U10-mila  2008
Resultat individuell per sträcka
--------------------------------------------------------------------------

 Pl Snr Namn                 Lag                              Tid

HD18            Sträcka 6

  1   2 Anders Åkerblom      Stora Tuna OK                   15.52
  2   2 Jonatan Andersson    Stora Tuna OK                   15.55
  3  79 Ville Sorvisto       KauWisa/LapVi/KortJV            16.03
  4  44 Anton Bergström      Nyköping / Strängnäs-Malmby     16.20
  5  35 Gustav Lindeborg     Täby OK                         16.34
  6  11 Antti Kaunisto       Tampereen Pyrintö               16.35
  7  11 Olli Sirén           Tampereen Pyrintö               16.38
  8  46 Tommi Oksanen        Helsingin Suunnistajat          16.49
  9  35 Jens Rönnols         Täby OK                         16.50
 10  21 Eerik Sillanpää      IF Sibbo-Vargarna               16.52
 11   5 Hugo Nissar          Järla IF OK                     17.07
 12   7 Max Berggren         OK Denseln                      17.15
 13  13 Johan Blomdahl       Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    17.17
 14  42 Axel Wrådhe          Attunda / Järfälla              17.17
 15  36 Jonas Axe            Tjällmo-Godegård / Motala AIF   17.21
 16  17 Oskar SVensson       OK Tyr                          17.22
 17  43 Per Frost            IFK Moras OK                    17.25
 18  18 Jonas Rinnbäck       OK Ravinen                      17.27
 19  76 Fredrik Berndtsson   Skåneslättens OL                17.29
 20  80 Andrine Benjaminsen  Lillomarka/Raumar/Fossum IF     17.33
 21  11 Eero Kahila          Tampereen Pyrintö               17.42
 22   8 Tobias Hultqvist     Tullinge SK                     17.46
 23  37 Karl Rönnby          Södertälje-Nykvarn Orientering  17.47
 24  17 Emil Wickström       OK Tyr                          17.49
 25  24 Edvard Sundman       DELTA                           18.00
 26  22 Markus Sola          Kangasala SK                    18.08
 27  50 Sebastian Edén       OK Kåre                         18.12
 28  21 Christoffer Vilén    IF Sibbo-Vargarna               18.12
 29  76 Karl Dannbring       Skåneslättens OL                18.18
 30  64 Andreas Bergqvist    Säterbygdens OK                 18.24
 31  31 Mikko Kesälä         SK Pohjantähti                  18.30
 32  21 Pontus von Schoultz  IF Sibbo-Vargarna               18.37
 33  77 Lauri Roininen       Rajamäen Rykmentti / KuoSu      18.41
 34  77 Akseli Leino         Rajamäen Rykmentti / KuoSu      18.45
 35  44 Mårten Winkler       Nyköping / Strängnäs-Malmby     18.51
 36  43 Johan Gunnars        IFK Moras OK                    18.56
 37  66 Jesper Liderud       Lidköping/Klyftamo/Ryda         19.03
 38   8 Anton Blomdahl       Tullinge SK                     19.07
 39  46 Atte Lahtinen        Helsingin Suunnistajat          19.10
 40   7 Elias Andersson      OK Denseln                      19.12
 41  43 Jonatan Höjlind      IFK Moras OK                    19.14
 42  75 Peter Andersson      OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    19.18
 43  32 Jonas Lundgren       Linköpings OK                   19.20
 44   3 Toni Vuorinen        Espoon Suunta                   19.24
 45  46 Pekka Lammi          Helsingin Suunnistajat          19.34
 46  75 Robin Larsson        OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    19.46
 47  41 Jonas Gustavsson     Mariestads FK                   19.50
 48  75 Per Samuelsson       OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    19.53
 49  50 Glen Bales           OK Kåre                         20.08
 50  42 Jakob Redtzer        Attunda / Järfälla              21.05
 51  28 Vilma Multisilta     Koovee                          21.07
 52   3 Samuli Hurme         Espoon Suunta                   21.08
 53  42 Joakim Byström       Attunda / Järfälla              21.21
 54  22 Lasse-Pekka Lahti    Kangasala SK                    21.29
 55   5 Emil Wipp            Järla IF OK                     21.38
 56  26 August Kollberg      Eksjö SOK                       21.40
 57  57 Albin Pettersson     Markbygdens OK                  21.45
 58  29 Jesper Lund          Haninge SOK / Söders SOL        21.51
 59  34 Tobias Karlsson      Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     21.52
 60  62 Nils Gustavsson      OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL  21.53
 61  13 Johan Löf            Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    21.57
 62  35 Erik Eden            Täby OK                         21.58
 63  65 Jens Skoog           Växjö OK                        22.00
 64  66 Martin Hallberg      Lidköping/Klyftamo/Ryda         22.04
 65  32 Robin Wassberger     Linköpings OK                   22.06
 66  57 Fabian Pettersson    Markbygdens OK                  22.07
 67   7 Martin Engman        OK Denseln                      22.10
 68  25 Johanna Huhta        Lynx / Angelniemi               22.12
 69  79 Joni Pirttneni       KauWisa/LapVi/KortJV            22.13
 70  30 Lina Nilsson         OK Tranan / Hestra IF           22.19
 71  30 Sara Nilsson         OK Tranan / Hestra IF           22.28
 72  61 Felix Johansson      Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   22.29
 73  73 Andreas Petersson    Burseryd / Reftele / Vivill     22.29
 74  61 Robin Jakobsson      Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   22.30
 75  15 Jonatan Fredriksson  Falköpings AIK                  22.32
 76  20 Juuso Ruotsalainen   Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   22.33
 77  28 Samuel Järvinen      Koovee                          22.34
 78  38 Andreas Zeijlon      OK Hällen                       22.37
 79   1 Herman Eriksson      Hagaby GoIF                     22.42
 80  34 Petter Östman        Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     22.45
 81  25 Sara Karvonen        Lynx / Angelniemi               22.51
 82  41 Johanna Andersson    Mariestads FK                   22.51
 83  30 Elin Sundqvist       OK Tranan / Hestra IF           22.59
 84  65 Louise Regnell       Växjö OK                        23.09
 85  53 Erik Svärd           OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    23.13
 86  28 Sara Huhtanen        Koovee                          23.19
 87  53 Christina Thuresson  OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    23.22
 88  31 Mikko Kivelä         SK Pohjantähti                  23.23
 89  17 Jesper Kullin Alfred OK Tyr                          23.34
 90  58 Erno Korsimo         Paimion Rasti                   23.36
 91  25 Tiina Huhta          Lynx / Angelniemi               23.43
 92  36 Erik-Per Hallros     Tjällmo-Godegård / Motala AIF   23.46
 93  24 Joni Salo            DELTA                           24.03
 94  16 Samuel Lindqvist     MS Parma                        24.06
 95  48 Julius Bjällhage     Eskilstuna OL / OK Tor          24.06
 96  48 Frida Unelid         Eskilstuna OL / OK Tor          24.06
 97  24 Janne Rohula         DELTA                           24.13
 98  56 Johanna Tovesson     OK Orion                        24.16
 99  48 Sebastian Högberg    Eskilstuna OL / OK Tor          24.17
100  56 Carolin Håkansson    OK Orion                        24.36
101   8 Daniel Bengtsson     Tullinge SK                     24.44
102  40 Jakob Riis           Gamleby / Västervik             24.54
103  55 Fredrik Wallin       Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    24.57
104  12 Albin Steinwall      Gävle OK                        24.58
105  12 Jesper Jissbacke     Gävle OK                        25.04
106  67 Emil Robertsson      Örkelljunga FK/ FK Boken        25.06
107  12 Erik Hållström       Gävle OK                        25.12
108  66 Mattias Karlsson     Lidköping/Klyftamo/Ryda         25.16
109  63 Sofia Berggren       OK Kolmården/Hasharon/Modin     25.47
110  37 Hanna Thoresson      Södertälje-Nykvarn Orientering  25.50
111  22 Eeero Hämäläinen     Kangasala SK                    25.52
112  19 Alexander Sörqvist   Ymer / Rydboholm / Bredared     25.54
113  80 Natalie Blomseth     Lillomarka/Raumar/Fossum IF     25.57
114  44 Hugo Segerström      Nyköping / Strängnäs-Malmby     25.57
115  63 Linnea Netz          OK Kolmården/Hasharon/Modin     26.02
116  34 Patrick Hedenström   Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     26.07
117  53 Adrian Fager         OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    26.15
118  67 Julia Österblad      Örkelljunga FK/ FK Boken        26.17
119  67 Emelie Nilsson       Örkelljunga FK/ FK Boken        26.18
120   4 Sebastian Agerhäll   OK Tisaren                      26.20
121   1 Filip Eriksson       Hagaby GoIF                     26.32
122  55 Philip Bergström     Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    26.36
123  14 Ebba Jansson Järplin OK Klemmingen Gnesta            26.36
124  39 Sabina Hedlund       Köping-Kolsva OK                26.37
125   1 Fredrik Regborn      Hagaby GoIF                     26.44
126  72 Oskar Linde          Helsingborgs SOK                26.55
127  49 Erika Bengtsdottir   Hjärnarps GH OL / IS Kullen     26.57
128  63 Linda Aguirre        OK Kolmården/Hasharon/Modin     27.00
129  55 Richard Lindkvist    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    27.07
130  72 Thomas Svensson      Helsingborgs SOK                27.18
131  58 Werner Sillanpää     Paimion Rasti                   27.27
132  20 Juho Salminen        Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   27.46
133  39 Rebecca Backéus      Köping-Kolsva OK                27.59
134  20 Henri Vieruaho       Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   28.04
135   4 Henrik Thoresson     OK Tisaren                      28.08
136  54 Kajsa Spetz          Ulricehamns OK                  28.09
137  13 Erik Persson         Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    28.44
138  52 Axel Johansson       IK Gandvik                      28.46
139  52 Linnea Johansson     IK Gandvik                      28.47
140  10 Anna Rost            Västerås SOK                    29.17
141  10 Hanna Urby           Västerås SOK                    29.20
142  31 Henri Rutanen        SK Pohjantähti                  29.23
143  27 Niklas Dehlin        OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF  29.23
144  71 Linnea Andersson     Bredaryds SOK / Finspångs SOK   29.26
145  27 Emilia Karlsson      OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs IF  29.36
146  71 Elisabeth Aronsson   Bredaryds SOK / Finspångs SOK   29.58
147   6 Joakim Ekström       Ärla IF                         29.58
148  71 Julia Svensson       Bredaryds SOK / Finspångs SOK   29.59
149  33 Klara Arnesson       OK Skogsfalken                  30.06
150  23 Karl Karlsson        OK Kullingshof                  30.45
151  69 Walter Brännvall     OK Alehof                       30.53
152  62 Aleksander Samuelsso OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL  31.10
153  58 Teemu Salo           Paimion Rasti                   31.17
154  74 Christian Saeland    OK Orinto                       31.30
155  23 Emil Johansson       OK Kullingshof                  31.36
156  59 Asger Aaen           Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   32.54
157  68 Mintu Paunu          Tampereen Pyrintö               33.50
158  68 Aino Lintula         Tampereen Pyrintö               34.01
159  78 Nathalie Mannström   OK Raseborg                     34.36
160  78 Pia Holmberg         OK Raseborg                     34.38
161  36 Per-Erik Hallros     Tjällmo-Godegård / Motala AIF   35.02
162  73 Emma Petersson       Burseryd / Reftele / Vivill     35.03
163   5 Max Brandhorst       Järla IF OK                     35.44
164  45 Oliwer Löfwenius     Skogshjortarna/Ryda/Länna       36.01
165   9 Olivia Olausson      Tumba-Mälarhöjden / Snättringe  36.12
166   9 Helen From           Tumba-Mälarhöjden / Snättringe  36.12
167  37 Simon Andén          Södertälje-Nykvarn Orientering  36.37
168  60 Axel Frejd           OK Ravinen/Bromma Vällingby     37.12
169  52 Louise Augustsson    IK Gandvik                      38.29
170  15 Albin Axelsson       Falköpings AIK                  39.41
171  33 Felix Persson        OK Skogsfalken                  39.48
172  60 Johnny Rahlén        OK Ravinen/Bromma Vällingby     40.14
173  62 John Staaf           OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby OL  42.41
174  33 Moa Wåhlin           OK Skogsfalken                  44.40
175  19 Lina Landegren       Ymer / Rydboholm / Bredared     55.47
176  70 Carl Lindén          Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   56.24

Återgå till huvudsidan