U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:48
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




HD18 str 1-2               B 5.700 km                                  

    1      4 Martin Sand           HD18     34:21  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Tisaren                              3:40    6:15    6:55   15:36   19:01   21:54   23:23   25:44   28:41   30:46   32:31   33:24   34:21         
                                                     3:40    2:35    0:40    8:41    3:25    2:53    1:29    2:21    2:57    2:05    1:45    0:53    0:57         
    2     43 Andreas Allerhed      HD18     36:37  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 IFK Moras OK                            4:24    6:48    7:40   17:01   20:11   23:13   24:45   27:25   30:31   32:45   34:37   35:32   36:37         
                                                     4:24    2:24    0:52    9:21    3:10    3:02    1:32    2:40    3:06    2:14    1:52    0:55    1:05         
    3     32 Robert Vängell        HD18     36:51  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Linköpings OK                           3:42    6:35    7:15   16:28   19:34   22:27   23:53   26:18   30:33   33:01   35:06   35:51   36:51         
                                                     3:42    2:53    0:40    9:13    3:06    2:53    1:26    2:25    4:15    2:28    2:05    0:45    1:00         
    4     24 Otto Loukkalahti      HD18     36:55  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 DELTA                                   3:49    6:19    7:00   16:18   19:31   22:26   23:54   26:23   30:31   32:58   35:09   35:54   36:55         
                                                     3:49    2:30    0:41    9:18    3:13    2:55    1:28    2:29    4:08    2:27    2:11    0:45    1:01         
    4     28 Markus Sinijärvi      HD18     36:55  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Koovee                                  3:43    6:22    7:01   16:20   19:39   22:52   24:20   26:48   29:54   32:46   35:07   35:56   36:55         
                                                     3:43    2:39    0:39    9:19    3:19    3:13    1:28    2:28    3:06    2:52    2:21    0:49    0:59         
    6     40 Johan Norberg         HD18     36:58  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Gamleby / Västervik                     3:51    6:27    7:07   15:35   18:47   22:00   23:35   26:02   29:26   32:40   35:04   35:58   36:58         
                                                     3:51    2:36    0:40    8:28    3:12    3:13    1:35    2:27    3:24    3:14    2:24    0:54    1:00         
    7     60 Max-Peter Bejmer      HD18     37:01  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Ravinen/Bromma Väl                   3:50    6:26    7:07   16:13   19:32   22:30   23:56   26:20   29:19   32:45   35:10   36:00   37:01         
                                                     3:50    2:36    0:41    9:06    3:19    2:58    1:26    2:24    2:59    3:26    2:25    0:50    1:01         
    8      8 Johan Kärrström       HD18     37:52  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Tullinge SK                             3:39    6:55    7:34   16:27   19:29   22:23   23:55   26:21   29:48   32:35   35:58   36:48   37:52         
                                                     3:39    3:16    0:39    8:53    3:02    2:54    1:32    2:26    3:27    2:47    3:23    0:50    1:04         
    9     36 Gösta Berger-Åhrén    HD18     38:03  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Tjällmo-Godegård / Mo                   4:00    6:41    7:20   17:44   20:38   24:07   25:37   28:24   32:02   33:57   36:03   36:55   38:03         
                                                     4:00    2:41    0:39   10:24    2:54    3:29    1:30    2:47    3:38    1:55    2:06    0:52    1:08         
   10     71 Oskar SVensson        HD18     38:05  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Bredaryds SOK / Finsp                   4:40    7:26    8:06   18:35   21:20   24:59   26:37   29:01   32:19   34:23   36:17   37:05   38:05         
                                                     4:40    2:46    0:40   10:29    2:45    3:39    1:38    2:24    3:18    2:04    1:54    0:48    1:00         
   11      7 Henrik Berggren       HD18     38:10  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Denseln                              3:59    6:23    7:02   16:17   19:31   22:54   25:56   28:38   31:52   34:01   36:19   37:09   38:10         
                                                     3:59    2:24    0:39    9:15    3:14    3:23    3:02    2:42    3:14    2:09    2:18    0:50    1:01         
   11     47 Antton Viljakainen    HD18     38:10  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Keravan Urheilijat                      4:10    6:54    7:41   17:01   20:16   23:04   24:36   27:07   30:08   33:55   36:06   37:05   38:10         
                                                     4:10    2:44    0:47    9:20    3:15    2:48    1:32    2:31    3:01    3:47    2:11    0:59    1:05         
   13     48 Carl-Johan Högberg    HD18     38:34  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Eskilstuna OL / OK To                   3:41    6:49    7:30   17:27   20:25   23:17   24:52   27:37   32:04   34:10   36:36   37:32   38:34         
                                                     3:41    3:08    0:41    9:57    2:58    2:52    1:35    2:45    4:27    2:06    2:26    0:56    1:02         
   14     76 Martin Lindeberg      HD18     39:15  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Skåneslättens OL                        3:47    6:55    7:31   17:34   20:18   23:46   25:26   27:59   32:44   35:19   37:19   38:15   39:15         
                                                     3:47    3:08    0:36   10:03    2:44    3:28    1:40    2:33    4:45    2:35    2:00    0:56    1:00         
                                                     *115                                                                                                         
                                                    15:42                                                                                                         
                                                                                                                                                                  
   15     80 Mathias Benjaminsen   HD18     39:17  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Lillomarka/Raumar/Fos                   4:23    6:57    7:38   17:48   20:44   24:29   26:08   28:46   32:31   35:20   37:17   38:17   39:17         
                                                     4:23    2:34    0:41   10:10    2:56    3:45    1:39    2:38    3:45    2:49    1:57    1:00    1:00         
   16     20 Tero Linnainmaa       HD18     39:19  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Valkeakosken Haka/Kyr                   4:21    7:15    8:02   17:57   20:52   24:20   25:54   28:39   32:23   35:22   37:27   38:17   39:19         
                                                     4:21    2:54    0:47    9:55    2:55    3:28    1:34    2:45    3:44    2:59    2:05    0:50    1:02         
   17     16 Eero-Matti Vainio     HD18     39:27  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 MS Parma                                4:05    7:16    8:01   17:55   20:52   24:17   25:54   28:42   32:20   35:17   37:23   38:18   39:27         
                                                     4:05    3:11    0:45    9:54    2:57    3:25    1:37    2:48    3:38    2:57    2:06    0:55    1:09         
   18     12 Erik Boman            HD18     39:42  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Gävle OK                                4:07    7:00    8:36   17:52   20:48   24:28   26:06   28:53   32:30   35:25   37:35   38:33   39:42         
                                                     4:07    2:53    1:36    9:16    2:56    3:40    1:38    2:47    3:37    2:55    2:10    0:58    1:09         
   19      3 Antti Honkimar        HD18     39:45  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Espoon Suunta                           4:58    7:49    8:39   19:01   21:57   25:04   26:52   29:26   32:43   35:26   37:33   38:36   39:45         
                                                     4:58    2:51    0:50   10:22    2:56    3:07    1:48    2:34    3:17    2:43    2:07    1:03    1:09         
   20     15 Erik Nero             HD18     39:48  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Falköpings AIK                          5:37    9:13   10:00   19:54   23:18   26:33   28:04   30:38   33:40   35:59   37:50   38:51   39:48         
                                                     5:37    3:36    0:47    9:54    3:24    3:15    1:31    2:34    3:02    2:19    1:51    1:01    0:57         
   21     35 Ola Granqvist         HD18     40:34  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Täby OK                                 4:56    7:45    8:41   21:02   24:04   27:10   28:41   31:20   34:29   36:43   38:32   39:28   40:34         
                                                     4:56    2:49    0:56   12:21    3:02    3:06    1:31    2:39    3:09    2:14    1:49    0:56    1:06         
   22     44 Anton Sundin          HD18     40:48  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Nyköping / Strängnäs-                   3:54    6:42    7:21   19:21   22:40   25:49   27:26   30:22   34:16   36:53   38:46   39:44   40:48         
                                                     3:54    2:48    0:39   12:00    3:19    3:09    1:37    2:56    3:54    2:37    1:53    0:58    1:04         
   23     72 Niklas Olofsson       HD18     40:52  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Helsingborgs SOK                        4:01    6:43    7:24   17:31   20:36   24:21   25:57   28:36   33:11   36:50   38:48   39:46   40:52         
                                                     4:01    2:42    0:41   10:07    3:05    3:45    1:36    2:39    4:35    3:39    1:58    0:58    1:06         
   24     52 Erik Andersson        HD18     41:03  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 IK Gandvik                              4:03    6:54    7:36   17:56   20:59   24:35   26:18   29:06   34:28   36:57   39:02   39:56   41:03         
                                                     4:03    2:51    0:42   10:20    3:03    3:36    1:43    2:48    5:22    2:29    2:05    0:54    1:07         
   25     64 Henrik Klaar          HD18     41:04  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Säterbygdens OK                         4:10    7:12    8:00   17:59   20:55   24:31   26:09   28:56   34:27   37:00   39:04   39:56   41:04         
                                                     4:10    3:02    0:48    9:59    2:56    3:36    1:38    2:47    5:31    2:33    2:04    0:52    1:08         
   26     56 Emil Olsson           HD18     43:47  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Orion                                4:11    7:15    8:00   18:03   21:00   24:38   26:19   29:04   37:36   39:53   41:56   42:43   43:47         
                                                     4:11    3:04    0:45   10:03    2:57    3:38    1:41    2:45    8:32    2:17    2:03    0:47    1:04         
                                                     *200                                                                                                         
                                                    42:46                                                                                                         
                                                                                                                                                                  
   27     68 Markus Stolze         HD18     44:41  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Tampereen Pyrintö lag                   4:20    7:19    8:04   19:12   23:18   27:23   29:15   32:19   37:22   39:58   42:20   43:18   44:41         
                                                     4:20    2:59    0:45   11:08    4:06    4:05    1:52    3:04    5:03    2:36    2:22    0:58    1:23         
   28     75 Per Skyggeson         HD18     45:37  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Nackhe/Hylte OK/IK                   5:35    9:24   10:27   20:03   23:19   27:56   30:03   33:08   36:49   41:35   43:38   44:29   45:37         
                                                     5:35    3:49    1:03    9:36    3:16    4:37    2:07    3:05    3:41    4:46    2:03    0:51    1:08         
   29     63 Emil Blomkvist        HD18     46:30  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Kolmården/Hasharon                   4:41    8:02    8:55   20:52   24:00   28:48   30:48   34:07   37:42   42:18   44:32   45:24   46:30         
                                                     4:41    3:21    0:53   11:57    3:08    4:48    2:00    3:19    3:35    4:36    2:14    0:52    1:06         
   30     23 Emil Andersson        HD18     47:06  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Kullingshof                          4:55    8:12    9:10   21:09   24:23   28:28   30:48   35:05   38:32   42:47   45:01   45:58   47:06         
                                                     4:55    3:17    0:58   11:59    3:14    4:05    2:20    4:17    3:27    4:15    2:14    0:57    1:08         
   31     11 Mikko Haikonen        HD18     49:05  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Tampereen Pyrintö lag                   5:12    8:18    9:12   21:37   29:34   33:05   35:11   38:11   41:56   44:44   47:02   48:01   49:05         
                                                     5:12    3:06    0:54   12:25    7:57    3:31    2:06    3:00    3:45    2:48    2:18    0:59    1:04         
   32     67 Simon Månsson         HD18     49:26  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Örkelljunga FK/ FK Bo                   5:00    9:18   10:22   22:43   26:36   30:54   33:22   36:24   40:31   44:55   47:20   48:16   49:26         
                                                     5:00    4:18    1:04   12:21    3:53    4:18    2:28    3:02    4:07    4:24    2:25    0:56    1:10         
   33     31 Jussi Parkkinen       HD18     49:33  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 SK Pohjantähti                          5:12    9:36   10:33   23:16   26:53   31:04   33:55   36:48   40:36   45:02   47:23   48:18   49:33         
                                                     5:12    4:24    0:57   12:43    3:37    4:11    2:51    2:53    3:48    4:26    2:21    0:55    1:15         
   34     19 Niklas Österlund      HD18     50:16  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Ymer / Rydboholm / Br                   5:16   10:32   11:29   23:29   27:09   30:56   33:29   36:13   39:59   44:52   48:06   49:06   50:16         
                                                     5:16    5:16    0:57   12:00    3:40    3:47    2:33    2:44    3:46    4:53    3:14    1:00    1:10         
   35     59 Andreas Konring       HD18     51:11  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Sorø/FarumTisvilde/Sp                   5:31    8:42    9:46   24:01   29:00   32:47   34:41   37:52   42:23   46:36   49:07   50:06   51:11         
                                                     5:31    3:11    1:04   14:15    4:59    3:47    1:54    3:11    4:31    4:13    2:31    0:59    1:05         
   36     55 Marcus Wallin         HD18     51:12  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Stora Tuna/Kvarnsvede                   4:57    8:37    9:35   22:57   27:39   33:09   35:18   38:17   42:14   46:39   48:58   49:55   51:12         
                                                     4:57    3:40    0:58   13:22    4:42    5:30    2:09    2:59    3:57    4:25    2:19    0:57    1:17         
   37     27 Hampus Andersson      HD18     51:25  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Gynge/OK Tyringe/H                   5:23    9:04   10:12   23:02   27:25   31:46   34:37   37:32   43:45   46:36   48:55   50:08   51:25         
                                                     5:23    3:41    1:08   12:50    4:23    4:21    2:51    2:55    6:13    2:51    2:19    1:13    1:17         
   38     79 Eero Korpi            HD18     53:17  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 KauWisa/LapVi/KortJV                    6:34   12:50   13:43   25:43   29:25   33:24   35:37   38:29   44:14   49:06   51:12   52:08   53:17         
                                                     6:34    6:16    0:53   12:00    3:42    3:59    2:13    2:52    5:45    4:52    2:06    0:56    1:09         
   39     39 Sofie Landqvist       HD18     57:53  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(123) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Köping-Kolsva OK                        5:56    9:13   10:08   26:25   33:11   38:16   40:52   43:55   48:13   52:28   55:10   56:32   57:53         
                                                     5:56    3:17    0:55   16:17    6:46    5:05    2:36    3:03    4:18    4:15    2:42    1:22    1:21         


Återgå till huvudsidan