U-10mila HD18 & D18 2008lö 2008-08-02 10:48
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




HD18 str 1-2               A 5.800 km                                  

    1     69 John Persson          HD18     35:33  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Alehof                               3:39    6:03    6:44   15:27   18:46   21:32   23:07   25:33   29:28   31:24   33:38   34:30   35:33         
                                                     3:39    2:24    0:41    8:43    3:19    2:46    1:35    2:26    3:55    1:56    2:14    0:52    1:03         
    2     13 Oskar Ljungkvist      HD18     36:14  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Hakarpspojkarna/Vista                   3:38    6:00    6:43   15:38   18:45   21:48   23:18   25:34   29:29   32:15   34:15   35:12   36:14         
                                                     3:38    2:22    0:43    8:55    3:07    3:03    1:30    2:16    3:55    2:46    2:00    0:57    1:02         
    3      1 Olof Dahlgren         HD18     36:49  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Hagaby GoIF                             3:44    6:31    7:12   16:22   19:25   22:25   23:51   26:14   30:04   32:43   35:08   35:53   36:49         
                                                     3:44    2:47    0:41    9:10    3:03    3:00    1:26    2:23    3:50    2:39    2:25    0:45    0:56         
    4     41 Albin Pettersson      HD18     37:26  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Mariestads FK                           4:02    6:47    7:27   16:30   19:34   22:25   23:52   26:11   29:43   32:39   35:36   36:30   37:26         
                                                     4:02    2:45    0:40    9:03    3:04    2:51    1:27    2:19    3:32    2:56    2:57    0:54    0:56         
    5     21 Victor Mansner        HD18     37:35  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 IF Sibbo-Vargarna                       3:46    7:17    7:57   16:57   19:35   22:23   23:54   26:16   31:57   33:52   35:42   36:34   37:35         
                                                     3:46    3:31    0:40    9:00    2:38    2:48    1:31    2:22    5:41    1:55    1:50    0:52    1:01         
    6     58 Niko-Petteri Salo     HD18     38:23  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Paimion Rasti                           4:48    7:22    8:04   18:14   21:10   24:22   26:11   28:41   32:35   34:42   36:34   37:24   38:23         
                                                     4:48    2:34    0:42   10:10    2:56    3:12    1:49    2:30    3:54    2:07    1:52    0:50    0:59         
    7     77 Eetu Summanen         HD18     38:34  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Rajamäen Rykmentti /                    4:00    6:45    7:26   17:28   20:20   23:31   25:21   27:51   32:23   34:29   36:39   37:29   38:34         
                                                     4:00    2:45    0:41   10:02    2:52    3:11    1:50    2:30    4:32    2:06    2:10    0:50    1:05         
    8     17 Jesper Öström         HD18     38:40  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Tyr                                  3:53    6:33    7:16   17:35   20:27   24:03   25:35   28:18   32:32   34:32   36:38   37:33   38:40         
                                                     3:53    2:40    0:43   10:19    2:52    3:36    1:32    2:43    4:14    2:00    2:06    0:55    1:07         
    9     29 Oliver Lindblad-Peter HD18     38:44  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Haninge SOK / Söders                    4:04    7:04    7:51   17:41   20:45   24:24   26:00   28:43   32:27   34:31   36:39   37:36   38:44         
                                                     4:04    3:00    0:47    9:50    3:04    3:39    1:36    2:43    3:44    2:04    2:08    0:57    1:08         
   10     73 Joakim Magnusson      HD18     38:53  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Burseryd / Reftele /                    3:57    6:40    7:18   17:03   20:16   23:28   25:19   27:55   32:39   34:52   36:50   37:43   38:53         
                                                     3:57    2:43    0:38    9:45    3:13    3:12    1:51    2:36    4:44    2:13    1:58    0:53    1:10         
   11     45 Gustav Stenberg       HD18     38:55  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Skogshjortarna/Ryda/L                   4:08    7:13    7:56   17:37   20:40   24:13   25:43   28:21   32:39   34:57   36:54   37:50   38:55         
                                                     4:08    3:05    0:43    9:41    3:03    3:33    1:30    2:38    4:18    2:18    1:57    0:56    1:05         
   12     37 Linus Ericsson        HD18     38:56  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Södertälje-Nykvarn Or                   4:28    6:57    7:40   17:51   20:43   24:15   25:50   28:35   32:36   34:50   36:51   37:48   38:56         
                                                     4:28    2:29    0:43   10:11    2:52    3:32    1:35    2:45    4:01    2:14    2:01    0:57    1:08         
   13     61 Robert Sandberg       HD18     38:57  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Rånäs OK/OK Roslagen/                   4:10    6:52    7:33   17:38   20:39   24:23   25:58   28:40   32:48   34:59   36:57   37:51   38:57         
                                                     4:10    2:42    0:41   10:05    3:01    3:44    1:35    2:42    4:08    2:11    1:58    0:54    1:06         
   14     57 Albin Andersson       HD18     39:29  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Markbygdens OK                          4:16    6:58    7:41   17:54   21:02   24:30   26:06   28:51   33:04   35:12   37:26   38:21   39:29         
                                                     4:16    2:42    0:43   10:13    3:08    3:28    1:36    2:45    4:13    2:08    2:14    0:55    1:08         
   15      5 Micke Refors          HD18     39:30  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Järla IF OK                             3:58    6:38    7:17   17:40   20:37   24:09   25:42   28:22   32:30   35:32   37:29   38:24   39:30         
                                                     3:58    2:40    0:39   10:23    2:57    3:32    1:33    2:40    4:08    3:02    1:57    0:55    1:06         
   16      2 Jocke Svensk          HD18     39:47  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Stora Tuna OK                           4:26    6:58   10:02   19:26   22:23   25:26   27:04   29:40   34:19   36:02   37:49   38:45   39:47         
                                                     4:26    2:32    3:04    9:24    2:57    3:03    1:38    2:36    4:39    1:43    1:47    0:56    1:02         
   17     18 Kalle Bergman         HD18     40:28  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Ravinen                              4:04    7:55    9:31   19:52   23:17   26:56   28:29   30:56   34:41   36:47   38:37   39:28   40:28         
                                                     4:04    3:51    1:36   10:21    3:25    3:39    1:33    2:27    3:45    2:06    1:50    0:51    1:00         
   18     42 Calle Sundelius       HD18     40:35  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Attunda / Järfälla                      4:32    7:39   10:01   20:54   24:04   27:15   28:45   31:21   35:12   36:54   38:41   39:33   40:35         
                                                     4:32    3:07    2:22   10:53    3:10    3:11    1:30    2:36    3:51    1:42    1:47    0:52    1:02         
   19     46 Attila Molnar         HD18     40:36  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Helsingin Suunnistaja                   4:46    7:24   10:12   20:14   23:26   26:47   28:29   31:08   35:03   36:48   38:40   39:31   40:36         
                                                     4:46    2:38    2:48   10:02    3:12    3:21    1:42    2:39    3:55    1:45    1:52    0:51    1:05         
   20     22 Mikko Hölli           HD18     40:40  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Kangasala SK                            4:45    7:24   10:20   20:15   23:28   26:50   28:31   31:10   35:06   36:50   38:43   39:33   40:40         
                                                     4:45    2:39    2:56    9:55    3:13    3:22    1:41    2:39    3:56    1:44    1:53    0:50    1:07         
   21     50 Jan Klapal            HD18     40:59  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Kåre                                 5:00    7:52    8:41   19:09   22:06   25:31   27:12   29:47   34:33   36:49   38:45   39:53   40:59         
                                                     5:00    2:52    0:49   10:28    2:57    3:25    1:41    2:35    4:46    2:16    1:56    1:08    1:06         
   22     53 Olle Algotsson        HD18     41:06  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Milan/Garphyttan/T                   4:16    7:19    8:05   17:58   20:54   24:23   26:01   28:45   34:32   37:06   39:05   39:58   41:06         
                                                     4:16    3:03    0:46    9:53    2:56    3:29    1:38    2:44    5:47    2:34    1:59    0:53    1:08         
   23      9 Patrik Axelsson       HD18     41:17  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Tumba-Mälarhöjden / S                   4:06    7:11    7:55   18:00   20:59   24:27   26:03   29:28   34:35   37:14   39:09   40:05   41:17         
                                                     4:06    3:05    0:44   10:05    2:59    3:28    1:36    3:25    5:07    2:39    1:55    0:56    1:12         
   24     26 Adam Sandstedt        HD18     41:30  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Eksjö SOK                               5:13    8:06    8:57   19:08   23:25   26:58   28:39   31:16   35:18   37:17   39:25   40:22   41:30         
                                                     5:13    2:53    0:51   10:11    4:17    3:33    1:41    2:37    4:02    1:59    2:08    0:57    1:08         
   25     25 Jermu Kujanpää        HD18     41:34  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Lynx / Angelniemi                       4:21    7:08    7:47   17:32   20:22   23:32   25:20   28:03   34:23   37:03   39:17   40:20   41:34         
                                                     4:21    2:47    0:39    9:45    2:50    3:10    1:48    2:43    6:20    2:40    2:14    1:03    1:14         
   26      6 Reinie Grende         HD18     45:18  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Ärla IF                                 4:25    7:04    7:52   18:09   26:24   29:43   31:24   34:12   38:22   40:59   43:06   44:06   45:18         
                                                     4:25    2:39    0:48   10:17    8:15    3:19    1:41    2:48    4:10    2:37    2:07    1:00    1:12         
   27     30 Martin Larsson        HD18     45:42  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Tranan / Hestra IF                   4:54    8:04    8:57   20:24   24:01   28:58   30:43   33:20   37:32   41:06   43:28   44:32   45:42         
                                                     4:54    3:10    0:53   11:27    3:37    4:57    1:45    2:37    4:12    3:34    2:22    1:04    1:10         
   28     65 Pontus Johansson      HD18     46:25  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Växjö OK                                4:18    7:21    8:07   19:08   23:14   27:15   29:13   32:50   38:19   41:17   43:57   45:03   46:25         
                                                     4:18    3:03    0:46   11:01    4:06    4:01    1:58    3:37    5:29    2:58    2:40    1:06    1:22         
   29     34 Joel Nilsson          HD18     46:37  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Lerums SOK/OK Landeho                   4:22    7:49    8:41   22:39   26:15   29:42   31:24   34:08   39:06   42:24   44:31   45:36   46:37         
                                                     4:22    3:27    0:52   13:58    3:36    3:27    1:42    2:44    4:58    3:18    2:07    1:05    1:01         
   30     81 Anton Tegendal        HD18     47:01  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Ok Älme/Markaryds FK/                   4:15    7:06    7:54   19:13   24:35   28:04   30:27   33:13   38:03   42:45   44:44   45:43   47:01         
                                                     4:15    2:51    0:48   11:19    5:22    3:29    2:23    2:46    4:50    4:42    1:59    0:59    1:18         
   31     14 Karl Larsson          HD18     47:25  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Klemmingen Gnesta                    4:45    8:21    9:11   21:56   25:25   30:25   32:28   35:51   40:25   43:01   45:14   46:21   47:25         
                                                     4:45    3:36    0:50   12:45    3:29    5:00    2:03    3:23    4:34    2:36    2:13    1:07    1:04         
   32     66 Albin Evertsson       HD18     47:39  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Lidköping/Klyftamo/Ry                   4:58    7:41    8:28   24:01   27:23   30:54   32:36   35:27   40:33   43:11   45:25   46:29   47:39         
                                                     4:58    2:43    0:47   15:33    3:22    3:31    1:42    2:51    5:06    2:38    2:14    1:04    1:10         
   33     38 Fredrik Carlsson      HD18     48:04  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Hällen                               6:06    9:22   10:16   21:30   25:18   30:02   31:56   35:56   40:19   43:39   45:51   46:48   48:04         
                                                     6:06    3:16    0:54   11:14    3:48    4:44    1:54    4:00    4:23    3:20    2:12    0:57    1:16         
   34     70 Jens Wängdahl         HD18     49:46  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Gipen/Stenungsund/Kro                   5:29    8:07    8:52   21:50   27:18   31:00   32:59   35:52   40:31   45:00   47:22   48:24   49:46         
                                                     5:29    2:38    0:45   12:58    5:28    3:42    1:59    2:53    4:39    4:29    2:22    1:02    1:22         
   35     54 Gabriel Andersson     HD18     51:25  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Ulricehamns OK                          4:59    8:01    8:49   26:13   29:57   33:51   35:56   39:53   44:19   46:54   49:13   50:15   51:25         
                                                     4:59    3:02    0:48   17:24    3:44    3:54    2:05    3:57    4:26    2:35    2:19    1:02    1:10         
   36     78 Roy Wickholm          HD18     53:24  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Raseborg                             5:37   10:47   11:41   24:35   28:27   33:57   36:17   39:18   45:41   48:24   51:07   52:08   53:24         
                                                     5:37    5:10    0:54   12:54    3:52    5:30    2:20    3:01    6:23    2:43    2:43    1:01    1:16         
   37     62 David Karlsson        HD18     60:43  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK 64 Torpa /Boxholm-                   6:38   10:06   12:01   30:59   37:08   42:20   44:37   48:04   53:00   56:09   58:39   59:32   60:43         
                                                     6:38    3:28    1:55   18:58    6:09    5:12    2:17    3:27    4:56    3:09    2:30    0:53    1:11         
   38     33 Tobias Nilsson        HD18     62:21  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 OK Skogsfalken                          3:50    7:39   11:46   32:08   37:00   44:20   47:10   50:06   54:40   58:06   60:15   61:09   62:21         
                                                     3:50    3:49    4:07   20:22    4:52    7:20    2:50    2:56    4:34    3:26    2:09    0:54    1:12         
   39     49 Martin Bengtsson      HD18     62:24  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           1 Hjärnarps GH OL / IS                    8:47   16:03   18:36   32:11   37:05   44:25   47:06   50:05   54:39   58:04   60:15   61:13   62:24         
                                                     8:47    7:16    2:33   13:35    4:54    7:20    2:41    2:59    4:34    3:25    2:11    0:58    1:11         
   40     10 Kristoffer Arnesson   HD18     65:45  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 Västerås SOK                            5:43   10:00   11:00   29:07   37:11   44:29   46:26   49:44   55:01   59:13   62:18   63:55   65:45         
                                                     5:43    4:17    1:00   18:07    8:04    7:18    1:57    3:18    5:17    4:12    3:05    1:37    1:50         
   41     74 Alexander Magnusson   HD18     71:06  1(105)  2(107)  3(109)  4(116)  5(121)  6(125)  7(131)  8(130)  9(124) 10(126) 11(129) 12(200)       M         
           2 OK Orinto                               5:16    9:24   10:29   27:00   34:22   43:10   46:38   51:51   59:36   63:15   67:28   69:34   71:06         
                                                     5:16    4:08    1:05   16:31    7:22    8:48    3:28    5:13    7:45    3:39    4:13    2:06    1:32         


Återgå till huvudsidan