U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD18  (80)         Sträcka  7     

  1      2     Gustav Eriksson    Stora Tuna OK                   15:14    
  2      17    Tom Ryen           OK Tyr                          16:34    
  3      35    Martin Olsson      Täby OK                         16:51    
  4      5     Johan Sundvall     Järla IF OK                     16:53    
  5      80    Eivind Tandsevold  Lillomarka/Raumar/Fossum IF     16:54    
  6      43    Niklas Olsson      IFK Moras OK                    16:58    
  7      11    Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö lag 1         17:12    
  8      29    Olle Carlsson      Haninge SOK / Söders SOL        17:17    
  9      28    Mikko Polvi        Koovee                          17:38    
 10      42    David Larson       Attunda / Järfälla              17:49    
 11      7     Erik Nyberg        OK Denseln                      18:00    
 11      75    Joel Johnsson      OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    18:00    
 13      1     John Oskarsson     Hagaby GoIF                     18:05    
 14      8     Tintin Karlberg    Tullinge SK                     18:09    
 15      22    Lassi Tanskanen    Kangasala SK                    18:11    
 16      79    Valteri Patana     KauWisa/LapVi/KortJV            18:17    
 17      18    Markus Hjort       OK Ravinen                      18:19    
 18      62    Joel Walfridsson   OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby O   18:33    
 19      16    Aleksi Salonen     MS Parma                        18:34    
 20      50    Nils Morell        OK Kåre                         18:38    
 21      66    Herman Andersson   Lidköping/Klyftamo/Ryda         18:52    
 22      46    Jaakko Timo        Helsingin Suunnistajat          19:01    
 23      37    Frida J. Hellstadi Södertälje-Nykvarn Orienterin   19:18    
 24      48    Martin Andersson   Eskilstuna OL / OK Tor          19:21    
 25      3     Aleksi Simola      Espoon Suunta                   19:23    
 26      44    Jens Sundbüe       Nyköping / Strängnäs-Malmby     19:41    
 27      32    Einar Johansson    Linköpings OK                   19:44    
 28      77    Miika Koskinen     Rajamäen Rykmentti / KuoSu      19:54    
 29      53    Jonatan Karlsson   OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    20:04    
 30      41    Marcus Bengtsson   Mariestads FK                   20:12    
 31      21    Jean Sillman       IF Sibbo-Vargarna               20:13    
 32      20    Lauri Plihtari     Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   20:17    
 33      13    Adam Granstedt     Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    20:18    
 33      25    Annika Kottonen    Lynx / Angelniemi               20:18    
 35      31    Konsta Vanhanen    SK Pohjantähti                  20:45    
 36      24    Tuomas Viirto      DELTA                           20:58    
 37      26    Hampus Bergander   Eksjö SOK                       21:01    
 38      76    Jakob Segerslätt   Skåneslättens OL                21:04    
 39      30    Anton Nilsson      OK Tranan / Hestra IF           21:44    
 40      64    Emma Backlund      Säterbygdens OK                 21:45    
 41      67    Anton Månsson      Örkelljunga FK/ FK Boken        21:48    
 42      55    Adam Östberg       Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    22:00    
 43      58    Tuomas Soisalo     Paimion Rasti                   22:12    
 44      19    Mikael Abrahamsson Ymer / Rydboholm / Bredared     22:36    
 45      65    Josephine Regnell  Växjö OK                        22:56    
 46      36    Deje Melén         Tjällmo-Godegård / Motala AIF   23:07    
 47      34    Arvid Våg          Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     23:37    
 48      73    Elin Turesson      Burseryd / Reftele / Vivill     23:42    
 49      70    Erik Stenberg      Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   23:47    
 50      45    Mattias Kihl       Skogshjortarna/Ryda/Länna       23:52    
 51      12    Nils Lemoine       Gävle OK                        23:56    
 52      61    Matthias Andersson Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   24:05    
 53      63    Ebba Westerberg    OK Kolmården/Hasharon/Modin     24:09    
 54      4     Oscar Andrén       OK Tisaren                      24:20    
 55      33    Olof Christensson  OK Skogsfalken                  24:29    
 56      56    Philip Persson     OK Orion                        25:30    
 57      15    Oscar Niklasson    Falköpings AIK                  25:31    
 58      47    Antti Sainio       Keravan Urheilijat              25:35    
 59      10    August Mikaelsson  Västerås SOK                    26:26    
 60      52    Henrik Sjöberg     IK Gandvik                      26:32    
 61      40    Gustav Kristiansso Gamleby / Västervik             26:42    
 62      27    Evelina Bengtsson  OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs I   26:55    
 63      38    Tea Lindmark       OK Hällen                       27:38    
 64      14    Tove Sahl Paavo    OK Klemmingen Gnesta            27:42    
 65      59    Tanja K.Endersen   Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   27:51    
 66      57    Joel Udd           Markbygdens OK                  28:05    
 67      72    Wictor Svensson    Helsingborgs SOK                28:36    
 68      39    Erik Holmberg      Köping-Kolsva OK                28:59    
 69      78    Laura Sopen-Luoma  OK Raseborg                     29:16    
 70      23    Albin Arvidsson    OK Kullingshof                  29:23    
 71      54    Erik Andersson     Ulricehamns OK                  29:52    
 72      49    Axel Mattsson      Hjärnarps GH OL / IS Kullen     30:53    
 73      60    Morgan Hjort       OK Ravinen/Bromma Vällingby     31:19    
 74      71    Sara Kvarnsund     Bredaryds SOK / Finspångs SOK   31:33    
 75      68    Jaakko Jutila      Tampereen Pyrintö lag 2         33:13    
 76      6     Anton Andersson    Ärla IF                         34:00    
 77      9     Matilda Jonasson   Tumba-Mälarhöjden / Snättring   34:01    
 78      69    Martin Ankel       OK Alehof                       35:56    
 79      81    Arvid Lindqvist-Kä Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné   39:14    
 80      74    Johan Magnusson    OK Orinto                       54:13    



Återgå till huvudsidan