U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


D18  (83)          Sträcka  4     

  1     501    Elin Ström         Tullinge SK lag 1               19:19    
  2     507    Lisa Risby         OK Kåre lag 1                   19:24    
  3     510    Anna Bachman       Täby OK lag 1                   19:46    
  3     523    Miia Niittynen     Koovee lag 1                    19:46    
  5     528    Oliva Kollberg     Eksjö SOK                       20:32    
  6     504    Josefin Aronsson   OK Tisaren                      20:48    
  7     566    Josefine Wallenham Hagaby GoIF                     20:55    
  8     502    Emmi Mähönen       Tampereen Pyrintö lag 1         20:56    
  9     541    Hanna Eriksson     IFK Moras OK                    20:58    
 10     531    Mariana Moreira    OK Löftan / Tenhults SK         21:12    
 11     560    Stefanie Andersson Vimmerby OK                     21:17    
 12     512    Lisa Pettersson    OK Dacke                        21:35    
 13     534    Stina Berg         Hjärnarps GH OL/IS Kullen       21:50    
 14     558    Lisa Wallin        Markbygdens OK                  21:54    
 15     503    Cajsa Grape        Stora Tuna OK                   22:08    
 16     521    Sanni Kivelä       Angelniemen Ankkuri             22:11    
 17     505    Lydia Martinsson   OK Tyr lag 1                    22:30    
 18     524    Erika Johansson    OK Skogsfalken                  23:02    
 19     517    Lisa Lindström     Bredaryds SOK                   23:03    
 20     508    Reeta Rantanen     MS Parma lag 1                  23:09    
 21     522    Ebba Roos          Helsingborgs SOK                23:10    
 22     532    Hilda Mattsson     Järla IF OK lag 1               23:12    
 22     551    Suvi Heittola      Rasti-Kurikka                   23:12    
 24     506    Noora Palm         Kangasala SK lag 1              23:14    
 25     519    Josefina Almén     Linköpings OK                   23:16    
 26     515    Sofie Karlsson     Rånäs OK                        23:29    
 27     542    Sofie Karlsson     Ärla IF                         23:32    
 28     530    Annukka Galkin     Espon Suunta/Keravan Urheilja   23:35    
 29     580    Julia Andersson    OK Enen /Tierps SOK             23:42    
 30     564    Iina Santamäki     Kangasala SK lag 2              23:44    
 31     585    Therese Hansen     Skåneslättens OL                23:46    
 32     511    Cecilie S.Madsen   OK Sorø/OK73/OK Øst             23:50    
 33     556    Annika Nilsson     Täby OK lag 2                   23:52    
 34     550    Karin Sjögräs      Tjällmo-Godegård / Motala AIF   24:00    
 35     520    Hanna Pramlid      OK Klemmingen Gnesta            24:10    
 36     578    Ilona Lehtinen     Rajamäen Rykmentti / TVV        24:11    
 37     549    Malin Hedberg      OK Landehof / Lerums SOK        24:13    
 38     569    Frida Persson      Nässjö OK                       24:17    
 39     540    Johanna Larsson    Köping-Kolsva OK                24:18    
 39     555    Kristina Lampinen  Helsingin Suunnistajat          24:18    
 41     525    Emelie Malmberg    Göteborg Majorna                24:29    
 42     567    Noora Salo         Paimion Rasti                   24:32    
 43     574    Erica Pettersson   Sjövalla FK                     24:51    
 44     533    Anna Magnell       Katrineholms OK                 24:59    
 45     516    Cecilia Imark      Tullinge SK lag 2               25:10    
 46     565    Hanna Käll         Tumba-Mälarhöjden OK            25:20    
 47     570    Sara Bergman       OK Tyr lag 2                    25:26    
 48     554    Anna Johnsson      Ronneby OK                      25:35    
 49     553    Madeleine Ahlström Västerås SOK                    25:43    
 50     545    Klara Tollmar      Nyköpings OK                    25:47    
 51     544    Matilda Holmström  OK Ravinen                      25:51    
 52     563    Ida Rydberg        Finspångs SOK / OK Roxen        26:09    
 53     568    Maria Bengtsson    Långhundra IF                   26:25    
 54     583    Matilda Hektor     Järla IF OK lag 2               26:33    
 55     513    Eveliina Koivu     Vehkalahden Veikot              26:35    
 56     536    Maria Kontoniemi   Tampereen Pyrintö lag 2         26:50    
 57     509    N.N                OK Djerf / Degerfors OK         26:51    
 58     586    Stina Nordström    Sundsvall/Vallentuna/Triangel   26:53    
 59     577    Karin Friström     Haninge SOK / Skarpnäcks SOL    27:20    
 59     584    Frida Vinterås     Leksands OK / VB OL             27:20    
 61     582    Emma Lindroos      Pargas IF                       27:36    
 62     546    Sara Karlsson      OK Skogsstjärnan                27:53    
 63     579    Amanda Anttila-Eri Länna IF/Vallentuna-Össeby OL   28:16    
 64     538    Julia Adolfsson    OK Kåre lag 2                   28:31    
 65     539    Emma Granér        OK Kullingshof                  28:48    
 66     559    Julia Mattsson     Trollhättans SOK                29:05    
 67     526    Ingrid Stigsmark   Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    29:06    
 68     518    Kristin Boman      Gävle OK                        29:13    
 69     527    Essi Lotvonen      Laitasaaren Veto                29:17    
 70     572    Roosa rantanen     MS Parma lag 2                  29:39    
 71     573    Cecila Carlsson    Garphyttan/Milan/Lindebygden    30:38    
 72     547    Carita Fredriksson SK Pohjantähti                  31:15    
 73     576    Mikaela Borgman    IF Sibbo-Vargarna               31:25    
 74     562    Beatrice Huhta     OK Måsen/OK Hällen              31:28    
 75     575    Malin Dahlberg     Falköpings AIK/Tolered Utby O   31:34    
 76     581    Helena Hakala      Kortesjärven Järvi-veikot       32:10    
 77     548    Martina Johansson  Bredareds IF                    32:21    
 78     543    Fanny Majlöv       OK Nackhe                       33:23    
 79     552    Ainohelena Väli-Kl DELTA                           35:46    
 80     535    Salla Huttunen     Koovee lag 2                    36:46    
 81     571    Elina Sundqvist    Tullinge SK/Attunda OK lag 3    37:38    
 82     561    Josefine Dahlstedt Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve   51:42    
 83     537    Linda Pihlavisto   OK Gipen                        52:44    



Återgå till huvudsidan