U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD18  (80)         Sträcka  2     

  1      80    Vetle Ruud Bråtten Lillomarka/Raumar/Fossum IF     36:00    
  2      5     Christian Kollberg Järla IF OK                     36:27    
  3      43    Andreas Allerhed   IFK Moras OK                    36:37    
  4      1     Love Sintring      Hagaby GoIF                     37:25    
  5      29    Rickard Olsson     Haninge SOK / Söders SOL        37:30    
  6      57    Johan Högstrand    Markbygdens OK                  37:59    
  7      16    Sami Hämäläinen    MS Parma                        38:00    
  8      71    Oskar SVensson     Bredaryds SOK / Finspångs SOK   38:05    
  9      7     Henrik Berggren    OK Denseln                      38:10    
  9      47    Antton Viljakainen Keravan Urheilijat              38:10    
 11      58    Niko-Petteri Salo  Paimion Rasti                   38:23    
 12      40    Oscar Riis         Gamleby / Västervik             38:24    
 13      24    Olli Hiidensalo    DELTA                           39:11    
 14      28    Miika Arvola       Koovee                          39:18    
 15      36    Johan Sjögräs      Tjällmo-Godegård / Motala AIF   39:21    
 16      3     Antti Honkimar     Espoon Suunta                   39:45    
 17      2     Jocke Svensk       Stora Tuna OK                   39:47    
 18      15    Erik Nero          Falköpings AIK                  39:48    
 19      41    Andreas Karlsson   Mariestads FK                   40:05    
 20      44    Lennart Johansson  Nyköping / Strängnäs-Malmby     40:17    
 21      25    Mikko Siren        Lynx / Angelniemi               40:18    
 22      72    Viktor Stensson    Helsingborgs SOK                40:21    
 23      18    Kalle Bergman      OK Ravinen                      40:28    
 24      35    Ola Granqvist      Täby OK                         40:34    
 25      42    Calle Sundelius    Attunda / Järfälla              40:35    
 26      46    Attila Molnar      Helsingin Suunnistajat          40:36    
 27      22    Mikko Hölli        Kangasala SK                    40:40    
 28      4     Jonatan Aronsson   OK Tisaren                      40:53    
 29      50    Jan Klapal         OK Kåre                         40:59    
 30      53    Marcus Jansson     OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    41:00    
 31      26    Adam Sandstedt     Eksjö SOK                       41:30    
 32      37    Jonas Borg         Södertälje-Nykvarn Orienterin   42:01    
 33      13    Eric Randau        Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    42:30    
 33      69    Joakim Aliasson    OK Alehof                       42:30    
 35      20    Rasmus Alén        Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   42:31    
 36      61    Joakim Wigertz     Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   43:04    
 37      64    Erik Fernlund      Säterbygdens OK                 43:33    
 38      33    Viktor Blomqvist   OK Skogsfalken                  43:37    
 39      77    Aapo Aaltio        Rajamäen Rykmentti / KuoSu      43:41    
 40      76    Johan Kristensson  Skåneslättens OL                43:58    
 41      60    Joakim Berg        OK Ravinen/Bromma Vällingby     44:00    
 42      73    Daniel Svensson    Burseryd / Reftele / Vivill     44:02    
 43      17    Anton Helgman      OK Tyr                          44:06    
 44      9     Anders Karlsson    Tumba-Mälarhöjden / Snättring   44:12    
 45      21    Marcus von Schoult IF Sibbo-Vargarna               44:43    
 46      8     Jonas Kärrström    Tullinge SK                     45:05    
 47      6     Reinie Grende      Ärla IF                         45:18    
 48      75    Per Skyggeson      OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    45:37    
 49      30    Martin Larsson     OK Tranan / Hestra IF           45:42    
 50      12    Daniel Knutsen     Gävle OK                        45:52    
 51      45    Marcus Krona       Skogshjortarna/Ryda/Länna       46:15    
 52      32    Henrik Tosteberg   Linköpings OK                   46:20    
 53      56    Johan Engström     OK Orion                        46:26    
 54      63    Emil Blomkvist     OK Kolmården/Hasharon/Modin     46:30    
 55      34    Joel Nilsson       Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     46:37    
 56      65    Jonathan Andersson Växjö OK                        46:58    
 57      23    Emil Andersson     OK Kullingshof                  47:06    
 58      14    Karl Larsson       OK Klemmingen Gnesta            47:25    
 59      66    Albin Evertsson    Lidköping/Klyftamo/Ryda         47:39    
 60      38    Fredrik Carlsson   OK Hällen                       48:04    
 61      11    Mikko Haikonen     Tampereen Pyrintö lag 1         49:05    
 62      67    Simon Månsson      Örkelljunga FK/ FK Boken        49:26    
 63      31    Jussi Parkkinen    SK Pohjantähti                  49:33    
 64      70    Jens Wängdahl      Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   49:46    
 65      19    Niklas Österlund   Ymer / Rydboholm / Bredared     50:16    
 66      52    Joel Andersson     IK Gandvik                      50:30    
 67      59    Andreas Konring    Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   51:11    
 68      55    Marcus Wallin      Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    51:12    
 69      49    David Arborelius   Hjärnarps GH OL / IS Kullen     51:13    
 70      27    Hampus Andersson   OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs I   51:25    
 70      54    Gabriel Andersson  Ulricehamns OK                  51:25    
 72      48    Lovis Onsbring Gus Eskilstuna OL / OK Tor          51:50    
 73      79    Eero Korpi         KauWisa/LapVi/KortJV            53:17    
 74      78    Roy Wickholm       OK Raseborg                     53:24    
 75      68    Heikki Virekunnas  Tampereen Pyrintö lag 2         55:25    
 76      39    Sofie Landqvist    Köping-Kolsva OK                57:53    
 77      62    David Karlsson     OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby O   60:43    
 78      10    Kristoffer Arnesso Västerås SOK                    65:45    
 79      74    Alexander Magnusso OK Orinto                       71:06    
         81    Carl-Johan Bergman Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné   Felst.   



Återgå till huvudsidan