U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD18  (80)         Sträcka  3     

  1      29    Magnus Glännefors  Haninge SOK / Söders SOL        24:29    
  1      47    Jesse Laukkainen   Keravan Urheilijat              24:29    
  3      7     Mathieu Ringot     OK Denseln                      24:31    
  4      35    Henrik Olsson      Täby OK                         25:15    
  5      43    Ola Svahn          IFK Moras OK                    25:22    
  6      80    Anders Bredesen    Lillomarka/Raumar/Fossum IF     25:32    
  7      57    Pontus Karlsson    Markbygdens OK                  25:40    
  8      3     Anssi Vesanto      Espoon Suunta                   26:10    
  9      42    Christoffer Winand Attunda / Järfälla              26:22    
 10      4     Anton Hallor       OK Tisaren                      26:23    
 11      50    Fredrik Mattsson   OK Kåre                         26:25    
 12      30    Carl-Johan Fredman OK Tranan / Hestra IF           26:37    
 13      26    Petrus Elgsten     Eksjö SOK                       27:03    
 14      1     Johan Peterson     Hagaby GoIF                     27:19    
 15      5     Oskar Hektor       Järla IF OK                     27:29    
 16      76    Johan Ekelöv       Skåneslättens OL                27:30    
 17      62    Viktor Segersson   OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby O   27:34    
 18      17    Samuel Ring        OK Tyr                          27:37    
 19      58    Henri Kalve        Paimion Rasti                   27:55    
 20      11    Juuso Jutila       Tampereen Pyrintö lag 1         28:01    
 21      2     Oscar Andersson    Stora Tuna OK                   28:10    
 22      44    Didrik Hall        Nyköping / Strängnäs-Malmby     28:12    
 23      79    Santeri Kössi      KauWisa/LapVi/KortJV            28:19    
 24      8     Fredrik Forsberg   Tullinge SK                     28:26    
 25      65    Ludwig Ljungqvist  Växjö OK                        28:27    
 26      22    Santeri Sainio     Kangasala SK                    28:56    
 27      53    Johannes Uhr       OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    29:09    
 28      18    Assar Hellström    OK Ravinen                      29:14    
 29      20    Johanna Hulkkonen  Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   29:46    
 30      33    Anton Wiberg       OK Skogsfalken                  30:19    
 31      52    Isak Krantz        IK Gandvik                      30:23    
 32      45    Anton Sundgren     Skogshjortarna/Ryda/Länna       30:27    
 33      24    Jarkko Hänninen    DELTA                           30:38    
 34      68    Aleksi Niemi       Tampereen Pyrintö lag 2         30:40    
 35      40    Stina Persson      Gamleby / Västervik             30:46    
 36      64    Anton Backlund     Säterbygdens OK                 30:57    
 37      46    Ville Lampinen     Helsingin Suunnistajat          31:24    
 38      28    Pyry Nuhtanen      Koovee                          31:27    
 39      21    Kasper Snickars    IF Sibbo-Vargarna               31:56    
 40      49    Rasmus Svantesson  Hjärnarps GH OL / IS Kullen     32:02    
 41      31    Saana-Maria Rahko  SK Pohjantähti                  32:10    
 42      13    Linus Lager        Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    32:28    
 42      39    Niclas Larsson     Köping-Kolsva OK                32:28    
 44      63    Anna Håkansson     OK Kolmården/Hasharon/Modin     32:31    
 45      75    Patrik Andersson   OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    32:33    
 46      27    Anton Oddmo        OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs I   33:03    
 47      12    Oskar Lif          Gävle OK                        33:19    
 48      10    Kasper Westman     Västerås SOK                    33:26    
 49      15    Maria Bois         Falköpings AIK                  33:41    
 50      23    Johan Ivarsson     OK Kullingshof                  33:55    
 51      59    Joakim Sie         Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   34:20    
 52      72    Joakim Sjöberg     Helsingborgs SOK                34:42    
 53      14    Anders Granberg    OK Klemmingen Gnesta            34:43    
 54      61    Fredrik Wigertz    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   34:50    
 55      6     Magnus Fransson    Ärla IF                         35:24    
 56      71    Viktor Westin      Bredaryds SOK / Finspångs SOK   35:59    
 57      25    Niklas Paganus     Lynx / Angelniemi               36:00    
 58      19    Simon Samuelsson   Ymer / Rydboholm / Bredared     36:38    
 59      56    Viktor Tovesson    OK Orion                        37:30    
 60      37    Ludwig Eriksson    Södertälje-Nykvarn Orienterin   37:33    
 61      67    Hampus Maritzon    Örkelljunga FK/ FK Boken        37:50    
 62      36    Martin H Carlsson  Tjällmo-Godegård / Motala AIF   37:58    
 63      70    Lisa Borssén       Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   38:11    
 64      41    Nathalie Rygh      Mariestads FK                   38:44    
 65      55    David Stigsmark    Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    39:09    
 66      38    Johanna Bernhardss OK Hällen                       39:24    
 67      32    Erik Sköld         Linköpings OK                   39:53    
 67      77    Ville Alho         Rajamäen Rykmentti / KuoSu      39:53    
 69      9     Mikael Mellberg    Tumba-Mälarhöjden / Snättring   39:58    
 70      66    Emil Börjesson     Lidköping/Klyftamo/Ryda         40:14    
 71      78    Linda Vanskanen    OK Raseborg                     40:36    
 72      34    Johan Gunnarsson   Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     40:50    
 73      54    Emma Andersson     Ulricehamns OK                  41:08    
 74      60    Johan Bengtsson    OK Ravinen/Bromma Vällingby     41:49    
 75      73    Pernilla Petersson Burseryd / Reftele / Vivill     42:19    
 76      48    Emelie Bertling    Eskilstuna OL / OK Tor          42:41    
 77      69    Karl Modig         OK Alehof                       45:04    
 78      16    Antti Rousku       MS Parma                        45:21    
 79      74    Elin Classon       OK Orinto                       47:07    
 80      81    Anton Philipsson   Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné   47:46    



Återgå till huvudsidan