U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:48
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




HD18 str 3-4               A 3.800 km                                  

    1     45 Marc Serrallonga      HD18     23:43  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Skogshjortarna/Ryda/L                   2:51    4:46    8:19   11:45   12:49   15:55   18:20   20:16   22:00   22:46   23:43                         
                                                     2:51    1:55    3:33    3:26    1:04    3:06    2:25    1:56    1:44    0:46    0:57                         
    2     35 Henrik Olsson         HD18     25:15  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Täby OK                                 2:46    4:36    8:45   12:15   13:22   16:09   19:26   21:17   23:27   24:19   25:15                         
                                                     2:46    1:50    4:09    3:30    1:07    2:47    3:17    1:51    2:10    0:52    0:56                         
    3     43 Ola Svahn             HD18     25:22  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 IFK Moras OK                            2:49    4:47    8:53   12:27   13:35   16:18   19:28   21:19   23:32   24:23   25:22                         
                                                     2:49    1:58    4:06    3:34    1:08    2:43    3:10    1:51    2:13    0:51    0:59                         
    4     57 Pontus Karlsson       HD18     25:40  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Markbygdens OK                          3:10    5:15    9:22   12:53   14:05   16:55   19:30   21:40   23:44   24:36   25:40                         
                                                     3:10    2:05    4:07    3:31    1:12    2:50    2:35    2:10    2:04    0:52    1:04                         
    5      3 Anssi Vesanto         HD18     26:10  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Espoon Suunta                           3:29    5:23    9:32   13:03   14:15   16:56   20:20   22:07   24:15   25:10   26:10                         
                                                     3:29    1:54    4:09    3:31    1:12    2:41    3:24    1:47    2:08    0:55    1:00                         
    6      5 Erik Brandhorst       HD18     26:15  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Järla IF OK                             2:59    5:14    9:23   12:59   14:19   17:02   20:03   22:22   24:16   25:22   26:15                         
                                                     2:59    2:15    4:09    3:36    1:20    2:43    3:01    2:19    1:54    1:06    0:53                         
    7     42 Christoffer Winander- HD18     26:22  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Attunda / Järfälla                      2:54    4:47    8:47   12:21   13:34   16:22   19:41   21:55   24:22   25:20   26:22                         
                                                     2:54    1:53    4:00    3:34    1:13    2:48    3:19    2:14    2:27    0:58    1:02                         
    8      4 Anton Hallor          HD18     26:23  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Tisaren                              3:04    5:25    9:48   13:31   14:44   17:41   20:21   22:27   24:21   25:17   26:23                         
                                                     3:04    2:21    4:23    3:43    1:13    2:57    2:40    2:06    1:54    0:56    1:06                         
    9     50 Fredrik Mattsson      HD18     26:25  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Kåre                                 2:55    5:15    9:52   13:29   14:32   17:05   20:24   22:25   24:39   25:24   26:25                         
                                                     2:55    2:20    4:37    3:37    1:03    2:33    3:19    2:01    2:14    0:45    1:01                         
   10     30 Martin Ahlberger      HD18     26:44  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Tranan / Hestra IF                   2:56    5:02    8:57   13:27   14:35   17:19   20:30   22:34   24:25   25:38   26:44                         
                                                     2:56    2:06    3:55    4:30    1:08    2:44    3:11    2:04    1:51    1:13    1:06                         
   11     26 Petrus Elgsten        HD18     27:03  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Eksjö SOK                               2:53    5:09    9:09   14:02   15:19   18:06   21:41   23:29   25:17   26:02   27:03                         
                                                     2:53    2:16    4:00    4:53    1:17    2:47    3:35    1:48    1:48    0:45    1:01                         
   12      1 Johan Peterson        HD18     27:19  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Hagaby GoIF                             3:08    5:23   10:12   15:04   16:11   18:54   21:19   23:24   25:20   26:16   27:19                         
                                                     3:08    2:15    4:49    4:52    1:07    2:43    2:25    2:05    1:56    0:56    1:03                         
   13     76 Johan Ekelöv          HD18     27:30  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Skåneslättens OL                        2:46    4:54    9:18   14:03   15:17   18:03   21:24   23:24   25:26   26:24   27:30                         
                                                     2:46    2:08    4:24    4:45    1:14    2:46    3:21    2:00    2:02    0:58    1:06                         
   14     17 Samuel Ring           HD18     27:37  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Tyr                                  3:16    5:24    9:51   14:29   15:42   18:23   21:54   23:48   25:43   26:37   27:37                         
                                                     3:16    2:08    4:27    4:38    1:13    2:41    3:31    1:54    1:55    0:54    1:00                         
   15     58 Henri Kalve           HD18     27:55  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Paimion Rasti                           3:03    5:27   10:26   14:01   15:10   17:58   21:25   23:46   25:52   26:49   27:55                         
                                                     3:03    2:24    4:59    3:35    1:09    2:48    3:27    2:21    2:06    0:57    1:06                         
   16     11 Juuso Jutila          HD18     28:01  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Tampereen Pyrintö lag                   2:56    5:07   10:08   14:56   16:13   19:03   21:52   24:14   26:09   27:00   28:01                         
                                                     2:56    2:11    5:01    4:48    1:17    2:50    2:49    2:22    1:55    0:51    1:01                         
   17     79 Henrikki Hakala       HD18     28:09  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 KauWisa/LapVi/KortJV                    2:59    5:04    9:06   13:17   14:25   17:17   19:37   24:24   26:18   27:10   28:09                         
                                                     2:59    2:05    4:02    4:11    1:08    2:52    2:20    4:47    1:54    0:52    0:59                         
   18      2 Oscar Andersson       HD18     28:10  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Stora Tuna OK                           2:47    4:39    8:45   12:17   13:26   19:02   22:40   24:32   26:22   27:06   28:10                         
                                                     2:47    1:52    4:06    3:32    1:09    5:36    3:38    1:52    1:50    0:44    1:04                         
   19     44 Didrik Hall           HD18     28:12  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Nyköping / Strängnäs-                   2:56    5:30   10:12   14:50   16:03   19:13   22:01   24:10   26:18   27:11   28:12                         
                                                     2:56    2:34    4:42    4:38    1:13    3:10    2:48    2:09    2:08    0:53    1:01                         
   20     22 Kristian Kannus       HD18     28:17  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Kangasala SK                            6:31    8:26   12:22   15:59   16:54   19:37   22:15   24:16   26:22   27:24   28:17                         
                                                     6:31    1:55    3:56    3:37    0:55    2:43    2:38    2:01    2:06    1:02    0:53                         
   21     32 Petter Johansson      HD18     28:19  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Linköpings OK                           3:02    5:23    9:55   14:32   15:53   19:14   21:45   23:43   26:12   27:18   28:19                         
                                                     3:02    2:21    4:32    4:37    1:21    3:21    2:31    1:58    2:29    1:06    1:01                         
   22     65 Ludwig Ljungqvist     HD18     28:27  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Växjö OK                                3:04    5:26    9:32   14:31   15:48   19:00   21:52   24:25   26:21   27:22   28:27                         
                                                     3:04    2:22    4:06    4:59    1:17    3:12    2:52    2:33    1:56    1:01    1:05                         
   23     70 Dag Stridh            HD18     28:57  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Gipen/Stenungsund/Kro                   3:06    5:14   10:04   14:17   15:38   18:36   21:39   24:09   26:55   27:55   28:57                         
                                                     3:06    2:08    4:50    4:13    1:21    2:58    3:03    2:30    2:46    1:00    1:02                         
   24      8 Tobias Forsén         HD18     29:09  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Tullinge SK                             2:56    5:08    9:20   14:06   15:12   18:07   21:04   25:06   27:06   28:07   29:09                         
                                                     2:56    2:12    4:12    4:46    1:06    2:55    2:57    4:02    2:00    1:01    1:02                         
   25     18 Assar Hellström       HD18     29:14  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Ravinen                              2:50    4:53   12:09   16:23   17:28   19:58   23:35   25:21   27:32   28:17   29:14                         
                                                     2:50    2:03    7:16    4:14    1:05    2:30    3:37    1:46    2:11    0:45    0:57                         
   26     40 Daniel Pettersson     HD18     29:24  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Gamleby / Västervik                     3:16    5:48   10:28   15:15   16:41   19:43   23:08   25:05   27:07   28:09   29:24                         
                                                     3:16    2:32    4:40    4:47    1:26    3:02    3:25    1:57    2:02    1:02    1:15                         
   27     20 Johanna Hulkkonen     HD18     29:46  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Valkeakosken Haka/Kyr                   3:30    6:16   10:51   15:22   16:44   19:51   23:08   25:25   27:32   28:32   29:46                         
                                                     3:30    2:46    4:35    4:31    1:22    3:07    3:17    2:17    2:07    1:00    1:14                         
   28     77 Aleksi Tuovinen       HD18     29:47  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Rajamäen Rykmentti /                    3:00    5:05    9:31   12:57   14:03   16:46   21:25   25:44   27:50   28:40   29:47                         
                                                     3:00    2:05    4:26    3:26    1:06    2:43    4:39    4:19    2:06    0:50    1:07                         
   29     33 Anton Wiberg          HD18     30:19  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Skogsfalken                          2:50    5:12    9:53   14:47   16:33   19:42   22:11   26:09   28:17   29:14   30:19                         
                                                     2:50    2:22    4:41    4:54    1:46    3:09    2:29    3:58    2:08    0:57    1:05                         
   30     52 Isak Krantz           HD18     30:23  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 IK Gandvik                              3:20    5:46   10:15   15:55   17:02   19:57   23:54   26:13   28:10   29:21   30:23                         
                                                     3:20    2:26    4:29    5:40    1:07    2:55    3:57    2:19    1:57    1:11    1:02                         
   31     68 Aleksi Niemi          HD18     30:40  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Tampereen Pyrintö lag                   4:18    6:40   11:22   15:22   16:41   20:05   23:36   26:18   28:42   29:31   30:40                         
                                                     4:18    2:22    4:42    4:00    1:19    3:24    3:31    2:42    2:24    0:49    1:09                         
   32     31 Ville Parkkinen       HD18     31:01  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 SK Pohjantähti                          3:30    6:21   10:58   14:55   16:06   19:03   21:49   26:12   29:02   29:52   31:01                         
                                                     3:30    2:51    4:37    3:57    1:11    2:57    2:46    4:23    2:50    0:50    1:09                         
   32     63 Henrik Håkansson      HD18     31:01  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Kolmården/Hasharon                   3:32    6:00   10:42   16:18   17:44   21:10   24:07   26:46   28:54   29:48   31:01                         
                                                     3:32    2:28    4:42    5:36    1:26    3:26    2:57    2:39    2:08    0:54    1:13                         
   34     16 Tuomo Stenberg        HD18     31:19  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 MS Parma                                4:08    6:15   10:17   15:28   16:40   19:34   23:56   27:22   29:14   30:13   31:19                         
                                                     4:08    2:07    4:02    5:11    1:12    2:54    4:22    3:26    1:52    0:59    1:06                         
   35     28 Pyry Nuhtanen         HD18     31:27  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Koovee                                  2:59    5:18   11:35   16:08   17:28   20:22   23:37   26:47   28:59   30:15   31:27                         
                                                     2:59    2:19    6:17    4:33    1:20    2:54    3:15    3:10    2:12    1:16    1:12                         
   36     13 Linus Wahl            HD18     31:56  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Hakarpspojkarna/Vista                   3:10    5:25    9:38   14:20   15:26   18:20   21:20   25:13   27:44   28:34   31:56                         
                                                     3:10    2:15    4:13    4:42    1:06    2:54    3:00    3:53    2:31    0:50    3:22                         
   37     49 Rasmus Svantesson     HD18     32:02  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Hjärnarps GH OL / IS                    3:25    6:12   11:47   16:57   18:15   21:21   24:24   27:15   29:39   30:49   32:02                         
                                                     3:25    2:47    5:35    5:10    1:18    3:06    3:03    2:51    2:24    1:10    1:13                         
   38     75 Patrik Andersson      HD18     32:33  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Nackhe/Hylte OK/IK                   3:00    5:34   10:33   15:40   17:34   21:17   24:48   27:20   30:17   31:25   32:33                         
                                                     3:00    2:34    4:59    5:07    1:54    3:43    3:31    2:32    2:57    1:08    1:08                         
   39     64 Frida Sandberg        HD18     32:53  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Säterbygdens OK                         3:33    6:28   11:31   16:03   17:39   21:23   24:24   27:36   30:01   31:24   32:53                         
                                                     3:33    2:55    5:03    4:32    1:36    3:44    3:01    3:12    2:25    1:23    1:29                         
   40     27 Anton Oddmo           HD18     33:03  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Gynge/OK Tyringe/H                   3:21    5:55   10:44   16:19   17:30   20:58   25:13   28:10   30:43   31:46   33:03                         
                                                     3:21    2:34    4:49    5:35    1:11    3:28    4:15    2:57    2:33    1:03    1:17                         
   41     56 Gustav Fredriksson    HD18     33:11  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Orion                                3:49    6:56   10:48   17:27   18:51   22:03   24:43   28:30   31:00   32:10   33:11                         
                                                     3:49    3:07    3:52    6:39    1:24    3:12    2:40    3:47    2:30    1:10    1:01                         
   42     12 Oskar Lif             HD18     33:19  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Gävle OK                                3:06    5:28   10:58   15:46   17:55   21:14   24:16   27:00   29:40   32:00   33:19                         
                                                     3:06    2:22    5:30    4:48    2:09    3:19    3:02    2:44    2:40    2:20    1:19                         
   43     10 Kasper Westman        HD18     33:26  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Västerås SOK                            2:57    5:01    8:58   13:15   14:24   17:14   21:55   29:30   31:26   32:20   33:26                         
                                                     2:57    2:04    3:57    4:17    1:09    2:50    4:41    7:35    1:56    0:54    1:06                         
   44     37 Jonas Ehn             HD18     33:34  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Södertälje-Nykvarn Or                   3:17    5:33   11:28   17:08   18:24   22:00   24:38   29:28   31:34   32:27   33:34                         
                                                     3:17    2:16    5:55    5:40    1:16    3:36    2:38    4:50    2:06    0:53    1:07                         
   45     59 Joakim Sie            HD18     34:20  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Sorø/FarumTisvilde/Sp                   3:13    5:24   10:39   15:51   17:20   20:40   26:06   29:56   32:07   33:11   34:20                         
                                                     3:13    2:11    5:15    5:12    1:29    3:20    5:26    3:50    2:11    1:04    1:09                         
   46     61 Amdré Elöimd          HD18     34:46  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Rånäs OK/OK Roslagen/                   3:32    6:18   11:14   18:58   20:14   23:48   27:22   30:05   32:36   33:38   34:46                         
                                                     3:32    2:46    4:56    7:44    1:16    3:34    3:34    2:43    2:31    1:02    1:08                         
   47     24 Vilho Loukkalahti     HD18     34:56  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 DELTA                                   3:35    5:58   10:56   14:49   16:16   21:17   24:49   30:24   32:58   33:51   34:56                         
                                                     3:35    2:23    4:58    3:53    1:27    5:01    3:32    5:35    2:34    0:53    1:05                         
   48     21 Adriaan Pelckmans     HD18     35:20  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M            *200         
           4 IF Sibbo-Vargarna                       3:26    5:34   10:23   16:15   17:35   20:34   23:05   31:09   33:23   34:12   35:20           34:14         
                                                     3:26    2:08    4:49    5:52    1:20    2:59    2:31    8:04    2:14    0:49    1:08                         
   49     55 Jonas Ekskog          HD18     35:37  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Stora Tuna/Kvarnsvede                   3:14    5:24   10:19   16:42   18:04   21:21   23:48   31:40   33:37   34:36   35:37                         
                                                     3:14    2:10    4:55    6:23    1:22    3:17    2:27    7:52    1:57    0:59    1:01                         
   50     25 Niklas Paganus        HD18     36:00  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Lynx / Angelniemi                       3:32    5:53   11:36   16:03   18:03   21:11   25:52   30:54   33:23   34:49   36:00                         
                                                     3:32    2:21    5:43    4:27    2:00    3:08    4:41    5:02    2:29    1:26    1:11                         
   51     80 Brage Ekrull Jahren   HD18     36:04  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Lillomarka/Raumar/Fos                   2:47    5:22   11:31   19:00   20:05   22:55   26:14   30:15   34:20   35:06   36:04                         
                                                     2:47    2:35    6:09    7:29    1:05    2:50    3:19    4:01    4:05    0:46    0:58                         
   52     29 Christoffer Borg      HD18     36:15  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Haninge SOK / Söders                    2:56    5:30   11:36   19:10   20:17   23:11   26:21   30:27   34:08   35:16   36:15                         
                                                     2:56    2:34    6:06    7:34    1:07    2:54    3:10    4:06    3:41    1:08    0:59                         
   53     19 Simon Samuelsson      HD18     36:38  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Ymer / Rydboholm / Br                   3:48    6:22   11:40   18:51   20:31   24:13   28:06   31:58   34:19   35:23   36:38                         
                                                     3:48    2:34    5:18    7:11    1:40    3:42    3:53    3:52    2:21    1:04    1:15                         
   54     14 Ebba Askeljung        HD18     37:01  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Klemmingen Gnesta                    3:53    7:10   13:33   19:35   21:09   25:31   29:19   31:50   34:33   35:44   37:01                         
                                                     3:53    3:17    6:23    6:02    1:34    4:22    3:48    2:31    2:43    1:11    1:17                         
   55     67 Hampus Maritzon       HD18     37:50  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Örkelljunga FK/ FK Bo                   3:28    6:53   13:13   19:10   20:49   24:41   27:43   32:42   35:28   36:45   37:50                         
                                                     3:28    3:25    6:20    5:57    1:39    3:52    3:02    4:59    2:46    1:17    1:05                         
   56     36 Martin H Carlsson     HD18     37:58  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Tjällmo-Godegård / Mo                   3:00    4:58    9:07   12:38   13:47   16:39   29:01   33:14   35:42   36:46   37:58                         
                                                     3:00    1:58    4:09    3:31    1:09    2:52   12:22    4:13    2:28    1:04    1:12                         
   57      7 Oskar Engman          HD18     38:44  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Denseln                              4:55    8:18   13:30   17:30   18:46   21:40   24:41   34:05   36:34   37:31   38:44                         
                                                     4:55    3:23    5:12    4:00    1:16    2:54    3:01    9:24    2:29    0:57    1:13                         
   57     41 Nathalie Rygh         HD18     38:44  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Mariestads FK                           3:09    5:33    9:51   19:02   22:34   26:11   31:22   33:42   36:21   37:32   38:44                         
                                                     3:09    2:24    4:18    9:11    3:32    3:37    5:11    2:20    2:39    1:11    1:12                         
   59     48 Eddie Klemetz         HD18     39:15  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Eskilstuna OL / OK To                   4:00    6:52   12:53   18:52   20:27   25:11   30:16   34:01   36:37   37:52   39:15                         
                                                     4:00    2:52    6:01    5:59    1:35    4:44    5:05    3:45    2:36    1:15    1:23                         
   60     62 Hampus Alenius        HD18     39:25  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK 64 Torpa /Boxholm-                   3:35    7:56   14:10   22:00   23:40   27:18   30:51   34:34   37:09   38:18   39:25                         
                                                     3:35    4:21    6:14    7:50    1:40    3:38    3:33    3:43    2:35    1:09    1:07                         
   61      9 Mikael Mellberg       HD18     39:58  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Tumba-Mälarhöjden / S                   2:53    4:52    8:37   18:31   20:19   23:37   26:20   34:39   37:51   38:50   39:58                         
                                                     2:53    1:59    3:45    9:54    1:48    3:18    2:43    8:19    3:12    0:59    1:08                         
   62     66 Emil Börjesson        HD18     40:14  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Lidköping/Klyftamo/Ry                   3:07    5:13    9:00   18:53   20:37   23:56   26:44   35:06   38:09   39:09   40:14                         
                                                     3:07    2:06    3:47    9:53    1:44    3:19    2:48    8:22    3:03    1:00    1:05                         
   63     53 Martin Svärd          HD18     40:27  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Milan/Garphyttan/T                   3:16    5:52   11:54   16:54   18:28   22:00   25:53   34:20   37:52   39:12   40:27                         
                                                     3:16    2:36    6:02    5:00    1:34    3:32    3:53    8:27    3:32    1:20    1:15                         
   64     34 Johan Gunnarsson      HD18     40:50  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Lerums SOK/OK Landeho                   3:12    5:28    9:33   19:23   21:20   24:29   27:14   35:38   38:40   39:40   40:50                         
                                                     3:12    2:16    4:05    9:50    1:57    3:09    2:45    8:24    3:02    1:00    1:10                         
   65     15 Klara Fredriksson     HD18     41:24  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Falköpings AIK                          3:45    6:47   12:59   20:42   22:25   26:43   33:04   35:55   38:58   40:05   41:24                         
                                                     3:45    3:02    6:12    7:43    1:43    4:18    6:21    2:51    3:03    1:07    1:19                         
   66     60 Johan Bengtsson       HD18     41:49  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Ravinen/Bromma Väl                   2:54    5:05   15:16   20:25   22:20   25:35   33:27   36:12   39:54   40:39   41:49                         
                                                     2:54    2:11   10:11    5:09    1:55    3:15    7:52    2:45    3:42    0:45    1:10                         
   67     39 Gabriella Wadman      HD18     41:51  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Köping-Kolsva OK                        3:49    7:09   15:44   23:12   24:57   28:50   33:00   36:34   39:22   40:29   41:51                         
                                                     3:49    3:20    8:35    7:28    1:45    3:53    4:10    3:34    2:48    1:07    1:22                         
   68     73 Pernilla Petersson    HD18     42:19  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Burseryd / Reftele /                    3:44    6:58   13:59   21:27   23:12   26:56   33:21   36:51   39:47   41:00   42:19                         
                                                     3:44    3:14    7:01    7:28    1:45    3:44    6:25    3:30    2:56    1:13    1:19                         
   69     78 Johanna von Frenckell HD18     42:38  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Raseborg                             4:30   11:14   18:58   24:04   25:52   29:50   33:53   37:57   40:26   41:26   42:38                         
                                                     4:30    6:44    7:44    5:06    1:48    3:58    4:03    4:04    2:29    1:00    1:12                         
   70     47 Oskari Pekkala        HD18     43:00  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Keravan Urheilijat                      2:48    5:31   10:14   16:09   17:24   20:26   27:18   38:31   40:38   41:48   43:00                         
                                                     2:48    2:43    4:43    5:55    1:15    3:02    6:52   11:13    2:07    1:10    1:12                         
   71     46 Luukas Valtonen       HD18     43:01  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Helsingin Suunnistaja                   3:17    5:38   13:14   21:17   22:36   25:34   28:11   38:56   40:59   41:51   43:01                         
                                                     3:17    2:21    7:36    8:03    1:19    2:58    2:37   10:45    2:03    0:52    1:10                         
   72     23 Anton Karlsson        HD18     43:31  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Kullingshof                          3:11    7:57   12:28   19:45   21:08   24:39   27:40   38:51   41:33   42:28   43:31                         
                                                     3:11    4:46    4:31    7:17    1:23    3:31    3:01   11:11    2:42    0:55    1:03                         
   73     54 Lovisa Mannfolk       HD18     43:51  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Ulricehamns OK                          5:02    7:32   13:03   22:47   24:05   27:24   35:50   38:54   41:34   42:41   43:51                         
                                                     5:02    2:30    5:31    9:44    1:18    3:19    8:26    3:04    2:40    1:07    1:10                         
   74     74 Elin Classon          HD18     47:07  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 OK Orinto                               4:23    7:32   16:04   23:36   25:29   30:03   36:33   40:58   43:59   45:38   47:07                         
                                                     4:23    3:09    8:32    7:32    1:53    4:34    6:30    4:25    3:01    1:39    1:29                         
   75     81 Anton Philipsson      HD18     47:46  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           3 Ok Älme/Markaryds FK/                   3:19    6:58   13:48   17:43   19:29   22:43   28:35   43:01   45:07   46:34   47:46                         
                                                     3:19    3:39    6:50    3:55    1:46    3:14    5:52   14:26    2:06    1:27    1:12                         
   76     69 Colin Fransson-Lee    HD18     49:49  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Alehof                               3:39    6:37   12:34   21:40   23:35   28:08   32:03   44:16   47:10   48:23   49:49                         
                                                     3:39    2:58    5:57    9:06    1:55    4:33    3:55   12:13    2:54    1:13    1:26                         
   77     71 Amanda Svensson       HD18     50:18  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Bredaryds SOK / Finsp                   3:40    6:37   13:29   18:52   20:40   25:07   32:54   43:24   47:26   48:44   50:18                         
                                                     3:40    2:57    6:52    5:23    1:48    4:27    7:47   10:30    4:02    1:18    1:34                         
   78     38 Natalie Josefsson     HD18     59:25  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 OK Hällen                               3:50    7:01   14:14   24:33   26:14   29:59   49:34   53:52   56:58   58:06   59:25                         
                                                     3:50    3:11    7:13   10:19    1:41    3:45   19:35    4:18    3:06    1:08    1:19                         
           6 Sophie Eriksson       HD18    Felst.  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Ärla IF                                 4:12    7:53   15:11   51:19   -----   -----   -----   -----   -----   88:59   90:31                         
                                                     4:12    3:41    7:18   36:08                                           37:40    1:32                         
          72 Andreas Eckhoff       HD18    Felst.  1(103)  2(106)  3(112)  4(115)  5(116)  6(120)  7(124)  8(126)  9(129) 10(200)       M                         
           4 Helsingborgs SOK                        4:34    7:18   12:18   -----   -----   -----   -----   -----   -----   72:22   73:56                         
                                                     4:34    2:44    5:00                                                   60:04    1:34                         


Återgå till huvudsidan