U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:48
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




HD18 str 7-8               B 2.700 km                                  

    1      2 Emil Svensk           HD18     16:08  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Stora Tuna OK                           2:54    4:30    7:59   10:21   13:01   14:21   15:06   16:08                                                 
                                                     2:54    1:36    3:29    2:22    2:40    1:20    0:45    1:02                                                 
    2      5 Martin Dahlgren-Rosen HD18     16:53  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Järla IF OK                             3:06    4:51    8:07   10:33   13:28   15:07   15:59   16:53                                                 
                                                     3:06    1:45    3:16    2:26    2:55    1:39    0:52    0:54                                                 
    3     80 Eivind Tandsevold     HD18     16:54  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Lillomarka/Raumar/Fos                   3:18    5:13    7:59   10:54   13:39   15:03   15:53   16:54                                                 
                                                     3:18    1:55    2:46    2:55    2:45    1:24    0:50    1:01                                                 
    4     43 Niklas Olsson         HD18     16:58  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 IFK Moras OK                            3:07    4:53    8:00   10:52   13:35   15:09   16:00   16:58                                                 
                                                     3:07    1:46    3:07    2:52    2:43    1:34    0:51    0:58                                                 
    5     18 André Sahlsten        HD18     17:04  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Ravinen                              3:14    5:08    8:12   10:46   13:51   15:16   16:05   17:04                                                 
                                                     3:14    1:54    3:04    2:34    3:05    1:25    0:49    0:59                                                 
    6     11 Jussi-Elmeri Halme    HD18     17:12  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Tampereen Pyrintö lag                   3:19    5:11    8:25   11:01   13:34   15:02   16:05   17:12                                                 
                                                     3:19    1:52    3:14    2:36    2:33    1:28    1:03    1:07                                                 
    7     29 Olle Carlsson         HD18     17:17  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Haninge SOK / Söders                    3:25    5:22    8:48   11:35   14:06   15:31   16:17   17:17                                                 
                                                     3:25    1:57    3:26    2:47    2:31    1:25    0:46    1:00                                                 
    8     50 Johan Forsgren        HD18     17:32  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Kåre                                 3:08    5:03    8:14   10:52   13:30   15:02   16:33   17:32                                                 
                                                     3:08    1:55    3:11    2:38    2:38    1:32    1:31    0:59                                                 
    9     28 Mikko Polvi           HD18     17:38  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Koovee                                  3:25    5:20    8:27   11:10   14:12   15:41   16:28   17:38                                                 
                                                     3:25    1:55    3:07    2:43    3:02    1:29    0:47    1:10                                                 
    9     70 Dennis Nyqvist        HD18     17:38  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Gipen/Stenungsund/Kro                   3:20    5:30    9:11   11:47   14:24   15:50   16:41   17:38                                                 
                                                     3:20    2:10    3:41    2:36    2:37    1:26    0:51    0:57                                                 
   11      3 Akseli Escartin       HD18     17:47  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Espoon Suunta                           3:11    5:22    8:39   11:10   14:24   15:56   16:43   17:47                                                 
                                                     3:11    2:11    3:17    2:31    3:14    1:32    0:47    1:04                                                 
   12     42 David Larson          HD18     17:49  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Attunda / Järfälla                      3:07    5:50    9:02   11:45   14:36   16:04   16:52   17:49                                                 
                                                     3:07    2:43    3:12    2:43    2:51    1:28    0:48    0:57                                                 
   13     22 Timo Moisander        HD18     17:52  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Kangasala SK                            3:34    5:37    9:09   11:50   14:37   16:07   16:53   17:52                                                 
                                                     3:34    2:03    3:32    2:41    2:47    1:30    0:46    0:59                                                 
   14      7 Pontus Andersson      HD18     17:53  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Denseln                              3:20    5:15    9:00   11:39   14:35   15:56   16:47   17:53                                                 
                                                     3:20    1:55    3:45    2:39    2:56    1:21    0:51    1:06                                                 
   15     75 Joel Johnsson         HD18     18:00  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Nackhe/Hylte OK/IK                   3:37    5:43    8:51   11:33   14:17   15:51   16:43   18:00                                                 
                                                     3:37    2:06    3:08    2:42    2:44    1:34    0:52    1:17                                                 
   16      1 Daniel Persson        HD18     18:06  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Hagaby GoIF                             3:15    5:09    8:25   11:21   14:35   16:11   17:04   18:06                                                 
                                                     3:15    1:54    3:16    2:56    3:14    1:36    0:53    1:02                                                 
   17     36 Martin Allard Jr      HD18     18:11  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Tjällmo-Godegård / Mo                   3:29    5:34    8:54   11:39   14:21   15:48   17:13   18:11                                                 
                                                     3:29    2:05    3:20    2:45    2:42    1:27    1:25    0:58                                                 
   18     79 Valteri Patana        HD18     18:17  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 KauWisa/LapVi/KortJV                    3:03    4:41    7:47   10:23   14:40   16:12   17:21   18:17                                                 
                                                     3:03    1:38    3:06    2:36    4:17    1:32    1:09    0:56                                                 
   19     35 Johan Clemedson       HD18     18:22  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Täby OK                                 3:28    5:27    9:12   11:37   14:57   16:26   17:14   18:22                                                 
                                                     3:28    1:59    3:45    2:25    3:20    1:29    0:48    1:08                                                 
   20     62 Joel Walfridsson      HD18     18:33  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK 64 Torpa /Boxholm-                   3:24    5:29    9:32   12:05   14:55   16:30   17:29   18:33                                                 
                                                     3:24    2:05    4:03    2:33    2:50    1:35    0:59    1:04                                                 
   21     16 Aleksi Salonen        HD18     18:34  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 MS Parma                                3:30    5:30    9:04   12:05   14:56   16:34   17:30   18:34                                                 
                                                     3:30    2:00    3:34    3:01    2:51    1:38    0:56    1:04                                                 
   21     66 Oskar Börjesson       HD18     18:34  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Lidköping/Klyftamo/Ry                   3:04    6:39    9:33   12:02   15:02   16:42   17:32   18:34                                                 
                                                     3:04    3:35    2:54    2:29    3:00    1:40    0:50    1:02                                                 
   23     37 Johna Ek-Larsson      HD18     19:01  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Södertälje-Nykvarn Or                   3:24    6:26    9:41   12:12   15:43   17:11   17:58   19:01                                                 
                                                     3:24    3:02    3:15    2:31    3:31    1:28    0:47    1:03                                                 
   23     46 Jaakko Timo           HD18     19:01  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Helsingin Suunnistaja                   3:54    6:31    9:57   12:29   15:53   17:19   18:06   19:01                                                 
                                                     3:54    2:37    3:26    2:32    3:24    1:26    0:47    0:55                                                 
   25     21 Fredrik Blomster      HD18     19:13  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 IF Sibbo-Vargarna                       3:14    5:14    8:37   11:13   15:13   17:14   18:05   19:13                                                 
                                                     3:14    2:00    3:23    2:36    4:00    2:01    0:51    1:08                                                 
   26     65 Jakob Säll            HD18     19:15  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Växjö OK                                3:43    5:46    8:56   11:33   15:44   17:19   18:11   19:15                                                 
                                                     3:43    2:03    3:10    2:37    4:11    1:35    0:52    1:04                                                 
   27      4 Martin Cissel         HD18     19:18  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Tisaren                              3:42    6:04    9:40   12:27   15:46   17:17   18:12   19:18                                                 
                                                     3:42    2:22    3:36    2:47    3:19    1:31    0:55    1:06                                                 
   28     48 Martin Andersson      HD18     19:21  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Eskilstuna OL / OK To                   3:44    6:06   10:04   12:59   16:01   17:25   18:23   19:21                                                 
                                                     3:44    2:22    3:58    2:55    3:02    1:24    0:58    0:58                                                 
   29     44 Jens Sundbüe          HD18     19:41  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Nyköping / Strängnäs-                   3:13    5:24    9:55   13:45   16:12   17:49   18:37   19:41                                                 
                                                     3:13    2:11    4:31    3:50    2:27    1:37    0:48    1:04                                                 
   30     32 Einar Johansson       HD18     19:44  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Linköpings OK                           3:24    5:22    9:25   11:52   15:42   17:56   18:41   19:44                                                 
                                                     3:24    1:58    4:03    2:27    3:50    2:14    0:45    1:03                                                 
   31     24 Pekka Mattila         HD18     19:45  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 DELTA                                   3:33    5:40   10:26   12:57   16:16   17:42   18:41   19:45                                                 
                                                     3:33    2:07    4:46    2:31    3:19    1:26    0:59    1:04                                                 
   32     34 Gustaf Sparrevik      HD18     19:48  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Lerums SOK/OK Landeho                   3:43    5:52    9:00   12:11   15:47   17:32   18:42   19:48                                                 
                                                     3:43    2:09    3:08    3:11    3:36    1:45    1:10    1:06                                                 
   33     77 Miika Koskinen        HD18     19:54  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Rajamäen Rykmentti /                    3:52    6:20   10:02   13:05   16:05   17:42   18:43   19:54                                                 
                                                     3:52    2:28    3:42    3:03    3:00    1:37    1:01    1:11                                                 
   34      8 Emil Andersson        HD18     19:59  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Tullinge SK                             3:41    6:03    9:39   12:58   16:04   17:45   18:44   19:59                                                 
                                                     3:41    2:22    3:36    3:19    3:06    1:41    0:59    1:15                                                 
   35     41 Marcus Bengtsson      HD18     20:12  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Mariestads FK                           3:57    5:58   10:53   13:36   16:35   18:08   19:00   20:12                                                 
                                                     3:57    2:01    4:55    2:43    2:59    1:33    0:52    1:12                                                 
   36     13 Adam Granstedt        HD18     20:18  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Hakarpspojkarna/Vista                   3:15    5:05    8:17   11:39   16:52   18:16   19:09   20:18                                                 
                                                     3:15    1:50    3:12    3:22    5:13    1:24    0:53    1:09                                                 
   36     25 Annika Kottonen       HD18     20:18  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Lynx / Angelniemi                       3:46    5:56    9:54   13:11   16:38   18:17   19:13   20:18                                                 
                                                     3:46    2:10    3:58    3:17    3:27    1:39    0:56    1:05                                                 
   38     52 Andreas Brag-Jonsson  HD18     20:32  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 IK Gandvik                              3:50    6:00    9:53   13:29   16:39   18:30   19:22   20:32                                                 
                                                     3:50    2:10    3:53    3:36    3:10    1:51    0:52    1:10                                                 
   39     31 Konsta Vanhanen       HD18     20:45  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 SK Pohjantähti                          4:01    6:09   10:12   14:00   17:06   18:45   19:35   20:45                                                 
                                                     4:01    2:08    4:03    3:48    3:06    1:39    0:50    1:10                                                 
   40     26 Hampus Bergander      HD18     21:01  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Eksjö SOK                               3:35    5:47    9:49   13:13   16:34   18:10   19:56   21:01                                                 
                                                     3:35    2:12    4:02    3:24    3:21    1:36    1:46    1:05                                                 
   41     53 Martin Karlsson       HD18     21:02  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Milan/Garphyttan/T                   3:38    6:07   10:35   13:40   17:03   18:50   19:47   21:02                                                 
                                                     3:38    2:29    4:28    3:05    3:23    1:47    0:57    1:15                                                 
   42     76 Jakob Segerslätt      HD18     21:04  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Skåneslättens OL                        3:34    5:45    9:35   13:15   16:56   18:47   19:48   21:04                                                 
                                                     3:34    2:11    3:50    3:40    3:41    1:51    1:01    1:16                                                 
   43     30 Anton Nilsson         HD18     21:44  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Tranan / Hestra IF                   3:27    5:39    9:10   15:00   18:11   19:48   20:37   21:44                                                 
                                                     3:27    2:12    3:31    5:50    3:11    1:37    0:49    1:07                                                 
   44     64 Emma Backlund         HD18     21:45  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Säterbygdens OK                         4:16    6:33   10:50   13:53   17:26   19:32   20:33   21:45                                                 
                                                     4:16    2:17    4:17    3:03    3:33    2:06    1:01    1:12                                                 
   45     56 Alexander Johansson   HD18     21:46  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Orion                                3:34    5:47   10:04   13:01   16:44   19:36   20:40   21:46                                                 
                                                     3:34    2:13    4:17    2:57    3:43    2:52    1:04    1:06                                                 
   46     20 Joonas Salminen       HD18     21:47  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Valkeakosken Haka/Kyr                   3:35    5:44    9:23   12:01   17:18   19:32   20:44   21:47                                                 
                                                     3:35    2:09    3:39    2:38    5:17    2:14    1:12    1:03                                                 
   47     54 Lisa Danehammar       HD18     21:57  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Ulricehamns OK                          3:47    6:03   11:04   15:02   18:14   19:47   20:47   21:57                                                 
                                                     3:47    2:16    5:01    3:58    3:12    1:33    1:00    1:10                                                 
   48     58 Tuomas Soisalo        HD18     22:12  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Paimion Rasti                           4:05    6:32   10:40   14:57   18:34   20:12   21:09   22:12                                                 
                                                     4:05    2:27    4:08    4:17    3:37    1:38    0:57    1:03                                                 
   49     55 Anton Gustavsson      HD18     23:35  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Stora Tuna/Kvarnsvede                   4:23    6:56   11:25   14:48   18:52   20:40   22:23   23:35                                                 
                                                     4:23    2:33    4:29    3:23    4:04    1:48    1:43    1:12                                                 
   50     73 Elin Turesson         HD18     23:42  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Burseryd / Reftele /                    4:21    6:50   11:10   14:42   19:04   21:06   22:23   23:42                                                 
                                                     4:21    2:29    4:20    3:32    4:22    2:02    1:17    1:19                                                 
   51     71 Fredrik A Eriksson    HD18     23:48  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Bredaryds SOK / Finsp                   4:08    6:36   11:07   14:23   18:31   20:28   22:29   23:48                                                 
                                                     4:08    2:28    4:31    3:16    4:08    1:57    2:01    1:19                                                 
   52     45 Mattias Kihl          HD18     23:52  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Skogshjortarna/Ryda/L                   4:15    7:13   11:41   15:04   19:18   21:31   22:42   23:52                                                 
                                                     4:15    2:58    4:28    3:23    4:14    2:13    1:11    1:10                                                 
   53     12 Nils Lemoine          HD18     23:56  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Gävle OK                                4:09    6:36   11:01   14:35   19:21   21:08   22:30   23:56                                                 
                                                     4:09    2:27    4:25    3:34    4:46    1:47    1:22    1:26                                                 
   54     61 Matthias Andersson    HD18     24:05  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Rånäs OK/OK Roslagen/                   4:06    7:04   11:41   15:26   19:49   21:37   22:46   24:05                                                 
                                                     4:06    2:58    4:37    3:45    4:23    1:48    1:09    1:19                                                 
   55     63 Ebba Westerberg       HD18     24:09  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Kolmården/Hasharon                   4:45    7:17   11:42   15:19   19:00   21:58   22:59   24:09                                                 
                                                     4:45    2:32    4:25    3:37    3:41    2:58    1:01    1:10                                                 
   56     17 Andreas Leandersson   HD18     25:13  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Tyr                                  3:12    4:54   13:50   16:21   21:44   23:25   24:11   25:13                                                 
                                                     3:12    1:42    8:56    2:31    5:23    1:41    0:46    1:02                                                 
   57     38 Linnea Hultman        HD18     25:24  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Hällen                               4:28    7:51   13:06   16:43   20:59   22:57   24:06   25:24                                                 
                                                     4:28    3:23    5:15    3:37    4:16    1:58    1:09    1:18                                                 
   58     67 Linus Welander        HD18     25:26  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Örkelljunga FK/ FK Bo                   4:18    7:26   11:59   15:24   21:08   23:14   24:15   25:26                                                 
                                                     4:18    3:08    4:33    3:25    5:44    2:06    1:01    1:11                                                 
   59     15 Oscar Niklasson       HD18     25:31  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Falköpings AIK                          4:30    7:09   12:27   16:12   20:41   23:04   24:12   25:31                                                 
                                                     4:30    2:39    5:18    3:45    4:29    2:23    1:08    1:19                                                 
   60     47 Antti Sainio          HD18     25:35  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Keravan Urheilijat                      4:19    6:48   10:59   14:09   20:58   23:24   24:30   25:35                                                 
                                                     4:19    2:29    4:11    3:10    6:49    2:26    1:06    1:05                                                 
   61     49 Maja Arborelius       HD18     25:44  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Hjärnarps GH OL / IS                    4:23    7:19   12:33   16:23   20:26   22:26   24:26   25:44                                                 
                                                     4:23    2:56    5:14    3:50    4:03    2:00    2:00    1:18                                                 
   62     10 August Mikaelsson     HD18     26:26  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Västerås SOK                            4:00    6:15   11:20   19:06   22:16   24:03   25:13   26:26                                                 
                                                     4:00    2:15    5:05    7:46    3:10    1:47    1:10    1:13                                                 
   63     27 Evelina Bengtsson     HD18     26:55  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Gynge/OK Tyringe/H                   5:20    8:38   13:56   17:36   22:18   24:21   25:30   26:55                                                 
                                                     5:20    3:18    5:18    3:40    4:42    2:03    1:09    1:25                                                 
   64     33 Jacob Wåhlin          HD18     27:04  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Skogsfalken                          3:58    6:34   10:53   14:26   22:21   24:50   25:59   27:04                                                 
                                                     3:58    2:36    4:19    3:33    7:55    2:29    1:09    1:05                                                 
   65     40 Henrik Pettersson     HD18     27:40  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Gamleby / Västervik                     3:34    5:46    9:21   13:08   23:32   25:04   26:31   27:40                                                 
                                                     3:34    2:12    3:35    3:47   10:24    1:32    1:27    1:09                                                 
   66     14 Tove Sahl Paavo       HD18     27:42  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Klemmingen Gnesta                    4:17    7:40   12:48   16:55   22:02   24:44   26:22   27:42                                                 
                                                     4:17    3:23    5:08    4:07    5:07    2:42    1:38    1:20                                                 
   67     59 Tanja K.Endersen      HD18     27:51  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Sorø/FarumTisvilde/Sp                   5:02    8:15   13:09   17:05   22:18   25:01   26:13   27:51                                                 
                                                     5:02    3:13    4:54    3:56    5:13    2:43    1:12    1:38                                                 
   68     19 Linus Landergren      HD18     27:55  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Ymer / Rydboholm / Br                   3:59    6:49   11:24   14:39   18:07   25:19   26:38   27:55                                                 
                                                     3:59    2:50    4:35    3:15    3:28    7:12    1:19    1:17                                                 
   69     57 Joel Udd              HD18     28:05  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Markbygdens OK                          4:22    6:46   16:17   19:34   23:28   25:24   26:38   28:05                                                 
                                                     4:22    2:24    9:31    3:17    3:54    1:56    1:14    1:27                                                 
   70     23 Philip Barkestedt     HD18     28:52  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Kullingshof                          4:30    7:33   12:26   18:07   23:19   25:48   27:37   28:52                                                 
                                                     4:30    3:03    4:53    5:41    5:12    2:29    1:49    1:15                                                 
   71     78 Laura Sopen-Luoma     HD18     29:16  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Raseborg                             4:46    7:25   13:10   17:39   24:50   26:51   28:00   29:16                                                 
                                                     4:46    2:39    5:45    4:29    7:11    2:01    1:09    1:16                                                 
   72     72 Dennis Rudkvist       HD18     29:32  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Helsingborgs SOK                        3:56    7:56   15:13   19:16   24:35   27:05   28:18   29:32                                                 
                                                     3:56    4:00    7:17    4:03    5:19    2:30    1:13    1:14                                                 
   73     39 Gustaf Lagergren      HD18     30:33  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Köping-Kolsva OK                        4:45    8:28   17:34   21:49   25:32   28:21   29:20   30:33                                                 
                                                     4:45    3:43    9:06    4:15    3:43    2:49    0:59    1:13                                                 
   74     60 Morgan Hjort          HD18     31:19  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Ravinen/Bromma Väl                   4:01    7:17   11:22   14:59   26:59   28:58   30:03   31:19                                                 
                                                     4:01    3:16    4:05    3:37   12:00    1:59    1:05    1:16                                                 
   75      9 Matilda Jonasson      HD18     34:01  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Tumba-Mälarhöjden / S                   4:53    8:13   13:22   20:44   28:54   31:33   32:38   34:01                                                 
                                                     4:53    3:20    5:09    7:22    8:10    2:39    1:05    1:23                                                 
   76      6 Oskar Karlsson        HD18     34:29  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Ärla IF                                 4:52    8:16   13:40   18:46   28:10   31:28   32:59   34:29                                                 
                                                     4:52    3:24    5:24    5:06    9:24    3:18    1:31    1:30                                                 
   77     69 Emil Andersson        HD18     35:23  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Alehof                               4:05    6:38   23:31   26:45   30:59   33:04   34:12   35:23                                                 
                                                     4:05    2:33   16:53    3:14    4:14    2:05    1:08    1:11                                                 
   78     68 Lotta Tuominen        HD18     47:45  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Tampereen Pyrintö lag                   5:34   10:22   20:46   31:12   40:51   44:36   46:24   47:45                                                 
                                                     5:34    4:48   10:24   10:26    9:39    3:45    1:48    1:21                                                 
   79     74 Johan Magnusson       HD18     54:13  1(104)  2(105)  3(112)  4(120)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Orinto                               7:06   12:32   22:56   32:47   43:17   48:51   52:16   54:13                                                 
                                                     7:06    5:26   10:24    9:51   10:30    5:34    3:25    1:57                                                 


Återgå till huvudsidan