U-10mila HD18 & D18 2008ti 2008-08-05 09:25
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn               Kla.     Tid                                                                                                                    




HD18 str 6                 A 2.600 km                                  

    1   1002 Anders Åkerblom    XHD18   15:52    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Stora Tuna OK                         3:05    5:03    7:23    9:55   12:52   14:12   14:58   15:52                                                 
                                                   3:05    1:58    2:20    2:32    2:57    1:20    0:46    0:54                                                 
    2   1002 Jonatan Andersson  XHD18   15:55    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Stora Tuna OK                         3:03    5:02    7:21    9:53   12:51   14:11   14:57   15:55                                                 
                                                   3:03    1:59    2:19    2:32    2:58    1:20    0:46    0:58                                                 
    3   1079 Ville Sorvisto     XHD18   16:03    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 KauWisa/LapVi/Kort                    2:59    4:51    7:08    9:43   12:54   14:19   15:06   16:03                                                 
                                                   2:59    1:52    2:17    2:35    3:11    1:25    0:47    0:57                                                 
    4   1044 Anton Bergström    XHD18   16:20    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Nyköping / Strängn                    3:08    5:06    7:24   10:00   13:01   14:26   15:14   16:20                                                 
                                                   3:08    1:58    2:18    2:36    3:01    1:25    0:48    1:06                                                 
    5   1035 Gustav Lindeborg   XHD18   16:34    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Täby OK                               3:15    5:15    7:33   10:12   13:09   14:36   15:32   16:34                                                 
                                                   3:15    2:00    2:18    2:39    2:57    1:27    0:56    1:02                                                 
    6   1011 Antti Kaunisto     XHD18   16:35    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Tampereen Pyrintö                     3:16    5:09    7:24    9:52   13:38   14:46   15:41   16:35                                                 
                                                   3:16    1:53    2:15    2:28    3:46    1:08    0:55    0:54                                                 
    7   1011 Olli Sirén         XHD18   16:38    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Tampereen Pyrintö                     3:21    5:17    7:34   10:02   13:13   14:39   15:40   16:38                                                 
                                                   3:21    1:56    2:17    2:28    3:11    1:26    1:01    0:58                                                 
    8   1046 Tommi Oksanen      XHD18   16:49    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Helsingin Suunnist                    3:15    5:22    7:41   10:18   13:29   14:58   15:49   16:49                                                 
                                                   3:15    2:07    2:19    2:37    3:11    1:29    0:51    1:00                                                 
    9   1035 Jens Rönnols       XHD18   16:50    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Täby OK                               3:17    5:16    7:46   10:15   13:15   14:44   15:42   16:50                                                 
                                                   3:17    1:59    2:30    2:29    3:00    1:29    0:58    1:08                                                 
   10   1021 Eerik Sillanpää    XHD18   16:52    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 IF Sibbo-Vargarna                     3:15    5:01    7:34   10:09   13:25   14:49   15:50   16:52                                                 
                                                   3:15    1:46    2:33    2:35    3:16    1:24    1:01    1:02                                                 
   11   1005 Hugo Nissar        XHD18   17:07    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Järla IF OK                           3:06    5:00    7:21    9:56   13:34   15:04   16:04   17:07                                                 
                                                   3:06    1:54    2:21    2:35    3:38    1:30    1:00    1:03                                                 
   12   1007 Max Berggren       XHD18   17:15    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Denseln                            3:20    5:19    7:37   10:15   13:37   15:12   16:07   17:15                                                 
                                                   3:20    1:59    2:18    2:38    3:22    1:35    0:55    1:08                                                 
   13   1013 Johan Blomdahl     XHD18   17:17    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Hakarpspojkarna/Vi                    3:07    5:16    7:37   10:21   14:08   15:35   16:23   17:17                                                 
                                                   3:07    2:09    2:21    2:44    3:47    1:27    0:48    0:54                                                 
   13   1042 Axel Wrådhe        XHD18   17:17    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Attunda / Järfälla                    3:09    5:12    7:45   10:41   13:52   15:21   16:17   17:17                                                 
                                                   3:09    2:03    2:33    2:56    3:11    1:29    0:56    1:00                                                 
   15   1036 Jonas Axe          XHD18   17:21    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *200                                 
           1 Tjällmo-Godegård /                    3:07    5:26    7:42   10:25   14:09   15:35   16:24   17:21           16:25                                 
                                                   3:07    2:19    2:16    2:43    3:44    1:26    0:49    0:57                                                 
   16   1017 Oskar SVensson     XHD18   17:22    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Tyr                                3:29    5:34    8:02   10:40   14:08   15:26   16:20   17:22                                                 
                                                   3:29    2:05    2:28    2:38    3:28    1:18    0:54    1:02                                                 
   17   1043 Per Frost          XHD18   17:25    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 IFK Moras OK                          3:12    5:14    7:36   10:15   13:42   15:15   16:17   17:25                                                 
                                                   3:12    2:02    2:22    2:39    3:27    1:33    1:02    1:08                                                 
   18   1018 Jonas Rinnbäck     XHD18   17:27    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Ravinen                            3:05    5:13    7:38   10:21   14:07   15:34   16:20   17:27                                                 
                                                   3:05    2:08    2:25    2:43    3:46    1:27    0:46    1:07                                                 
   19   1076 Fredrik Berndtsson XHD18   17:29    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Skåneslättens OL                      3:08    5:26    7:44   10:26   14:14   15:43   16:29   17:29                                                 
                                                   3:08    2:18    2:18    2:42    3:48    1:29    0:46    1:00                                                 
   20   1080 Andrine Benjaminse XHD18   17:33    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Lillomarka/Raumar/                    3:27    5:41    7:55   10:29   14:11   15:41   16:28   17:33                                                 
                                                   3:27    2:14    2:14    2:34    3:42    1:30    0:47    1:05                                                 
   21   1011 Eero Kahila        XHD18   17:42    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Tampereen Pyrintö                     3:19    5:15    7:38   10:20   14:16   15:44   16:35   17:42                                                 
                                                   3:19    1:56    2:23    2:42    3:56    1:28    0:51    1:07                                                 
   22   1008 Tobias Hultqvist   XHD18   17:46    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Tullinge SK                           3:13    5:31    7:51   10:37   14:22   15:53   16:40   17:46                                                 
                                                   3:13    2:18    2:20    2:46    3:45    1:31    0:47    1:06                                                 
   23   1037 Karl Rönnby        XHD18   17:47    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Södertälje-Nykvarn                    3:37    5:47    8:06   10:55   14:24   15:51   16:46   17:47                                                 
                                                   3:37    2:10    2:19    2:49    3:29    1:27    0:55    1:01                                                 
   24   1017 Emil Wickström     XHD18   17:49    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Tyr                                3:31    5:35    8:04   10:42   14:11   15:34   16:41   17:49                                                 
                                                   3:31    2:04    2:29    2:38    3:29    1:23    1:07    1:08                                                 
   25   1024 Edvard Sundman     XHD18   18:00    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 DELTA                                 3:11    5:05    7:32   10:20   14:26   16:04   16:57   18:00                                                 
                                                   3:11    1:54    2:27    2:48    4:06    1:38    0:53    1:03                                                 
   26   1022 Markus Sola        XHD18   18:08    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Kangasala SK                          3:34    5:47    8:25   11:17   14:34   16:05   17:06   18:08                                                 
                                                   3:34    2:13    2:38    2:52    3:17    1:31    1:01    1:02                                                 
   27   1021 Christoffer Vilén  XHD18   18:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 IF Sibbo-Vargarna                     3:30    5:35    8:06   11:19   14:35   16:11   17:04   18:12                                                 
                                                   3:30    2:05    2:31    3:13    3:16    1:36    0:53    1:08                                                 
   27   1050 Sebastian Edén     XHD18   18:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Kåre                               3:44    5:48    8:27   11:16   14:33   16:01   17:04   18:12                                                 
                                                   3:44    2:04    2:39    2:49    3:17    1:28    1:03    1:08                                                 
   29   1076 Karl Dannbring     XHD18   18:18    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Skåneslättens OL                      3:22    5:39    8:05   10:56   14:37   16:18   17:11   18:18                                                 
                                                   3:22    2:17    2:26    2:51    3:41    1:41    0:53    1:07                                                 
   30   1064 Andreas Bergqvist  XHD18   18:24    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Säterbygdens OK                       3:26    6:19    9:00   11:48   14:52   16:21   17:22   18:24                                                 
                                                   3:26    2:53    2:41    2:48    3:04    1:29    1:01    1:02                                                 
   31   1031 Mikko Kesälä       XHD18   18:30    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 SK Pohjantähti                        3:28    5:37    8:02   10:51   14:47   16:22   17:19   18:30                                                 
                                                   3:28    2:09    2:25    2:49    3:56    1:35    0:57    1:11                                                 
   32   1021 Pontus von Schoult XHD18   18:37    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 IF Sibbo-Vargarna                     3:23    5:29    8:02   11:10   14:45   16:19   17:20   18:37                                                 
                                                   3:23    2:06    2:33    3:08    3:35    1:34    1:01    1:17                                                 
   33   1077 Lauri Roininen     XHD18   18:41    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Rajamäen Rykmentti                    4:03    6:20    8:51   11:50   15:05   16:50   17:38   18:41                                                 
                                                   4:03    2:17    2:31    2:59    3:15    1:45    0:48    1:03                                                 
   34   1077 Akseli Leino       XHD18   18:45    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Rajamäen Rykmentti                    4:01    6:22    8:47   11:49   15:06   16:52   17:39   18:45                                                 
                                                   4:01    2:21    2:25    3:02    3:17    1:46    0:47    1:06                                                 
   35   1044 Mårten Winkler     XHD18   18:51    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Nyköping / Strängn                    3:26    5:38    8:08   11:18   14:48   16:29   17:37   18:51                                                 
                                                   3:26    2:12    2:30    3:10    3:30    1:41    1:08    1:14                                                 
   36   1043 Johan Gunnars      XHD18   18:56    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 IFK Moras OK                          3:37    5:53    8:31   11:31   15:02   16:47   17:49   18:56                                                 
                                                   3:37    2:16    2:38    3:00    3:31    1:45    1:02    1:07                                                 
   37   1066 Jesper Liderud     XHD18   19:03    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Lidköping/Klyftamo                    3:28    5:39    8:26   11:32   15:23   16:57   17:54   19:03                                                 
                                                   3:28    2:11    2:47    3:06    3:51    1:34    0:57    1:09                                                 
   38   1008 Anton Blomdahl     XHD18   19:07    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Tullinge SK                           3:31    5:50    8:20   11:11   15:11   16:55   17:51   19:07                                                 
                                                   3:31    2:19    2:30    2:51    4:00    1:44    0:56    1:16                                                 
   39   1046 Atte Lahtinen      XHD18   19:10    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Helsingin Suunnist                    3:31    5:43    8:23   11:10   15:20   17:13   18:05   19:10                                                 
                                                   3:31    2:12    2:40    2:47    4:10    1:53    0:52    1:05                                                 
   40   1007 Elias Andersson    XHD18   19:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Denseln                            3:38    5:55    8:29   11:33   14:53   16:42   17:52   19:12                                                 
                                                   3:38    2:17    2:34    3:04    3:20    1:49    1:10    1:20                                                 
   41   1043 Jonatan Höjlind    XHD18   19:14    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 IFK Moras OK                          3:35    5:55    8:29   11:33   14:59   16:51   17:55   19:14                                                 
                                                   3:35    2:20    2:34    3:04    3:26    1:52    1:04    1:19                                                 
   42   1075 Peter Andersson    XHD18   19:18    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Nackhe/Hylte OK                    3:20    5:33    8:06   11:13   14:46   16:47   18:17   19:18                                                 
                                                   3:20    2:13    2:33    3:07    3:33    2:01    1:30    1:01                                                 
   43   1032 Jonas Lundgren     XHD18   19:20    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Linköpings OK                         3:38    5:58    8:58   12:05   15:29   17:09   18:07   19:20                                                 
                                                   3:38    2:20    3:00    3:07    3:24    1:40    0:58    1:13                                                 
   44   1003 Toni Vuorinen      XHD18   19:24    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Espoon Suunta                         3:35    5:50    8:28   11:24   15:11   16:53   18:05   19:24                                                 
                                                   3:35    2:15    2:38    2:56    3:47    1:42    1:12    1:19                                                 
   45   1046 Pekka Lammi        XHD18   19:34    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Helsingin Suunnist                    3:34    5:47    8:18   11:16   16:03   17:29   18:30   19:34                                                 
                                                   3:34    2:13    2:31    2:58    4:47    1:26    1:01    1:04                                                 
   46   1075 Robin Larsson      XHD18   19:46    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Nackhe/Hylte OK                    3:34    5:43    8:39   12:18   16:00   17:46   18:39   19:46                                                 
                                                   3:34    2:09    2:56    3:39    3:42    1:46    0:53    1:07                                                 
   47   1041 Jonas Gustavsson   XHD18   19:50    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Mariestads FK                         3:19    6:03    8:30   12:02   16:15   17:58   18:51   19:50                                                 
                                                   3:19    2:44    2:27    3:32    4:13    1:43    0:53    0:59                                                 
   48   1075 Per Samuelsson     XHD18   19:53    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Nackhe/Hylte OK                    3:43    5:58    8:40   12:12   15:47   17:40   18:42   19:53                                                 
                                                   3:43    2:15    2:42    3:32    3:35    1:53    1:02    1:11                                                 
   49   1050 Glen Bales         XHD18   20:08    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Kåre                               3:52    6:15    8:59   12:18   16:10   17:50   18:53   20:08                                                 
                                                   3:52    2:23    2:44    3:19    3:52    1:40    1:03    1:15                                                 
   50   1042 Jakob Redtzer      XHD18   21:05    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Attunda / Järfälla                    3:30    6:04    9:32   13:12   17:06   18:46   19:52   21:05                                                 
                                                   3:30    2:34    3:28    3:40    3:54    1:40    1:06    1:13                                                 
   51   1028 Vilma Multisilta   XHD18   21:07    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Koovee                                3:48    6:21    8:58   12:14   17:09   18:59   19:53   21:07                                                 
                                                   3:48    2:33    2:37    3:16    4:55    1:50    0:54    1:14                                                 
   52   1003 Samuli Hurme       XHD18   21:08    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Espoon Suunta                         3:36    5:55    8:30   11:20   17:26   19:15   20:07   21:08                                                 
                                                   3:36    2:19    2:35    2:50    6:06    1:49    0:52    1:01                                                 
   53   1042 Joakim Byström     XHD18   21:21    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Attunda / Järfälla                    3:26    6:42    9:22   12:35   17:25   19:22   20:13   21:21                                                 
                                                   3:26    3:16    2:40    3:13    4:50    1:57    0:51    1:08                                                 
   54   1022 Lasse-Pekka Lahti  XHD18   21:29    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Kangasala SK                          3:54    6:22    9:10   12:23   17:16   19:17   20:19   21:29                                                 
                                                   3:54    2:28    2:48    3:13    4:53    2:01    1:02    1:10                                                 
   55   1005 Emil Wipp          XHD18   21:38    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *200                                 
           3 Järla IF OK                           3:39    6:16    9:40   12:46   17:32   19:30   20:24   21:38           20:26                                 
                                                   3:39    2:37    3:24    3:06    4:46    1:58    0:54    1:14                                                 
   56   1026 August Kollberg    XHD18   21:40    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Eksjö SOK                             3:45    6:06    9:02   12:27   17:19   19:21   20:25   21:40                                                 
                                                   3:45    2:21    2:56    3:25    4:52    2:02    1:04    1:15                                                 
   57   1057 Albin Pettersson   XHD18   21:45    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Markbygdens OK                        3:52    6:36    9:48   13:17   17:25   19:20   20:30   21:45                                                 
                                                   3:52    2:44    3:12    3:29    4:08    1:55    1:10    1:15                                                 
   58   1029 Jesper Lund        XHD18   21:51    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Haninge SOK / Söde                    4:03    6:32    9:35   13:25   17:37   19:32   20:31   21:51                                                 
                                                   4:03    2:29    3:03    3:50    4:12    1:55    0:59    1:20                                                 
   59   1034 Tobias Karlsson    XHD18   21:52    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Lerums SOK/OK Land                    3:43    6:18    9:20   12:33   18:08   19:48   20:51   21:52                                                 
                                                   3:43    2:35    3:02    3:13    5:35    1:40    1:03    1:01                                                 
   60   1062 Nils Gustavsson    XHD18   21:53    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK 64 Torpa /Boxho                    4:03    6:21    9:37   13:26   17:55   19:51   20:51   21:53                                                 
                                                   4:03    2:18    3:16    3:49    4:29    1:56    1:00    1:02                                                 
   61   1013 Johan Löf          XHD18   21:57    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Hakarpspojkarna/Vi                    3:25    5:33    7:58   10:51   18:04   19:52   20:49   21:57                                                 
                                                   3:25    2:08    2:25    2:53    7:13    1:48    0:57    1:08                                                 
   62   1035 Erik Eden          XHD18   21:58    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Täby OK                               3:51    6:25    9:24   12:30   17:18   19:37   20:38   21:58                                                 
                                                   3:51    2:34    2:59    3:06    4:48    2:19    1:01    1:20                                                 
   63   1065 Jens Skoog         XHD18   22:00    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Växjö OK                              3:27    5:47    8:20   11:45   18:07   19:58   20:53   22:00                                                 
                                                   3:27    2:20    2:33    3:25    6:22    1:51    0:55    1:07                                                 
   64   1066 Martin Hallberg    XHD18   22:04    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Lidköping/Klyftamo                    3:35    5:45    8:38   11:45   16:59   19:07   20:25   22:04                                                 
                                                   3:35    2:10    2:53    3:07    5:14    2:08    1:18    1:39                                                 
   65   1032 Robin Wassberger   XHD18   22:06    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Linköpings OK                         3:32    6:27    9:26   12:41   17:55   19:45   21:04   22:06                                                 
                                                   3:32    2:55    2:59    3:15    5:14    1:50    1:19    1:02                                                 
   66   1057 Fabian Pettersson  XHD18   22:07    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Markbygdens OK                        3:49    6:14   10:04   13:36   17:42   19:46   21:05   22:07                                                 
                                                   3:49    2:25    3:50    3:32    4:06    2:04    1:19    1:02                                                 
   67   1007 Martin Engman      XHD18   22:10    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Denseln                            3:40    6:04    9:08   12:43   17:50   19:47   20:50   22:10                                                 
                                                   3:40    2:24    3:04    3:35    5:07    1:57    1:03    1:20                                                 
   68   1025 Johanna Huhta      XHD18   22:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Lynx / Angelniemi                     4:02    6:25    9:19   12:34   17:04   19:53   20:53   22:12                                                 
                                                   4:02    2:23    2:54    3:15    4:30    2:49    1:00    1:19                                                 
   69   1079 Joni Pirttneni     XHD18   22:13    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 KauWisa/LapVi/Kort                    3:15    5:40    8:27   12:38   17:18   20:14   21:09   22:13                                                 
                                                   3:15    2:25    2:47    4:11    4:40    2:56    0:55    1:04                                                 
   70   1030 Lina Nilsson       XHD18   22:19    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Tranan / Hestra                    3:45    6:11    9:02   12:25   18:33   20:07   21:05   22:19                                                 
                                                   3:45    2:26    2:51    3:23    6:08    1:34    0:58    1:14                                                 
   71   1030 Sara Nilsson       XHD18   22:28    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Tranan / Hestra                    4:06    6:34    9:33   12:55   17:28   20:02   21:06   22:28                                                 
                                                   4:06    2:28    2:59    3:22    4:33    2:34    1:04    1:22                                                 
   72   1061 Felix Johansson    XHD18   22:29    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Rånäs OK/OK Roslag                    4:27    7:25   10:34   14:36   18:29   20:24   21:20   22:29                                                 
                                                   4:27    2:58    3:09    4:02    3:53    1:55    0:56    1:09                                                 
   72   1073 Andreas Petersson  XHD18   22:29    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Burseryd / Reftele                    4:04    6:54   10:28   14:07   18:31   20:14   21:16   22:29                                                 
                                                   4:04    2:50    3:34    3:39    4:24    1:43    1:02    1:13                                                 
   74   1061 Robin Jakobsson    XHD18   22:30    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Rånäs OK/OK Roslag                    4:33    7:27   10:36   14:48   18:32   20:26   21:24   22:30                                                 
                                                   4:33    2:54    3:09    4:12    3:44    1:54    0:58    1:06                                                 
   75   1015 Jonatan Fredriksso XHD18   22:32    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Falköpings AIK                        4:17    7:09   10:18   13:58   18:30   20:18   21:16   22:32                                                 
                                                   4:17    2:52    3:09    3:40    4:32    1:48    0:58    1:16                                                 
   76   1020 Juuso Ruotsalainen XHD18   22:33    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Valkeakosken Haka/                    3:57    6:36    9:39   13:00   17:33   20:04   21:14   22:33                                                 
                                                   3:57    2:39    3:03    3:21    4:33    2:31    1:10    1:19                                                 
   77   1028 Samuel Järvinen    XHD18   22:34    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Koovee                                3:50    6:27    9:34   13:09   17:58   20:00   21:04   22:34                                                 
                                                   3:50    2:37    3:07    3:35    4:49    2:02    1:04    1:30                                                 
   78   1038 Andreas Zeijlon    XHD18   22:37    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Hällen                             3:45    6:17    9:07   13:06   17:04   19:51   21:28   22:37                                                 
                                                   3:45    2:32    2:50    3:59    3:58    2:47    1:37    1:09                                                 
   79   1001 Herman Eriksson    XHD18   22:42    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Hagaby GoIF                           3:38    6:31    9:59   13:03   19:06   20:57   21:45   22:42                                                 
                                                   3:38    2:53    3:28    3:04    6:03    1:51    0:48    0:57                                                 
   80   1034 Petter Östman      XHD18   22:45    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Lerums SOK/OK Land                    3:46    6:20    9:17   12:36   18:15   20:18   21:27   22:45                                                 
                                                   3:46    2:34    2:57    3:19    5:39    2:03    1:09    1:18                                                 
   81   1025 Sara Karvonen      XHD18   22:51    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Lynx / Angelniemi                     3:53    6:17    9:05   12:26   18:47   20:47   21:43   22:51                                                 
                                                   3:53    2:24    2:48    3:21    6:21    2:00    0:56    1:08                                                 
   81   1041 Johanna Andersson  XHD18   22:51    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Mariestads FK                         4:19    6:57   10:07   14:03   18:25   20:37   21:37   22:51                                                 
                                                   4:19    2:38    3:10    3:56    4:22    2:12    1:00    1:14                                                 
   83   1030 Elin Sundqvist     XHD18   22:59    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Tranan / Hestra                    4:04    6:38    9:37   12:56   17:31   20:13   21:27   22:59                                                 
                                                   4:04    2:34    2:59    3:19    4:35    2:42    1:14    1:32                                                 
   84   1065 Louise Regnell     XHD18   23:09    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Växjö OK                              3:58    6:29    9:29   13:43   18:33   20:48   21:52   23:09                                                 
                                                   3:58    2:31    3:00    4:14    4:50    2:15    1:04    1:17                                                 
   85   1053 Erik Svärd         XHD18   23:13    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Milan/Garphytta                    3:52    6:35   10:06   13:49   18:47   21:16   22:06   23:13                                                 
                                                   3:52    2:43    3:31    3:43    4:58    2:29    0:50    1:07                                                 
   86   1028 Sara Huhtanen      XHD18   23:19    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Koovee                                4:12    6:54   10:10   13:40   18:49   20:43   21:46   23:19                                                 
                                                   4:12    2:42    3:16    3:30    5:09    1:54    1:03    1:33                                                 
   87   1053 Christina Thuresso XHD18   23:22    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Milan/Garphytta                    4:04    6:49   10:15   13:56   18:53   21:02   22:09   23:22                                                 
                                                   4:04    2:45    3:26    3:41    4:57    2:09    1:07    1:13                                                 
   88   1031 Mikko Kivelä       XHD18   23:23    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 SK Pohjantähti                        4:13    7:14   10:25   13:57   18:28   20:47   22:00   23:23                                                 
                                                   4:13    3:01    3:11    3:32    4:31    2:19    1:13    1:23                                                 
   89   1017 Jesper Kullin Alfr XHD18   23:34    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Tyr                                3:44    6:29   10:55   14:36   19:21   21:26   22:30   23:34                                                 
                                                   3:44    2:45    4:26    3:41    4:45    2:05    1:04    1:04                                                 
   90   1058 Erno Korsimo       XHD18   23:36    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Paimion Rasti                         4:22    7:12   10:26   14:04   18:48   20:45   22:07   23:36                                                 
                                                   4:22    2:50    3:14    3:38    4:44    1:57    1:22    1:29                                                 
   91   1025 Tiina Huhta        XHD18   23:43    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Lynx / Angelniemi                     3:55    6:19    9:11   12:25   18:52   20:59   22:03   23:43                                                 
                                                   3:55    2:24    2:52    3:14    6:27    2:07    1:04    1:40                                                 
   92   1036 Erik-Per Hallros   XHD18   23:46    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Tjällmo-Godegård /                    3:55    6:40   10:42   15:01   19:30   21:24   22:25   23:46                                                 
                                                   3:55    2:45    4:02    4:19    4:29    1:54    1:01    1:21                                                 
   93   1024 Joni Salo          XHD18   24:03    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 DELTA                                 3:24    5:41    8:19   11:14   20:22   21:56   22:50   24:03                                                 
                                                   3:24    2:17    2:38    2:55    9:08    1:34    0:54    1:13                                                 
   94   1016 Samuel Lindqvist   XHD18   24:06    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 MS Parma                              3:36    5:49    8:14   11:11   20:22   22:12   23:03   24:06                                                 
                                                   3:36    2:13    2:25    2:57    9:11    1:50    0:51    1:03                                                 
   94   1048 Julius Bjällhage   XHD18   24:06    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Eskilstuna OL / OK                    4:05    6:49    9:59   13:30   20:04   21:58   22:51   24:06                                                 
                                                   4:05    2:44    3:10    3:31    6:34    1:54    0:53    1:15                                                 
   94   1048 Frida Unelid       XHD18   24:06    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Eskilstuna OL / OK                    4:03    6:47    9:57   13:29   20:04   21:56   22:51   24:06                                                 
                                                   4:03    2:44    3:10    3:32    6:35    1:52    0:55    1:15                                                 
   97   1024 Janne Rohula       XHD18   24:13    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 DELTA                                 3:47    5:59    8:24   11:16   20:24   21:59   22:52   24:13                                                 
                                                   3:47    2:12    2:25    2:52    9:08    1:35    0:53    1:21                                                 
   98   1056 Johanna Tovesson   XHD18   24:16    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Orion                              4:48    7:38   10:57   15:08   19:47   21:52   22:53   24:16                                                 
                                                   4:48    2:50    3:19    4:11    4:39    2:05    1:01    1:23                                                 
   99   1048 Sebastian Högberg  XHD18   24:17    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Eskilstuna OL / OK                    4:07    6:50   10:01   13:32   20:07   22:05   22:58   24:17                                                 
                                                   4:07    2:43    3:11    3:31    6:35    1:58    0:53    1:19                                                 
  100   1056 Carolin Håkansson  XHD18   24:36    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Orion                              4:55    7:44   11:04   15:12   19:58   22:02   23:13   24:36                                                 
                                                   4:55    2:49    3:20    4:08    4:46    2:04    1:11    1:23                                                 
  101   1008 Daniel Bengtsson   XHD18   24:44    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Tullinge SK                           4:22    7:28   10:45   14:41   19:34   21:42   23:16   24:44                                                 
                                                   4:22    3:06    3:17    3:56    4:53    2:08    1:34    1:28                                                 
  102   1040 Jakob Riis         XHD18   24:54    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Gamleby / Västervi                    4:19    6:34    9:28   12:34   21:05   22:41   23:41   24:54                                                 
                                                   4:19    2:15    2:54    3:06    8:31    1:36    1:00    1:13                                                 
  103   1055 Fredrik Wallin     XHD18   24:57    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *120                                 
           3 Stora Tuna/Kvarnsv                    4:15    6:51   10:04   15:20   19:59   22:12   23:30   24:57           13:35                                 
                                                   4:15    2:36    3:13    5:16    4:39    2:13    1:18    1:27                                                 
  104   1012 Albin Steinwall    XHD18   24:58    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Gävle OK                              4:07    7:04   10:27   14:34   20:25   22:52   23:54   24:58                                                 
                                                   4:07    2:57    3:23    4:07    5:51    2:27    1:02    1:04                                                 
  105   1012 Jesper Jissbacke   XHD18   25:04    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Gävle OK                              4:13    7:03   10:31   14:42   20:33   22:49   23:52   25:04                                                 
                                                   4:13    2:50    3:28    4:11    5:51    2:16    1:03    1:12                                                 
  106   1067 Emil Robertsson    XHD18   25:06    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *120                                 
           3 Örkelljunga FK/ FK                    4:12    7:12   10:33   16:27   20:42   22:56   23:54   25:06           14:32                                 
                                                   4:12    3:00    3:21    5:54    4:15    2:14    0:58    1:12                                                 
  107   1012 Erik Hållström     XHD18   25:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Gävle OK                              4:15    7:02   10:31   14:37   20:26   22:51   23:55   25:12                                                 
                                                   4:15    2:47    3:29    4:06    5:49    2:25    1:04    1:17                                                 
  108   1066 Mattias Karlsson   XHD18   25:16    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Lidköping/Klyftamo                    3:30    5:38    8:23   12:14   17:37   22:51   24:03   25:16                                                 
                                                   3:30    2:08    2:45    3:51    5:23    5:14    1:12    1:13                                                 
  109   1063 Sofia Berggren     XHD18   25:47    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Kolmården/Hasha                    4:36    7:49   11:08   14:49   19:52   22:39   24:28   25:47                                                 
                                                   4:36    3:13    3:19    3:41    5:03    2:47    1:49    1:19                                                 
  110   1037 Hanna Thoresson    XHD18   25:50    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Södertälje-Nykvarn                    4:01    7:13   10:27   14:25   20:32   22:37   24:33   25:50                                                 
                                                   4:01    3:12    3:14    3:58    6:07    2:05    1:56    1:17                                                 
  111   1022 Eeero Hämäläinen   XHD18   25:52    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Kangasala SK                          4:01    6:32    9:34   13:30   21:32   23:20   24:32   25:52                                                 
                                                   4:01    2:31    3:02    3:56    8:02    1:48    1:12    1:20                                                 
  112   1019 Alexander Sörqvist XHD18   25:54    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Ymer / Rydboholm /                    4:20    7:05   10:36   15:18   21:01   23:38   24:46   25:54                                                 
                                                   4:20    2:45    3:31    4:42    5:43    2:37    1:08    1:08                                                 
  113   1044 Hugo Segerström    XHD18   25:57    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Nyköping / Strängn                    3:56    7:12   10:19   13:40   21:24   23:19   24:33   25:57                                                 
                                                   3:56    3:16    3:07    3:21    7:44    1:55    1:14    1:24                                                 
  113   1080 Natalie Blomseth   XHD18   25:57    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Lillomarka/Raumar/                    3:54    6:43   10:07   13:56   21:26   23:36   24:55   25:57                                                 
                                                   3:54    2:49    3:24    3:49    7:30    2:10    1:19    1:02                                                 
  115   1063 Linnea Netz        XHD18   26:02    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Kolmården/Hasha                    4:39    7:47   11:05   14:54   20:04   22:44   24:26   26:02                                                 
                                                   4:39    3:08    3:18    3:49    5:10    2:40    1:42    1:36                                                 
  116   1034 Patrick Hedenström XHD18   26:07    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Lerums SOK/OK Land                    4:13    7:01   10:57   15:19   21:11   23:24   24:41   26:07                                                 
                                                   4:13    2:48    3:56    4:22    5:52    2:13    1:17    1:26                                                 
  117   1053 Adrian Fager       XHD18   26:15    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Milan/Garphytta                    4:14    6:57   10:19   17:19   22:05   24:14   25:12   26:15                                                 
                                                   4:14    2:43    3:22    7:00    4:46    2:09    0:58    1:03                                                 
  118   1067 Julia Österblad    XHD18   26:17    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Örkelljunga FK/ FK                    4:14    7:17   10:40   15:34   21:19   23:40   25:10   26:17                                                 
                                                   4:14    3:03    3:23    4:54    5:45    2:21    1:30    1:07                                                 
  119   1067 Emelie Nilsson     XHD18   26:18    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Örkelljunga FK/ FK                    4:32    7:44   11:13   15:37   21:24   23:46   25:11   26:18                                                 
                                                   4:32    3:12    3:29    4:24    5:47    2:22    1:25    1:07                                                 
  120   1004 Sebastian Agerhäll XHD18   26:20    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Tisaren                            3:49    6:19   10:18   16:38   21:26   24:00   25:15   26:20                                                 
                                                   3:49    2:30    3:59    6:20    4:48    2:34    1:15    1:05                                                 
  121   1001 Filip Eriksson     XHD18   26:32    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Hagaby GoIF                           4:06    7:17   10:38   16:45   21:38   23:54   25:14   26:32                                                 
                                                   4:06    3:11    3:21    6:07    4:53    2:16    1:20    1:18                                                 
  122   1014 Ebba Jansson Järpl XHD18   26:36    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Klemmingen Gnes                    4:48    7:54   11:31   16:39   21:34   24:10   25:24   26:36                                                 
                                                   4:48    3:06    3:37    5:08    4:55    2:36    1:14    1:12                                                 
  122   1055 Philip Bergström   XHD18   26:36    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Stora Tuna/Kvarnsv                    4:36    7:36   11:05   16:50   21:57   24:18   25:17   26:36                                                 
                                                   4:36    3:00    3:29    5:45    5:07    2:21    0:59    1:19                                                 
  124   1039 Sabina Hedlund     XHD18   26:37    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Köping-Kolsva OK                      4:30    7:06   10:27   18:06   22:10   24:06   25:14   26:37                                                 
                                                   4:30    2:36    3:21    7:39    4:04    1:56    1:08    1:23                                                 
  125   1001 Fredrik Regborn    XHD18   26:44    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Hagaby GoIF                           4:15    7:18   10:35   16:52   21:33   23:59   25:18   26:44                                                 
                                                   4:15    3:03    3:17    6:17    4:41    2:26    1:19    1:26                                                 
  126   1072 Oskar Linde        XHD18   26:55    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Helsingborgs SOK                      4:00    9:21   12:51   17:24   22:18   24:36   25:56   26:55                                                 
                                                   4:00    5:21    3:30    4:33    4:54    2:18    1:20    0:59                                                 
  127   1049 Erika Bengtsdottir XHD18   26:57    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Hjärnarps GH OL /                     4:38    7:36   11:12   16:18   22:09   24:27   25:36   26:57                                                 
                                                   4:38    2:58    3:36    5:06    5:51    2:18    1:09    1:21                                                 
  128   1063 Linda Aguirre      XHD18   27:00    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *123                                 
           2 OK Kolmården/Hasha                    4:25    7:11   10:24   14:02   22:27   24:32   25:35   27:00           20:58                                 
                                                   4:25    2:46    3:13    3:38    8:25    2:05    1:03    1:25                                                 
  129   1055 Richard Lindkvist  XHD18   27:07    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Stora Tuna/Kvarnsv                    4:38    7:39   11:13   17:02   22:10   24:29   25:51   27:07                                                 
                                                   4:38    3:01    3:34    5:49    5:08    2:19    1:22    1:16                                                 
  130   1072 Thomas Svensson    XHD18   27:18    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Helsingborgs SOK                      4:13    9:24   12:53   17:28   22:22   24:44   25:57   27:18                                                 
                                                   4:13    5:11    3:29    4:35    4:54    2:22    1:13    1:21                                                 
  131   1058 Werner Sillanpää   XHD18   27:27    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Paimion Rasti                         4:11    7:03   10:03   13:26   22:54   24:55   26:02   27:27                                                 
                                                   4:11    2:52    3:00    3:23    9:28    2:01    1:07    1:25                                                 
  132   1020 Juho Salminen      XHD18   27:46    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Valkeakosken Haka/                    3:39    5:37    7:58   10:48   24:04   25:34   26:37   27:46                                                 
                                                   3:39    1:58    2:21    2:50   13:16    1:30    1:03    1:09                                                 
  133   1039 Rebecca Backéus    XHD18   27:59    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *120                                 
           2 Köping-Kolsva OK                      4:33    7:10   10:34   18:10   22:33   24:43   26:38   27:59           14:08                                 
                                                   4:33    2:37    3:24    7:36    4:23    2:10    1:55    1:21                                                 
  134   1020 Henri Vieruaho     XHD18   28:04    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *124                                 
           3 Valkeakosken Haka/                    3:43    5:43    8:09   11:03   20:48   26:03   27:02   28:04           19:06                                 
                                                   3:43    2:00    2:26    2:54    9:45    5:15    0:59    1:02                                                 
  135   1004 Henrik Thoresson   XHD18   28:08    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Tisaren                            3:47    6:37   10:12   13:08   23:39   25:58   27:08   28:08                                                 
                                                   3:47    2:50    3:35    2:56   10:31    2:19    1:10    1:00                                                 
  136   1054 Kajsa Spetz        XHD18   28:09    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Ulricehamns OK                        5:24    8:06   11:45   16:28   23:34   25:31   26:45   28:09                                                 
                                                   5:24    2:42    3:39    4:43    7:06    1:57    1:14    1:24                                                 
  137   1013 Erik Persson       XHD18   28:44    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Hakarpspojkarna/Vi                    4:08    7:38   12:42   16:37   23:13   26:05   27:26   28:44                                                 
                                                   4:08    3:30    5:04    3:55    6:36    2:52    1:21    1:18                                                 
  138   1052 Axel Johansson     XHD18   28:46    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 IK Gandvik                            5:03    8:27   13:04   17:50   23:52   26:03   27:20   28:46                                                 
                                                   5:03    3:24    4:37    4:46    6:02    2:11    1:17    1:26                                                 
  139   1052 Linnea Johansson   XHD18   28:47    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 IK Gandvik                            5:09    8:28   13:06   17:51   23:50   26:05   27:23   28:47                                                 
                                                   5:09    3:19    4:38    4:45    5:59    2:15    1:18    1:24                                                 
  140   1010 Anna Rost          XHD18   29:17    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Västerås SOK                          4:27    7:20   10:36   18:31   24:28   26:43   27:50   29:17                                                 
                                                   4:27    2:53    3:16    7:55    5:57    2:15    1:07    1:27                                                 
  141   1010 Hanna Urby         XHD18   29:20    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Västerås SOK                          4:26    7:21   10:38   18:30   24:28   26:45   27:52   29:20                                                 
                                                   4:26    2:55    3:17    7:52    5:58    2:17    1:07    1:28                                                 
  142   1027 Niklas Dehlin      XHD18   29:23    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Gynge/OK Tyring                    5:39    8:52   13:03   17:50   24:18   27:01   28:09   29:23                                                 
                                                   5:39    3:13    4:11    4:47    6:28    2:43    1:08    1:14                                                 
  142   1031 Henri Rutanen      XHD18   29:23    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 SK Pohjantähti                        4:18    9:37   13:12   17:50   23:32   26:00   28:02   29:23                                                 
                                                   4:18    5:19    3:35    4:38    5:42    2:28    2:02    1:21                                                 
  144   1071 Linnea Andersson   XHD18   29:26    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Bredaryds SOK / Fi                    4:55    7:43   13:40   17:30   24:21   26:56   28:10   29:26                                                 
                                                   4:55    2:48    5:57    3:50    6:51    2:35    1:14    1:16                                                 
  145   1027 Emilia Karlsson    XHD18   29:36    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Gynge/OK Tyring                    5:37    8:51   13:00   17:44   24:09   26:56   28:11   29:36                                                 
                                                   5:37    3:14    4:09    4:44    6:25    2:47    1:15    1:25                                                 
  146   1006 Joakim Ekström     XHD18   29:58    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Ärla IF                               4:15    8:21   11:24   20:38   25:39   27:45   28:48   29:58                                                 
                                                   4:15    4:06    3:03    9:14    5:01    2:06    1:03    1:10                                                 
  146   1071 Elisabeth Aronsson XHD18   29:58    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Bredaryds SOK / Fi                    5:05    7:48   13:42   17:34   24:21   26:58   28:16   29:58                                                 
                                                   5:05    2:43    5:54    3:52    6:47    2:37    1:18    1:42                                                 
  148   1071 Julia Svensson     XHD18   29:59    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Bredaryds SOK / Fi                    5:08    7:50   13:39   17:39   24:29   27:00   28:18   29:59                                                 
                                                   5:08    2:42    5:49    4:00    6:50    2:31    1:18    1:41                                                 
  149   1033 Klara Arnesson     XHD18   30:06    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Skogsfalken                        4:43    7:57   11:08   17:48   24:51   27:43   28:46   30:06                                                 
                                                   4:43    3:14    3:11    6:40    7:03    2:52    1:03    1:20                                                 
  150   1023 Karl Karlsson      XHD18   30:45    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Kullingshof                        4:31    8:00   14:10   20:10   25:37   27:54   29:09   30:45                                                 
                                                   4:31    3:29    6:10    6:00    5:27    2:17    1:15    1:36                                                 
  151   1069 Walter Brännvall   XHD18   30:53    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Alehof                             5:57   10:45   14:37   19:30   25:48   28:05   29:34   30:53                                                 
                                                   5:57    4:48    3:52    4:53    6:18    2:17    1:29    1:19                                                 
  152   1062 Aleksander Samuels XHD18   31:10    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK 64 Torpa /Boxho                    7:09   10:10   14:11   18:58   25:37   28:13   29:38   31:10                                                 
                                                   7:09    3:01    4:01    4:47    6:39    2:36    1:25    1:32                                                 
  153   1058 Teemu Salo         XHD18   31:17    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Paimion Rasti                         4:17    7:13   10:31   14:05   26:22   28:57   30:00   31:17                                                 
                                                   4:17    2:56    3:18    3:34   12:17    2:35    1:03    1:17                                                 
  154   1074 Christian Saeland  XHD18   31:30    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Orinto                             5:36    8:31   11:58   21:21   26:53   28:36   30:20   31:30                                                 
                                                   5:36    2:55    3:27    9:23    5:32    1:43    1:44    1:10                                                 
  155   1023 Emil Johansson     XHD18   31:36    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Kullingshof                        4:34    8:33   12:45   18:16   25:23   28:34   29:52   31:36                                                 
                                                   4:34    3:59    4:12    5:31    7:07    3:11    1:18    1:44                                                 
  156   1059 Asger Aaen         XHD18   32:54    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Sorø/FarumTisvilde                    3:50    6:52   10:04   22:03   28:53   30:29   31:46   32:54                                                 
                                                   3:50    3:02    3:12   11:59    6:50    1:36    1:17    1:08                                                 
  157   1068 Mintu Paunu        XHD18   33:50    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Tampereen Pyrintö                     5:03   10:06   14:55   21:22   28:26   31:03   32:36   33:50                                                 
                                                   5:03    5:03    4:49    6:27    7:04    2:37    1:33    1:14                                                 
  158   1068 Aino Lintula       XHD18   34:01    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Tampereen Pyrintö                     5:06   10:01   14:58   21:20   28:28   31:05   32:35   34:01                                                 
                                                   5:06    4:55    4:57    6:22    7:08    2:37    1:30    1:26                                                 
  159   1078 Nathalie Mannström XHD18   34:36    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Raseborg                           5:12    9:16   14:00   22:41   29:38   32:05   33:14   34:36                                                 
                                                   5:12    4:04    4:44    8:41    6:57    2:27    1:09    1:22                                                 
  160   1078 Pia Holmberg       XHD18   34:38    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Raseborg                           5:15    9:16   14:01   22:43   29:40   32:06   33:17   34:38                                                 
                                                   5:15    4:01    4:45    8:42    6:57    2:26    1:11    1:21                                                 
  161   1036 Per-Erik Hallros   XHD18   35:02    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Tjällmo-Godegård /                    4:40    8:01   12:58   17:49   29:56   31:59   33:35   35:02                                                 
                                                   4:40    3:21    4:57    4:51   12:07    2:03    1:36    1:27                                                 
  162   1073 Emma Petersson     XHD18   35:03    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Burseryd / Reftele                    5:11    9:45   15:39   21:50   29:03   32:11   33:45   35:03                                                 
                                                   5:11    4:34    5:54    6:11    7:13    3:08    1:34    1:18                                                 
  163   1005 Max Brandhorst     XHD18   35:44    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Järla IF OK                           3:37    7:56   13:42   18:27   30:23   32:57   34:28   35:44                                                 
                                                   3:37    4:19    5:46    4:45   11:56    2:34    1:31    1:16                                                 
  164   1045 Oliwer Löfwenius   XHD18   36:01    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Skogshjortarna/Ryd                    5:01    9:42   13:42   25:05   30:51   33:32   34:54   36:01                                                 
                                                   5:01    4:41    4:00   11:23    5:46    2:41    1:22    1:07                                                 
  165   1009 Helen From         XHD18   36:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Tumba-Mälarhöjden                     5:20    9:00   13:13   20:32   30:18   33:37   34:40   36:12                                                 
                                                   5:20    3:40    4:13    7:19    9:46    3:19    1:03    1:32                                                 
  165   1009 Olivia Olausson    XHD18   36:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Tumba-Mälarhöjden                     5:16    9:03   13:11   20:32   30:35   33:35   34:39   36:12                                                 
                                                   5:16    3:47    4:08    7:21   10:03    3:00    1:04    1:33                                                 
  167   1037 Simon Andén        XHD18   36:37    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 Södertälje-Nykvarn                    4:10   12:18   18:09   24:02   31:22   34:07   35:21   36:37                                                 
                                                   4:10    8:08    5:51    5:53    7:20    2:45    1:14    1:16                                                 
  168   1060 Axel Frejd         XHD18   37:12    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK Ravinen/Bromma                     5:22    8:41   22:13   25:49   32:53   34:53   36:04   37:12                                                 
                                                   5:22    3:19   13:32    3:36    7:04    2:00    1:11    1:08                                                 
  169   1052 Louise Augustsson  XHD18   38:29    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 IK Gandvik                            4:46   18:10   21:15   25:19   33:21   35:21   37:25   38:29                                                 
                                                   4:46   13:24    3:05    4:04    8:02    2:00    2:04    1:04                                                 
  170   1015 Albin Axelsson     XHD18   39:41    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Falköpings AIK                        4:47    8:24   15:37   24:59   34:03   36:24   38:12   39:41                                                 
                                                   4:47    3:37    7:13    9:22    9:04    2:21    1:48    1:29                                                 
  171   1033 Felix Persson      XHD18   39:48    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 OK Skogsfalken                        4:55    8:05   12:13   27:16   33:58   36:53   38:14   39:48                                                 
                                                   4:55    3:10    4:08   15:03    6:42    2:55    1:21    1:34                                                 
  172   1060 Johnny Rahlén      XHD18   40:14    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Ravinen/Bromma                     5:29   10:39   15:29   21:11   34:02   37:11   38:29   40:14                                                 
                                                   5:29    5:10    4:50    5:42   12:51    3:09    1:18    1:45                                                 
  173   1062 John Staaf         XHD18   42:41    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 OK 64 Torpa /Boxho                    7:11   11:14   15:40   28:55   35:54   38:56   40:58   42:41                                                 
                                                   7:11    4:03    4:26   13:15    6:59    3:02    2:02    1:43                                                 
  174   1033 Moa Wåhlin         XHD18   44:40    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Skogsfalken                        5:10    9:21   14:25   20:15   37:46   42:01   43:14   44:40                                                 
                                                   5:10    4:11    5:04    5:50   17:31    4:15    1:13    1:26                                                 
  175   1019 Lina Landegren     XHD18   55:47    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           2 Ymer / Rydboholm /                    5:23    8:57   13:10   19:06   49:56   52:46   54:12   55:47                                                 
                                                   5:23    3:34    4:13    5:56   30:50    2:50    1:26    1:35                                                 
  176   1070 Carl Lindén        XHD18   56:24    1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *200                                 
           1 Gipen/Stenungsund/                    3:29    5:31   21:44   44:49   50:46   54:23   55:22   56:24           55:26                                 
                                                   3:29    2:02   16:13   23:05    5:57    3:37    0:59    1:02                                                 
  177   1081 Joakim Svensson    XHD18   409:59   1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Ok Älme/Markaryds                   375:09  379:43  386:13  393:59  402:12  405:16  406:53  409:59                                                 
                                                 375:09    4:34    6:30    7:46    8:13    3:04    1:37    3:06                                                 
        1032 Fredrik Teyström   XHD18   Felst.   1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *120                                 
           3 Linköpings OK                         4:08    7:01   10:46   -----   18:01   19:40   20:49   22:11           14:17                                 
                                                   4:08    2:53    3:45            7:15    1:39    1:09    1:22                                                 
        1047 Ville Säteri       XHD18   Felst.   1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           1 Keravan Urheilijat                    3:08    4:57    7:17   -----   17:47   19:17   20:02   21:06                                                 
                                                   3:08    1:49    2:20           10:30    1:30    0:45    1:04                                                 
        1050 Nils Forsgren      XHD18   Felst.   1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M                                                 
           3 OK Kåre                              -----   -----   -----   -----   -----   -----   -----                                                         
                                                                                                                                                                
        1078 Axel Hällfors      XHD18   Felst.   1(104)  2(132)  3(112)  4(119)  5(125)  6(129)  7(200)       M            *120                                 
           3 OK Raseborg                           4:11    6:38   10:00   -----   19:52   23:03   24:16   25:26           13:13                                 
                                                   4:11    2:27    3:22            9:52    3:11    1:13    1:10                                                 
Återgå till huvudsidan