U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


D18  (83)          Sträcka  2     

  1     503    Tove Alexandersson Stora Tuna OK                   26:18    
  2     502    Lotta Karhola      Tampereen Pyrintö lag 1         26:48    
  3     504    Lilian Forsgren    OK Tisaren                      27:35    
  4     510    Christina Lövald H Täby OK lag 1                   28:07    
  5     532    Malin Sandström    Järla IF OK lag 1               28:49    
  6     524    Mia Kaisajuntti    OK Skogsfalken                  29:23    
  7     528    Josefine Klintberg Eksjö SOK                       29:28    
  8     541    Magdalena Olsson   IFK Moras OK                    29:55    
  9     534    Frida Hedin        Hjärnarps GH OL/IS Kullen       30:11    
 10     516    Linnea Adolfsson   Tullinge SK lag 2               30:15    
 11     585    Frida Nilsson      Skåneslättens OL                30:20    
 12     566    Lovisa Carlsson    Hagaby GoIF                     30:42    
 13     525    Elin Strandhagen   Göteborg Majorna                31:01    
 14     546    Ellinor Johansson  OK Skogsstjärnan                31:13    
 15     518    Erika Herbert      Gävle OK                        31:22    
 16     558    Elin Högstrand     Markbygdens OK                  31:23    
 17     520    Mara Peiläne       OK Klemmingen Gnesta            31:29    
 18     513    Elina Kilpeläinen  Vehkalahden Veikot              31:36    
 19     523    Tanja Mäennnenä    Koovee lag 1                    31:41    
 20     506    Katariina Kannus   Kangasala SK lag 1              31:42    
 21     531    Joana Costa        OK Löftan / Tenhults SK         31:46    
 22     505    Sofia Levin        OK Tyr lag 1                    31:51    
 23     538    Lina Mattsson      OK Kåre lag 2                   31:53    
 24     508    Saana Taimisto     MS Parma lag 1                  32:04    
 25     560    Agnes Adolfsson    Vimmerby OK                     32:06    
 26     579    Annika Carlberg    Länna IF/Vallentuna-Össeby OL   32:08    
 27     507    Linn Grälls        OK Kåre lag 1                   32:30    
 28     574    Linnéa Wahlgren    Sjövalla FK                     32:32    
 29     542    Lisa Andersson     Ärla IF                         32:34    
 30     517    Sara Johansson     Bredaryds SOK                   32:40    
 30     578    Marika Suominen    Rajamäen Rykmentti / TVV        32:40    
 32     563    Karin Svensson     Finspångs SOK / OK Roxen        32:44    
 33     556    Hedvig Markgren    Täby OK lag 2                   32:51    
 34     501    Lovisa Adolfsson   Tullinge SK lag 1               32:52    
 35     544    Anette Önerud      OK Ravinen                      33:06    
 36     565    Eva Englid         Tumba-Mälarhöjden OK            33:25    
 37     568    Sara Bengtsson     Långhundra IF                   33:29    
 38     545    Julia Bergström    Nyköpings OK                    33:54    
 39     551    Katariina Tuohimäk Rasti-Kurikka                   34:12    
 40     522    Anna Åhlin         Helsingborgs SOK                34:27    
 41     521    Pinja Kurppa       Angelniemen Ankkuri             34:42    
 42     515    Amanda Eklund      Rånäs OK                        34:46    
 43     553    Carolina Mikaelsdo Västerås SOK                    35:06    
 44     552    Jenny Puputti      DELTA                           35:21    
 45     550    Åsa Axe            Tjällmo-Godegård / Motala AIF   35:43    
 46     512    Maria Olsson       OK Dacke                        36:26    
 47     562    Kajsa Hammarström  OK Måsen/OK Hällen              36:30    
 48     519    Annika Ledskog     Linköpings OK                   37:02    
 49     582    Sofia Penger       Pargas IF                       38:17    
 50     559    Sofia Johansson    Trollhättans SOK                38:32    
 51     586    Katarina Johansson Sundsvall/Vallentuna/Triangel   39:26    
 52     509    Therese Westher    OK Djerf / Degerfors OK         39:37    
 52     549    Anna Larsson       OK Landehof / Lerums SOK        39:37    
 54     539    Sofia Sjögren      OK Kullingshof                  40:21    
 55     511    Maya Filskov       OK Sorø/OK73/OK Øst             40:32    
 56     569    My Larsson         Nässjö OK                       40:34    
 57     533    Jenny Skoog        Katrineholms OK                 40:46    
 58     564    Julia järvinen     Kangasala SK lag 2              40:56    
 59     584    Johanna Sarenmark  Leksands OK / VB OL             41:11    
 60     572    Annika Sinkkonen   MS Parma lag 2                  41:13    
 61     526    Linnéa Ekskog      Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    41:14    
 62     548    Lisa Larsson       Bredareds IF                    41:39    
 63     580    Sofia Forngren     OK Enen /Tierps SOK             41:41    
 64     540    Josefin Eriksson   Köping-Kolsva OK                41:51    
 65     573    Hanna Helsing      Garphyttan/Milan/Lindebygden    42:03    
 66     583    Moa Nissar         Järla IF OK lag 2               42:38    
 67     555    Elina Erkkilä      Helsingin Suunnistajat          42:52    
 68     570    Sofie Gustavsson   OK Tyr lag 2                    43:34    
 69     576    Minna-Maija Sillan IF Sibbo-Vargarna               43:45    
 70     527    Kaisa Karjalainen  Laitasaaren Veto                43:49    
 71     535    Ruut Kanko         Koovee lag 2                    44:20    
 72     575    Madeleine Attfors  Falköpings AIK/Tolered Utby O   44:27    
 73     530    Laura Juga         Espon Suunta/Keravan Urheilja   44:33    
 74     554    Kajsa De Bourg     Ronneby OK                      44:37    
 75     571    Linnea Engstedt    Tullinge SK/Attunda OK lag 3    46:31    
 76     561    Lisa Malmström     Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve   46:55    
 77     577    Therese Wilsson    Haninge SOK / Skarpnäcks SOL    47:19    
 78     567    Jonna Helin        Paimion Rasti                   47:36    
 79     547    Noora Karjalainen  SK Pohjantähti                  50:56    
 80     537    Ylva Wängdahl      OK Gipen                        51:16    
 81     536    Eliisa Alatalo     Tampereen Pyrintö lag 2         51:44    
 82     581    Saara Hautamäki    Kortesjärven Järvi-veikot       55:18    
        543    Amanda Martinsson  OK Nackhe                       Felst.   



Återgå till huvudsidan