U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD18  (80)         Sträcka  4     

  1      45    Marc Serrallonga   Skogshjortarna/Ryda/Länna       23:43    
  2      2     Martin Blomgren    Stora Tuna OK                   23:52    
  3      36    Oskar Muhammed-Hög Tjällmo-Godegård / Motala AIF   24:47    
  4      11    Elias Kuukka       Tampereen Pyrintö lag 1         25:02    
  5      1     Adam Karlsson      Hagaby GoIF                     25:14    
  5      4     Johan Alfredsson   OK Tisaren                      25:14    
  7      58    Jere Sipponen      Paimion Rasti                   25:45    
  8      42    Martin Berggren    Attunda / Järfälla              26:14    
  9      5     Erik Brandhorst    Järla IF OK                     26:15    
 10      34    Viktor Runnby      Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     26:34    
 11      3     Kalle Kokkila      Espoon Suunta                   26:44    
 11      30    Martin Ahlberger   OK Tranan / Hestra IF           26:44    
 13      75    David Johansson    OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    26:53    
 14      43    Marcus Allerhed    IFK Moras OK                    26:55    
 15      73    Hampus Håkansson   Burseryd / Reftele / Vivill     26:58    
 16      28    Ville Paldan       Koovee                          27:27    
 17      44    Marcus Ramström    Nyköping / Strängnäs-Malmby     27:44    
 18      79    Henrikki Hakala    KauWisa/LapVi/KortJV            28:09    
 19      35    Martin Lövald Hell Täby OK                         28:10    
 20      22    Kristian Kannus    Kangasala SK                    28:17    
 21      32    Petter Johansson   Linköpings OK                   28:19    
 22      25    Felix Gottberg     Lynx / Angelniemi               28:36    
 23      70    Dag Stridh         Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   28:57    
 24      66    Sara Jonsson       Lidköping/Klyftamo/Ryda         29:07    
 25      8     Tobias Forsén      Tullinge SK                     29:09    
 26      57    Martin Frisk       Markbygdens OK                  29:13    
 27      12    August Tynong      Gävle OK                        29:14    
 28      40    Daniel Pettersson  Gamleby / Västervik             29:24    
 29      77    Aleksi Tuovinen    Rajamäen Rykmentti / KuoSu      29:47    
 30      76    Daniel Nilsson     Skåneslättens OL                30:03    
 31      18    Krister Kölzow     OK Ravinen                      30:15    
 32      65    Oskar Andersson    Växjö OK                        30:46    
 33      60    Johan Önerud       OK Ravinen/Bromma Vällingby     30:52    
 34      31    Ville Parkkinen    SK Pohjantähti                  31:01    
 34      63    Henrik Håkansson   OK Kolmården/Hasharon/Modin     31:01    
 36      26    Anders Riemertz    Eksjö SOK                       31:09    
 37      16    Tuomo Stenberg     MS Parma                        31:19    
 38      33    Fredrik Wennermark OK Skogsfalken                  31:55    
 39      13    Linus Wahl         Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    31:56    
 40      64    Frida Sandberg     Säterbygdens OK                 32:53    
 41      59    Stefan F. Petersen Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   32:54    
 42      56    Gustav Fredriksson OK Orion                        33:11    
 43      52    Jenny Furusköld    IK Gandvik                      33:18    
 44      37    Jonas Ehn          Södertälje-Nykvarn Orienterin   33:34    
 45      74    Johan Andersson    OK Orinto                       34:04    
 46      61    Amdré Elöimd       Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   34:46    
 47      24    Vilho Loukkalahti  DELTA                           34:56    
 48      27    Simon Lundqvist    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs I   35:14    
 49      21    Adriaan Pelckmans  IF Sibbo-Vargarna               35:20    
 50      55    Jonas Ekskog       Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    35:37    
 51      20    Minna-Mari Olli    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   36:00    
 52      80    Brage Ekrull Jahre Lillomarka/Raumar/Fossum IF     36:04    
 53      49    Erik Bengtsson     Hjärnarps GH OL / IS Kullen     36:13    
 54      29    Christoffer Borg   Haninge SOK / Söders SOL        36:15    
 55      14    Ebba Askeljung     OK Klemmingen Gnesta            37:01    
 56      41    Malin Bengtsson    Mariestads FK                   38:37    
 57      7     Oskar Engman       OK Denseln                      38:44    
 58      10    Anton Forsberg     Västerås SOK                    38:59    
 59      48    Eddie Klemetz      Eskilstuna OL / OK Tor          39:15    
 60      62    Hampus Alenius     OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby O   39:25    
 61      68    Väinö Lintula      Tampereen Pyrintö lag 2         39:53    
 62      17    Pontus Öström      OK Tyr                          40:08    
 63      53    Martin Svärd       OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    40:27    
 64      15    Klara Fredriksson  Falköpings AIK                  41:24    
 65      9     David Hector       Tumba-Mälarhöjden / Snättring   41:28    
 66      39    Gabriella Wadman   Köping-Kolsva OK                41:51    
 67      19    Tibor Tar          Ymer / Rydboholm / Bredared     42:10    
 68      78    Johanna von Frenck OK Raseborg                     42:38    
 69      47    Oskari Pekkala     Keravan Urheilijat              43:00    
 70      46    Luukas Valtonen    Helsingin Suunnistajat          43:01    
 71      23    Anton Karlsson     OK Kullingshof                  43:31    
 72      54    Lovisa Mannfolk    Ulricehamns OK                  43:51    
 73      67    Moa Olsson         Örkelljunga FK/ FK Boken        46:17    
 74      69    Colin Fransson-Lee OK Alehof                       49:49    
 75      71    Amanda Svensson    Bredaryds SOK / Finspångs SOK   50:18    
 76      38    Natalie Josefsson  OK Hällen                       59:25    
 77      81    Märta-Stina Lindqv Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné   61:32    
         6     Sophie Eriksson    Ärla IF                         Felst.   
         50    Petr Boril         OK Kåre                         Felst.   
         72    Andreas Eckhoff    Helsingborgs SOK                Felst.   



Återgå till huvudsidan