U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


D18  (83)          Sträcka  1     

  1     510    Lisa Larsen        Täby OK lag 1                   27:46    
  2     556    Hilda Forsgren     Täby OK lag 2                   29:07    
  3     517    Åsa Lindström      Bredaryds SOK                   29:14    
  4     563    Amanda Thellsén    Finspångs SOK / OK Roxen        29:17    
  5     501    Emeli Pettersson   Tullinge SK lag 1               29:23    
  6     579    Klara Alm          Länna IF/Vallentuna-Össeby OL   29:25    
  7     545    Ida Hylander       Nyköpings OK                    29:27    
  8     507    Rebecka Adolfsson  OK Kåre lag 1                   29:29    
  9     521    Milla Saarimäki    Angelniemen Ankkuri             29:39    
 10     502    Ellu Munukka       Tampereen Pyrintö lag 1         29:48    
 10     519    Amy Ronkka         Linköpings OK                   29:48    
 12     544    Annie Forsberg     OK Ravinen                      29:50    
 13     506    Iida Savolainen    Kangasala SK lag 1              29:54    
 14     560    Sofie Svensson     Vimmerby OK                     29:57    
 15     520    Sabine Tilta       OK Klemmingen Gnesta            30:00    
 16     523    Kaisa Lylynperä    Koovee lag 1                    30:02    
 17     542    Sofia Grawé        Ärla IF                         30:04    
 18     504    Julia Lauri        OK Tisaren                      30:11    
 18     532    Ellen Jansson      Järla IF OK lag 1               30:11    
 20     518    Moa Enmark         Gävle OK                        30:14    
 21     586    Julia Ahlström     Sundsvall/Vallentuna/Triangel   30:18    
 22     584    Frida Erkers       Leksands OK / VB OL             30:19    
 23     578    Sanna Mikkinen     Rajamäen Rykmentti / TVV        30:20    
 24     558    Josefin Andersson  Markbygdens OK                  30:22    
 25     546    Moa Johanson       OK Skogsstjärnan                30:30    
 26     566    Linnea Holmqvist   Hagaby GoIF                     30:52    
 27     513    Sanna Kauppila     Vehkalahden Veikot              31:00    
 28     531    Ylva Gunnarsdotter OK Löftan / Tenhults SK         31:06    
 29     568    Lise Mortensen     Långhundra IF                   31:07    
 29     582    Emma Liljeroth     Pargas IF                       31:07    
 31     540    Anna Birkestål     Köping-Kolsva OK                31:09    
 32     522    Matilda Stensson   Helsingborgs SOK                31:10    
 33     524    Lina Blomkvist     OK Skogsfalken                  31:19    
 33     538    Hana Grundmannova  OK Kåre lag 2                   31:19    
 35     505    My Westlund        OK Tyr lag 1                    31:21    
 36     541    Lisa Hallberg      IFK Moras OK                    31:49    
 37     525    Kristin Edvardsen  Göteborg Majorna                31:56    
 38     528    Sara Bergander     Eksjö SOK                       32:13    
 39     503    Lisa Nilsson Lindg Stora Tuna OK                   32:15    
 40     515    Malin Williamsson  Rånäs OK                        32:16    
 40     549    Hanna Wadsten      OK Landehof / Lerums SOK        32:16    
 42     533    Ida Wadman         Katrineholms OK                 32:18    
 43     567    Emma Silvennoinen  Paimion Rasti                   32:19    
 44     561    Anna Wehlin        Skogspojkarnas OK/GoIF Tjalve   32:22    
 45     585    Sofie Hansen       Skåneslättens OL                32:23    
 46     553    Amanda Utter       Västerås SOK                    32:25    
 47     539    Paulina Arvidsson  OK Kullingshof                  32:33    
 48     511    Sidsel Dan Hull    OK Sorø/OK73/OK Øst             32:34    
 49     577    Amanda Jacobsson   Haninge SOK / Skarpnäcks SOL    32:38    
 50     571    Laura DÁngelo      Tullinge SK/Attunda OK lag 3    32:39    
 51     555    Nelli Hietaouja    Helsingin Suunnistajat          32:42    
 52     543    Kristin Shyberg    OK Nackhe                       32:43    
 53     509    Anna Brodin        OK Djerf / Degerfors OK         32:46    
 53     551    Piia Latva-Kiskola Rasti-Kurikka                   32:46    
 55     583    Klara Hall         Järla IF OK lag 2               32:48    
 56     565    Ronja Hill         Tumba-Mälarhöjden OK            32:56    
 57     547    Laura Jortama      SK Pohjantähti                  33:15    
 58     580    Lovise Borg        OK Enen /Tierps SOK             33:48    
 59     516    Karolin Olsson     Tullinge SK lag 2               33:53    
 59     554    Margrete Aspvall   Ronneby OK                      33:53    
 61     534    Julia Dahl         Hjärnarps GH OL/IS Kullen       33:55    
 62     552    Sonja Liukkonen    DELTA                           34:03    
 63     526    Ida Östberg        Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    34:07    
 64     530    Saanamari Manneri  Espon Suunta/Keravan Urheilja   34:08    
 65     512    Frida Andersson    OK Dacke                        34:57    
 65     559    Linda Westerberg   Trollhättans SOK                34:57    
 67     564    Liisa Lahti        Kangasala SK lag 2              34:58    
 68     508    Laura Juntunen     MS Parma lag 1                  37:33    
 69     536    Liisa Parniainen   Tampereen Pyrintö lag 2         37:34    
 70     572    Alli Aarnio        MS Parma lag 2                  37:37    
 71     569    Erika Hugosson     Nässjö OK                       37:55    
 72     576    Tarja Krum         IF Sibbo-Vargarna               38:06    
 73     562    Frida Johansson    OK Måsen/OK Hällen              38:55    
 74     581    Essi Ylipelkola    Kortesjärven Järvi-veikot       41:38    
 75     535    Anna Weterlund     Koovee lag 2                    43:00    
 76     573    Charlotte Kung     Garphyttan/Milan/Lindebygden    44:06    
 77     570    Josefin Bengtsson  OK Tyr lag 2                    44:13    
 78     550    Camilla Carlsson   Tjällmo-Godegård / Motala AIF   44:15    
 79     548    Karin Hoof         Bredareds IF                    44:25    
 80     575    Johanna Nilsson    Falköpings AIK/Tolered Utby O   44:43    
 81     574    Frida Björklund    Sjövalla FK                     48:05    
 82     537    Kajsa Winberg      OK Gipen                        48:51    
 83     527    Kukka-Maaria Karpp Laitasaaren Veto                56:04    



Återgå till huvudsidan