U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:48
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




HD18 str 7-8               A 2.500 km                                  

    1      2 Gustav Eriksson       HD18     15:14  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Stora Tuna OK                           2:28    4:29    6:31    8:55   11:14   13:32   14:19   15:14                                                 
                                                     2:28    2:01    2:02    2:24    2:19    2:18    0:47    0:55                                                 
    2     80 Christian Gronvold    HD18     15:24  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Lillomarka/Raumar/Fos                   2:48    4:41    6:48    9:10   11:47   13:48   14:31   15:24                                                 
                                                     2:48    1:53    2:07    2:22    2:37    2:01    0:43    0:53                                                 
    3     17 Tom Ryen              HD18     16:34  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Tyr                                  2:52    4:54    7:14    9:47   12:24   14:32   15:29   16:34                                                 
                                                     2:52    2:02    2:20    2:33    2:37    2:08    0:57    1:05                                                 
    4     35 Martin Olsson         HD18     16:51  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Täby OK                                 2:52    4:56    8:01   10:18   12:40   14:52   15:47   16:51                                                 
                                                     2:52    2:04    3:05    2:17    2:22    2:12    0:55    1:04                                                 
    5      5 Johan Sundvall        HD18     16:53  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Järla IF OK                             2:45    4:56    7:13    9:49   12:35   15:12   15:56   16:53                                                 
                                                     2:45    2:11    2:17    2:36    2:46    2:37    0:44    0:57                                                 
    6     30 Dan Börjesson         HD18     17:03  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Tranan / Hestra IF                   3:00    5:10    7:34   10:20   13:03   15:18   16:07   17:03                                                 
                                                     3:00    2:10    2:24    2:46    2:43    2:15    0:49    0:56                                                 
    7     44 Niklas Gustafsson     HD18     17:12  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Nyköping / Strängnäs-                   2:58    5:12    7:39   10:31   13:15   15:25   16:13   17:12                                                 
                                                     2:58    2:14    2:27    2:52    2:44    2:10    0:48    0:59                                                 
    8     42 Rasmus Palmqvist      HD18     17:25  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Attunda / Järfälla                      2:59    5:09    7:48   10:28   13:11   15:25   16:19   17:25                                                 
                                                     2:59    2:10    2:39    2:40    2:43    2:14    0:54    1:06                                                 
    9     76 Philip Pålsson        HD18     17:35  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Skåneslättens OL                        3:04    5:13    7:25    9:50   12:08   15:49   16:35   17:35                                                 
                                                     3:04    2:09    2:12    2:25    2:18    3:41    0:46    1:00                                                 
   10     75 Erik Larsson          HD18     17:47  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Nackhe/Hylte OK/IK                   2:55    5:12    7:34   10:40   13:32   15:55   16:45   17:47                                                 
                                                     2:55    2:17    2:22    3:06    2:52    2:23    0:50    1:02                                                 
   11     79 Matti Laitila         HD18     17:51  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 KauWisa/LapVi/KortJV                    2:54    5:37    8:15   11:02   13:49   16:05   16:57   17:51                                                 
                                                     2:54    2:43    2:38    2:47    2:47    2:16    0:52    0:54                                                 
   12     11 Henri Kontoniemi      HD18     17:58  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Tampereen Pyrintö lag                   3:11    5:25    7:54   10:46   13:35   15:53   16:49   17:58                                                 
                                                     3:11    2:14    2:29    2:52    2:49    2:18    0:56    1:09                                                 
   13      7 Erik Nyberg           HD18     18:00  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Denseln                              2:54    5:16    7:32   10:26   13:48   16:01   16:55   18:00                                                 
                                                     2:54    2:22    2:16    2:54    3:22    2:13    0:54    1:05                                                 
   14      1 John Oskarsson        HD18     18:05  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Hagaby GoIF                             2:49    5:07    7:45   10:20   13:53   16:19   17:03   18:05                                                 
                                                     2:49    2:18    2:38    2:35    3:33    2:26    0:44    1:02                                                 
   15      8 Tintin Karlberg       HD18     18:09  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Tullinge SK                             2:57    5:02    8:02   10:46   14:09   16:20   17:08   18:09                                                 
                                                     2:57    2:05    3:00    2:44    3:23    2:11    0:48    1:01                                                 
   16     12 Albin Sjöhed          HD18     18:11  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Gävle OK                                3:14    6:27    8:42   11:11   13:48   16:12   17:12   18:11                                                 
                                                     3:14    3:13    2:15    2:29    2:37    2:24    1:00    0:59                                                 
   16     22 Lassi Tanskanen       HD18     18:11  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Kangasala SK                            3:09    5:16    8:04   11:02   13:50   16:11   17:06   18:11                                                 
                                                     3:09    2:07    2:48    2:58    2:48    2:21    0:55    1:05                                                 
   18     18 Markus Hjort          HD18     18:19  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Ravinen                              2:47    5:06    8:09   10:51   14:10   16:33   17:20   18:19                                                 
                                                     2:47    2:19    3:03    2:42    3:19    2:23    0:47    0:59                                                 
   19     77 Antto-Iiro Suhonen    HD18     18:32  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Rajamäen Rykmentti /                    3:24    5:48    8:20   11:59   14:39   16:38   17:36   18:32                                                 
                                                     3:24    2:24    2:32    3:39    2:40    1:59    0:58    0:56                                                 
   20     50 Nils Morell           HD18     18:38  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Kåre                                 2:54    5:13    7:40   10:53   14:04   16:41   17:35   18:38                                                 
                                                     2:54    2:19    2:27    3:13    3:11    2:37    0:54    1:03                                                 
   21     43 Mattias Göthberg      HD18     18:43  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 IFK Moras OK                            2:59    5:01    7:31   10:31   14:14   16:42   17:36   18:43                                                 
                                                     2:59    2:02    2:30    3:00    3:43    2:28    0:54    1:07                                                 
   21     46 Taneki Salo           HD18     18:43  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Helsingin Suunnistaja                   3:08    5:42    8:10   10:53   14:11   16:39   17:39   18:43                                                 
                                                     3:08    2:34    2:28    2:43    3:18    2:28    1:00    1:04                                                 
   23     13 Jakob Wahl            HD18     18:51  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Hakarpspojkarna/Vista                   3:13    5:55    8:25   11:32   14:30   17:00   17:50   18:51                                                 
                                                     3:13    2:42    2:30    3:07    2:58    2:30    0:50    1:01                                                 
   24     25 Tomi Koskela          HD18     18:52  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Lynx / Angelniemi                       3:15    6:14    8:44   11:54   14:40   16:53   17:48   18:52                                                 
                                                     3:15    2:59    2:30    3:10    2:46    2:13    0:55    1:04                                                 
   24     66 Herman Andersson      HD18     18:52  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Lidköping/Klyftamo/Ry                   3:11    5:42    9:02   11:43   14:43   16:54   17:49   18:52                                                 
                                                     3:11    2:31    3:20    2:41    3:00    2:11    0:55    1:03                                                 
   26     37 Frida J. Hellstadius  HD18     19:18  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M            *125                                 
           7 Södertälje-Nykvarn Or                   3:10    5:30    8:07   11:36   14:27   17:14   18:08   19:18           15:30                                 
                                                     3:10    2:20    2:37    3:29    2:51    2:47    0:54    1:10                                                 
   27      3 Aleksi Simola         HD18     19:23  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Espoon Suunta                           3:15    5:57    8:40   11:30   15:01   17:18   18:12   19:23                                                 
                                                     3:15    2:42    2:43    2:50    3:31    2:17    0:54    1:11                                                 
   28     58 Tuomo Yuluoma         HD18     19:58  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Paimion Rasti                           3:07    5:54    8:35   11:38   14:18   18:08   19:00   19:58                                                 
                                                     3:07    2:47    2:41    3:03    2:40    3:50    0:52    0:58                                                 
   29     47 Juusa Tupitsa         HD18     20:04  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Keravan Urheilijat                      3:24    6:22    9:06   12:14   15:14   18:01   19:00   20:04                                                 
                                                     3:24    2:58    2:44    3:08    3:00    2:47    0:59    1:04                                                 
   29     53 Jonatan Karlsson      HD18     20:04  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Milan/Garphyttan/T                   3:18    6:02    8:45   11:55   15:06   17:53   18:57   20:04                                                 
                                                     3:18    2:44    2:43    3:10    3:11    2:47    1:04    1:07                                                 
   31     16 Juho Dahl             HD18     20:07  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 MS Parma                                3:58    6:34    9:14   12:46   15:36   18:00   18:56   20:07                                                 
                                                     3:58    2:36    2:40    3:32    2:50    2:24    0:56    1:11                                                 
   32     21 Jean Sillman          HD18     20:13  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 IF Sibbo-Vargarna                       3:11    5:31    8:51   11:47   15:07   18:10   19:03   20:13                                                 
                                                     3:11    2:20    3:20    2:56    3:20    3:03    0:53    1:10                                                 
   33     20 Lauri Plihtari        HD18     20:17  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M            *200                                 
           7 Valkeakosken Haka/Kyr                   2:58    5:59    8:53   12:21   15:27   18:17   19:11   20:17           19:14                                 
                                                     2:58    3:01    2:54    3:28    3:06    2:50    0:54    1:06                                                 
   34     31 Matti Huotari         HD18     20:28  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 SK Pohjantähti                          3:18    6:12    9:00   12:38   15:44   18:22   19:17   20:28                                                 
                                                     3:18    2:54    2:48    3:38    3:06    2:38    0:55    1:11                                                 
   35     61 Simon Bohman          HD18     20:30  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Rånäs OK/OK Roslagen/                   3:06    5:59    8:42   12:08   15:15   17:58   19:32   20:30                                                 
                                                     3:06    2:53    2:43    3:26    3:07    2:43    1:34    0:58                                                 
   36     24 Tuomas Viirto         HD18     20:58  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 DELTA                                   3:24    6:15    8:53   12:55   16:04   18:46   19:44   20:58                                                 
                                                     3:24    2:51    2:38    4:02    3:09    2:42    0:58    1:14                                                 
   37     45 Oscar Stenberg        HD18     21:18  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Skogshjortarna/Ryda/L                   3:40    6:27    9:16   12:20   16:16   19:05   20:07   21:18                                                 
                                                     3:40    2:47    2:49    3:04    3:56    2:49    1:02    1:11                                                 
   38     62 Niclas Karlsson       HD18     21:31  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK 64 Torpa /Boxholm-                   3:31    6:05    9:05   13:07   16:24   19:08   20:12   21:31                                                 
                                                     3:31    2:34    3:00    4:02    3:17    2:44    1:04    1:19                                                 
   39     73 Jörgen Magnusson      HD18     21:47  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Burseryd / Reftele /                    3:12    6:04    8:37   12:05   16:25   19:09   20:37   21:47                                                 
                                                     3:12    2:52    2:33    3:28    4:20    2:44    1:28    1:10                                                 
   40     67 Anton Månsson         HD18     21:48  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Örkelljunga FK/ FK Bo                   3:48    6:28    9:19   13:06   16:12   18:56   20:31   21:48                                                 
                                                     3:48    2:40    2:51    3:47    3:06    2:44    1:35    1:17                                                 
   41     55 Adam Östberg          HD18     22:00  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Stora Tuna/Kvarnsvede                   3:14    6:18    9:18   12:41   17:07   20:00   21:01   22:00                                                 
                                                     3:14    3:04    3:00    3:23    4:26    2:53    1:01    0:59                                                 
   42      9 Hugo Nord             HD18     22:08  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Tumba-Mälarhöjden / S                   3:42    6:53   10:01   13:15   16:37   20:10   21:04   22:08                                                 
                                                     3:42    3:11    3:08    3:14    3:22    3:33    0:54    1:04                                                 
   43     63 Oskar Johansson       HD18     22:17  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Kolmården/Hasharon                   3:19    6:04    9:05   12:43   17:32   20:19   21:13   22:17                                                 
                                                     3:19    2:45    3:01    3:38    4:49    2:47    0:54    1:04                                                 
   44     19 Mikael Abrahamsson    HD18     22:36  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Ymer / Rydboholm / Br                   4:38    7:21   10:11   13:58   17:05   19:45   21:19   22:36                                                 
                                                     4:38    2:43    2:50    3:47    3:07    2:40    1:34    1:17                                                 
   45     27 Daniel Karlsson       HD18     22:42  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Gynge/OK Tyringe/H                   3:16    6:15    9:15   12:58   16:43   20:35   21:36   22:42                                                 
                                                     3:16    2:59    3:00    3:43    3:45    3:52    1:01    1:06                                                 
   46     48 Martin Norrman        HD18     22:55  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Eskilstuna OL / OK To                   4:06    6:49   10:00   13:55   17:10   20:19   21:36   22:55                                                 
                                                     4:06    2:43    3:11    3:55    3:15    3:09    1:17    1:19                                                 
   47     65 Josephine Regnell     HD18     22:56  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Växjö OK                                3:29    6:16    9:33   13:39   16:54   20:41   21:40   22:56                                                 
                                                     3:29    2:47    3:17    4:06    3:15    3:47    0:59    1:16                                                 
   48     36 Deje Melén            HD18     23:07  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Tjällmo-Godegård / Mo                   3:12    6:04    9:05   13:14   18:05   20:55   22:04   23:07                                                 
                                                     3:12    2:52    3:01    4:09    4:51    2:50    1:09    1:03                                                 
   49     10 Andreas Sundström     HD18     23:13  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Västerås SOK                            3:11    6:01    9:06   12:42   15:54   20:54   22:07   23:13                                                 
                                                     3:11    2:50    3:05    3:36    3:12    5:00    1:13    1:06                                                 
   50     34 Arvid Våg             HD18     23:37  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Lerums SOK/OK Landeho                   3:48    6:46    9:26   14:47   17:42   21:40   22:33   23:37                                                 
                                                     3:48    2:58    2:40    5:21    2:55    3:58    0:53    1:04                                                 
   51     70 Erik Stenberg         HD18     23:47  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Gipen/Stenungsund/Kro                   3:23    5:52   11:34   14:56   18:29   21:26   22:44   23:47                                                 
                                                     3:23    2:29    5:42    3:22    3:33    2:57    1:18    1:03                                                 
   52     26 Gustav Sandstedt      HD18     23:52  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Eksjö SOK                               3:25    6:11   10:56   13:58   17:46   21:42   22:48   23:52                                                 
                                                     3:25    2:46    4:45    3:02    3:48    3:56    1:06    1:04                                                 
   53     64 Stina Ernstsson       HD18     23:54  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Säterbygdens OK                         3:52    7:14   10:29   14:27   18:04   21:26   22:35   23:54                                                 
                                                     3:52    3:22    3:15    3:58    3:37    3:22    1:09    1:19                                                 
   54     57 Niklas Frisk          HD18     23:58  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Markbygdens OK                          3:32    6:32   10:38   14:18   18:24   21:28   22:43   23:58                                                 
                                                     3:32    3:00    4:06    3:40    4:06    3:04    1:15    1:15                                                 
   55     28 Joona Suontausta      HD18     24:01  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Koovee                                  3:22    6:06    8:50   12:18   15:43   21:54   22:52   24:01                                                 
                                                     3:22    2:44    2:44    3:28    3:25    6:11    0:58    1:09                                                 
   56     29 Love Ottosson         HD18     24:06  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Haninge SOK / Söders                    3:24    5:59    8:38   12:06   15:35   21:51   22:52   24:06                                                 
                                                     3:24    2:35    2:39    3:28    3:29    6:16    1:01    1:14                                                 
   57     41 Petter Nilsson        HD18     24:19  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Mariestads FK                           4:01    7:09   10:17   14:18   18:10   21:46   22:55   24:19                                                 
                                                     4:01    3:08    3:08    4:01    3:52    3:36    1:09    1:24                                                 
   58      4 Oscar Andrén          HD18     24:20  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Tisaren                              3:18    5:57    8:28   11:26   19:30   22:22   23:17   24:20                                                 
                                                     3:18    2:39    2:31    2:58    8:04    2:52    0:55    1:03                                                 
   59     33 Olof Christensson     HD18     24:29  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Skogsfalken                          3:10    7:10   10:31   16:28   19:40   22:21   23:22   24:29                                                 
                                                     3:10    4:00    3:21    5:57    3:12    2:41    1:01    1:07                                                 
   60     60 Anders Nyberg         HD18     25:27  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Ravinen/Bromma Väl                   3:41    7:21   11:03   15:30   19:19   22:54   23:59   25:27                                                 
                                                     3:41    3:40    3:42    4:27    3:49    3:35    1:05    1:28                                                 
   61     56 Philip Persson        HD18     25:30  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Orion                                2:56    5:35    9:01   12:33   15:37   22:47   23:40   25:30                                                 
                                                     2:56    2:39    3:26    3:32    3:04    7:10    0:53    1:50                                                 
   62     15 Anna Larsson          HD18     25:33  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Falköpings AIK                          3:38    7:53   11:12   15:53   20:09   23:07   24:08   25:33                                                 
                                                     3:38    4:15    3:19    4:41    4:16    2:58    1:01    1:25                                                 
   63     59 Narmer Fogh           HD18     25:50  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 Sorø/FarumTisvilde/Sp                   4:44    9:56   13:06   17:13   20:39   23:45   24:44   25:50                                                 
                                                     4:44    5:12    3:10    4:07    3:26    3:06    0:59    1:06                                                 
   64     52 Henrik Sjöberg        HD18     26:32  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 IK Gandvik                              3:52    7:32   12:20   16:58   21:22   24:11   25:33   26:32                                                 
                                                     3:52    3:40    4:48    4:38    4:24    2:49    1:22    0:59                                                 
   65     32 Albin Detterfelt      HD18     26:41  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M            *120                                 
           8 Linköpings OK                           3:19    6:38    9:32   17:41   21:25   24:23   25:24   26:41           13:25                                 
                                                     3:19    3:19    2:54    8:09    3:44    2:58    1:01    1:17                                                 
   66     40 Gustav Kristiansson   HD18     26:42  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Gamleby / Västervik                     5:12    8:25   11:23   15:22   19:45   24:37   25:35   26:42                                                 
                                                     5:12    3:13    2:58    3:59    4:23    4:52    0:58    1:07                                                 
   67     14 Håkan Palm            HD18     27:27  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Klemmingen Gnesta                    4:10    7:33   12:17   16:21   20:32   24:12   26:02   27:27                                                 
                                                     4:10    3:23    4:44    4:04    4:11    3:40    1:50    1:25                                                 
   68     38 Tea Lindmark          HD18     27:38  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Hällen                               3:26    6:59   10:09   14:02   22:21   25:13   26:27   27:38                                                 
                                                     3:26    3:33    3:10    3:53    8:19    2:52    1:14    1:11                                                 
   69     72 Wictor Svensson       HD18     28:36  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Helsingborgs SOK                        4:30    7:53   11:37   16:37   21:08   26:08   27:10   28:36                                                 
                                                     4:30    3:23    3:44    5:00    4:31    5:00    1:02    1:26                                                 
   70     39 Erik Holmberg         HD18     28:59  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Köping-Kolsva OK                        3:55    6:33    9:31   13:10   17:09   26:42   27:53   28:59                                                 
                                                     3:55    2:38    2:58    3:39    3:59    9:33    1:11    1:06                                                 
   70     78 Josefine Bäck         HD18     28:59  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Raseborg                             4:15    8:07   11:49   17:40   22:03   25:38   27:33   28:59                                                 
                                                     4:15    3:52    3:42    5:51    4:23    3:35    1:55    1:26                                                 
   72     23 Albin Arvidsson       HD18     29:23  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Kullingshof                          3:17    7:17   13:28   17:21   24:04   27:00   28:11   29:23                                                 
                                                     3:17    4:00    6:11    3:53    6:43    2:56    1:11    1:12                                                 
   73     54 Erik Andersson        HD18     29:52  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Ulricehamns OK                          4:26    7:49   13:09   17:39   22:03   27:14   28:23   29:52                                                 
                                                     4:26    3:23    5:20    4:30    4:24    5:11    1:09    1:29                                                 
   74     49 Axel Mattsson         HD18     30:53  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Hjärnarps GH OL / IS                    4:09    9:00   12:45   17:34   23:12   28:01   29:34   30:53                                                 
                                                     4:09    4:51    3:45    4:49    5:38    4:49    1:33    1:19                                                 
   75     71 Sara Kvarnsund        HD18     31:33  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Bredaryds SOK / Finsp                   3:58    7:15   10:26   14:55   19:01   29:09   30:17   31:33                                                 
                                                     3:58    3:17    3:11    4:29    4:06   10:08    1:08    1:16                                                 
   76     68 Jaakko Jutila         HD18     33:13  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Tampereen Pyrintö lag                   4:50    8:57   15:38   20:41   25:10   30:06   31:34   33:13                                                 
                                                     4:50    4:07    6:41    5:03    4:29    4:56    1:28    1:39                                                 
   77      6 Anton Andersson       HD18     34:00  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Ärla IF                                 4:00    7:17   12:06   16:22   24:33   29:12   32:50   34:00                                                 
                                                     4:00    3:17    4:49    4:16    8:11    4:39    3:38    1:10                                                 
   78     69 Martin Ankel          HD18     35:56  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 OK Alehof                               3:50    7:18   10:28   14:14   19:35   33:33   34:35   35:56                                                 
                                                     3:50    3:28    3:10    3:46    5:21   13:58    1:02    1:21                                                 
   79     81 Arvid Lindqvist-Käll  HD18     39:14  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           7 Ok Älme/Markaryds FK/                   3:46    9:34   16:01   23:45   30:06   35:05   36:48   39:14                                                 
                                                     3:46    5:48    6:27    7:44    6:21    4:59    1:43    2:26                                                 
   80     74 Rasmus Almqvist       HD18     50:03  1(103)  2(132)  3(112)  4(119)  5(123)  6(129)  7(200)       M                                                 
           8 OK Orinto                               4:55   23:11   27:10   32:30   43:40   47:18   48:49   50:03                                                 
                                                     4:55   18:16    3:59    5:20   11:10    3:38    1:31    1:14                                                 


Återgå till huvudsidan