Pl Startnr Lag Namn Tid Tid
HD18 (95/95) efter sträcka 9 Preliminär resultatlist
1 1 Hagaby GoIF Martin Ragborg 36:22 268:49
2 5 Stora Tuna IK Henrik Sundqvist 40:55 272:01
3 27 German Youth Team Paul Lützkendorf 37:10 275:02
4 84 Pellon Ponsi_Kairojen Mahti Taneli Pantsar 37:51 284:16
5 2 OK Tisaren Zdenek Slezak 39:50 284:21
6 11 Järla IF OK Michael Refors 39:40 284:43
7 13 Tampereen Pyrintö lag 1 Lauri Kahila 40:22 287:49
8 86 Tullinge/Älvsjö/Snättringe Florian Wittwer 48:47 288:45
9 46 Spring Cup OK Marius T Odum 44:02 289:20
10 18 Gävle OK Jakob Eriksson 42:20 292:03
11 3 Rehns BK Arturs Paulins 35:31 293:46
12 17 MS Parma Jesse Martelius 36:38 293:49
13 32 OK Denseln Lucas Basset 36:21 294:22
14 26 IK Hakarpspojkarna Erik Siebers 43:26 294:28
15 10 OK Klemmingen Christian Tingström 37:05 295:01
16 94 Lillomarka OL David Gottfridsson 38:24 295:17
17 78 Kangasala SK Lassi Tanskanen 50:01 300:42
18 53 OK Ravinen Torbjörn Kölzow 48:38 301:34
19 4 OK Tyr Erik Nyström 41:20 302:03
20 71 Kåre/Korsnäs Erik Gabrielsson 54:24 303:22
21 8 LYNX/ANGA/TUS Antti-Pekka Leskinen 39:12 306:49
22 7 DELTA Aku Nikander 39:25 307:00
23 45 OK Skogsfalken Filip Olsson 44:39 307:12
24 21 Haninge SOK Peter Almroth 50:02 308:25
25 39 Valkeakosken Haka / Navi Patrik Väisänen 46:21 308:41
26 85 Ringsjö/Rävetofta/Hässleholm Kristian Svensson 47:44 310:05
27 49 IF Sibbo-Vargarna Sebastian Meriheinä 41:29 310:17
28 15 Pan-Kristianst/Älme/Tormestorp Alexander Jogby 45:02 310:29
29 19 Linköpings OK Patrik Tosteberg 51:28 311:01
30 35 SK Pohjantähti Arttu Väänänen 44:22 318:49
31 31 Lerums SOK/OK Landehof Max Coxner 54:10 318:55
32 12 Eksjö SOK / OK Njudung Andreas Bergander 46:13 318:57
33 40 Hestra IF/OK Tranan Dan Börjesson 44:15 319:05
34 14 Koovee Santeri Valkamo 46:29 321:11
35 28 Köping-Kolsva OK/Arboga OK Jesper Eriksson 50:56 322:25
36 24 Tjällmo-Godegårds OK Martin Allard 50:23 322:28
37 29 Täby OK Axel Roos Hansson 50:36 323:13
38 76 Halmstad OK Johan Samuelsson 39:15 325:07
39 64 Södertälje-Nykvarn Orientering Linus Ericsson 48:04 325:38
40 33 OK Hällen/OK Måsen Tommy Söderberg 45:05 325:48
41 50 Eskilstuna OL Gustaf Onsbring Gustafso 50:37 329:32
42 93 RasKu / KauWi / KJV Janne Matikainen 54:14 332:00
43 56 Mariestads FK Joakim Rygh 49:55 335:06
44 43 Ymer/Rydboholm/Bredared David Johansson 46:37 337:24
45 23 IFK Moras OK Mattias Göthberg 50:41 341:25
46 59 Järfälla OK Christoffer Vinander-Sch 53:26 341:52
47 37 KFUM Örebro OK Daniel Persson 55:17 342:25
48 30 Länna IF/OK Linné/IF Thor Isak Eklöv 52:14 342:28
49 34 OK Klyftamo Fredrik Bergfeldt 47:57 342:30
50 48 Helsingin Suunnistajat Jaakko Timo 47:56 344:49
51 44 Nyköpings OK Didrik Hall 50:43 347:03
52 60 IF Femman/IF Brahe/IF Minken Otto Sund 58:03 347:09
53 90 Karavan Urheilijat Emma Juga 50:00 347:14
54 41 IK Gandvik Oskar Krantz 54:02 350:51
55 16 Ulricehamns OK Sebastian Mannfolk 56:42 354:21
56 42 Stora Tuna IK/Leksands OK Svante Almungs 55:13 360:06
57 72 Markbygdens OK Filip Andersson 66:51 362:02
58 92 OK Orion / Ronneby OK Emil Olsson 58:00 371:13
59 36 Sundbybergs IK/Rotebro Jonas Lundin 64:30 375:32
60 63 OK 64_TORPA David Karlsson 49:33 375:44
61 82 OK Löftan/FK Friskus/Fjärås Erik Antonsson 52:25 376:55
62 52 SOL Tranås Ulrika Lindstam 54:59 380:18
63 91 SundsvallsOK/MidälvaOK/ForsaOK Daniel Engström 60:05 380:22
64 54 OK Kolmårdern/GoIF Tjalve Oscar Johansson 69:58 383:20
65 70 Tampereen Pyrintö lag 2 Eero Kahila 54:57 385:59
66 57 FK Herkules / GMOK Oskar Arvidsson 63:23 386:55
67 22 Säterbygden/Kvarnsved/Dalaport Patrik Nolåkers 55:55 387:02
68 65 Trollhättans SOK Anton Kööhler 47:31 387:29
69 77 Helsingborgs SOK Josefine Nilsson 62:52 388:29
70 62 OK Alehof Emil Karlsson 54:39 392:29
71 38 Kexholm/Lessebo/Växjö John Ericsson 58:50 393:11
72 68 Boxholm-Mjölby OL/Vimmerby OK Britta Norén 70:05 408:13
73 58 Paimion Rasti Tuomas Soisalo 67:31 411:54
74 79 Lidköpings VSK Martin Hallberg 56:43 411:57
75 66 Tibro OK/Hjobygdens OK Anna Scmiterlöw 54:38 412:25
76 20 Bredaryds SOK / Burseryds IF Pernilla Pettersson 64:51 413:53
77 61 OK Enen Cecilia Eriksson 81:39 415:30
78 80 OK Gipen Isak Partanen 58:17 419:39
79 88 Örkelljunga/Kompassen/Boken Markus Österblad 71:05 424:58
80 87 Tumba-Mälarhöjden OK Micke Mellberg 60:41 425:57
81 55 Gamleby / Västervik Karl Fredrik Olsson 89:36 426:00
82 67 OK Raseborg Janne Nyberg 63:45 444:09
83 6 Ärla IF Erik Lundblad 65:17 447:07
84 75 Gotl.Bro/Visborg/Svaide-Roma Emma Lindgren 58:56 457:00
85 51 Målilla OK/SOK Viljan Erik Karlsson 52:24 458:30
86 74 FarumTisvilde OK Jens Hulgaard 76:33 481:13
9 Espoon Suunta/Rajamen Rykmentt Eeso Vesterinen 42:13 Felst.
25 GB Start Treb Gardener 40:30 Felst.
47 OK Skogshjortarna/Nässjö OK Jakob Lund Felst. Felst.
69 FalköpingAIK/MullsjöSOK/Malung Adam Fredén 57:35 Felst.
73 Strängnäs-Malmby OL Niklas Andersson 81:00 Felst.
81 Kullingshof/Ryda/Främmestad Oskar Börjesson Felst. Felst.
83 OK Milan/Tylöskog/Garphyttan Martin Svärd 67:31 Felst.
89 Finspång/Motala/Skogspojkarna Victor B Bergstrand 39:38 Felst.
95 Uddevalla/Vänersborg/Stångenäs Jesper Wassblad 39:48 Felst.
Återgå till huvudsidan