U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD18  (79)         Sträcka  8     

  1      80    Christian Gronvold Lillomarka/Raumar/Fossum IF     15:24    
  2      2     Emil Svensk        Stora Tuna OK                   16:08    
  3      5     Martin Dahlgren-Ro Järla IF OK                     16:53    
  4      30    Dan Börjesson      OK Tranan / Hestra IF           17:03    
  5      18    André Sahlsten     OK Ravinen                      17:04    
  6      44    Niklas Gustafsson  Nyköping / Strängnäs-Malmby     17:12    
  7      42    Rasmus Palmqvist   Attunda / Järfälla              17:25    
  8      50    Johan Forsgren     OK Kåre                         17:32    
  9      76    Philip Pålsson     Skåneslättens OL                17:35    
 10      70    Dennis Nyqvist     Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   17:38    
 11      3     Akseli Escartin    Espoon Suunta                   17:47    
 11      75    Erik Larsson       OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    17:47    
 13      79    Matti Laitila      KauWisa/LapVi/KortJV            17:51    
 14      22    Timo Moisander     Kangasala SK                    17:52    
 15      7     Pontus Andersson   OK Denseln                      17:53    
 16      11    Henri Kontoniemi   Tampereen Pyrintö lag 1         17:58    
 17      1     Daniel Persson     Hagaby GoIF                     18:06    
 18      12    Albin Sjöhed       Gävle OK                        18:11    
 18      36    Martin Allard Jr   Tjällmo-Godegård / Motala AIF   18:11    
 20      35    Johan Clemedson    Täby OK                         18:22    
 21      77    Antto-Iiro Suhonen Rajamäen Rykmentti / KuoSu      18:32    
 22      66    Oskar Börjesson    Lidköping/Klyftamo/Ryda         18:34    
 23      43    Mattias Göthberg   IFK Moras OK                    18:43    
 23      46    Taneki Salo        Helsingin Suunnistajat          18:43    
 25      13    Jakob Wahl         Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    18:51    
 26      25    Tomi Koskela       Lynx / Angelniemi               18:52    
 27      37    Johna Ek-Larsson   Södertälje-Nykvarn Orienterin   19:01    
 28      21    Fredrik Blomster   IF Sibbo-Vargarna               19:13    
 29      65    Jakob Säll         Växjö OK                        19:15    
 30      4     Martin Cissel      OK Tisaren                      19:18    
 31      24    Pekka Mattila      DELTA                           19:45    
 32      34    Gustaf Sparrevik   Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     19:48    
 33      58    Tuomo Yuluoma      Paimion Rasti                   19:58    
 34      8     Emil Andersson     Tullinge SK                     19:59    
 35      47    Juusa Tupitsa      Keravan Urheilijat              20:04    
 36      16    Juho Dahl          MS Parma                        20:07    
 37      31    Matti Huotari      SK Pohjantähti                  20:28    
 38      61    Simon Bohman       Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   20:30    
 39      52    Andreas Brag-Jonss IK Gandvik                      20:32    
 40      53    Martin Karlsson    OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    21:02    
 41      45    Oscar Stenberg     Skogshjortarna/Ryda/Länna       21:18    
 42      62    Niclas Karlsson    OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby O   21:31    
 43      56    Alexander Johansso OK Orion                        21:46    
 44      20    Joonas Salminen    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   21:47    
 44      73    Jörgen Magnusson   Burseryd / Reftele / Vivill     21:47    
 46      54    Lisa Danehammar    Ulricehamns OK                  21:57    
 47      9     Hugo Nord          Tumba-Mälarhöjden / Snättring   22:08    
 48      63    Oskar Johansson    OK Kolmården/Hasharon/Modin     22:17    
 49      27    Daniel Karlsson    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs I   22:42    
 50      48    Martin Norrman     Eskilstuna OL / OK Tor          22:55    
 51      10    Andreas Sundström  Västerås SOK                    23:13    
 52      55    Anton Gustavsson   Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    23:35    
 53      71    Fredrik A Eriksson Bredaryds SOK / Finspångs SOK   23:48    
 54      26    Gustav Sandstedt   Eksjö SOK                       23:52    
 55      64    Stina Ernstsson    Säterbygdens OK                 23:54    
 56      57    Niklas Frisk       Markbygdens OK                  23:58    
 57      28    Joona Suontausta   Koovee                          24:01    
 58      29    Love Ottosson      Haninge SOK / Söders SOL        24:06    
 59      41    Petter Nilsson     Mariestads FK                   24:19    
 60      17    Andreas Leandersso OK Tyr                          25:13    
 61      38    Linnea Hultman     OK Hällen                       25:24    
 62      67    Linus Welander     Örkelljunga FK/ FK Boken        25:26    
 63      60    Anders Nyberg      OK Ravinen/Bromma Vällingby     25:27    
 64      15    Anna Larsson       Falköpings AIK                  25:33    
 65      49    Maja Arborelius    Hjärnarps GH OL / IS Kullen     25:44    
 66      59    Narmer Fogh        Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   25:50    
 67      32    Albin Detterfelt   Linköpings OK                   26:41    
 68      33    Jacob Wåhlin       OK Skogsfalken                  27:04    
 69      14    Håkan Palm         OK Klemmingen Gnesta            27:27    
 70      40    Henrik Pettersson  Gamleby / Västervik             27:40    
 71      19    Linus Landergren   Ymer / Rydboholm / Bredared     27:55    
 72      23    Philip Barkestedt  OK Kullingshof                  28:52    
 73      78    Josefine Bäck      OK Raseborg                     28:59    
 74      72    Dennis Rudkvist    Helsingborgs SOK                29:32    
 75      39    Gustaf Lagergren   Köping-Kolsva OK                30:33    
 76      6     Oskar Karlsson     Ärla IF                         34:29    
 77      69    Emil Andersson     OK Alehof                       35:23    
 78      68    Lotta Tuominen     Tampereen Pyrintö lag 2         47:45    
 79      74    Rasmus Almqvist    OK Orinto                       50:03    



Återgå till huvudsidan