U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD18  (80)         Sträcka  5     

  1      7     Lucas Basset       OK Denseln                      46:30    
  2      16    Antti Vainio       MS Parma                        46:40    
  3      11    Florian Howalo     Tampereen Pyrintö lag 1         47:20    
  3      13    Erik Sieberg       Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    47:20    
  5      4     Mattias Kyburz     OK Tisaren                      47:23    
  6      1     Martin Regborn     Hagaby GoIF                     47:36    
  7      33    Felix Larsson      OK Skogsfalken                  48:07    
  8      79    Sami Valkama       KauWisa/LapVi/KortJV            49:36    
  9      76    Niklas Olsson      Skåneslättens OL                49:38    
 10      8     Markus Fredlund    Tullinge SK                     49:45    
 11      18    Manfred Axelsson   OK Ravinen                      50:00    
 12      36    Tobbe August       Tjällmo-Godegård / Motala AIF   50:13    
 13      29    Daniel Wolf        Haninge SOK / Söders SOL        50:37    
 13      44    Daniel Wejås       Nyköping / Strängnäs-Malmby     50:37    
 15      26    John Sjösäter      Eksjö SOK                       50:43    
 16      42    Oskar Nordmark     Attunda / Järfälla              51:06    
 17      2     Henrik Sundqvist   Stora Tuna OK                   51:28    
 18      5     Kuba Dragovski     Järla IF OK                     51:29    
 19      17    Alexander Moberg   OK Tyr                          51:49    
 20      46    Panu Kangas        Helsingin Suunnistajat          52:15    
 21      22    Martti Siikaluoma  Kangasala SK                    52:32    
 22      12    Jakaob Enmark      Gävle OK                        52:40    
 23      37    Oscar Ek Larsson   Södertälje-Nykvarn Orienterin   52:42    
 24      20    Lauri Linnainmaa   Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   52:56    
 25      31    Ville Kosola       SK Pohjantähti                  53:29    
 26      80    Jan Andreas Edstro Lillomarka/Raumar/Fossum IF     53:34    
 27      25    Antti-Pekka Niinis Lynx / Angelniemi               54:17    
 28      34    Max Coxner         Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     54:34    
 29      30    Rikard Börjesson   OK Tranan / Hestra IF           55:06    
 30      38    Tim Bjärengren     OK Hällen                       55:09    
 31      66    David Jonsson      Lidköping/Klyftamo/Ryda         55:14    
 32      77    Miika Suominen     Rajamäen Rykmentti / KuoSu      55:17    
 33      56    Anton Johansson    OK Orion                        55:43    
 34      21    Jeremy Genar       IF Sibbo-Vargarna               56:04    
 35      32    Karl Olanders      Linköpings OK                   56:48    
 36      43    Johan Soneson      IFK Moras OK                    57:28    
 37      71    Jakob Andersson    Bredaryds SOK / Finspångs SOK   57:30    
 38      35    Fredrik Carlsson   Täby OK                         57:44    
 39      72    Niklas Eckhoff     Helsingborgs SOK                57:58    
 40      54    Linus Falk         Ulricehamns OK                  58:02    
 41      3     Eero Vesterinen    Espoon Suunta                   58:16    
 42      57    David Hansson      Markbygdens OK                  58:17    
 43      75    Erik Gustafsson    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    58:29    
 44      24    Aku Nikander       DELTA                           58:39    
 45      69    Albin Thunberg     OK Alehof                       60:13    
 46      48    Eric Börjeskog     Eskilstuna OL / OK Tor          60:32    
 47      6     Ivars Klavins      Ärla IF                         61:22    
 48      47    Nika Ihalainen     Keravan Urheilijat              61:53    
 49      59    Christian V. Grönb Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   62:05    
 50      50    Erik Adriansson    OK Kåre                         62:39    
 51      58    Tommi Reponen      Paimion Rasti                   63:22    
 52      40    Tobias Pettersson  Gamleby / Västervik             63:37    
 53      53    Jonas Lindahl      OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    63:54    
 54      41    Joakim Karlsson    Mariestads FK                   64:14    
 55      60    Tommy Batz         OK Ravinen/Bromma Vällingby     64:42    
 56      15    Adam Fredén        Falköpings AIK                  66:08    
 57      73    Anton Halldin      Burseryd / Reftele / Vivill     66:27    
 58      49    Mattias Engström   Hjärnarps GH OL / IS Kullen     67:34    
 59      64    Erik Vilén         Säterbygdens OK                 68:09    
 60      39    Johan Englöf       Köping-Kolsva OK                68:22    
 61      14    Edvard Davidsson   OK Klemmingen Gnesta            69:02    
 62      19    Erik Bernerus      Ymer / Rydboholm / Bredared     69:37    
 63      9     Hampus Nord        Tumba-Mälarhöjden / Snättring   69:40    
 64      62    Oskar Larsson      OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby O   69:53    
 65      65    John Eriksson      Växjö OK                        70:07    
 66      23    Jesper Sjögren     OK Kullingshof                  70:19    
 67      67    Fredrik Nilsson    Örkelljunga FK/ FK Boken        70:44    
 68      61    Viktor Lindberg    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   71:46    
 69      52    Eric Sand          IK Gandvik                      72:02    
 70      78    Janne Nyberg       OK Raseborg                     75:49    
 71      55    Kalle Pettersson   Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    76:08    
 72      27    Martin Dehlin      OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs I   76:45    
 73      63    Filip Aguirre      OK Kolmården/Hasharon/Modin     77:50    
 74      10    Fredrik Urby       Västerås SOK                    80:13    
 75      74    Niclas Andersson   OK Orinto                       82:46    
 76      70    Johan Sandström    Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   82:58    
 77      45    Simon Börjesson    Skogshjortarna/Ryda/Länna       94:47    
 78      68    Mikko Kaunisto     Tampereen Pyrintö lag 2         109:02   
         28    Antti Ojansivu     Koovee                          Felst.   
         81    Simon Eklöv        Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné   Felst.   



Återgå till huvudsidan