U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:41
Resultatskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl   Startnr  Namn               Lag                              Tid     


HD18  (80)         Sträcka  1     

  1      4     Martin Sand        OK Tisaren                      34:21    
  2      69    John Persson       OK Alehof                       35:33    
  3      13    Oskar Ljungkvist   Hakarpspojkarna/Vista/Nässjö    36:14    
  4      1     Olof Dahlgren      Hagaby GoIF                     36:49    
  5      32    Robert Vängell     Linköpings OK                   36:51    
  6      24    Otto Loukkalahti   DELTA                           36:55    
  6      28    Markus Sinijärvi   Koovee                          36:55    
  8      40    Johan Norberg      Gamleby / Västervik             36:58    
  9      42    Mattias Hallmén    Attunda / Järfälla              36:59    
 10      60    Max-Peter Bejmer   OK Ravinen/Bromma Vällingby     37:01    
 11      54    Jesper Nilsson     Ulricehamns OK                  37:04    
 11      78    Erik Haajanen      OK Raseborg                     37:04    
 13      3     Oskari Mikkola     Espoon Suunta                   37:06    
 14      22    Tauno Tiirats      Kangasala SK                    37:07    
 15      35    Axel Hansson       Täby OK                         37:09    
 16      26    Viktor Antonsson   Eksjö SOK                       37:10    
 17      46    Mikko Laakso       Helsingin Suunnistajat          37:11    
 18      41    Albin Pettersson   Mariestads FK                   37:26    
 19      66    Simon Markendahl   Lidköping/Klyftamo/Ryda         37:30    
 20      21    Victor Mansner     IF Sibbo-Vargarna               37:35    
 21      15    Rasmus Persson     Falköpings AIK                  37:43    
 22      58    Janne Nieminen     Paimion Rasti                   37:44    
 23      2     Erik Blomgren      Stora Tuna OK                   37:48    
 24      8     Johan Kärrström    Tullinge SK                     37:52    
 25      55    Erik Malmberg      Stora Tuna/Kvarnsvedens GoIF    38:01    
 26      34    Anders Hedberg     Lerums SOK/OK Landehof/GMOK     38:03    
 26      36    Gösta Berger-Åhrén Tjällmo-Godegård / Motala AIF   38:03    
 28      6     Tobias Olofsson-Bi Ärla IF                         38:04    
 29      48    Carl-Johan Högberg Eskilstuna OL / OK Tor          38:34    
 29      77    Eetu Summanen      Rajamäen Rykmentti / KuoSu      38:34    
 31      17    Jesper Öström      OK Tyr                          38:40    
 32      29    Oliver Lindblad-Pe Haninge SOK / Söders SOL        38:44    
 33      73    Joakim Magnusson   Burseryd / Reftele / Vivill     38:53    
 34      45    Gustav Stenberg    Skogshjortarna/Ryda/Länna       38:55    
 35      37    Linus Ericsson     Södertälje-Nykvarn Orienterin   38:56    
 36      61    Robert Sandberg    Rånäs OK/OK Roslagen/L-100 IF   38:57    
 37      76    Martin Lindeberg   Skåneslättens OL                39:15    
 38      80    Mathias Benjaminse Lillomarka/Raumar/Fossum IF     39:17    
 39      20    Tero Linnainmaa    Valkeakosken Haka/Kyrös-Rasti   39:19    
 39      31    Lauri Heikka       SK Pohjantähti                  39:19    
 41      16    Eero-Matti Vainio  MS Parma                        39:27    
 42      57    Albin Andersson    Markbygdens OK                  39:29    
 43      5     Micke Refors       Järla IF OK                     39:30    
 44      67    Anton Österblad    Örkelljunga FK/ FK Boken        39:34    
 45      7     Christer Lilja     OK Denseln                      39:35    
 46      12    Erik Boman         Gävle OK                        39:42    
 47      18    Joel Lenell        OK Ravinen                      40:35    
 48      14    Christian Tingströ OK Klemmingen Gnesta            40:48    
 48      44    Anton Sundin       Nyköping / Strängnäs-Malmby     40:48    
 50      72    Niklas Olofsson    Helsingborgs SOK                40:52    
 51      38    Tommy Söderberg    OK Hällen                       40:56    
 52      43    Linus Rapp         IFK Moras OK                    41:00    
 53      52    Erik Andersson     IK Gandvik                      41:03    
 54      64    Henrik Klaar       Säterbygdens OK                 41:04    
 55      79    Antti Hakala       KauWisa/LapVi/KortJV            41:05    
 56      53    Olle Algotsson     OK Milan/Garphyttan/Tylöskog    41:06    
 57      9     Patrik Axelsson    Tumba-Mälarhöjden / Snättring   41:17    
 58      25    Jermu Kujanpää     Lynx / Angelniemi               41:34    
 59      39    Janne Selkälä      Köping-Kolsva OK                41:52    
 60      23    Simon Andersson    OK Kullingshof                  41:59    
 61      63    Måns Bränneby      OK Kolmården/Hasharon/Modin     42:11    
 62      50    Radek Nozka        OK Kåre                         42:55    
 63      75    Adam Georgsson     OK Nackhe/Hylte OK/IK Trenne    42:57    
 64      19    Gustav Eklöf       Ymer / Rydboholm / Bredared     43:32    
 65      56    Emil Olsson        OK Orion                        43:47    
 66      74    Erik Classon       OK Orinto                       43:51    
 67      70    Torbjörn Almegins  Gipen/Stenungsund/Kroppefjäll   43:58    
 68      59    Andreas Bergmann   Sorø/FarumTisvilde/Spring Cup   44:22    
 69      71    Henrik Andersson   Bredaryds SOK / Finspångs SOK   44:27    
 70      68    Markus Stolze      Tampereen Pyrintö lag 2         44:41    
 71      65    Pontus Johansson   Växjö OK                        46:25    
 72      11    Lauri Kahila       Tampereen Pyrintö lag 1         46:30    
 73      30    Karl-Johan Westber OK Tranan / Hestra IF           46:31    
 74      81    Anton Tegendal     Ok Älme/Markaryds FK/Ok Linné   47:01    
 75      10    Rikard Wadman      Västerås SOK                    53:14    
 76      27    Oskar Andersson    OK Gynge/OK Tyringe/Härlövs I   58:01    
 77      62    Anna Segersson     OK 64 Torpa /Boxholm-Mjölby O   62:09    
 78      33    Tobias Nilsson     OK Skogsfalken                  62:21    
 79      49    Martin Bengtsson   Hjärnarps GH OL / IS Kullen     62:24    
         47    Santtu Sainio      Keravan Urheilijat              Felst.   



Återgå till huvudsidan