U-10mila HD18 & D18 2008sö 2008-08-03 23:29
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   tartnr Namn                        Lag                                     Tid    


HD18  (80)         Sträcka  9     

  1     2    Anton Sjökvist              Stora Tuna OK                          37:37   
  2     7    Theno Fleurent              OK Denseln                             38:38   
  3     26   Andreas Bergander           Eksjö SOK                              39:43   
  4     70   Daniel Martinsson           Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll          40:52   
  5     50   David Procházka             OK Kåre                                41:03   
  6     35   Joakim Carlsson             Täby OK                                41:07   
  7     43   Linus Karlsson              IFK Moras OK                           41:18   
  8     80   David Gottfridsson          Lillomarka/Raumar/Fossum IF            41:24   
  9     17   Erik Nyström                OK Tyr                                 41:26   
 10     1    Pol Rafols                  Hagaby GoIF                            41:58   
 11     42   Oscar Daniels               Attunda / Järfälla                     42:03   
 12     44   Tim Sundbüe                 Nyköping / Strängnäs-Malmby            42:04   
 13     21   Sebastian Meriheinä         IF Sibbo-Vargarna                      42:06   
 14     66   Peter Markendahl            Lidköping/Klyftamo/Ryda                42:47   
 15     45   Nabil Abderrahaman          Skogshjortarna/Ryda/Länna              43:25   
 16     3    Toms Dandens                Espoon Suunta                          43:30   
 17     5    Victor Karlsson             Järla IF OK                            43:33   
 18     46   Antti Pirilä                Helsingin Suunnistajat                 43:37   
 19     4    Jacob Attås                 OK Tisaren                             44:04   
 20     79   Toni Saari                  KauWisa/LapVi/KortJV                   44:11   
 21     77   Otso Seppälä                Rajamäen Rykmentti / KuoSu             44:17   
 22     18   Torbjörn Kölzow             OK Ravinen                             44:56   
 23     30   John Börjesson              OK Tranan / Hestra IF                  45:29   
 24     22   Karo Saarinen               Kangasala SK                           46:09   
 25     33   Jon Henriksson              OK Skogsfalken                         46:14   
 26     76   Hugo Mattsson               Skåneslättens OL                       47:15   
 27     37   Nicklas Vedin               Södertälje-Nykvarn Orientering         47:39   
 28     11   Jussi Kivelä                Tampereen Pyrintö lag 1                47:49   
 28     38   Emil Hammarström            OK Hällen                              47:49   
 30     29   Axel Wikström               Haninge SOK / Söders SOL               47:52   
 30     36   Johan Allard Sr             Tjällmo-Godegård / Motala AIF          47:52   
 32     12   Jakob Eriksson              Gävle OK                               48:26   
 33     13   Eric Hansson                Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö           50:07   
 34     64   Oskar Sandberg              Säterbygdens OK                        50:26   
 35     14   Oskar Wagman                OK Klemmingen Gnesta                   50:30   
 36     75   Rasmus Schurmann            OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne           50:54   
 37     28   Henri Annila                Koovee                                 51:17   
 38     63   Guy Sabo                    OK Kolmården/Hasharon/Modin            51:23   
 39     56   Erik Andersson              OK Orion                               51:35   
 40     10   Filippa Lundberg            Västerås SOK                           51:43   
 41     9    Tiemmo Schramm              Tumba-Mälarhöjden / Snättringe         51:51   
 42     27   Rasmus Karlsson             OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF         52:01   
 43     8    Ida Forsén                  Tullinge SK                            53:07   
 44     58   Janne Holmijoki             Paimion Rasti                          53:28   
 45     31   Elli Kosola                 SK Pohjantähti                         53:34   
 46     23   Rasmus Bäck                 OK Kullingshof                         53:36   
 47     47   Lauri Launonen              Keravan Urheilijat                     53:43   
 48     54   Maja Falk                   Ulricehamns OK                         54:10   
 49     71   Linus Sandberg              Bredaryds SOK / Finspångs SOK          54:20   
 50     34   Gustav Glansén              Lerums SOK/OK Landehof/GMOK            55:23   
 51     53   Johan Wästberg              OK Milan/Garphyttan/Tylöskog           56:11   
 52     16   Lauri Pirilä                MS Parma                               57:09   
 53     24   Eero Ahlqvist               DELTA                                  57:20   
 54     60   Jocke Westblad              OK Ravinen/Bromma Vällingby            58:04   
 55     78   Hanna Söderström            OK Raseborg                            58:36   
 56     72   Axel Schulz                 Helsingborgs SOK                       60:00   
 57     49   Fredrik Sambergs            Hjärnarps GH OL / IS Kullen            60:02   
 58     59   Martin Midtgaard            Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup          60:04   
 59     62   Rasmus Samuelsson           OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL         61:06   
 60     67   Emelie Olsson               Örkelljunga FK/ FK Boken               61:11   
 61     19   Pontus Doverstav            Ymer / Rydboholm / Bredared            61:19   
 62     39   Rasmus Elmertoft            Köping-Kolsva OK                       61:45   
 63     32   Patrik Tosteberg            Linköpings OK                          62:16   
 64     15   Simon Nilsson               Falköpings AIK                         63:00   
 65     52   Niklas Brag-Jonsson         IK Gandvik                             64:01   
 66     55   Olle Löfstedt               Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF           64:04   
 67     48   Alexander Sparr             Eskilstuna OL / OK Tor                 65:34   
 68     73   Tore Mårtensson             Burseryd / Reftele / Vivill            67:28   
 69     25   Toni Mäntyla                Lynx / Angelniemi                      67:54   
 70     74   Simon Palm                  OK Orinto                              67:58   
 71     68   Antti Kallio                Tampereen Pyrintö lag 2                67:59   
 72     40   Elin Holgersson             Gamleby / Västervik                    68:18   
 73     20   Eetu Nisula                 Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti          70:23   
 74     41   Anton Uppström              Mariestads FK                          70:46   
 75     61   Marcus Andersson            Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF          71:14   
 76     57   Filip Andersson             Markbygdens OK                         72:53   
 77     65   Ludwig Berglin              Växjö OK                               75:03   
 78     69   Therese Modig               OK Alehof                              79:28   
        6    Elin Johansson              Ärla IF                               Felst.   
        81   Anton Persson               Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné         Felst.   



Återgå till huvudsidan