U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:48
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




HD18 str 1-2               C 5.800 km                                  

    1     80 Vetle Ruud Bråtten    HD18     36:00  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Lillomarka/Raumar/Fos                   4:12    6:25    7:19   15:34   19:04   21:49   23:25   25:55   29:53   32:09   34:01   34:56   36:00         
                                                     4:12    2:13    0:54    8:15    3:30    2:45    1:36    2:30    3:58    2:16    1:52    0:55    1:04         
    2      3 Oskari Mikkola        HD18     37:06  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Espoon Suunta                           3:51    6:09    6:55   15:05   18:49   22:02   23:32   26:06   31:20   33:24   35:13   36:04   37:06         
                                                     3:51    2:18    0:46    8:10    3:44    3:13    1:30    2:34    5:14    2:04    1:49    0:51    1:02         
    3     35 Axel Hansson          HD18     37:09  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Täby OK                                 3:52    6:10    6:56   15:08   18:42   21:36   23:10   25:38   29:25   32:04   35:01   36:00   37:09         
                                                     3:52    2:18    0:46    8:12    3:34    2:54    1:34    2:28    3:47    2:39    2:57    0:59    1:09         
    4     15 Rasmus Persson        HD18     37:43  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Falköpings AIK                          4:06    6:33    7:19   15:57   19:37   22:56   24:30   27:07   31:11   33:41   35:51   36:43   37:43         
                                                     4:06    2:27    0:46    8:38    3:40    3:19    1:34    2:37    4:04    2:30    2:10    0:52    1:00         
    5     16 Sami Hämäläinen       HD18     38:00  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 MS Parma                                4:18    7:14    8:06   16:40   20:42   23:48   25:26   28:05   32:44   34:28   36:12   37:00   38:00         
                                                     4:18    2:56    0:52    8:34    4:02    3:06    1:38    2:39    4:39    1:44    1:44    0:48    1:00         
    6     55 Erik Malmberg         HD18     38:01  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Stora Tuna/Kvarnsvede                   4:02    6:18    7:05   15:12   18:41   21:38   23:15   25:41   29:31   32:13   35:57   36:52   38:01         
                                                     4:02    2:16    0:47    8:07    3:29    2:57    1:37    2:26    3:50    2:42    3:44    0:55    1:09         
    7     40 Oscar Riis            HD18     38:24  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Gamleby / Västervik                     4:23    6:49    7:39   16:34   21:17   24:03   25:36   28:11   31:57   34:41   36:26   37:17   38:24         
                                                     4:23    2:26    0:50    8:55    4:43    2:46    1:33    2:35    3:46    2:44    1:45    0:51    1:07         
    8     24 Olli Hiidensalo       HD18     39:11  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 DELTA                                   4:35    6:53    7:43   16:53   21:49   24:37   26:13   28:51   32:44   34:58   37:23   38:18   39:11         
                                                     4:35    2:18    0:50    9:10    4:56    2:48    1:36    2:38    3:53    2:14    2:25    0:55    0:53         
    9     28 Miika Arvola          HD18     39:18  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Koovee                                  4:31    6:49    7:41   16:49   21:53   24:35   26:15   28:53   32:41   34:56   37:25   38:18   39:18         
                                                     4:31    2:18    0:52    9:08    5:04    2:42    1:40    2:38    3:48    2:15    2:29    0:53    1:00         
   10     31 Lauri Heikka          HD18     39:19  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 SK Pohjantähti                          4:09    6:35    7:23   16:01   20:06   23:34   25:25   28:20   32:37   34:54   37:01   38:02   39:19         
                                                     4:09    2:26    0:48    8:38    4:05    3:28    1:51    2:55    4:17    2:17    2:07    1:01    1:17         
   11     36 Johan Sjögräs         HD18     39:21  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Tjällmo-Godegård / Mo                   7:00    9:27   10:22   19:05   22:29   25:48   27:30   30:19   34:07   35:46   37:28   38:23   39:21         
                                                     7:00    2:27    0:55    8:43    3:24    3:19    1:42    2:49    3:48    1:39    1:42    0:55    0:58         
   12     67 Anton Österblad       HD18     39:34  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Örkelljunga FK/ FK Bo                   3:55    6:23    7:11   15:41   19:31   22:53   24:32   27:15   31:59   35:24   37:30   38:27   39:34         
                                                     3:55    2:28    0:48    8:30    3:50    3:22    1:39    2:43    4:44    3:25    2:06    0:57    1:07         
   13      7 Christer Lilja        HD18     39:35  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Denseln                              3:48    6:43    7:27   16:01   19:44   23:02   24:40   27:25   33:01   35:07   37:24   38:20   39:35         
                                                     3:48    2:55    0:44    8:34    3:43    3:18    1:38    2:45    5:36    2:06    2:17    0:56    1:15         
   14     44 Lennart Johansson     HD18     40:17  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Nyköping / Strängnäs-                   4:23    6:46    7:48   17:59   21:57   25:17   26:57   30:01   34:00   36:37   38:29   39:18   40:17         
                                                     4:23    2:23    1:02   10:11    3:58    3:20    1:40    3:04    3:59    2:37    1:52    0:49    0:59         
   15     72 Viktor Stensson       HD18     40:21  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Helsingborgs SOK                        4:21    6:55    7:54   17:12   21:29   24:55   27:01   30:05   34:05   36:09   38:15   39:07   40:21         
                                                     4:21    2:34    0:59    9:18    4:17    3:26    2:06    3:04    4:00    2:04    2:06    0:52    1:14         
   16      4 Jonatan Aronsson      HD18     40:53  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Tisaren                              4:33    6:51    7:49   18:01   21:34   24:26   26:06   28:46   32:52   37:09   39:01   39:51   40:53         
                                                     4:33    2:18    0:58   10:12    3:33    2:52    1:40    2:40    4:06    4:17    1:52    0:50    1:02         
   17     43 Linus Rapp            HD18     41:00  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 IFK Moras OK                            3:57    6:13    6:57   18:26   22:21   25:25   27:02   29:36   34:21   36:59   39:01   39:52   41:00         
                                                     3:57    2:16    0:44   11:29    3:55    3:04    1:37    2:34    4:45    2:38    2:02    0:51    1:08         
   18     79 Antti Hakala          HD18     41:05  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 KauWisa/LapVi/KortJV                    3:36    5:48    6:34   19:19   23:21   26:14   27:44   30:25   34:18   36:45   39:12   40:04   41:05         
                                                     3:36    2:12    0:46   12:45    4:02    2:53    1:30    2:41    3:53    2:27    2:27    0:52    1:01         
   19     39 Janne Selkälä         HD18     41:52  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Köping-Kolsva OK                        4:23    6:51    7:44   16:31   21:01   24:37   26:17   29:02   34:20   37:17   39:28   40:36   41:52         
                                                     4:23    2:28    0:53    8:47    4:30    3:36    1:40    2:45    5:18    2:57    2:11    1:08    1:16         
   20     23 Simon Andersson       HD18     41:59  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Kullingshof                          3:47    6:05    6:50   17:59   22:04   25:11   26:50   29:21   34:53   37:52   39:55   40:48   41:59         
                                                     3:47    2:18    0:45   11:09    4:05    3:07    1:39    2:31    5:32    2:59    2:03    0:53    1:11         
                                                     *116                                                                                                         
                                                    16:14                                                                                                         
                                                                                                                                                                  
   21     63 Måns Bränneby         HD18     42:11  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Kolmården/Hasharon                   4:02    6:40    7:26   16:20   20:57   24:42   26:27   29:16   34:17   37:44   40:03   41:00   42:11         
                                                     4:02    2:38    0:46    8:54    4:37    3:45    1:45    2:49    5:01    3:27    2:19    0:57    1:11         
   22     20 Rasmus Alén           HD18     42:31  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Valkeakosken Haka/Kyr                   4:33    7:04    7:53   18:38   22:28   26:05   27:52   30:32   35:18   38:10   40:21   41:21   42:31         
                                                     4:33    2:31    0:49   10:45    3:50    3:37    1:47    2:40    4:46    2:52    2:11    1:00    1:10         
   23     75 Adam Georgsson        HD18     42:57  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Nackhe/Hylte OK/IK                   4:17    6:45    7:37   16:22   21:25   24:59   26:54   29:31   34:23   37:53   40:41   41:47   42:57         
                                                     4:17    2:28    0:52    8:45    5:03    3:34    1:55    2:37    4:52    3:30    2:48    1:06    1:10         
   24     19 Gustav Eklöf          HD18     43:32  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Ymer / Rydboholm / Br                   3:36    6:02    6:46   18:22   24:21   27:16   28:49   32:07   37:30   39:49   41:55   42:39   43:32         
                                                     3:36    2:26    0:44   11:36    5:59    2:55    1:33    3:18    5:23    2:19    2:06    0:44    0:53         
   25     64 Erik Fernlund         HD18     43:33  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Säterbygdens OK                         4:28    6:50    7:47   19:21   23:04   26:56   28:27   31:05   36:27   39:27   41:32   42:33   43:33         
                                                     4:28    2:22    0:57   11:34    3:43    3:52    1:31    2:38    5:22    3:00    2:05    1:01    1:00         
   26     76 Johan Kristensson     HD18     43:58  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Skåneslättens OL                        4:34    7:28    8:24   18:53   23:19   26:46   28:32   31:50   36:43   39:30   41:52   42:53   43:58         
                                                     4:34    2:54    0:56   10:29    4:26    3:27    1:46    3:18    4:53    2:47    2:22    1:01    1:05         
   27     60 Joakim Berg           HD18     44:00  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Ravinen/Bromma Väl                   4:18    6:41    7:32   16:33   21:28   24:16   26:03   28:40   36:23   40:07   42:09   42:57   44:00         
                                                     4:18    2:23    0:51    9:01    4:55    2:48    1:47    2:37    7:43    3:44    2:02    0:48    1:03         
   28     59 Andreas Bergmann      HD18     44:22  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Sorø/FarumTisvilde/Sp                   5:23    7:48    9:00   19:37   23:25   26:39   28:38   32:23   38:01   40:16   42:18   43:10   44:22         
                                                     5:23    2:25    1:12   10:37    3:48    3:14    1:59    3:45    5:38    2:15    2:02    0:52    1:12         
   29     71 Henrik Andersson      HD18     44:27  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Bredaryds SOK / Finsp                   4:26    7:05    7:50   16:20   21:15   25:03   26:58   29:43   37:43   40:05   42:24   43:15   44:27         
                                                     4:26    2:39    0:45    8:30    4:55    3:48    1:55    2:45    8:00    2:22    2:19    0:51    1:12         
   30      8 Jonas Kärrström       HD18     45:05  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Tullinge SK                             5:04    8:38    9:28   19:30   23:29   26:37   28:23   31:09   35:38   38:32   43:04   43:55   45:05         
                                                     5:04    3:34    0:50   10:02    3:59    3:08    1:46    2:46    4:29    2:54    4:32    0:51    1:10         
   31     12 Daniel Knutsen        HD18     45:52  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Gävle OK                                5:23    8:04    9:08   19:14   23:34   26:46   28:31   31:48   38:05   41:10   43:34   44:39   45:52         
                                                     5:23    2:41    1:04   10:06    4:20    3:12    1:45    3:17    6:17    3:05    2:24    1:05    1:13         
   32     32 Henrik Tosteberg      HD18     46:20  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Linköpings OK                           4:33    6:59    7:48   19:46   24:17   27:55   30:18   34:11   39:14   41:36   44:08   45:10   46:20         
                                                     4:33    2:26    0:49   11:58    4:31    3:38    2:23    3:53    5:03    2:22    2:32    1:02    1:10         
   33     56 Johan Engström        HD18     46:26  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Orion                                5:02    7:45    9:52   21:17   25:54   29:36   31:27   34:21   38:59   41:36   44:12   45:15   46:26         
                                                     5:02    2:43    2:07   11:25    4:37    3:42    1:51    2:54    4:38    2:37    2:36    1:03    1:11         
   34     11 Lauri Kahila          HD18     46:30  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Tampereen Pyrintö lag                   9:06   12:32   13:25   22:41   27:05   30:48   32:25   35:02   39:38   42:33   44:35   45:30   46:30         
                                                     9:06    3:26    0:53    9:16    4:24    3:43    1:37    2:37    4:36    2:55    2:02    0:55    1:00         
   35     52 Joel Andersson        HD18     50:30  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 IK Gandvik                              8:08   10:56   12:24   22:41   27:54   31:24   33:53   36:54   42:31   45:13   48:00   49:10   50:30         
                                                     8:08    2:48    1:28   10:17    5:13    3:30    2:29    3:01    5:37    2:42    2:47    1:10    1:20         
   36     48 Lovis Onsbring Gustaf HD18     51:50  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Eskilstuna OL / OK To                   5:09    7:55    8:56   21:20   26:59   31:36   34:32   37:52   44:28   47:12   49:43   50:43   51:50         
                                                     5:09    2:46    1:01   12:24    5:39    4:37    2:56    3:20    6:36    2:44    2:31    1:00    1:07         
   37     68 Heikki Virekunnas     HD18     55:25  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Tampereen Pyrintö lag                   5:40    9:12   10:16   22:13   27:59   31:59   34:12   38:40   44:11   50:15   53:06   54:10   55:25         
                                                     5:40    3:32    1:04   11:57    5:46    4:00    2:13    4:28    5:31    6:04    2:51    1:04    1:15         
   38     27 Oskar Andersson       HD18     58:01  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Gynge/OK Tyringe/H                   9:15   12:34   13:31   29:03   33:17   39:02   41:33   44:23   50:07   53:06   55:41   56:47   58:01         
                                                     9:15    3:19    0:57   15:32    4:14    5:45    2:31    2:50    5:44    2:59    2:35    1:06    1:14         
          47 Santtu Sainio         HD18    Felst.  1(106)  2(108)  3(109)  4(115)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Keravan Urheilijat                      3:56    6:12    6:59   15:09   18:38   -----   23:20   26:08   31:05   33:50   35:56   36:54   38:07         
                                                     3:56    2:16    0:47    8:10    3:29            4:42    2:48    4:57    2:45    2:06    0:58    1:13         


Återgå till huvudsidan