U10-mila  2008
Resultat individuell per sträcka
--------------------------------------------------------------------------

 Pl Snr Namn                 Lag                              Tid

D18             Sträcka 3

  1 510 Lisa Rörnols         Täby OK                         16.36
  2 517 Agnes Leo            Bredaryds SOK                   17.00
  3 517 Amanda Hansson       Bredaryds SOK                   17.04
  4 504 Marion Aebi          OK Tisaren                      17.17
  5 575 Sara Hagström        Falköpings AIK/Tolered Utby OK  17.28
  6 519 Julia Almén          Linköpings OK                   17.39
  7 505 My Martinsson        OK Tyr                          18.08
  8 501 Rebecka Heinrup      Tullinge SK                     18.16
  9 544 Ida Kallur           OK Ravinen                      18.25
 10 507 Linnéa Wiking        OK Kåre                         18.31
 11 523 Natalia Kanko        Koovee                          18.32
 12 524 Emma Bergman         OK Skogsfalken                  18.37
 13 542 Bettina Hoelgaard    Ärla IF                         18.44
 14 523 Henna Skog           Koovee                          18.45
 15 502 Sonja Kyrölä         Tampereen Pyrintö               18.53
 16 541 Anna Gunnars         IFK Moras OK                    19.10
 17 507 Amelie Ekström       OK Kåre                         19.12
 18 541 Lisa Larsson         IFK Moras OK                    19.13
 19 503 Ida Pontén           Stora Tuna OK                   19.14
 20 538 Hanna Gustafsson     OK Kåre                         19.14
 21 506 Alma Toivonon        Kangasala SK                    19.21
 22 566 Karin Gustavsson     Hagaby GoIF                     19.23
 23 516 Ellinor Fryxell      Tullinge SK                     19.30
 24 528 Angelica Jörnling    Eksjö SOK                       19.31
 25 536 Sanni Kymäläinen     Tampereen Pyrintö               19.34
 26 531 Isabel Sá            OK Löftan / Tenhults SK         19.35
 27 520 Johanna Johnsson     OK Klemmingen Gnesta            19.37
 28 502 Saaxia Vahvelainen   Tampereen Pyrintö               19.39
 29 544 Linn Johansson       OK Ravinen                      19.49
 30 536 Tanja Moser          Tampereen Pyrintö               19.51
 31 507 Sarah Hale           OK Kåre                         19.51
 32 502 Suvi Harju           Tampereen Pyrintö               19.57
 33 565 Emma Käll            Tumba-Mälarhöjden OK            20.00
 34 565 Lovisa Käll          Tumba-Mälarhöjden OK            20.01
 35 532 Malin Carlsson       Järla IF OK                     20.23
 36 506 Anna-Liisa Rajalampi Kangasala SK                    20.30
 37 560 Eva Adolfsson        Vimmerby OK                     20.39
 38 523 Minna Saarinen       Koovee                          20.42
 39 541 Maria Gunnars        IFK Moras OK                    20.42
 40 578 Jenna Laukkarinen    Rajamäen Rykmentti / TVV        20.43
 41 519 Linnéa Faxén         Linköpings OK                   20.47
 42 517 Josefin Aronsson     Bredaryds SOK                   20.50
 43 508 Jemina Martelius     MS Parma                        21.05
 44 560 Emilia Andersson     Vimmerby OK                     21.06
 45 558 Pernilla Karlsson    Markbygdens OK                  21.06
 46 568 Emma Bromark         Långhundra IF                   21.07
 47 524 Hanna Wåhlin         OK Skogsfalken                  21.09
 48 556 Emma Carlsson        Täby OK                         21.09
 49 508 Hanna Niemi          MS Parma                        21.11
 50 536 Salla Vahvelainen    Tampereen Pyrintö               21.13
 51 521 Emma Laakkio         Angelniemen Ankkuri             21.14
 52 577 Moa Leijon-Lind      Haninge SOK / Skarpnäcks SOL    21.14
 53 573 Malin Jansson        Garphyttan/Milan/Lindebygden    21.14
 54 573 Sofia Gerconsson     Garphyttan/Milan/Lindebygden    21.15
 55 503 Lina Lång            Stora Tuna OK                   21.29
 56 553 Sandra Johansson     Västerås SOK                    21.30
 57 553 Hanna Holmberg       Västerås SOK                    21.33
 58 525 Emma Westerberg      Göteborg Majorna                21.34
 59 585 Amanda Nilsson       Skåneslättens OL                21.44
 60 559 Aina Edgren          Trollhättans SOK                21.49
 61 538 Elina von Krusenstie OK Kåre                         21.50
 62 534 Louise Nordahl       Hjärnarps GH OL/IS Kullen       21.51
 63 561 Mayli Sorri          Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve   21.58
 64 521 Matleena Kukkonen    Angelniemen Ankkuri             22.06
 65 504 Lovisa Persson       OK Tisaren                      22.08
 66 555 Aliisa Priha         Helsingin Suunnistajat          22.12
 67 519 Frida Karlsson       Linköpings OK                   22.17
 68 521 Fanny Kurppa         Angelniemen Ankkuri             22.21
 69 531 Petra Gunnarsdotter  OK Löftan / Tenhults SK         22.27
 70 555 Miia Mattila         Helsingin Suunnistajat          22.29
 71 573 Hanna Larsson        Garphyttan/Milan/Lindebygden    22.31
 72 539 Emelie Bäck          OK Kullingshof                  22.32
 73 531 Lovisa Åkesson       OK Löftan / Tenhults SK         22.32
 74 545 Julia Scherlin       Nyköpings OK                    22.33
 75 575 Amanda Blennon       Falköpings AIK/Tolered Utby OK  22.33
 76 526 Linnéa Malmberg      Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    22.36
 77 564 Essi Jalanto         Kangasala SK                    22.40
 78 578 Sirkku Minkkinen     Rajamäen Rykmentti / TVV        22.42
 79 518 Erica Jissbacke      Gävle OK                        22.48
 80 526 Maria Åkerblom       Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    22.50
 81 546 Linda Nilsson        OK Skogsstjärnan                22.52
 82 580 Lisa Andersson       OK Enen /Tierps SOK             23.00
 83 572 Emilia Salonen       MS Parma                        23.02
 84 558 Hanna Zetterberg     Markbygdens OK                  23.03
 85 570 Lisa Sandahl         OK Tyr                          23.04
 86 558 Tove Udd             Markbygdens OK                  23.06
 87 547 Eveliina Kosola      SK Pohjantähti                  23.10
 88 518 Cecilia Knutsen      Gävle OK                        23.13
 89 513 Heini Nurmela        Vehkalahden Veikot              23.14
 90 545 Rebecka Hylander     Nyköpings OK                    23.15
 91 543 Ellen Johnsson       OK Nackhe                       23.25
 92 513 Jenna Ojala          Vehkalahden Veikot              23.29
 93 563 Frida Strömberg      Finspångs SOK / OK Roxen        23.39
 94 513 Kaisa Kauppila       Vehkalahden Veikot              23.48
 95 552 Pinja Jylänki        DELTA                           23.54
 96 508 Sarianna Hänti       MS Parma                        23.56
 97 546 Amanda Berggren      OK Skogsstjärnan                24.01
 98 584 Malin Danielsson     Leksands OK / VB OL             24.07
 99 584 Ellen Sarenmark      Leksands OK / VB OL             24.08
100 571 Sofia Pettersson     Tullinge SK/Attunda OK          24.11
101 566 Eva Gustavsson       Hagaby GoIF                     24.11
102 560 Frida Danielsson     Vimmerby OK                     24.13
103 552 Laura Pihlavisto     DELTA                           24.23
104 552 Emmi Forsman         DELTA                           24.23
105 535 Petra Huttunen       Koovee                          24.43
106 571 Moa Heijkensköld     Tullinge SK/Attunda OK          24.45
107 571 Linnea Hersén        Tullinge SK/Attunda OK          24.46
108 530 Jaana-Maria Heistane Espon Suunta/Keravan Urheiljat  24.47
109 563 Ylva Ek              Finspångs SOK / OK Roxen        24.50
110 530 Melinda Ahlfors      Espon Suunta/Keravan Urheiljat  24.53
111 535 Amanda Uusitalo      Koovee                          24.58
112 572 Mirva Juntunen       MS Parma                        25.05
113 579 Helena Lund          Länna IF/Vallentuna-Össeby OL   25.05
114 504 Nina Hallor          OK Tisaren                      25.05
115 515 Anna Åhman           Rånäs OK                        25.06
116 559 Sara Schmidt         Trollhättans SOK                25.14
117 551 Elli-Noora Koskela   Rasti-Kurikka                   25.16
118 579 Linnéa Carlberg      Länna IF/Vallentuna-Össeby OL   25.16
119 548 Ellinor Åhman        Bredareds IF                    25.19
120 515 Marie Gustavsson     Rånäs OK                        25.21
121 515 Frida Stenbäck       Rånäs OK                        25.24
122 554 Gabriella Iversen    Ronneby OK                      25.26
123 511 Botilde B. Nielsen   OK Sorø/OK73/OK Øst             25.27
124 533 Karin Karlsson       Katrineholms OK                 25.46
125 576 Caroline Holmgren    IF Sibbo-Vargarna               25.54
126 538 Hanna Berglund       OK Kåre                         25.57
127 574 Clara Kampe          Sjövalla FK                     26.12
128 512 Maja Andersson       OK Dacke                        26.27
129 550 Maria Bergstrand     Tjällmo-Godegård / Motala AIF   26.28
130 576 Agneta Boxström      IF Sibbo-Vargarna               26.35
131 562 Julia Sundbüe        OK Måsen/OK Hällen              26.36
132 576 Panjai Krum          IF Sibbo-Vargarna               26.41
133 562 Sara Bernhardsson    OK Måsen/OK Hällen              26.49
134 522 Elin NIlsson         Helsingborgs SOK                26.51
135 565 Linnea Svensson      Tumba-Mälarhöjden OK            26.51
136 551 Veera Koski-Säntti   Rasti-Kurikka                   26.52
137 527 Salla Suvanne        Laitasaaren Veto                26.53
138 566 Frida Karlsson       Hagaby GoIF                     26.53
139 582 Jessica Fagerlund    Pargas IF                       26.58
140 577 Jennifer Andersson   Haninge SOK / Skarpnäcks SOL    27.13
141 567 Sanna Helin          Paimion Rasti                   27.15
142 527 Sirpa Suvanne        Laitasaaren Veto                27.49
143 568 Sanna Forsberg       Långhundra IF                   28.02
144 524 Tove ingvarsson      OK Skogsfalken                  28.11
145 569 Moa Larsson          Nässjö OK                       28.33
146 583 Marika Gille         Järla IF OK                     28.48
147 527 Anna Karjalainen     Laitasaaren Veto                29.04
148 569 Moa Svensson         Nässjö OK                       29.04
149 526 Elin Brännström      Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    29.31
150 575 Victoria Strandberg  Falköpings AIK/Tolered Utby OK  30.01
151 586 Elin Brunnberg       Sundsvall/Vallentuna/Triangeln  30.23
152 549 Olivia Näslund       OK Landehof / Lerums SOK        30.30
153 540 Teresa Stafström     Köping-Kolsva OK                31.33
154 551 Annina Kontiainen    Rasti-Kurikka                   31.46
155 545 Louise Bergström     Nyköpings OK                    32.55
156 537 Pernilla Blomberg    OK Gipen                        33.12
157 581 Taru Ylikoski        Kortesjärven Järvi-veikot       33.27
158 581 Siiri Hautamäki      Kortesjärven Järvi-veikot       33.43
159 581 Taru Viitala         Kortesjärven Järvi-veikot       33.47
160 522 Hanna Sjöberg        Helsingborgs SOK                36.35
161 547 Maija Huotari        SK Pohjantähti                  38.51
162 544 Karin Bengtsson      OK Ravinen                      40.08