnarps GH OL/IS Kullen       54:24    
 23     558    Anne Hansson       Markbygdens OK                  54:49    
 24     554    Veronika Aspvall   Ronneby OK                      56:00    
 25     555    Milla Mattila      Helsingin Suunnistajat          56:01    
 26     532    Linnea Längberg    Järla IF OK lag 1               56:16    
 27     542    Sandra Karlsson-Bi Ärla IF                         56:37    
 28     525    Hanna Westerberg   Göteborg Majorna                56:58    
 29     521    Inkeni Lindeman    Angelniemen Ankkuri             57:41    
 30     515    Alexandra Bjärrenh Rånäs OK                        58:14    
 30     569    Elin Svensson      Nässjö OK                       58:14    
 32     556    Elisabeth Ahlgren  Täby OK lag 2                   58:33    
 33     584    Marie Spångmyr     Leksands OK / VB OL             58:34    
 34     548    Lovisa Hansson     Bredareds IF                    59:43    
 35     566    Lovisa Falk        Hagaby GoIF                     59:44    
 36     503    Matilda Gustafsson Stora Tuna OK                   59:48    
 37     583    Erica Hellgren     Järla IF OK lag 2               59:53    
 38     586    Alice Hugosson     Sundsvall/Vallentuna/Triangel   60:11    
 39     567    Henna Reponen      Paimion Rasti                   60:21    
 40     561    Lisa Kalered       Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve   60:37    
 41     549    Lovisa Nilsson     OK Landehof / Lerums SOK        60:54    
 42     546    Caroline Lennartss OK Skogsstjärnan                61:16    
 43     552    Emilia Puputti     DELTA                           61:29    
 44     565    Jenny Asztalos     Tumba-Mälarhöjden OK            62:15    
 45     560    Emma Pettersson    Vimmerby OK                     62:51    
 46     530    Venla Tahvanainen  Espon Suunta/Keravan Urheilja   63:34    
 47     551    Fiia Harju-Säntti  Rasti-Kurikka                   63:37    
 48     547    Tiia Keltamäki     SK Pohjantähti                  63:43    
 49     573    Marika Lindahl     Garphyttan/Milan/Lindebygden    63:56    
 50     511    Laerke Vejsnaes    OK Sorø/OK73/OK Øst             64:46    
 51     564    Iiris Saarenpää    Kangasala SK lag 2              64:48    
 52     576    Jasmin Sundbäck    IF Sibbo-Vargarna               65:18    
 53     516    Johanna Einarsson  Tullinge SK lag 2               65:19    
 54     522    Josefine Nilsson   Helsingborgs SOK                66:11    
 55     581    Eeva-Liisa Hakala  Kortesjärven Järvi-veikot       66:41    
 56     538    Martina Valachova  OK Kåre lag 2                   67:17    
 57     550    Gunborg Fransson   Tjällmo-Godegård / Motala AIF   67:32    
 57     559    Amanda Mallén      Trollhättans SOK                67:32    
 59     533    Siri Jeppson       Katrineholms OK                 67:47    
 60     585    Ronja Arvidsson    Skåneslättens OL                67:52    
 61     571    Amanda Jonasson    Tullinge SK/Attunda OK lag 3    68:14    
 62     572    Anniina Sinkkonen  MS Parma lag 2                  68:51    
 63     553    Ida Greijer        Västerås SOK                    69:16    
 64     577    Kajsa Eriksson     Haninge SOK / Skarpnäcks SOL    70:29    
 65     579    Lisa Karlsson-Mood Länna IF/Vallentuna-Össeby OL   71:24    
 66     540    Sandra Burén       Köping-Kolsva OK                71:27    
 67     574    Klara Åsberg-Ottos Sjövalla FK                     72:51    
 68     527    Jenni Rahko        Laitasaaren Veto                74:07    
 69     543    Sara Skyggesson    OK Nackhe                       75:06    
 70     580    Elin Lind          OK Enen /Tierps SOK             75:15    
 71     536    Laura Leppänen     Tampereen Pyrintö lag 2         75:49    
 72     526    Hanna Nilsson Lind Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    76:02    
 73     539    Sara Ivarsson      OK Kullingshof                  79:21    
 74     570    Elin Sandahl       OK Tyr lag 2                    80:30    
 75     562    Therese Huhta      OK Måsen/OK Hällen              81:31    
 76     512    Maja Pettersson    OK Dacke                        90:56    
 77     537    Maria Alfredsson   OK Gipen                        92:02    
 78     575    Lina Dahlberg      Falköpings AIK/Tolered Utby O   93:51    
 79     535    Marja Saarinen     Koovee lag 2                    99:27    
        504    Bettina Aebi       OK Tisaren                      Felst.   
        517    Amanda Leo         Bredaryds SOK                  Ej godk.  
        524    Rebecka Olsson     OK Skogsfalken                 Ej godk.  



Återgå till huvudsidan